Newsy

Aktualności oraz krótkie informacje związane z rozgrywkami ligowymi.

Newsy

Zapraszamy na zakończenie sezonu Jesień 2019!

Organizatorzy Futbolowej Ligi Szóstek mają przyjemność zaprosić wszystkich uczestników ligi wraz z osobami towarzyszącymi na zakończenie sezonu Jesień 2019, które odbędzie się 20 grudnia (piątek) w Pink Bowling & Club Kraków przy Alei Pokoju 44 (Centrum Handlowe Plaza). Początek imprezy o godzinie 19:00.

Podczas uroczystości oficjalnego zakończenia sezonu Jesień 2019 tradycyjnie uhonorowani zostaną zwycięzcy kategorii indywidualnych każdej z lig (MVP, król strzelców, król asyst, najlepszy bramkarz). Laureaci oraz drużyny, które wywalczyły miejsca na podium będą miały okazję zaprezentować swoje trofea szerszej publiczności. Początek części oficjalnej, podczas której będą wręczane nagrody, medale oraz puchary dla mistrzów, zaplanowany jest na godzinę 20:00.

Zgłoszenia rezerwacji stolików oraz lóż będzie można kierować od 2.12 do 13.12 (lub do wyczerpania miejsc zgodnie z kolejnością zgłoszeń/rezerwacji) na adres e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Aby proces rezerwacji przebiegał sprawnie tylko rezerwacje skierowane mailowo na powyższy adres będą przyjmowane!

Wszystkie inne zgłoszone m.in.:

- na inny adres email niż wskazany,
- przez profil klubu na facebooku,
- telefonicznie,
- osobiście w recepcji,

nie będą brane pod uwagę (bez wyjątków).

Każda zgłoszona mailowo rezerwacja powinna więc zawierać następujące informacje:

- TEMAT MAILA: "Gala FLS 20.12.2019"
- W TREŚCI MAILA: nazwa drużyny, ilość osób (ograniczenie 4-10 miejsc siedzących na drużynę), nr telefonu

Każda zaakceptowana rezerwacja zostanie potwierdzona mailowo. Brak mailowego potwierdzenia oznaczać będzie brak możliwości rezerwacji ze względu wyczerpania limitu wolnych miejsc siedzących lub ze względu na niezastosowanie się do powyższych zasad zgłaszania rezerwacji (np. brak danych rezerwującego, nazwy drużyny itp.). Wszystkie zgłoszone rezerwację będą zapisywane automatycznie na godz. 19:00.

Zarezerwowane i potwierdzone mailowo miejsca siedzące, które nie zostały odebrane w godz. między 19:00 a 19:30 zostaną zwolnione i udostępnione na rzecz innych Gości klubu.

Klub zastrzega sobie prawo do selekcji m.in.:

- pod kątem wieku (wymagane ukończenie min. 18 lat - zawodnicy drużyn grających w FLS, którzy nie ukończyli 18 lat będą wpuszczani do klubu, przy czym będą oni oznaczeni "żółtą" opaską, jako osoby niepełnoletnie),
- zakaz wstępu w ubiorze typu dres, bluzy z kapturem, czapeczki bejsbolowe, odzież z symbolami klubów sportowych (nie dotyczy symboli i znaków drużyn biorących udział w lidze FLS)
- zakaz wstępu dla osób pod wpływem alkoholu i innych środków (również osoby zachowujące się agresywnie czy wulgarnie nie będą wpuszczane na teren obiektu),
- zakaz wnoszenia do klubu produktów spożywczych, alkoholu, materiałów pirotechnicznych czy innych niebezpiecznych przedmiotów.

Selekcja dotyczy wszystkich Klientów klubu (bez wyjątku).

Serdecznie zapraszamy!

Zapraszamy na turnieje Parkowa Cup!

Rozpoczynamy zapisy na serię zimowych turniejów z cyklu: PARKOWA CUP. Oprócz turniejowej rywalizacji i możliwości sprawdzenia się z rywalami przed wiosennym sezonem ligowym, będzie też możliwość wygrania zniżki na udział w sezonie FLS Wiosna 2020! Dodatkowo do zgarnięcia będzie też oczywiście sprzęt sportowy firmy Joma! Od tej edycji przygotowaliśmy też dla Was dwie nowości – nagrania z meczów, które pomogą w analizie ewentualnych niedociągnięć przed startem ligi wiosennej oraz wybory najładniejszej bramki i interwencji zarówno poszczególnych turniejów, jak i całego cyklu. Poniżej znajdziecie szczegóły odnośnie terminów oraz punktacji.

OFERTA:

 • video ze spotkań,
 • galerie zdjęć,
 • wywiady,
 • puchar i nagrody,
 • woda dla uczestników
 • prezentacja gola turnieju,
 • prezentacja parady turnieju,
 • wybory gola całego cyklu,
 • wybory parady całego cyklu.

Podajemy planowane terminy wszystkich punktowanych turniejów PARKOWA CUP:

 • 07.12 (sobota)
 • 15.12 (niedziela)
 • 19.01 (niedziela)
 • 26.01 (niedziela)
 • 09.02 (niedziela)
 • 23.02 (niedziela)
 • 01.03 (niedziela)

Każdego z wymienionych dni rywalizacja rozpoczynać się będzie rano, by kończyć w okolicach godziny 15-tej lub 16-tej.

Teraz trochę o zasadach i punktacji. Punktowane turnieje Parkowa Cup odbywać się będą w jednej bądź kilku grupach, które w zależności od liczby zgłoszonych zespołów liczyć będą odpowiednią liczbę zespołów. W przypadku kilku grup rozgrywana będzie faza pucharowa do której awans wywalczą najlepsze zespoły z grup, które rozegrają najpierw półfinały, a potem odbędzie się jeszcze mecz o 3 miejsce i finał. Poniżej przedstawiamy punktację i zaznaczamy, że warto jest... po prostu brać udział :)

Punktacja turniejów Parkowa Cup

 • Udział w turnieju- 20 punktów
 • Mecze grupowe- średnia punktów wywalczonych w grupie pomnożona razy dwa (maksymalnie 6 punktów)
 • 4 miejsce- 6 punktów
 • 3 miejsce- 8 punktów
 • 2 miejsce- 10 punktów
 • 1 miejsce- 12 punktów

Składy drużyn na poszczególne turnieje mogą się różnić, zawodnicy, którzy w jednym turnieju występowali w jednym zespole, w kolejnych mogą grać w innych. Nazwy drużyn przypisane są ściśle do kapitanów i aby punkty zebrane za poszczególne turnieje były sumowane, do każdego turnieju zespół musi zostać zgłoszony przez tą samą osobę, która na koniec, w przypadku wygranej w klasyfikacji, zadecyduje o tym, na co ma zostać przeznaczona nagroda. Każda zgłoszona drużyna musi wystąpić w każdym Turnieju pod tą samą nazwą.

W każdym turnieju na zwycięzców będzie czekać Puchar, a najlepsi zawodnicy (strzelec, bramkarz, zawodnik) otrzymają okolicznościowe statuetki.

Nagrody drużynowe na koniec cyklu prezentują się następująco:

1 miejsce – pula 1000,00 zł do przeznaczenia na udział w sezonie FLS Wiosna 2020 lub sprzęt sportowy marki Joma

2 miejsce – pula 700,00 zł do przeznaczenia na udział w sezonie FLS Wiosna 2020 lub sprzęt sportowy marki Joma

3 miejsce – pula 300,00 zł do przeznaczenia na udział w sezonie FLS Wiosna 2020 lub sprzęt sportowy marki Joma

DODATKOWO NAGRODZIMY:

Najlepszego zawodnika każdego turnieju – bon na pizzę do wykorzystania w siedzibie naszego partnera – Pizzy Hut przy ul. Limanowskiego 3,

Najlepszego strzelca całego cyklu – bon o wartości 100,00zł do wykorzystania u naszego partnera, firmy Risum dystrybutora marki Joma,

Najlepszego bramkarza całego cyklu – bon o wartości 100,00zł do wykorzystania u naszego partnera, firmy Risum dystrybutora marki Joma

Najładniejszą bramkę całego cyklu - bon o wartości 100,00zł do wykorzystania u naszego partnera, firmy Risum dystrybutora marki Joma

Najładniejszą paradę całego cyklu - bon o wartości 100,00zł do wykorzystania u naszego partnera, firmy Risum dystrybutora marki Joma

Koszt udziału w każdym Turnieju wynosił będzie 320,00zł.

Zapraszamy do zgłaszania się na cykl Turniejów PARKOWA CUP. Ilość miejsc w każdym Turnieju jest ograniczona.

Do Turniejów można zgłosić się za pomocą formularza zgłoszeniowego dostępnego tutaj:

http://football-festival.com/index.php/zapisz-sie

W przypadku ewentualnych pytań prosimy o kontakt z Piotrem Klimczakiem (mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript. lub telefon: 885 414 987).

ZAPRASZAMY!

Zimowa Liga Typerów - zapraszamy do udziału!

Zapraszamy do wspólnej zabawy w Zimowej Lidze Typerów, która obejmować będzie meczu sezonu Zima 2019/20. Pierwsze mecze do typowania w środę 27 listopada.

Na wstępie, chcemy poinformować, że aby wziąć udział w zabawie należy zarejestrować się na naszej stronie tworząc konto (jeśli jeszcze go nie założyłeś, możesz to zrobić tutaj, a panel logowania jest w prawym górnym rogu) i potem zalogować się na stronie. Typować możesz tutaj, a odpowiednia zakładka znajduje się także w głównym menu na górze strony.

W każdym tygodniu wybierać będziemy 10 meczów do typowania. Typowany wynik danego spotkania będzie można wprowadzić do godziny jego rozpoczęcia. Uczestnik otrzyma punkty za:

 • wytypowanie dokładnego wyniku - 6 punktów,
 • wytypowanie zwycięzcy (lub wskazanie remisu) i różnicy bramkowej - 3 punkty,
 • wytypowanie zwycięzcy - 1 punkt.

W przypadku, gdy mecz nie zostanie rozegrany (brak obecności którejś z drużyn) - spotkanie zostanie usunięte z listy meczów i nie będzie liczone do klasyfikacji.

Najlepszy typer w każdej kolejce otrzyma pizzę od naszego partnera Pizzy Hut przy ul. Limanowskiego 3. Z kolei najlepsi w klasyfikacji generalnej na koniec sezonu otrzymają:

 • 1 miejsce - 250 zł na sprzęt sportowy Joma
 • 2 miejsce - 150 zł na sprzęt sportowy Joma
 • 3 miejsce - 100 zł na sprzęt sportowy Joma

Zachęcamy do wspólnej zabawy!

Kraków Airport mistrzem Ligi D1!

Po czwartkowym zwycięstwie 4:3 nad Husarią Kraków mistrzostwo zapewniła sobie ekipa Kraków Airport, która triumfowała mając najlepszy bilans w małej tabeli. Trzy zespoły, które uplasowały się na podium zgromadziły po 31 punktów.

Kraków Airport był głównym faworytem do zwycięstwa zmagań w pierwszej grupie Ligi D i ze swojej roli się wywiązał, choć nie obyło się bez kłopotów. We wczesnej fazie sezonu "Lotnicy" zanotowali dwie porażki, jednak seria 9 meczów bez przegranej, podczas której zawodnicy w białych strojach 8-krotnie zwyciężali zapewniła ostatecznie triumf drużynie, która rozgrywała swój pierwszy sezon na FLSowych boiskach. Kraków Airport legitymuje się w Lidze D1 najlepszą ofensywą i drugą defensywą, co przełożyło się na najlepszy bilans bramkowy.

ASTOR mistrzem Ligi B1!

W środę po zwycięskim bezpośrednim meczu o tytuł z Wybrzeże Klatki Schodowej - FLS, trafiła do niej ekipa ASTOR, która okazała się najlepsza w Lidze B1.

Zespół Antoniego Życzkowskiego w niezwykle wyrównanej lidze wygrał 8 z 13 spotkań, zanotował 3 remisy i poniósł tylko 2 porażki. Jednocześnie legitymuje się najlepszą ofensywą w stawce oraz drugą defensywą, co przełożyło się na zdecydowanie najlepszy bilans bramkowy w Lidze B1. Dla ASTORa, który wiosną zagra w FLSowej elicie, to pierwszy tytuł w historii oraz drugie podium - w poprzednim sezonie zespół wywalczył brązowe medale na trzecim szczeblu.

Liga zimowa - informacje i terminarz na 1 tydzień

Za tydzień, w poniedziałek 25 listopada ruszamy z sezonem zimowym FLS. Poniżej przedstawiamy kilka informacji organizacyjnych, między innymi podział drużyn na poszczególne ligi, oraz terminarz na pierwszy tydzień sezonu. Do rozgrywek, na każdym szczeblu, ciągle można dołączyć, chętnych zapraszamy do kontaktu na adres mailowy Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript..

W sezonie zimowym wezmą udział co najmniej 42 drużyny, które zostały podzielone na cztery szczeble. Na każdym szczeblu rozgrywkowym rywalizacja toczyć się będzie najpierw systemem ligowym w ramach sezonu regularnego, a potem w fazie play-off dla 8 drużyn z czołówki (drużyny z niższych miejsc także zagrają o wyższą lokatę w klasyfikacji końcowej). Zarówno w jednej, jak i drugiej fazie drużyny będą walczyć o nagrody (podział puli przedstawimy przed startem sezonu). W fazie play-off w przypadku remisu do dalszych gier awansuje zespół wyżej notowany w sezonie regularnym (nie dotyczy ostatniej, finałowej fazy play-off).

LIGA A

Na najwyższy szczebel trafiły zespoły z Ligi A oraz drużyny, które wiosną 2020 roku miały rywalizować na poziomie Ligi B, ale zimą wyraziły chęć mierzenia się z FLSową elitą, czyli Czyżyny, Elita-Bud oraz Prawdziki. Zespoły te będą miały możliwość powalczenia o jedną dziką kartę do Ligi A, zasady jej uzyskania ogłosimy przed startem sezonu. W tym momencie na najwyższym szczeblu udział zadeklarowało 10 drużyn.

Liga B/C

Na drugim szczeblu zagrają zespoły z Ligi B, czołówki C, drużyny wracające do rozgrywek, jak i dwie nowe ekipy (Dziki Wschód to połączenie drużyn Virtus Logistics i Jaglacci Tinderwolves). W tym momencie w tej klasie rozgrywkowej także znajduje się 10 ekip, jednak możliwy jest udział Comarchu. W rozgrywkach Ligi B/C obowiązują podobne ograniczenia, jak w rozgrywkach Ligi B w sezonie jesiennym.

Liga C/D

Trzeci szczebel, to zestawienie drużyn, które jesienią zajęły miejsca w dolnej części tabeli Ligi C, zespołów Ligi D oraz czołowych drużyn Ligi E. W tym momencie szczebel ten jest najbardziej liczny, a znalazło się na nim 12 zespołów. W Lidze C/D obowiązuje podobne ograniczenia, jak w rozgrywkach Ligi C w sezonie jesiennym, a dodatkowo w meczu może uczestniczyć maksymalnie dwóch zawodników, którzy kończyli zmagania jesienne w zespole Ligi A. Drużyny z tego poziomu będą mogły powalczyć o „dziką kartę” do Ligi C.

Liga E

Na czwartym, najniższym szczeblu znalazło się 10 zespołów, które jesienią występowały w Lidze E i uplasowały się w środku lub dole stawki, jeden spadkowicz z D oraz debiutujące w FLS ekipy. Zespoły z tego szczebla będą mogły powalczyć o „dziką kartę” do Ligi D. W rozgrywkach będą obowiązywać podobne ograniczenia, jak w sezonie jesiennym Ligi E z zastrzeżeniem, że w meczu będzie mógł wystąpić jeden zawodnik z klasy okręgowej i dodatkowo w meczu będzie mógł wystąpić maksymalnie jeden zawodnik, który kończył sezon jesienny w Lidze A.

Poniżej terminarz na pierwszy tydzień sezonu zimowego (wszystkie mecze na boisku pod balonem w Centrum Sportu Parkowa, ul. Parkowa 12A):

      Data Godzina Liga
Black Hawks - Płaszów-Serwis Bank 25.11 19:00 B/C
Prawdziki - Krupiński Pompy 25.11 19:45 A
NZS UEK FC - Perła Kraków 25.11 20:30 E
GDA/TEB - Pink Bowling 25.11 21:15 A
Styropian Garlinho - Nic się nie stało 27.11 19:00 C/D
Krakoska Piłka - UBS Kraków 27.11 19:45 C/D
Albatros - Despero 27.11 20:30 C/D
Stomatologia Stupka - NEMBUD 27.11 21:15 A
FC Podchmieleni - Dziki Wschód 27.11 22:00 B/C
FC Kalinex - Różowe Pantery 27.11 22:45 B/C
Ready4s - Wzmocnieni FC 29.11 19:00 E
Elita-Bud - Rafis 29.11 19:45 A
Alliance - Szopeni Futbolu 29.11 20:30 C/D
Asy NH - Czyżyny 29.11 21:15 A
Zabankuj.pl - Korkociagi.com 29.11 22:00 B/C
4senal - Adgosklep.pl 29.11 22:45 C/D
ANTyloopy - Vittoria Kraków 30.11 17:00 E
Rekonwalescenci - Stal Nowa Huta 30.11 17:45 C/D
Black Label - FC KK 2019 30.11 18:30 E

Drużynom, które nie rozegrają 13 meczów, nadpłata zostanie zwrócona lub przejdzie na kolejny sezon.

 

ANTyFUTBOL wykluczony z rozgrywek

Informujemy, że w związku z trzykrotnym niestawieniem się na spotkanie drużyna ANTyFUTBOLu została wykluczona z rozgrywek sezonu jesiennego. Wszystkie wyniki meczów z jej udziałem zostały anulowane, podobnie jak dorobek indywidualny zawodników.

W D2 złoto dla Wonderkids!

Po mistrzostwie w Lidze E2 z sezonu - Wiosna 2019, Wonderkids nie zwalnia tempa i w czwartkowy wieczór zapewniło sobie kolejny tytuł, tym razem szczebel wyżej! Wonderkids mistrzem D2!

Początek sezonu beniaminka Ligi D2 był dosyć trudny, jednak widać było, że z meczu na mecz czują się coraz pewniej. Jak się później okazało jednym z ważniejszych momentów była 5 kolejka, w której po zwycięstwie nad KS Augustyn, ekipa Bartosza Gęborka odnotowała serię 8 meczów bez porażki. W pojedynku, którego stawką było mistrzostwo Ligi D2 "Wonderzy" pewnie pokonali zespół Big Time Kraków 7:2 i na kolejkę przed końcem rozgrywek zaklepali sobie tytuł! W tym momencie legitymują się najlepszą defensywą w stawce Ligi D2 oraz drugą ofensywą, mając najlepszy bilans bramkowy.

Despero mistrzem Ligi E1!

Po okazałym zwycięstwie nad Januszami Futbolu (9:1) mistrzem Ligi E1 w sezonie jesiennym została drużyna Despero. Zespół pomimo, że był beniaminkiem, ze względu na swoją doświadczoną kadrę stawiany był w roli jednego z faworytów do mistrzostwa. Czas zresztą pokazał, że słusznie.

Od początku sezonu Despero bardzo pewnie kroczyło od zwycięstwa do zwycięstwa. Warto wspomnieć, że w czterech pierwszych spotkaniach Despero zaaplikowało swoim rywalom aż 50 bramek! W 5 kolejce bo bardzo ciekawym pojedynku przyszedł czas na pierwsze a jak się później okazało ostatnie potknięcie. Pogromcami okazała się drużyna, która w obecnych rozgrywkach zajęła 2 pozycję - Nic się nie stało. Ta porażka w żadnym stopniu nie podłamała ekipy "Pomarańczowych" która w ostatecznym rozrachunku odniosła 12 zwycięstw, ze świetnym bilansem bramkowym (+110) i największą liczbą strzelonych oraz najmniejszą liczbą straconych goli. Motorem napędowym Despero był Bartłomiej Zasadni, dla którego to czwarty sezon w Futbolowej Lidze Szóstek. Bartek w 12 meczach zdobył 73 bramki i 23 asysty, dzięki czemu został również królem strzelców! Podsumowując, Despero po świetnym sezonie może patrzeć z dużym optymizmem na przyszłość. Jeśli utrzyma obecną dyspozycję, może poważnie namieszać występując szczebel wyżej.

Rafis mistrzem FLS!!!

Po zwycięstwie nad GDA Investment mistrzem FLS w sezonie jesiennym została drużyna Rafisu. Dla ekipy z Kazimierzy Wielkiej to pierwszy tytuł w Lidze A, w długiej ośmioletniej historii zespołu.

Od początku sezonu Rafis prezentował wysoką i równą formę pokazując, że tym razem jest wyjątkowo mocno zdeterminowany. Gdy inne ekipy gubiły punkty, zespół w błękitnych koszulkach regularnie punktował. Potknął się dopiero w przedostatnim starciu przeciwko Asom, ale ta porażka i tak niewiele zmieniała w kontekście wywalczenia mistrzostwa. Wygrana 7:2 z GDA oznacza nie tylko wywalczenie tytułu, ale także pełną dominację w ligowych statystykach. Rafis ma bowiem zdecydowanie najwięcej goli w rozgrywkach (równe 100) oraz najmniej straconych bramek (tyle samo ma GDA, ale jeszcze rozegra jedno spotkanie), co przekłada się na najlepszy bilans bramkowy.

Ogółem to trzeci mistrzowski tytuł w FLS. Rafis przygodę z naszymi rozgrywkami rozpoczął w 2012 roku i zdobył dwa mistrzostwa z rzędu w Lidze C2 i B. Od roku 2013 drużyna nieprzerwanie występuje w elicie, w której do tej pory 7-krotnie stawała na podium, 3-krotnie wywalczając srebrne medale, a 4-krotnie brązowe.