Podsumowania

Podsumowania dnia, sezonu, czy innych ciekawych wydarzeń.

Podsumowania

Udane lądowanie w FLS, cztery czyste konta

W środę na boiskach KS Nadwiślan aż czterem zespołom udało się zachować czyste konto. W świetnym stylu z FLSem przywitała się ekipa Kraków Airport, która w Lidze D1 nie pozostawiła złudzeń ekipie GSBK, ogrywając ją 14:0. Natomiast w jedynym meczu Ligi D2 KS Augustyn przegrał w niespodziewanym stylu z ekipą Nowej Elektro. Do zera wygrały też Pompy, które w Lidze B2 nie bez problemów rozprawiły się z defensywą Tubylców. W innym, określanym mianem hitu, starciu Ligi B2 - Relaksmisja ograła Amadeus pokazując, że nadal pozostaje w wiosennym gazie. W Lidze B1 bardzo zacięty mecz zafundowały nam też drużyny Radki i Piometu, ale ostatecznie lepszy okazał się ten drugi z zespołów.

GDA ogrywa Bad Boys, pierwszy triumf Elity-Bud

Od mocnego uderzenia jesienne zmagania rozpoczęło GDA Investment, które wysoko pokonało Bad Boys. Podobnie jak to miało miejsce wiosną z dobrej strony na inaugurację pokazał się FC Kalinex, który w jedynym spotkaniu Ligi B1 pokonał Cemark.pl. Już w pierwszym meczu duże możliwości pokazała debiutująca w FLS Elita-Bud, która strzeliła aż 12 bramek drużynie Virtus Logistics i pewnie zwyciężyła. Premierowe trzy punkty na swoje konto zapisał także Styropian Garlinho, który pokonał Coca Juniors. W Lidze E1 powody do zadowolenia po wysokiej wygranej mogą mieć gracze Despero. Z dobrej strony pokazały się także ekipy Heinekena, Wzmocnionych FC oraz FC Luje z E2.

Asy znowu lepsze od Stomatologii, udany powrót XXXIV

Już w pierwszym dniu nowego sezonu kilka wyników mocno nas zaskoczyło. W pierwszej kolejności nie spodziewaliśmy się, że już na inaugurację swojego pogromcę znajdzie broniąca tytułu Stomatologia Stupka, która ponownie musiała uznać wyższość Asów NH. W dobrym stylu z Ligą przywitali się beniaminkowie: NEMBUD pokonał Cybermachinę, a Wodociągi Miasta Krakowa Piratów. Dwunaste zwycięstwo z rzędu odniosły w FLS Browary Hills, tym razem w pokonanym polu zostawiając Valposiano SOLIDEXPERT. W Lidze B2 już w pierwszym meczu moc pokazała 34-ka, która nie dała żadnych szans Kamebowi. Z Ligą C2 udanie przywitały się ekipy KS Klubu Sportowego oraz Dream Crushers. Obie zwyciężyły, a zaimponowała zwłaszcza ta druga, która w przekonującym i efektownym stylu pokonała Victorię. Od zwycięstwa przygodę z Ligą D1 rozpoczął AKS Kabaret. Również trzy punkty na start zainkasowąły w Lidze D2 Złote Chłopaki oraz Błękitne Pantery. PWK pokonało w E2 Błękitną Husarię i zakończyło tym samym jej zwycięską serię.

Alliance najlepsze w D2, Relaksmisja i Albero Meble z medalami

W czwartkowy wieczór poznaliśmy ostatniego mistrza FLS w sezonie wiosennym. Po bardzo trudnym meczu zespół Alliance pokonać NZS UEK FC i sięgnął po złoto. Z kolei brąz w Lidze B2 wywalczyła Relaksmisja, która pokonała Inter Kraków, co przesądziło o spadku drugiej z ekip do niższej ligi. W Lidze E2 Albero Meble ograły Wściekłe Psy, dzięki czemu sięgnęły po tytuł wicemistrzowski. Warte odnotowania są wygrane Bandy Pycholi z Aptivem, FC Admind z Hutniczkiem oraz Silicon Creations ze Starymi Wilkami.

Home Broker uratowany, znani mistrzowie C2 oraz D1

W środę poznaliśmy dwóch kolejnych mistrzów sezonu Wiosna 2019. Swoje zrobiły Browary, które pewnie pokonały Jaglacci i sięgnęły po złoto w C2. W Lidze D1 natomiast wielką szansę zaprzepaściła ekipa Dream Crushers, która tylko zremisowała z Shamrockiem. Takie rozstrzygnięcie dało tytuł KS Klubowi Sportowemu. Wysoko pokonując Mazi Team czwarte miejsce w Lidze A wywalczyło Aqua Soil. Po porażce z Home Broker z Ligą B1 żegna się Omega. Albatros zaskakująco wysoko pokonał w D2 wyżej notowanych Szopenów Futbolu. Najmniejszych problemów z pokonaniem Wzmocnionych nie miało także w E1 Flamingo.

Wpadka Wodociągów, Nie ma Lipy mistrzem E1

We wtorkowy wieczór poznaliśmy kolejnego mistrza. Po pokonaniu Husarii Kraków w Lidze E1 najlepsza okazała się ekipa Nie ma Lipy. W Lidze C2 swoje nadzieję na tytuł przedłużyły z kolei Prawdziki, które nie miały większych problemów z pokonaniem Victorii. Po ograniu Holby czwarte miejsce w tej samej lidze wywalczyli Tubylcy. W B1 srebrny medalista Wodociągi musiał uznać wyższość Piometu. W Lidze C1 zgodnie z planem zwyciężyła Kadra GAP, a starcie z Virtus nadspodziewanie łatwo wygrała Banda Pycholi. Warto odnotować także niespodziewane zwycięstwa Pakerboxa w meczu z Whisky w Lidze D1 oraz Nic się nie stało z Hutniczkiem w E1.

Zwycięski remis Krakoskiej Piłki, znamy mistrzów w A oraz C1

W poniedziałkowy wieczór poznaliśmy mistrza FLS w sezonie Wiosna 2019. Po wygranej z Bad Boys została nim Stomatologia Stupka. Po trzecim zwycięstwie z rzędu, tym razem z Cybermachiną, w elicie utrzymali się Piraci. Brązowy medal w Lidze B1 zapewniło sobie AS Maestro, które zwyciężyło Radkę. W meczu na szczycie Ligi B2 górą Żymła Siermięga. Po zwycięstwie nad ABB mistrzem Ligi C1 został Kameb, a brązowy medal zagwarantował sobie Astor, który okazał się lepszy od Wakandy. Dość nieoczekiwanie w Lidze D1 punkty straciły zarówno Krakoska Piłka, jak i FC Meczdej. W obliczu porażki FCM z Adgosklepem, remis z BTCH dał Krakoskiej Piłce brązowy medal.

Niewykorzystane szanse faworytów, Radka z piekła do nieba?

Środa kończąca zmagania 13. tygodnia przyniosła nieoczekiwane rozstrzygnięcia. Do takich z pewnością można zaliczyć porażkę Relaksmisji, która w Lidze B2 uległa Pompom. Brak 3 punktów oznacza dla ekipy Mierzyńskiego koniec walki o wicemistrzostwo. Chyba jeszcze większą niespodziankę sprawiły Prawdziki, które uległy niżej notowanemu zespołowi Bianconerri, czym prawdopodobnie przegrały mistrzostwo Ligi C2. Ciekawą sytuację ligową ma natomiast Radka, która po 3 zwycięstwach z rzędu wydostała się ze strefy spadkowej Ligi B1 i ma jeszcze szanse nawet na brązowy medal! W Lidze E1 dobra końcówka w wykonaniu Januszy zapewniła im zwycięstwo w meczu z Błękitną Watahą. W E2 natomiast z dobrej strony w przegranym meczu z Jager-Masters zaprezentował się Silicon, dla którego 5 bramek oznacza wiosenny rekord skuteczności.

Podział punktów na szczycie D2, brąz dla TEBu

W Lidze A zgodnie z przedmeczowymi zapowiedziami zwyciężały zespoły, których wygraną obstawialiśmy. TEB Edukacja zapewniła sobie trzecie miejsce na koniec sezonu, natomiast Piraci wydostali się ze strefy spadkowej, spychając do niej Mazi Team. Z pokonaniem Omegi większych kłopotów nie miały Wodociągi i wywalczyły w ten sposób awans do elity. Małą niespodziankę sprawiło natomiast AS Maestro, które w dość przekonujący sposób pokonało Amber. Remis z Grupą Partner sprawił, że z Ligą B2 po sezonie pożegna się Walkover, który stracił już nawet matematyczne szanse na utrzymanie. Te zachowuje wciąż Inter Kraków, chociaż porażka z Weldbudem na pewno nie poprawiła jego sytuacji. Pewną wygraną odniósł w Lidze C1 Kameb, czym umocnił się na pozycji lidera. W Lidze C2 prawdziwą moc pokazały Browary, które rozgromiły solidną przecież Portę. Mimo początkowych trudności kolejne trzy punkty do swojego dorobku dopisało sobie także Dream Crushers. Nadal bez rozstrzygnięcia pozostaje walka o tytuł mistrzowski w Lidze D2. W meczu na szczycie padł bowiem wynik 1:1, przez co wiadomo tylko, że po remisie z Alliance szansę na złoto straciła Rodzina Królewska. Nowym liderem Ligi E1 został UBS Kraków, który wysoko pokonał Heinekena. Za niedawną porażkę zrehabilitował się zespół Nie ma Lipy, który pokonał Wzmocnionych FC. Nie lada sztuki dokonali w E2 gracze Albero Mebli, którzy grając w 5 pokonali Perłę Kraków.

Rafis liderem, cenne wygrane Valposiano oraz Astora

Do nieoczekiwanego zwrotu akcji doszło w poniedziałkowy wieczór w Lidze A. Swój mecz z Asami przegrała bowiem Stomatologia, przez co spadła na drugiej miejsce w tabeli. Fakt potknięcia najgroźniejszego rywala wykorzystał Rafis, który pokonał Pink Bowling. Zwyciężając Mazi Team utrzymanie na najwyższym szczeblu zapewnili sobie Bad Boys. W interesująco zapowiadającym się starciu w Lidze B1 zdecydowanie górą Valposiano, które ograło CA Sharks i wskoczyło na najniższy stopień podium. Prawdziwych rumieńców nabiera za to walka o utrzymanie. Swoje mecze wygrały tym razem Radka oraz Home Broker, ale żadna z tych ekip nie może być jeszcze w 100% pewne pozostania na bezpiecznej lokacie. W Lidze B2 ważną wygraną w starciu z Czyżynami odniósł NEMBUD. Cenny triumf zanotował w Lidze C1 Astor, który zwycięsko wyszedł ze starcia z Kadrą GAP i mocno przybliżył się do medalu. Ten praktycznie zapewnił już sobie Aptiv, na który sposobu nie potrafiło znaleźć FC Po 40-tce. Ważną wygraną w Lidze C2 zanotował z kolei BiegunSport, który okazał się lepszy od Geodzików. Nie było niespodzianek w Lidze D1, gdzie pewne wygrane odniosły drużyny KS Klubu oraz FC Meczdej. Dość nieoczekiwanie w Lidze D2 trzy punkty za wygranie starcia z Rekonwalescentami Skawina dopisała na swoje konto OSK Adrenalina. Po wymęczonej wygranej z InPostem na fotel lidera Ligi E1 wskoczyła Husaria Kraków. Remisując z Wonderkids pewny co najmniej brązowego medalu jest w Lidze E2 AKS Kabaret.