person_outline
search

Krakoska Piłka przerywa serię Adgosklepu, FC Dłubnia lepsza od Lasowic

W piatkowy wieczór zostały rozegrane tylko cztery z sześciu zaplanowanych spotkań. W Lidze A pewne zwycięstwo odniosła Elita-Bud, nie dając większych szans Czyżynom. W Lidze B/C kolejną wygraną odniosła FC Dłubnia, tym razem w pokonanym polu zostawiając FC Lasowice. Do dużej niespodzianki doszło w Lidze C/D, gdzie skazywana na porażkę Krakoska Piłkę wyszła ze stanu 0:3 i zwyciężyła Adgosklep.pl. W Lidze E Aptiv2 pokonał Logitech Błękitną Husarię.

W pełni z roli faworyta wywiązała się Elita-Bud, które pewnie i wysoko pokonała Czyżyny. Lider Ligi A nie zawiódł i praktycznie od pierwszej do ostatniej minuty w pełni kontrolował przebieg spotkania. Szybko wyszedł na prowadzenie, którego nie oddał już do końcowego gwizdka. Dzięki temu, że obie strony nastawiły się przede wszystkim na atak mecz był niezwykle otwarty. Dobrych sytuacji nie brakowało zwłaszcza graczom Elity, którzy mieli dużą przewagę w posiadaniu piłki, prowadzili grę i ewidentnie polowali na bramki. Przy okazji widać było, że dobrze się bawią na boisku, o czym świadczy sporo efektownych, technicznych zagrań. Przez całe zawody zawodnicy Czyżyn wykazywali ambitną postawę i nie zamierzali odpuszczać. Starali się odgryzać, walcząc o jak najlepszy wynik, ale brakowało im czysto piłkarskich umiejętności. Elita-Bud bez większych problemów sięgnęła po ósmy komplet punktów w sezonie.

Interesujące i obfitujące w sytuacje widowisko stworzyły w Lidze B/C drużyny FC Lasowic oraz FC Dłubni. Jedna i druga strona wykazywała dużą chęć do gry ofensywnej, dzięki czemu widzieliśmy sporo szybkich, dynamicznych ataków. Tempo spotkania w początkowych jego fragmentach było naprawdę imponujące. Nieco lepiej w takich warunkach odnaleźli się zawodnicy Lasowic, którzy po pierwszej odsłonie prowadzili 2:1. Przewaga nie była zatem duża, a rywale nie powiedzieli jeszcze ostatniego słowa. Po kilku minutach od wznowienia gry FC Dłubnia wyrównała. Pójść za ciosem jeszcze się nie udało, a grające w 6-osobowym składzie Lasowice wkrótce ponownie wyszły na prowadzenie. Rywalizacja w końcówce toczyła się już jednak zdecydowanie pod dyktando graczy Dłubni, którzy zdobyli w niej dwa gole i mogli się cieszyć z trzeciego zwycięstwa w sezonie.

Pierwsza połowa rywalizacji Adgosklepu.pl z Krakoską Piłką nie zachwyciła. Obie drużyny skupiły się przede wszystkim na zabezpieczeniu dostępu do własnej bramki, przez co mało było klarownych sytuacji i strzałów. Więcej za to oglądaliśmy walki, zwłaszcza o dominację w środkowej strefie boiska. Druga połowa to już jednak zupełnie inna historia. Gra się otworzyła, a jedni i drudzy zaczęli śmielej atakować. Pierwsze fragmenty po wznowieniu gry należały do faworyzowanego Adgosklepu, który wyszedł na prowadzenie 3:0. Wszystko zmierzało więc w dobrym dla tego zespołu kierunku. Nieoczekiwanie kontrolę nad meczem zaczęli przejmować rywale. Gracze Krakoskiej Piłki na 5 minut przed końcem złapali kontakt i wcale nie zamierzali na tym poprzestać. Błyskawicznie strzelili wyrównującego gola i do samego końca walczyli o pełną pulę. Trzy punkty udało im się wyrwać w samej końcówce, a bohaterem drużyny został Jan Stachura. Możemy zatem mówić o sporego kalibru niespodziance.

Pierwsza połowa starcia Aptivu2 z Logitech Błękitną Husarią miała bardzo wyrównany przebieg. Mecz swoim poziomem jednak nie porwał. Żadnej z rywalizujących stron nie udało się na dłużej przejąć inicjatywy, a gra toczyła się przede wszystkim w środkowej strefie boiska. Przed przerwą brakowało płynnej gry, dużo za to było na boisku fauli i przepychanek. Swoje zrobiło także defensywne nastawienie obu drużyn, które dbały przede wszystkim o to, aby gola nie stracić. Klarowne sytuacje brały się raczej z przypadku niż przygotowanych akcji. W panującym chaosie mimo wszystko nieco lepiej wyglądał Aptiv2. Po zmianie stron przewaga tej drużyny z minuty na minutę rosła. W dalszym ciągu trwała walka na całego, ale Aptiv2 powoli łapał właściwy rytm i wkrótce odskoczył na bezpieczny dystans. Zawodnicy Błękitnej Husarii próbowali jeszcze gonić wynik, ale to zdecydowanie nie był ich dzień.