26-04-2016
Kolejka 7

Cholewickiego pierwsza kropka nad 'i'

Dobra gra liderów w pierwszej połowie miała swoje wymierne przełożenie na wynik. Po dziewięciu minutach i trafieniach Pawła Cholewickiego oraz Bartłomieja Sadkiewicza było 2:0. Niebawem na kontaktowego gola Kołka odpowiedział szybko Bartosz Cembrzyna, jednak prawdziwie mistrzowską bramką, dokumentującą przewagę Maestro, popisał się właśnie Cholewicki. Po przyjęciu z prawej strony huknął bez zastanowienia w stronę długiego słupka - piłka delikatnym łukiem poszybowała w okienko, uprzednio zahaczając jeszcze o poprzeczkę.

Spodziewane emocje

Wydawało się, że AS Maestro przejmuje spokojną kontrolę nad meczem, jednak w porę o swojej całkiem dobrej grze w tym sezonie przypomnieli sobie rywale. Momentalnie, jeszcze przed zmianą stron drugiego gola dla ROCHa zdobył Dominik Duda, a w 27 minucie dublet miał na koncie Kolek. Jemu oraz jego kolegom zdecydowanie dodało to skrzydeł, więc wyrównanie było kwestią czasu, zwłaszcza gdy AS otrzymało karę dwuminutowej gry w osłabieniu.

Najważniejszy moment

Usilnie szukający remisu zespół w niebieskich strojach nadział się na chyba możliwie najbardziej bolesną kontrę. Rozgrywanie w okolicach przeciwnego pola karnego zakończył przechwytem wbiegający po odbyciu kary Cholewicki, który błyskawicznie przemknął kilkadziesiąt metrów, gdzie jego akcję sfinalizował Cębrzyna. Minutę później asystent skompletował hattricka i stało się niemal jasne, że otwierający tabelę Ligi D3 mocno zwiększą dystans nad resztą stawki. Rezultat przypieczętował jeszcze Sadkiewicz.