person_outline
search

Dzień derbowy, czyli mecz Błękitnej Watahy z Powrotem Żywych Trupów

Z siedmiu meczów zaplanowanych na piątek największy ładunek emocjonalny niosą ze sobą derby między Błękitną Watahą i Powrotem Żywych Trupów. Dziś możemy poznać także mistrza Ligi E2, bo przed szansą na zdobycie tytułu stanie ekipa Red Bulls. O pozostanie w Lidze D1 powalczą natomiast PWK i FC Luje i tam również nie powinno zabraknąć ekscytujących momentów.

calendar_today 31 LIPCA alarm 19:00
BŁĘKITNA WATAHA - POWRÓT ŻYWYCH TRUPÓW (LIGA E2)

Piątkowy wieczór rozpocznie się od mocnego uderzenia, bo w derbowym starciu Błękitna Wataha zmierzy się z Powrotem Żywych Trupów. Obydwa zespoły powołał do życia Marcin Sudoł, który aktualnie jest kapitanem Watahy. Trupami dowodzi jego brat Mateusz. Gdyby nie to, że mamy do czynienia z derbami to pewnie uznalibyśmy za faworytów Błękitną Watahę, która nie przegrała już od siedmiu spotkań i plasuje się tuż za podium. Powrót zajmuje ostatnią pozycję, a trzy dni temu zawodnicy zanotowali swoje pierwsze w sezonie zwycięstwo, zatem humory w ekipie dopisują i żadna dodatkowa motywacja nie jest im przed takim meczem potrzebna.

NASZ TYP arrow_forward 1X

calendar_today 31 LIPCA alarm 19:00
PWK - FC LUJE (LIGA D1)

Niemal wszystkie nadchodzące mecze w dolnej połowie tabeli to walka o “być albo nie być” dla każdej z drużyn. Nie inaczej jest dziś w spotkaniu PWK z Lujami. Tylko trzy punkty dzielą te zespoły, ale lepszą sytuację ma PWK, bo póki co zajmują bezpieczną lokatę, a z pierwszego starcia z Lujami wyszli zwycięsko z wynikiem 3:2. Dla Lujów to prawdopodobnie mecz ostatniej szansy. Większość zespołów zainteresowanych pozostaniem w Lidze D1 w ostatnim czasie zdołało zdobyć kilka oczek i tylko Luje od ponad trzech tygodni każde spotkanie kończą z zerowym dorobkiem. Może zmieni się to dziś, ale naszym faworytem jest PWK.

NASZ TYP arrow_forward 1

calendar_today 31 LIPCA alarm19:55
WONDERKIDS - CCKS CHŁOPY (LIGA C2)

Mimo, że czarna seria Chłopów trwa, to zawodnikom należą się brawa za ostatni mecz z mistrzem Ligi C2, Kraków Airport, gdzie pokazali, że potrafią grać z najlepszymi. Jeśli dziś też wejdą na wyżyny swoich umiejętności, a mobilizacja będzie równie wysoka co w starciu z liderem, to Wonderkids mogą mieć lekko splątane nogi. Dla jednych i drugich to ostatni mecz w tym sezonie. Ekipa Bartosza Gęborka nie walczy już o nic, a Chłopy mają szanse na utrzymanie, ale muszą liczyć na porażki innych ekip. To na pewno odważny typ, ale czujemy, że kibice poniosą ich do pierwszego od sześciu meczów zwycięstwa.

NASZ TYP arrow_forward 2

calendar_today 31 LIPCA alarm19:55
FC ADMIND - RED BULLS (LIGA E2)

Niepokonany w tym sezonie zespół Red Bulls może zapewnić sobie dziś tytuł mistrzowski. Musi jednak wygrać z FC Admind. Remis może sprawić, że po mistrzostwo sięgnie ASTOR B, jeśli wygrałby dwa ostatnie mecze. Dlatego jeśli “Byki” nie chcą już na nikogo się oglądać, muszą zainkasować trzy punkty. Nie powinno być to szczególnie trudne, bo FC Admind w starciach z czołówką wyglądał bardzo mizernie i szanse na urwanie punktów rozpędzonym Bykom oceniamy jako bliskie zeru.

NASZ TYP arrow_forward 2

calendar_today 31 LIPCA alarm20:50
FC DŁUBNIA - JALA DREIPS (LIGA C1)

Jest to ostatni mecz sezonu dla Jala Dreips i FC Dłubni, więc należy jeszcze raz pochwalić te zespoły za urwanie punktów liderom stawki, czyli Oświecenia Team i Stali. Obydwie ekipy można określić mianem drużyn środka tabeli, chociaż Dłubnia prezentowała jednak nieco lepszą formę. Wygrana “Zielonych” będzie oznaczała zrównanie się punktami z dzisiejszym rywalem i tym samym zajęcie miejsca w pierwszej połowie stawki. Wydaje nam się, że to wystarczający powód, aby ekipa Grzegorza Kiełbasy dała dziś z siebie wszystko i pokonała rywali.

NASZ TYP arrow_forward 2

calendar_today 31 LIPCA alarm 20:50
WADOWSCY - REKONWALESCENCI SKAWINA (LIGA D2)

Wadowskim zostały jeszcze trzy mecze do rozegrania i wciąż mają szansę na to, by być najlepszym zespołem grupy spadkowej. Rekonwalescenci są jednak w łatwiejszej sytuacji, bo wystarczy, że wygrają dzisiejsze spotkanie i już nic nie zabierze im miana “najsilniejszego z najsłabszych”. Nie był to pewnie szczyt marzeń tych ekip, ale właśnie o to przyszło im walczyć. Nie pozostaje nic innego jak tylko grać do końca i pokazać się z jak najlepszej strony.

NASZ TYP arrow_forward X2

calendar_today 31 LIPCA alarm 21:45
RAFIS - WELDBUD (LIGA A)

Rafis pewnie jest już myślami na meczu z Asami, który najprawdopodobniej zadecyduje o wicemistrzostwie. Dzisiejsze spotkanie z Weldbudem to dla ekipy Michała Bojanowicza raczej rozgrzewka przed ostatnim meczem sezonu. Nie przekreślamy mimo wszystko szans Weldbudu, bo urwanie punktów mistrzowi to świetny motywator, a utrzymanie w Lidze A, jeszcze lepszy. TEB jednak boleśnie ich zweryfikował, a Rafis to przecież taka sama półka, dlatego nie wydaje nam się, żeby doszło do niespodzianki.

NASZ TYP arrow_forward 1

Last modified on piątek, 31 lipiec 2020 07:38
(0 votes)