person_outline
search

Asy NH górą w hicie, C.F. VilaNova odprawia Płaszów

W piątkowy wieczór rozegrano kolejne spotkania Futbolowej Ligi Szóstek. W hitowym meczu Ligi A Asy NH zdecydowanie rozprawiły się z Elitą-Bud. Na drugim szczeblu rozgrywek BiegunSport przegrał po raz drugi w tym tygodniu, tym razem z Omegą, a C.F. VilaNova ograła minimalnie Płaszów - Serwis Bank. Z trzech punktów cieszyli się także zawodnicy Big Time Kraków, Perła Kraków, Śledziki i debiutujący Red Bulls.

Co się wydarzyło?

forward W Lidze A rozegrano hitowe spotkanie, w którym Elita-Bud zmierzyła się z Asami NH. Był to bardzo intensywny i ciekawy mecz. Mimo sporej różnicy bramkowej w końcowym wyniku nie można powiedzieć, że hit zawiódł. Po obu stronach obserwowaliśmy ogromne umiejętności piłkarskie, dzięki czemu sytuacji bramkowych było naprawdę sporo. Grę prowadzili zawodnicy Elity, z kolei Asy nastawiły się na grę z kontrataku - ta taktyka okazała się znakomita, gdyż do przerwy zawodnicy z Nowej Huty prowadzili 3-0, a dodatkowo boisko z powodu otrzymania czerwonej kartki musiał opuścić Paweł Kępa. Po zmianie stron Asy dość szybko dokładają kolejne dwa trafienia i do końca rywalizacji kontrolują jej przebieg wygrywając zdecydowanie aż 10-2.

forward Drugi mecz w tym tygodniu w Lidze B1 rozegrała drużyna BiegunSportu i po raz drugi musiała uznać wyższość przeciwnika, tym razem uległa Omedze. Był to typowy mecz walki, w którym obie drużyny grały w stylu “cios za cios”. Pierwsza część spotkania zakończyła się minimalnym prowadzeniem Omegi 4-3. Z tego iście bokserskiego pojedynku lepiej wyszła drużyna Omegi, która decydujące uderzenia oddała w trzech ostatnich minutach gry, gdy przechyliła szalę zwycięstwa na swoją korzyść. Bardzo dobrze oglądało się to widowisko, gdyż oba zespoły nie kalkulowały i to trzeba zdecydowanie podkreślić. Ostatecznie Omega wygrywa 8-7.

forward Liga B2 to rywalizacja pomiędzy C.F. VilaNovą a Płaszowem - Serwis Bankiem. Było to dobre, dynamiczne spotkanie, w którym obie drużyny nastawione były na grę ofensywną. Do przerwy Płaszów prowadził 3-2, jednak mecz był bardzo wyrównany. Nie brakowało także starć pomiędzy zawodnikami, jednak nie było złośliwych zagrań, a wynikały one z ogromnego zaangażowania. Tuż po przerwie VilaNova doprowadziła do wyrównania z rzutu karnego i mecz otwiera się jeszcze bardziej. Obie drużyny bardzo mocno dążyły do zwycięstwa, a ich celem było zgarnięcie kompletu punktów. Z tego lepiej wywiązali się zawodnicy VilaNovy, którzy w końcówce grali lepiej i zwyciężyli 5-4.

forward W rozgrywkach Ligi C2 rozegrano spotkanie Rafisu B z Big Time Kraków. Dużo walki, wymiana ciosów i sporo gry piłką to główne elementy piłkarskie, które praktykowały w tym spotkaniu obie ekipy. Drużyna Big Time była bardziej konsekwentna w swoich działaniach, co im się opłaciło. Inicjatywa leżała po ich stronie, ale Rafis B dzięki swojej grze kombinacyjnej, mimo wszystko starał się dotrzymać kroku dobrze grającym przeciwnikom. Big Time wytrzymał kondycyjnie ten mecz chociaż przystąpił do niego w wąskim składzie i dowiózł zwycięstwo 6-2 do końca.

forward Rywalizacja pomiędzy Perłą Kraków i Vittorią Kraków była jedynym piątkowym spotkaniem w Lidze E1. Mecz lepiej rozpoczął się dla Perły, która jako pierwsza zdobyła gola, ale później nastąpił okres przewagi Vittorii, która potwierdziła ten fakt bramkami. Wszystko zmieniało się jak w kalejdoskopie. Na boisku ani przez moment nie brakowało emocji, a głównym aktorem był Michał Myszka z Perły, który imponował formą. Walka cios za cios trwała przez pełne 50 minut, ale ostatecznie to Perła była skuteczniejsza. Gracze tej drużyny mogą podziękować też napastnikom Vittorii, którzy w piątkowy wieczór mieli mocno rozregulowane celowniki i też dzięki ich zasługom to Perła triumfuje 7-6.

forward W Lidze E2 w piątek rozegrano dwa spotkania. W pierwszym z nich w szranki stanęły zespoły Śledzików i Januszy Futbolu. Od pierwszego gwizdka arbitra na boisku nie brakowało walki, a rywalizacja toczyła się głównie w środkowej strefie i co za tym idzie sytuacji podbramkowych mieliśmy jak na lekarstwo. Do przerwy to Janusze Futbolu mieli lepsze okazje do objęcia prowadzenia, jednak dwukrotnie piłka po strzale jednego z zawodników Dawida Streckera trafiała w słupek. Po zmianie stron obraz meczu nie uległ gwałtownej zmianie, a drużyny koncentrują się na grze z ogromnym zaangażowaniem. Śledziki przejęły inicjatywę po niespełna pół godzinie spotkania, gdy zdobyły pierwszego gola i zaczęły kontrolować to spotkanie. Przed zakończeniem meczu Śledziki trafiły jeszcze trzykrotnie i to oni cieszyli się ze zwycięstwa na inaugurację tego sezonu. W rozgrywanym niemalże bezpośrednio meczu Wściekłe Psy sprawdziły formę debiutujących w FLS-ie graczy Red Bulls. W mecz lepiej weszli zawodnicy WP, aczkolwiek początkowe problemy Red Bulls szybko przeminęły i to oni przejęli inicjatywę w boiskowych zmaganiach. Właściwie niewiele można o tym meczu napisać, gdyż był on pokazem siły zespołu Bartłomieja Chachlicy, który sam zdobył siedem bramek. O ile w pierwszej połowie Wściekłe Psy starały się w jakiś sposób dotrzymać kroku ekipie “Byków”, o tyle w drugiej części meczu było już bardzo jednostronnie. Ostatecznie skończyło się na pogromie, a mianowicie 14-1 na korzyść debiutantów.

Serie i ciekawostki insert_chart_outlined

forward Elita-Bud po raz pierwszy w historii występów w FLS przegrała mecz w regulaminowym czasie

forward Po siedmiu meczach bez porażki w regulaminowym czasie gry po raz pierwszy przegrany z boiska schodził Płaszów - Serwis Bank

trending_up Śledziki od sześciu spotkań nie zaznały goryczy porażki, a od pięciu wygrywają

trending_down Wściekłe Psy przegrały po raz czwarty z rzędu

trending_down Janusze Futbolu po raz trzeci z rzędu schodzili z boiska bez punktów

Jubileusze whatshot

forward Norbert Jaszczak (Asy NH) zdobył swoją setną bramkę w FLS - potrzebował do tego zaledwie 42 spotkań

Transfery fiber_new

forward Po blisko 8 latach do drużyny Płaszowa powrócił Sebastian Stachel - w powtórnym debiucie ustrzelił hattricka.

forward W Płaszowie zadebiutował Waldemar Hwastek, w przeszłości gracz Pakerboxa, Wodociągów oraz Błękitnej Siermięgi.

forward Były gracz Ekstraklasy Piotr Madejski zaliczył pierwszy występ w Elicie-Bud - to jego trzeci zespół w FLS po TEB Edukacji i GEO-ZENICIE

forward Norbert Jaszczak zaliczył debiut w Asach NH. "Jaszczu" z nowym zespołem przywitał się 3 trzema golami i 3 asystami. W Asach po raz pierwszy zagrał także były gracz NEMBUDu Mateusz Ciesielski.

Last modified on sobota, 23 maj 2020 15:11
(0 votes)