Print this page
Wysoki triumf BAnerki z Kalinexem, Korkociagi.com wygrywają w końcówce

Wysoki triumf BAnerki z Kalinexem, Korkociagi.com wygrywają w końcówce

We wtorek rozegrano kolejne spotkania w ramach świeżo rozpoczętego sezonu Wiosna 2020 w Futbolowej Lidze Szóstek. Wysokie zwycięstwa odniosły w swoich ligach drużyny AZS-u UEK, Krakoskiej Piłki i BAnerki, z kolei w Lidze C1 Korkociagi.com w końcówce wyrwały komplet punktów FC Meczdej, a NZS UEK FC i KS Augustyn w Lidze D1 podzieliły się punktami. 

Co się wydarzyło?

forward W spotkaniu Ligi B1, w którym BiegunSport zmierzył się z AZS-em UEK-iem nie było zbyt wielu emocji. Debiutująca na drugim szczeblu rozgrywek drużyna Kamila Stepaniaka nie spisała się najlepiej i na tle “Akademików” wypadła bardzo słabo. AZS UEK nie wystąpił w swoim najmocniejszym zestawieniu, jednak BiegunSport był jedynie dla nich tłem. Młoda ekipa Daniela Bukalskiego nie dość, że była bardzo skuteczna pod bramką rywala to dobrze grała w defensywie, dzięki czemu prowadziła do przerwy już 5-0 i wszystko zmierzało w kierunku pogromu. Druga część spotkania to kontynuacja tego co działo się przed zmianą stron, a skończyło się na wyniku 12-2, który mimo długiej przerwy poparty był bardzo dobrą grą z ogromnym polotem i finezją.

forward Rywalizacja na poziomie Ligi B2 pomiędzy FC Kalinexem a BAnerką była bardzo interesująca, a obie drużyny spisały się dobrze. Lepiej w mecz weszła drużyna BAnerki, która po niespełna kwadransie prowadziła już 2-0. FC Kalinex ani przez moment nie odpuszczał ataków, jednak nie mógł znaleźć sposobu na dobrze dysponowanego Adriana Baranka, golkipera BAnerki. Tuż przed przerwą Kalinex złapał kontakt, jednak jak okazało się po zmianie stron ten gol okazał się jedynie trafieniem honorowym. Po przerwie BAnerka dołożyła jeszcze jednego gola i znowu prowadziła dwiema bramkami. Mimo iż Kalinex próbował i grał z BAnerką jak równy z równym to uległ wysoko aż 1-9.

forward Walkę o tytuł w Lidze C1 rozpoczęliśmy od bardzo interesującego pojedynku FC Meczdej ze spadkowiczem, czyli Korkociagi.com. Początek meczu należał zdecydowanie do drużyny Cezarego Dudy, która po zaledwie pięciu minutach spotkania prowadziła już 3-0. To z jakim ogromnym animuszem i polotem atakowali gracze FC Meczdej z pewnością trzeba podkreślić, jednak były to dobre złego początki w wykonaniu tej ekipy. Korkociagi.com w miarę szybko odpowiedziały trafieniem doświadczonego Jacka Gabrysia, jednak później przez długi czas nie mogły znaleźć sposobu na zmniejszenie dwubramkowej straty. FC Meczdej z każdą minutą wyglądał coraz gorzej pod względem kondycyjnym, ale tuż po zmianie stron zdołał podwyższyć prowadzenie do 4-1. W 41. minucie gry Korkociagi trafiły po raz drugi w tym meczu i ruszyły do zmasowanych ataków, które zakończyły się dla nich fantastycznie, bowiem ostatecznie udało się strzelić jeszcze trzy gole i tym samym wygrać po emocjonującej końcówce 5:4.

forward Wysokim zwycięstwem zakończyło się spotkanie Krakoskiej Piłki z ABB, które odbyło się w ramach rozgrywek Ligi C2. Byliśmy świadkami bardzo dobrego, zaciętego meczu, w którym nikt nie odstawiał nogi. Mimo tego gra toczyła się w duchu fair play, a zespoły wzajemnie się szanowały. Sytuacji pod obiema bramkami nie brakowało, jednak długo zawodnicy mieli problemy ze skutecznością, co zupełnie nie może dziwić, gdyż był to ich pierwszy występ po długiej przerwie. Do pauzy zobaczyliśmy zaledwie dwie bramki, a drużyny zeszły na przerwę z remisem 1-1. Druga część rywalizacji rozpoczęła się od zmasowanych ataków Krakoskiej Piłki, która w bardzo krótkim odstępie czasu zdobyła trzy gole (głównie dzięki duetowi Piotr Raczyński - Bartosz Paleta) i odskoczyła przeciwnikom. Od tego momentu KP kontrolowała przewagę stopniowo ją powiększając. ABB stać było na jeden zryw w końcówce jednak było to zdecydowanie za mało żeby zagrozić rywalom. Ostatecznie Krakoska Piłka wygrała zdecydowanie aż 10-3.

forward Dobrym, trzymającym w napięciu spotkaniem była walka NZS-u UEK-u FC z KS-em Augustyn w Lidze D1. Przez większość czasu grę prowadzili Ci drudzy, którzy imponowali głównie dobrą dyspozycją formacji defensywnej. Poczynania “Akademików” z kolei przypominały bicie głową w mur, a na ich nieszczęście KS Augustyn z każdą minutą wyglądał coraz lepiej. Do przerwy zespół Kamila Samołyka prowadził 2-1, co było absolutnie rezultatem sprawiedliwym patrząc na dotychczasowy przebieg gry. Po zmianie stron mecz był jeszcze bardziej zacięty i nieco po ponad pół godzinie gry KS Augustyn prowadził 3-2. NZS nie dawał jednak za wygraną i dzielnie atakował żeby wywalczyć chociaż jeden punkt. Wyrównać udało im się dopiero na trzy minuty przed końcem, mimo że wcześniej mieli znakomitą okazję, ale ich rzut karny obronił Michał Rajs, a piłka po dobitce odbiła się od słupka. Bramka, która ustaliła wynik spotkania na 3-3 to jednak spory błąd wspomnianego Rajsa, a ten gol można zapisać na jego konto.

Serie i ciekawostki insert_chart_outlined

trending_up BAnerka dzięki wygranej z FC Kalinexem zaliczyła trzeci triumf z rzędu, a pierwszy pod nową nazwą

Jubileusze whatshot

forward Maciej Szydłowski (NZS UEK FC) zagrał po raz setny w FLS

Transfery fiber_new

forward Maciej Pruś - powrót do AZS UEK po przerwie od gry w FLS

forward Grzegorz Wieczorek - powrót do AZS UEK po przerwie od gry w FLS

forward Bartłomiej Batko - debiut w Krakoskiej Piłce, wcześniej ISTV Sport i Olsza Team

forward Paweł Jaworski - debiut w BAnerce, wcześniej Pizzeria Football i CMR Eskulap

Last modified on środa, 20 maj 2020 13:04
(0 votes)
Nasza strona wykorzystuje pliki cookie. Korzystając ze strony, zgadzasz się na ich użycie. Wszelkie prawa do Portalu zastrzeżone na rzecz FLS. All Rights Reserved.