person_outline
search

Udana pogoń KS-u, triumfy Stomatologii Stupka i Coca Juniors

W poniedziałek 18 marca zainaugurowaliśmy sezon Wiosna 2020 w Futbolowej Lidze Szóstek. Już w pierwszym dniu rywalizacji doszło do trzech bardzo zaciętych spotkań, w których obejrzeliśmy dużą ilość bramek. Najciekawszym wydarzeniem była niesamowita pogoń KS-u Klubu Sportowego w debiucie na poziomie Ligi B w starciu z Prawdzikami. Zwycięstwa odniosły także drużyny Stomatologii Stupka oraz Coca Juniors, które pokonały kolejno Pink Bowling i Wadowskich. Pierwszą bramkę w sezonie Wiosna 2020 w FLS zdobył Dariusz Tarnopolski (Wadowscy), który pewnie egzekwował rzut karny, co widoczne jest na zdjęciu.

forward W spotkaniu Ligi A, w którym Stomatologia Stupka zmierzyła się z Pink Bowling obejrzeliśmy aż 20 bramek. Widowisko od początku było bardzo wyrównane i nie brakowało w nim po obu stronach efektownych akcji i zagrań. PB przed meczem skazywani byli na porażkę w starciu z ekipą Łukasza Stupki, jednak dzielnie dotrzymywali kroku dobrze grającej ekipie Stomatologii, która przez większość spotkania prowadziła. Gdyby nie proste błędy w obronie to Pink Bowling mogłoby powalczyć nawet o zdobycie punktów z wyżej notowanym przeciwnikiem, jednak ta sztuka w poniedziałkowy wieczór im się nie udała. Stomatologia zwyciężyła 11:9 głównie dzięki swojej ogromnej sile ofensywnej, jednak zdobycie trzech punktów nie przyszło im łatwo.

forward Wspaniały debiut na zapleczu FLS-owej elity, czyli w Lidze B1 zaliczyła drużyna KS Klub Sportowy chociaż długo zbyt wiele na to nie wskazywało, bo beniaminek miał problemy z adaptacją na wyższym szczeblu rozgrywek i znacząco przegrywał. Rywal KS-u, czyli Prawdziki w 22. minucie meczu prowadził już 4-0 i zapowiadało się na łatwe punkty tej ekipy. Wynik jednak nie odzwierciedlał dokładnie tego co działo się na murawie, bo KS aż tak znacząco do Prawdzików nie odstawał. Po zmianie stron kompletnie odmieniony beniaminek ruszył do ataków i w przeciągu dziewięciu minut zdobył pięć bramek, dzięki czemu objął prowadzenie. Dramaturgia jednak nie dobiegła końca na tym wydarzeniu, bo decydujący o zwycięstwie KS-u gol padł w ostatniej akcji meczu. Na inaugurację po arcyciekawym widowisku beniaminek wygrywa 7:6.

forward W Lidze D2 doszło do bardzo ciekawie zapowiadającej się batalii dwóch kandydatów do awansu na wyższy poziom rozgrywkowy, czyli Wadowskich i Coca Juniors. Początkowo mecz był bardzo wyrównany, a lepiej rozpoczął się dla Wadowskich, którzy jako pierwsi zdobyli gola. Tym samym był to premierowy gol w sezonie Wiosna 2020 w rozgrywkach FLS, a jego autorem był Dariusz Tarnopolski. Z każdą minutą inicjatywa jednak przechodziła na stronę ich rywali, czyli Coca Juniors. Zespół ten wykazał się ogromną dojrzałością i bardzo dobrą postawą w defensywie, a w dodatku bardzo groźnie kontrowali. Głównie dzięki dobrze skonstruowanym akcjom z kontry CJ wygrali swój pierwszy bój w tym sezonie. Wadowscy próbowali coś zmienić, jednak było to za mało na dobrze zdyscyplinowany zespół Macieja Komorowskiego, który triumfował 6:2.