person_outline
search

Victoria pokonuje Jala Dreips, udany powrót BKS Team

W środę rozegrano kolejne spotkania w Futbolowej Lidze Szóstek. W Lidze C1 Victoria po dobrym meczu pokonała Jala Dreips, z kolei na poziomie Ligi D zadebiutowali PWK oraz C-Bulls, którzy kolejno zremisowali z Nie ma Lipy oraz ulegli Rekonwalescentom Skawina. W Lidze E1 wracający po trzyletniej przerwie BKS Team wygrał zdecydowanie z AKS-em Kabaret.

forward Victoria ostatnie zwycięstwo odniosła 10 października w starciu z… Jala Dreips. I to właśnie z tym przeciwnikiem zmierzyła się na początek sezonu Wiosna 2020 w Lidze C1. Pierwsza część spotkania była bardzo wyrównana, a zobaczyliśmy tylko jedno trafienie, które zaliczył Sebastian Kozak z Victorii i to właśnie oni na przerwę schodzili w lepszych humorach. Po zmianie stron obie ekipy poprawiły już swoją skuteczność i goli padło zdecydowanie więcej. Na boisku nie brakowało emocji, a żaden z zawodników ani na moment nie zdecydował się odstawić nogi, co sprawiło, że sędzia często musiał używać gwizdka. Lepsi w swoich poczynaniach byli ostatecznie gracze Victorii, którzy zasłużenie wygrali 4-2.

forward Bardzo ciekawe widowisko zgotowali zawodnicy Nie ma Lipy oraz PWK, którzy zagrali w ramach rozgrywek Ligi D1. W barwach PWK zadebiutował Tomasz Ratajczak, który w przeszłości reprezentował barwy Nie ma Lipy, co dodawało smaczku tej rywalizacji. Mecz od początku był bardzo zacięty i pełen walki z obu stron. Do przerwy minimalnie, bo 3-2 prowadziło PWK, które tym spotkaniem zadebiutowało na czwartym szczeblu rozgrywkowym. Po zmianie stron minimalna przewaga była nadal po stronie PWK, które prowadziło już nawet 5-2. Wtedy wydawało się, że Nie ma Lipy nie da rady już zdobyć żadnych punktów w meczu, ale nic bardziej mylnego. W odstępie zaledwie czterech minut udało im się strzelić trzy bramki i wyrównać. Obie drużyny ostatecznie podzieliły się punktami po remisie 5-5.

forward W środę swój debiut w rozgrywkach Ligi D2 zaliczyła nowa drużyna C-Bulls, która na początek zmierzyła się z doświadczonym zespołem Rekonwalescentów Skawina. Zdecydowanie lepiej w mecz weszli zawodnicy ze Skawiny, którzy jako pierwsi zdobyli gola, jednak na przerwę to C-Bulls schodzili z przewagą jednego gola i rezultatem 2-1. Mocne słowa musiały paść w przerwie w obozie Rekonwalescentów, którzy po zmianie stron błyskawicznie wzięli się do roboty i ponownie objęli prowadzenie. Mimo ogromnej motywacji, która była widoczna w zespole debiutantów Rekonwalescenci w końcówce meczu powiększyli swoją przewagę i triumfowali zdecydowanie 8:4. Wygrało doświadczenie i ogromne wyrachowanie ekipy ze Skawiny, aczkolwiek C-Bulls pokazali, że mogą w rozgrywkach mocno namieszać.

forward Po niespełna trzech latach przerwy do gry w Futbolowej Lidze Szóstek wrócili zawodnicy BKS Team, którzy “na dzień dobry” zmierzyli się w Lidze E1 z AKS Kabaret. BKS zaczął najlepiej jak mógł, bo po nieco ponad dziesięciu minutach gry prowadzili już 4-0 i spokojnie kontrolowali przebieg gry. Druga połowa spotkania była już zdecydowanie bardziej wyrównana, jednak AKS-u nie było stać na dogonienie przeciwnika, który grał ze względu na bezpieczną przewagę grał z dużym luzem i pokazał ogromny potencjał w swojej postawie.

Serie i ciekawostki insert_chart_outlined

forward Victoria wygrała pierwszy mecz od 10 października 2019 roku, gdy pokonała... Jala Dreips, także 4-2

forward BKS Team wrócił do FLS po prawie trzech latach przerwy. Ostatni mecz rozegrali 19 czerwca 2017 roku

trending_down Jala Dreips od sześciu spotkań w FLS-ie nie schodziła z boiska jako triumfator

trending_down AKS Kabaret zaliczył dwunastą porażkę z rzędu

Transfery fiber_new

forward Michał Wiecheta (Jala Dreips) - powrót do FLS po przerwie od sezonu Jesień 2013. Wówczas reprezentował barwy DTW-Galacticos

Last modified on czwartek, 21 maj 2020 13:03