person_outline
search

CCKS Chłopy pokonują Wonderkids, Jala Dreips lepsi od FC Dłubni

Za nami kolejny wieczór ligowych rozstrzygnięć. CCKS Chłopy w niezwykle ważnym meczu z Wonderkids odnoszą zwycięstwo, które może dać im utrzymanie w Lidze B2, a Jala Dreips dzięki wygranej z FC Dłubnią skończą wyżej w tabeli niż ich wczorajsi przeciwnicy.

forwardToczący bój o utrzymanie Welbduld nie mógł liczyć na swoich zmienników, w starciu z będącym w świetnej formie Rafisem. W tym spotkaniu faworyt mógł być tylko jeden i trzeba oddać “Błękitnym”, że udowodnili na boisku, że seria zwycięstw, którą wczoraj przedłużyli do sześciu, nie jest dziełem przypadku. Byli w każdym aspekcie wyraźnie lepsi, chociaż warto przyznać, że zawodnicy obydwu drużyn stworzyli techniczne, piłkarskie widowisko. Najciekawszym momentem tego pojedynku było wejście do pola bramkarza Rafisu, Norberta Jasowicza w końcówce meczu i skompletowanie przez niego hat-tricka.

forwardW Lidze C1 FC Dłubnia mierzyła się z Jala Dreips, a ewentualny zwycięzca miał pewność, że znajdzie się na koniec sezonu wyżej w tabeli od swojego wczorajszego przeciwnika. W pierwszej połowie nie oglądaliśmy wielu sytuacji. Do przerwy ekipa Grzegorza Kiełbasy schodziła z prowadzeniem, które dała im jedyna do tej pory strzelona bramka tego wieczoru. W drugiej odsłonie zespoły zaczęły wreszcie stwarzać sobie więcej okazji strzeleckich, ale piłka zamiast w siatce, lądowała daleko za bramką. Jala Dreips podwyższyli prowadzenie i wydawało się, że nic wielkiego nas nie czeka. Jednak chwilę później, po dwóch rzutach karnych zamienionych na gole przez bramkarza FC Dłubni, mieliśmy remis. To mocno rozwścieczyło “Zielonych”, którzy zdołali jeszcze raz wziąć sprawy w swoje ręce i ostatecznie wygrali, a tym samym zajęli 5 miejsce w tabeli na zakończenie sezonu.

forward W konfrontacji pomiędzy Wonderkids a CCKS Chłopami tylko dla tych drugich wynik meczu miał znaczenie, gdyż w tym spotkaniu mieli ostatnią szansę na zdobycie punktów, które być może dadzą im utrzymanie. I miało to przełożenie na boisku, gdyż prawie cały mecz “Pomarańczowi” dużo słabiej prezentowali się na tle rywala. Dopiero w drugiej odsłonie gry Chłopy na moment straciły kontrolę nad przbiegiem boiskowych zdarzeń, szybko wykorzystali to gracze Wonderkids, ale później ich przeciwnicy udowodnili, jak bardzo zależy im na utrzymaniu w Lidze C2 i poniesieni dopingiem przez swoich fanów, dowieźli trzy cenne oczka.

forwardW lidze D1 zawodnicy FC Luje zdecydowali się nie przystępować do starcia z PWK i tym samym to ekipa Daniela Bosaka otrzymała trzy oczka.

forwardWalczący o miano najlepszej drużyny grupy spadkowej Ligi D2, Rekonwalescenci Skawina mierzyli się z zespołem Wadowscy. Obie drużyny zaczęły z animuszem i spotkanie początkowo toczyła się w szybkim tempie, wiele się działo, nie brakowało też twardej walki. Szybko zaczęły padać też bramki, a nieznaczną przewagę wypracowała sobie ekipa ze Skawiny. Z czasem tempo tego meczu zwolniło, a od końcówki pierwszej połowy Rekonwalescenci zaczęli wyprowadzać coraz skuteczniejsze ataki i dzięki temu mogli spokojnie kontrolować przebieg spotkania, a dzięki dobrej dyspozycji swojego bramkarza byli spokojni o wynik, który ostatecznie wyniósł 8:4.

forwardW Lidze E2 byliśmy świadkami Derbów, gdyż Błękitna Wataha stanęła do walki z drużyną Powrót Żywych Trupów. Mimo szczególnej rywalizacji między dwoma klubami, na boisku panowała sympatyczna atmosfera. Ekipa Marcina Sudoła, którego brat, Mateusz dowodzi rywalom, w drugiej połowie przejęła inicjatywę. Mądrze rozgrywali swoje akcje i czasem zdominowali swoich wczorajszych oponentów. Dzięki temu zakończyli sezon serią siedmiu meczów bez porażki, ale co ważniejsze w derbowej konfrontacji okazali się lepsi niż ich przeciwnicy. Więcej emocji na boisku w Lidze E2 już nie uświadczyliśmy, gdyż gracze FC Admind oddali spotkanie walkowerem, a zdobyte w ten sposób trzy punkty przez Red Bulls przypieczętowały mistrzostwo tej drużynie i pozwoliły zakończyć sezon bez ani jednej porażki.