Zapowiedzi

Zapowiedzi spotkań odbywających się w ramach danego dnia rozgrywkowego, a także innych wydarzeń, czy cały rozgrywek.

Zapowiedzi

Szlagiery na trzecim szczeblu

Ostatniego dnia 9 tygodnia sezonu oczy postronnych obserwatorów powinny być zwrócone na rozgrywki Ligi C. To właśnie na trzecim szczeblu dojdzie do bardzo istotnych spotkań w kontekście walki o czołowe lokaty. W Lidze C1 będąca w świetnej dyspozycji Omega zmierzy się z Wakandą, a zwycięzca tego pojedynku może wskoczyć nawet na pozycję wicelidera. Lider Elita-Bud zmierzy się z kolei z Płaszowem i w przypadku wygranej będzie już o krok od spodziewanego mistrzostwa.

Na szczycie w D1, o pierwsze punkty w E2

Zapowiada się ciekawy czwartek na FLSowych boiskach. W wielu spotkaniach trudno wskazać jednoznacznego faworyta. Tak jest choćby w meczu na szczycie Ligi D1 pomiędzy Stalą Nowa Huta oraz Jaglacci Tinderwolves. Na niższym szczeblu ważny mecz na dole stawki E2 - ANTyFUTBOL zagra z Jager-Masters, a stawką będą pierwsze jesienne punkty. Ponadto po dwóch porażkach z rzędu podnieść będzie się chciał Kalinex i zachować szanse na podium. Rywalem jednak CA Sharks także mierzący wysoko. 

Mieć się na baczności

Teoretycznie najciekawiej spośród środowych spotkań zapowiada się starcie Rafisu z NEMBUDem, który raz już ograł kandydata do mistrzostwa (Asy). Zespół z Kazimierzy Wielkiej może jednak mieć ułatwione zadanie, o ile potwierdzą się informacje o kadrowych kłopotach rywali. Poza tym rywalizacja toczyć się będzie na niższych szczeblach, choć zagrają też kandydaci do medali w Lidze B2. Zarówno Krupiński Pompy, jak i Weldbud są zdecydowanymi faworytami dzisiejszych meczów.

Zatrzymać lidera

We wtorek będące ostatnio w wysokiej formie Stare Wilki spróbują zatrzymać do tej pory niezatrzymanego lidera Ligi E2 - FC Luje. Ponadto kilka zespołów będzie chciało uniknąć strat, które mogą zakończyć lub mocno ograniczyć nadzieje na osiągnięcie swoich celów. Ważny mecz czeka nas w Lidze B1, gdzie Kalinex zmierzy się z Wybrzeżem, jak również w B2, gdzie Bishaka zagra z Kadrą GAP.

Krok w kierunku awansu

W poniedziałek kilka drużyn postara się przybliżyć do awansu na wyższy szczebel. Taki cel przyświecać będzie w bezpośrednim starciu Wonderkids i Albatrosowi (Liga D2) oraz Heinekenowi i Wzmocnionym (Liga E1). To jednak nie jedyne ciekawe spotkania czekające nas na starcie 9 tygodnia zmagań.

Szczytowy piątek w A i B2

8 tydzień kończymy z przytupem, bo będziemy świadkami dwóch spotkań na szczycie i to na dwóch najwyższych szczeblach. W Lidze A Rafis zagra z Aqua Soil, a w B2 kolejny trudny mecz czeka Bishakę Kurdwanów. Ponadto zwycięski marsz będą chciały kontynuować ekipy VilaNovy oraz BiegunSportu.

Pójść za ciosem

Większość czwartkowych meczów toczyć się będzie na trzech najniższych szczeblach ligowej hierarchii. W Lidze D2 ciekawie zapowiada się starcie rozpędzonych ostatnio Wściekłych Psów z Wadowskimi, którzy obniżyli ostatnio nieco loty. Wysoką formę będzie chciała podtrzymać Omega, która o czwarte z rzędu zwycięstwo walczyć będzie z Grande Bande. W Lidze B z kolei Amadeus powalczy o 5 z rzędu zwycięstwo, a Relaksmisja postara się przerwać serię trzech kolejnych porażek. 

Ważny tydzień Bishaki, dziś rywalem Pompy

Wydarzeniem wtorku będzie spotkanie w Lidze B2 pomiędzy Krupińskimi Pompami a Bishaką Kurdwanów. Dla zespołu Marcina Noska to kluczowy tydzień w kontekście walki o czołowe lokaty, bo w piątek zmierzy się on z innym czołowym zespołem ligi - Weldbudem. Ponadto mamy kilka spotkań, w których trudno wskazać zdecydowanego faworyta.

Czy mają patent? Meczdej na drodze Klubu Sportowego

 Na początku 8 tygodnia KS Klub Sportowy zagra z FC Meczdej, czyli jedynym zespołem, który w tym roku KS pokonał. Ostatnio zawodnicy w czerwonych koszulkach wygrali trzy spotkania z rzędu, więc mecz zapowiada się interesująco. Ciekawie powinno być także w Lidze A, gdzie GDA zagra z TEBem, a Stomatologia z Cybermachiną. Z problemami kadrowymi spróbują się uporać Bad Boysi, których czeka trudne wyzwanie, jakim jest starcie z NEMBUDem. Sporo emocji powinno dostarczyć spotkanie pomiędzy VilaNovą i Kalinexem - obie drużyny liczą się w walce o laury w Lidze B1.

Ciekawy piątek, czy WKS wróci na właściwe tory?

Wszystko wskazuje na to, że czeka nas ciekawy piątek. Na zakończenie 7 tygodnia rozgrywek Wybrzeże Klatki Schodowej będzie chciało przełamać krótką, dwumeczową serię porażek w starciu z VilaNovą. Sporo emocji powinny też dostarczyć spotkania Albatrosa z UBSem Kraków oraz Wakandy z Płaszowem. Ważne spotkania typu "must-win" rozegrają ekipy z dołu tabeli Ligi E2. W bezpośrednich starciach zmierzą się ANTyFUTBOL z Perłą oraz Jager-Masters ze Starymi Wilkami.