person_outline
search

Czyżyny 5-te w A, Vittoria 5-ta w E

Piąta lokata w Lidze A przypadła Czyżynom, które wysoko pokonały Pink Bowling. Również na piątym miejscu zmagania w Lidze E ukończyła Vittoria Kraków, która nie miała większych problemów z pokonaniem Ready4. Z kolei w meczu o siódme miejsce w Lidze B/C górą Błękitna Siermięga, która pokonała Zabankuj.pl.

Co się wydarzyło?

Spotkanie, którego stawką było 5 miejsce w Lidze A nie przyniosło zbyt wielu emocji. Zespół Pink Bowling dopadły bowiem kłopoty kadrowe i skutecznie uniemożliwiły one nawiązanie równorzędnej walki z dobrze dysponowanymi w sobotni wieczór Czyżyny. To właśnie gracze Czyżyn dominowali na boisku od pierwszej do ostatniej minuty. Mieli wyraźną przewagę w posiadaniu piłki, częściej stwarzali zagrożenie pod bramką drużyny przeciwnej, a także byli skuteczni. Połączenie tych wszystkich elementów dało wysoką wygraną i tym samym Czyżynom w pełni udał się rewanż za dotkliwą porażkę z fazy zasadniczej. Generalnie był to mecz bez większej historii. W piłkę starała się grać tylko jedna drużyna, drugiej natomiast zależało przede wszystkim na zminimalizowaniu strat. Piate miejsce należy uznać za spory sukces Czyżyn, których udział w playoffach długo był zagrożony. Zawodnicy Pink Bowling z zajęcia szóstej lokaty również mogą być zadowoleni, tym bardziej, że w większości meczów pozostawiali po sobie całkiem niezłe wrażenie.

Poważne problemy kadrowe dopadły przed meczem o 7 miejsce drużynę Zabankuj.pl i przeciwko Błękitnej Siermiędze wystawiła skromny 5-osobowy skład. Rywale wykazali się jednak postawą fair-play i również grali o jednego zawodnika mniej. Spotkanie od pierwszego do ostatniego gwizdka toczone było w spokojnym tempie. Oba starały się wykorzystać przestrzeń, jaka była na boisku i skupiły się przede wszystkim na atakowaniu. Łącznie padło aż 20 bramek, a gdyby nie dobra dyspozycja bramkarzy goli mogło być znacznie więcej. W tej prawdziwej wymianie ciosów o dwa trafienia lepsza okazała się Błękitna Siermięga, która swoją przewagę zbudowała przede wszystkim w pierwszych 20 minutach. Po zmianie stron Siermiężni miele wiele okazji do powiększenia swojego dorobku, ale pudłowali na potęgę. W końcówce jedni i drudzy wyraźnie opadli z sił i emocji było już niewiele. Poza tym na murawie toczyła się także rywalizacja o tytuł najlepszego strzelca Ligi B/C. Mający przed meczem przewagę jednej bramki Sebastian Stachel ustrzelił hattricka. Goniący go Arkadiusz Wałaszek zapakował sztukę więcej i finalnie miano najlepszego snajlepra trafiło do obu zawodników.

Piąte miejsce w Lidze E przypadło Vittorii Kraków, które pewnie pokonała Ready4s. Starcie to przypominało spotkanie towarzyskie, a obie strony były nastawione przede wszystkim na grę do przodu i strzelanie bramek. Cierpiały na tym defensywy, które momentami były dziurawe jak ser szwajcarski. W tej nieco szalonej wymianie ciosów zdecydowanie lepsi okazali się Vittorianie, którzy atakowali groźniej i z dużo większą intensywnością niż rywale. Praktycznie przez cały mecz byli na bezpiecznym prowadzeniu. Ostatecznie licznik zatrzymał się na 11 trafieniach, co jest wyrównaniem ich najlepszego wyniku w Lidze Zimowej. Po końcowym gwizdku zawodnicy Vittorii nie kryli rozczarowania faktem, że przez własne niedopatrzenie zajęli “tylko” piątą lokatę. Zespół Ready4s w całych rozgrywkach zaprezentował się z dobrej strony i mimo porażki w ostatnim meczu premierowy sezon w Futbolowej Lidze Szóstek należy oceniać jak najbardziej pozytywnie.

Ciekawostki

  • 11:0 z Pink Bowling to najwyższa wygrana Czyżyn od 30 sierpnia 2018 roku. Wówczas również w stosunku 11:0 udało się pokonać Royal Ride FC.
  • W meczu o 5 miejsce najwyższą wygraną w Lidze Zimowej odniosła Vittoria Kraków
  • 5:11 to zarazem najwyższa porażka Ready4s
  • Po raz drugi z rzędu w meczu z udziałem Zabankuj.pl padło dokładnie 20 bramek.
(0 votes)