person_outline
search

TEB gromi Pink Bowling, VilaNova oraz Korkociagi po raz drugi

Udanie sezon zainaugurowała TEB Edukacja, która wysoko pokonała Pink Bowling. Po dwóch porażkach drugą wygraną z rzędu odniósł BiegunSport, który tym razem pokonał Inter Kraków. C.F. VilaNova również zwyciężyła wiosną po raz drugi, w pokonanym polu zostawiając Dream Crushers. Nie udał się powrót do FLS drużynie Oświecenia Team, która przegrała z Korkociagami. Pewnie po trzy punkty sięgnęło w D2 BTCH, które pokonało Nic się nie stało. Sporo problemów z Kabaretem miało w E1 FC Mateco Kraków, ale ostatecznie zwyciężyło 7:4.

forwardJednostronny przebieg miało jedyne czwartkowe spotkanie rozegrane w Lidze A. TEB Edukacja rozgromiła Pink Bowling i od mocnego uderzenia rozpoczęła wiosenną kampanię. Gracze TEBu od pierwszego do ostatniego gwizdka w pełni kontrolowali przebieg boiskowych wydarzeń. Mieli zdecydowaną przewagę w posiadaniu piłki i atakowali praktycznie bez przerwy. Poczynania Pink Bowling ograniczały się do sporadycznych kontrataków, z którymi bez problemów radziła sobie defensywa faworyta. Pewne i zasłużone zwycięstwo TEB Edukacji.

forwardBiegunSport po początkowych niepowodzeniach wrócił na właściwe tory i w czwartkowy wieczór zwyciężył w drugim kolejnym meczu. Tym razem udało się pokonać innego beniaminka Ligi B1 - Inter Kraków, chociaż długo się na to nie zanosiło. Spotkanie było bowiem bardzo wyrównane. Obie ekipy skoncentrowały się przede wszystkim na defensywie, co widać z resztą po końcowym wyniku. W pierwszej połowie więcej z gry miał Inter, który swoją przewagę udokumentował golem otwierającym rezultat. Po wyjściu na prowadzenie zawodnicy Interu cofnęli się a inicjatywę przejął BiegunSport. Zespół ten po zmianie stron zaczął atakować bardziej zdecydowanie, ale wyrównał dopiero w 34. minucie. Ostatni kwadrans to już otwarta gra z obu stron. W samej końcówce zawodów decydujący cios zadał BiegunSport, który dzięki drugiej wygranej w sezonie wskoczył na pozycję wicelidera.

forwardNie udał się Dream Crushers debiut na drugim szczeblu rozgrywkowym. Zespół ten uległ drużynie C.F. VilaNova, która po drugim zwycięstwie w sezonie wskoczyła na pierwsze miejsce w tabeli. Sam mecz nie był porywającym widowiskiem i na boisku długimi fragmentami niewiele się działo. Gracze VilaNovy na prowadzenie wyszli co prawda dopiero w 18. minucie, ale przeważali praktycznie od pierwszego do ostatniego gwizdka. Trzeba jednak przyznać, że gdyby zawodnicy DC byli bardziej skuteczni to losy rywalizacji mogłyby się potoczyć zupełnie inaczej.

forwardNiezwykle wyrównane i emocjonujące było spotkanie Oświecenia Team z Korkociagami. Inicjatywę od pierwszego gwizdka przejąć starała się pierwsza z wymienionych ekip, ale z przewagi w posiadaniu piłki wynikało niewiele konkretów. Za to blisko szczęścia byli zawodnicy Korkociagów, po których strzałach piłka dwukrotnie zatrzymywała się na słupku. Ekipa ta umiejętnie się broniła i wyczekiwała najlepszej sposobności do wyprowadzenia ciosu. Ta nadarzyła się kilka minut po zmianie stron. Sprawy w swoje ręce wziął kapitan Korkociagow - Jacek Gabryś, który dał swojej drużynie prowadzenie. Jak się okazało był to jedyny gol tego meczu. Mimo licznych prób Oświecenia nie zdołało wyrównać. Powrót do FLS nie wypadł zatem zbyt okazale.

forwardBTCH dość niespodziewanie wysoko pokonało Nic się nie stało. Spotkanie to z pewnością mogło się podobać. Toczone było w szybkim tempie, które utrzymywało się od pierwszego do ostatniego gwizdka. Gracze BTCH dużą przewagę osiągnęli zwłaszcza w pierwszej połowie meczu, która zakończyła się ich prowadzeniem 3:0. Po zmianie stron gra była już bardziej wyrównana. NSNS grało zupełnie nieźle, jednak brakowało konkretów w ofensywie. Zespół ten próbował gonić wynik, ale wypracowana przez BTCH przewaga okazała się niemożliwa do zniwelowania.

forwardDobre widowisko stworzyły w Lidze E1 ekipy AKS Kabaretu oraz FC Mateco Kraków. Nie brakowało ciekawych, szybkich akcji, strzałów i skutecznych parad bramkarskich. “Kabareciarze” już w drugiej minucie wyszli na prowadzenie czym na pewno zaskoczyli faworyta. Od tego momentu gra wcale nie toczyła się pod dyktando FC Mateco. AKS umiejętnie się bronił i zaciekle bronił dostępu do własnej bramki. W pewnym momencie zdołał nawet odskoczyć na dystans dwóch trafień, ale rywale odrobili całość strat w niespełna 60 sekund. Do przerwy obie ekipy zdobyły po jeszcze jednej bramce. Wynik 3:3 zwiastował spore emocje w drugiej połowie. Po zmianie stron Kabaret jeszcze raz wyszedł na prowadzenie, ale ostatni kwadrans należał już zdecydowanie do rywali. Ci zdołali w ciągu 15 minut czterokrotnie pokonać Krzysztofa Handzlika i ostatecznie to FC Mateco Kraków sięgnęło po komplet punktów.

Serie i ciekawostki insert_chart_outlined

trending_downPo raz ostatni na zero z przedu Oświecenia Team zagrało 13 listopada 2018 (0:3 z Piratami)

trending_downAKS Kabaret kontynuuje serię porażek. Licznik wskazuje już 13 kolejnych porażek

trending_upOd sezonu Jesień 2015 Korkociagi.com nie wygrały dwóch meczów na początek

Transfery fiber_new

forwardW bramce TEB Edukacji zadebiutował związany przez kilka sezonów z Rafisem Michał Iliński.

forwardMarcin Reichel (Gladiatorzy, KPPN, La Furia Roja) rozegrał pierwszy mecz w barwach Dream Crushers

forwardDebiut w Interze Kraków zanotował znany z występów w Bandzie Pycholi, IZIS oraz Porcie Kraków Albert Rafa

Last modified on piątek, 29 maj 2020 13:22