Newsy

Aktualności oraz krótkie informacje związane z rozgrywkami ligowymi.

Newsy

Liga Typerów - zapraszamy do udziału

Zapraszamy do wspólnej zabawy w Lidze Typerów w sezonie Jesień 2019.

Na wstępie, chcemy poinformować, że aby wziąć udział w zabawie należy zarejestrować się na naszej stronie tworząc konto (możesz to zrobić tutaj, a panel logowania jest w prawym górnym rogu) i potem zalogować się na stronie. Typować możesz tutaj, a odpowiednia zakładka znajduje się także w głównym menu na górze strony.

W każdym tygodniu wybierać będziemy 12 meczów do typowania, po jednym z każdej ligi plus trzy dodatkowe. Typowany wynik danego spotkania będzie można wprowadzić do godziny jego rozpoczęcia. Uczestnik otrzyma punkty za:

 • wytypowanie dokładnego wyniku - 6 punktów,
 • wytypowanie zwycięzcy (lub wskazanie remisu) i różnicy bramkowej - 3 punkty,
 • wytypowanie zwycięzcy - 1 punkt.

Dla najlepszego typera w danej kolejce czeka nagroda w postaci piłki FLS. Z kolei najlepsi w klasyfikacji generalnej na koniec sezonu otrzymają:

 • 1 miejsce - 500 zł na sprzęt sportowy Joma
 • 2 miejsce - 300 zł na sprzęt sportowy Joma
 • 3 miejsce - 200 zł na sprzęt sportowy Joma
 • 4 miejsce - piłka FLS,
 • 5 miejsce - piłka FLS,
 • miejsca od 6 do 10 - nagrody pocieszenia.

Zachęcamy do wspólnej zabawy!

Podsumowanie losowania Ligi B i C

W czwartek odbyło się losowanie zespołów dołączających na drugi i trzeci poziom rozgrywkowy. Przy tej okazji warto wspomnieć, że do Ligi A przystąpiły wszystkie uprawnione do tego zespoły. Jednocześnie przypominamy, że trwają zapisy nowych drużyn, które wystąpią w Lidze D i E. Szczegóły oferty można znaleźć tutaj.

Zapraszamy na turnieje Parkowa Cup

Ruszamy z letnimi Turniejami PARKOWA CUP!

Rozpoczynamy zapisy na serie letnich Turniejów z cyklu: PARKOWA CUP. Oprócz turniejowej rywalizacji, możliwości sprawdzenia się z rywalami przed jesiennym sezonem ligowym będzie też możliwość wygrania zniżki na udział w sezonie FLS Jesień 2019! Dodatkowo oczywiście będzie możliwość zgarnięcia sprzętu sportowego firmy Joma! Poniżej znajdziecie szczegóły odnośnie terminów turniejów oraz punktacji.

Podajemy planowane terminy wszystkich punktowanych turniejów PARKOWA CUP:

 • 21.07 (niedziela)
 • 04.08 (niedziela)
 • 18.08 (niedziela)

Każdego z wymienionych dni rywalizacja rozpoczynać się będzie rano, by kończyć w okolicach godziny 15-tej, czy 16-tej.

Teraz trochę o zasadach i punktacji. Punktowane turnieje Parkowa Cup odbywać się będą w jednej bądź kilku grupach, które w zależności od liczby zgłoszonych zespołów liczyć będą odpowiednią ilość zespołów.W przypadku kilku grup rozgrywana będzie faza pucharowa do której awans wywalczą najlepsze zespoły z grup, które rozegrają najpierw półfinały, a potem odbędzie się jeszcze mecz o 3 miejsce i finał. Poniżej przedstawiamy punktację i zaznaczamy, że warto jest... po prostu brać udział :)

Punktacja turniejów Parkowa Cup

 • Udział w turnieju - 20 punktów
 • Mecze grupowe - średnia punktów wywalczonych w grupie pomnożona razy dwa (maksymalnie 6 punktów)
 • 4 miejsce - 6 punktów
 • 3 miejsce - 8 punktów
 • 2 miejsce - 10 punktów
 • 1 miejsce - 12 punktów

Składy drużyn na poszczególne turnieje mogą się różnić, zawodnicy, którzy w jednym turnieju występowali w jednym zespole, w kolejnych mogą grać w innych. Nazwy drużyn przypisane są ściśle do kapitanów i aby punkty zebrane za poszczególne turnieje były sumowane, do każdego turnieju zespół musi zostać zgłoszony przez tą samą osobę, która na koniec, w przypadku wygranej w klasyfikacji, zadecyduje o tym, na co ma zostać przeznaczona nagroda. Każda zgłoszona drużyna musi wystąpić w każdym Turnieju pod tą samą nazwą.

Nagrody drużynowe na koniec cyklu:

1 miejsce – 300,00zł zniżki na udział w sezonie FLS Jesień 2019

2 miejsce – 200,00zł zniżki na udział w sezonie FLS Jesień 2019

3 miejsce – 100,00zł zniżki na udział w sezonie FLS Jesień 2019.

Koszt udziału w każdym Turnieju wynosił będzie 150,00zł.

Zapraszamy do zgłaszania się na cykl Turniejów PARKOWA CUP. Ilość miejsc w każdym Turnieju jest ograniczona.

Do Turniejów można zgłosić się za pomocą formularza zgłoszeniowego dostępnego tutaj:

http://football-festival.com/index.php/zapisz-sie

W przypadku ewentualnych pytań prosimy o kontakt z Piotrem Klimczakiem (mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript. lub telefon: 885 414 987).

ZAPRASZAMY!

 

Sezon Jesień 2019 - zapisy

Sezon wiosenny został już oficjalnie zakończony, czas więc rozpocząć zapisy na jesienną edycję. Start rozgrywek został zaplanowany na 19 sierpnia, ale chętne drużyny wyższych szczebli będą miały możliwość rozpocząć sezonu Jesień 2019 tydzień wcześniej i tym samym wcześniej go zakończyć.

Alliance mistrzem Ligi D2

Ostatnim wiosennym mistrzem została w czwartek ekipa Alliance, która triumfowała w Lidze D2.

Drużyna występująca w pasiastych, biało-czarnych koszulkach jesienią przegrała zaledwie jedno spotkanie gromadząc 30 punktów po 9 zwycięstwach i 3 remisach. Alliance w swojej klasie rozgrywkowej stracił najmniej goli, co okazało się kluczem do triumfu.

Dla Alliance był to drugi sezon w FLS i drugie podium - zimą zespół zajął 3 miejsce w Lidze C1.

KS Klub Sportowy najlepszy w Lidze D1

W środę poznaliśmy mistrza Ligi D1. Dzięki stracie punktów w starciu z Shamrockiem ekipy Dream Crushers pozycję lidera utrzymał KS Klub Sportowy i to zawodnicy tego zespołu zawieszą w sobotę na swoich szyjach złote medale Ligi D1.

KS Klub Sportowy to kolejny mistrz, który triumfował z dorobkiem 34 punktów oznaczającym bilans 11 zwycięstw, remisu i porażki. Jako jedna z dwóch drużyn w Lidze D1 KS przekroczył 100 strzelonych goli. Dla Klubu Sportowego, który w naszych rozgrywkach uczestniczy od jesieni minionego roku to pierwszy tytuł mistrzowski.

Browary Hills 32040 mistrzem Ligi C2

W środę świętowała ekipa Browary Hills, która dzięki zwycięstwu nad Jaglacci Tinderwolves zapewniła sobie mistrzostwo Ligi C2.

Zespół BH32040 triumfował dzięki fantastycznej serii 11 zwycięstw z rzędu, która przyszła po przegranych w dwóch spotkaniach. Nie dziwi więc pomeczowa nietypowa radość zawodników BH, którzy po meczu oblali się... piwem, co zdarzało się wcześniej w Bundeslidze, ale w FLS w ruch szły do tej pory tylko szampany.

Dla Browarów to drugi mistrzowski w tytuł w trzysezonowej historii ekipy. Rok temu okazała się ona najlepsza na czwartym szczeblu.

Nie ma Lipy mistrzem Ligi E1

Kolejnym wiosennym mistrzem została drużyna Nie ma Lipy, która triumfowała w Lidze E1.

O zdobyciu przez zespół Rafała Furgała zadecydował bezpośredni meczu z Husarią wygrany przez NmL 4:1. Ogólnie świeżo upieczony mistrz wygrał wiosną 11 meczów, raz zremisował, raz przegrał i legitymował się zdecydowanie najskuteczniejszą ofensywą w stawce przekładającą się na najlepszy bilans bramkowy.

Dla Nie ma Lipy to pierwsze podium od dokładnie... 6 lat. Wtedy to zespół wywalczył brązowe medale w Lidze B2, co poskutkowało awansem do Ligi A. Sezon wcześniej NmL wywalczyło srebro na trzecim poziomie zdobywając podobnie, jak w kończącej się kampanii 34 punkty, co jest najlepszym wynikiem w historii ekipy. Nie ma Lipy jest jedną z dwóch drużyn FLS, które grały na wszystkich 5 szczeblach ligowej hierarchii.