Menu
A+ A A-

Zapowiedź sezonu Wiosna 2018 - Liga D3

  • Futbolowa Liga Szóstek
  • Kategoria: Analizy
  • Odsłony: 331

W Lidze D3 faworyta do zwycięstwa tak łatwo jak w niektórych ligach wskazać nie sposób. Na pewne do grona kandydatów do walki o czołowe lokaty należy zaliczyć nowe zespoły: Kadrę GAP, Nembud oraz SkillsMed. Szyki tej trójce postara się pokrzyżować doświadczona ekipa Victorii. Pozostałe drużyny raczej nie włączą się do walki o miejsce w ścisłej czołówce, aczkolwiek nie sposób też wśród nich wymienić takiej, która by jakoś zdecydowanie odstawała od reszty stawki. Walka o awans do grupy "mistrzowskiej" zapowiada się wiec bardzo interesująco.

BTCH

Zespół założony przez doskonale znanego, i całkiem nieźle sobie radzącego, w FLS Dariusza Marczuka, który po wielu sezonach zdecydował się ona na swój własny projekt. BTCH za cel na debiutancki sezon stawia sobie przede wszystkim walkę w każdym meczu. O włączenie się do walki o awans nikt w szeregach BTCH głośno nie mówi. Naszym zdaniem wywalczyć któreś z pierwszych dwóch miejsc rzeczywiście może być ciężko, natomiast awans do grupy "mistrzowskiej" jest już w zasięgu BTCH.

TYP: Miejsca 5-7

Błękitna Wataha

Nowy zespół założony przez Marcina Sudoła, który dotychczas występował też w Błękitnej, ale Husarii. Patrząc na kadrę jego nowej drużyny ciężko nam powiedzieć o niej cokolwiek pewnego, ponieważ większości zawodników jak dotąd nie mieliśmy okazji oglądać na boiskach Futbolowej Ligi Szóstek. Dlatego trudno przewidzieć, jak Wataha będzie się prezentować wiosną. Z ostateczną oceną jej potencjału na razie się wstrzymuje, póki co typując ją do zajęci miejsca w dolnej części tabeli Ligi D3.

TYP: Miejsca 8-10

Calcio&Birra Kraków

Ekipa Calcio&Birra Kraków zainauguruje wkrótce swój trzeci sezon w FLS. W dotychczasowych dwóch zespół ten ani razu nie eksplodował formą, ale kilka dobrych rezultatów zdołał osiągnąć i należy go uznać za solidnego ligowca, który może postawić się wyżej notowanym rywalom i sprawić niespodziankę. Jeśli w Calcio&Birra nie dojdzie do jakiejś niespodziewanej rewolucji kadrowej to z dużą dozą prawdopodobieństwa można powiedzieć, że wiosna zobaczymy podobne oblicze tej drużyny jak w poprzednich dwóch sezonach. Naszym zdaniem Calcio&Birra będzie do końca balansować na granicy awansy do grupy "mistrzowskiej".

TYP: Miejsca 5-7

Istanbul United

Nowa drużyna, która zaprezentowała się już na boiskach FLS, w trakcie zeszłorocznej edycji Pucharu Ligi. I kilka razy ekipa Gokhana Ulusoya pokazała się z dobrej strony, ale ostatecznie z grupy wyjść jej się nie udało. Istanbul United ma w kadrze wyłącznie zawodników narodowości tureckiej i próżno wśród nich, poza kapitanem, szukać kogoś ogranego w naszych rozgrywkach. Ciekawi jesteśmy jak ten zespół będzie się prezentował wiosną, aczkolwiek naszym zdaniem ciężko będzie mu awansować do grupy "mistrzowskiej".

TYP: Miejsca 5-7

Kadra GAP AZS UEK

Zgłoszony przez Grzegorza Wieczorka zespół ma bardzo ambitne plany i już w pierwszym sezonie planuje wywalczyć awans na wyższy poziom rozgrywkowe. My również wysoko oceniamy potencjał Kadry GAP i naszym zdaniem takim scenariusz jest jak najbardziej możliwy, chociaż możliwości większości graczy są dla nas póki co tajemnicą. Najbardziej znanym, z FLSowych boisk, graczem w kadrze jest Bartosz Gubała, który przed rokiem był wyróżniającym się zawodnikiem kroczącego od zwycięstwa do zwycięstwa Galeco Team. Niewykluczone, że ponownie będzie miał on okazję cieszyć się na koniec sezonu ze złotego medalu.

TYP: Miejsca 1-4

Lepianka Troglodyty

Po pięciu sezonach Konrad Banaś zdecydował się rozstać z ekipą CCKS Chłopy i założyć swój własny zespół - Lepiankę Troglodyty. Jak twierdzi sam kapitan długofalowym celem Lepianki ma być zawojowanie Futbolowej Ligi Szóstek. Cel niewątpliwie bardzo ambitny, aczkolwiek naszym zdaniem z jego realizacją może pójść różnie. Większość graczy z kadry Lepianki nie ma FLSowego doświadczenia, a więc o ich umiejętnościach nie możemy zbyt wiele powiedzieć. Obstawiamy, że Lepianka Troglodyty wyląduje w grupie "spadkowej", chociaż nie wykluczamy żadnego scenariusza.

TYP: Miejsca 8-10

NEMBUD

Dla Nembudu rozpoczynający się wkrótce sezon będzie debiutem w Futbolowej Lidze Szóstek. Zespół ten posiada jednak spore doświadczenie z Biznes Ligi, a więc na jego korzyść na pewno będzie przemawiało zgranie. Nembud jeszcze przed pierwszym meczem w naszych rozgrywkach ma jasno sprecyzowany cel, którym jest...wywalczenie tytułu mistrzowskiego. Droga do tego jest jednak bardzo daleka i trzeba ją zacząć od najniższego poziomu rozgrywkowego. Szanse na odniesienie znaczącego sukcesu w Lidze D3 są naszym zdaniem całkiem spore. Najbardziej znanym zawodnikiem w kadrze jest Przemysław Senderski, który swojego czasu całkiem nieźle sobie radził w barwach Vittorii Kraków.

TYP: Miejsca 1-4

Sensible Soccer

Sensible Soccer po całkiem udanym debiutanckim sezonie, jesienią swoją postawą nieco nas rozczarowało. Miewający problemy kadrowe zespół miał kłopoty z ustabilizowaniem formy i ostatecznie ukończył zmagania na ostatnim miejscu w Lidze D1. Jeśli Sensible Soccer znacząco nie poprawi swojej gry, to awansować do górnej połówki tabeli będzie niezwykle ciężko. Na tą chwilę typujemy Sensible Soccer to zajęcia miejsca w dolnych rejonach tabeli.

TYP: Miejsca 8-10

SkillsMed

Większość zawodników z kadry SkillsMedu jeszcze jesienią grało na drugim poziomie rozgrywkowym FLS i to z całkiem niezłym skutkiem. Andrzej Ziarko zdecydował się jednak na nowy start i założył własny zespół, pociągając za sobą większość kolegów. Z racji posiadanego doświadczenia oraz zgrania SkillsMed absolutnie należy wymienić w gronie faworytów do zajęcia miejsca na podium w Lidze D3. Jeśli drużyna ta będzie prezentowała równą, stabilną formę to powinna włączyć się nawet do walki o tytuł mistrzowski.

TYP: Miejsca 1-4

Victoria

W zespole, jedynego w stawce spadkowicza z wyższej ligi, nie doszło w przerwie między sezonami to żadnej rewolucji kadrowej i o powrót na trzeci szczebel rozgrywkowy postarają się ci sami zawodnicy, którzy mają za sobą dwa kolejne spadki. W ostatnich sezonach Victoria co prawda spisywała się poniżej możliwości i posiadanego potencjału, ale naszym zdaniem to co najgorsze drużyna ta ma już za sobą i teraz będzie już tylko lepiej. Według nas Victoria bez problemów wywalczy awans do grupy "mistrzowskiej", w której powinna włączyć się do ciekawie się zapowiadającej walki o medale.

TYP: Miejsca 1-4

Dodaj komentarz

Kod antyspamowy
Odśwież

 Oficjalny typer: Sponsor techniczny:
Betdudes.com - bet for fun Risum - sport w modnym stylu