Print this page
VEOryfikacja, czyli jak oglądać video z FLSowych meczów
  • Extra
  • Posted
  • Read 664 times

VEOryfikacja, czyli jak oglądać video z FLSowych meczów

VEOryfikacja, czyli krótki przewodnik po systemie Veo dla zawodników i sympatyków FLS-a.

looks_one Specyfikacja systemu i urządzenia

System Veo, z którym większość z Was miała już okazję się zetknąć, poprzez wgląd do zapisów meczowych, pozwala na wideo dokumentację z każdego rozegranego spotkania, bez dodatkowej ingerencji operatora kamery. Charakterystyczna zielona „główka” z dwoma otworkami skonstruowana jest tak, aby przy realizacji nagrania nie pominąć żadnego skrawka boiska. Ważnym, i w zasadzie jednym z nielicznych zadań, które należy wykonać przed startem meczu, jest odpowiednie ustawienie kamery - najlepiej za linią boczną, przy środku boiska. Pozwoli to mieć urządzeniu, a po wgraniu wideo na platformę internetową - również Wam, wgląd na wydarzenia meczowe w każdej strefie boiska, od pierwszej do ostatniej minuty.

Veo to inteligentny system, który zaprogramowany jest tak, aby podążać i pokazywać to miejsce, w którym akurat znajduje się piłka. Zgodnie z tym, co zostało napisane wyżej, nie oznacza to jednak, że pozostałe strefy boiska zostaną pominięte przy nagraniu. Na platformie app.veo.co istnieje możliwość bardzo prostego przesunięcia perspektywy obrazu, ale o tym w dalszej części przewodnika. Sztuczna inteligencja Veo opiera się również na tym, że system, w większości przypadków, sam „wykrywa” momenty, kiedy piłka wpada do siatki i automatycznie tworzy tzw. „highlight” z golem na platformie internetowej.

Więcej o kamerze w poniższym filmikuarrow_drop_down:

looks_twoWskazówki do poruszania się na platformie app.veo.co

Dla tych, którzy zadebiutują w FLS-owych rozgrywkach i nie mieli jeszcze okazji zetknąć się z naszą formułą opracowywania poszczególnych meczów, przypominamy, że oprócz insert_chart_outlinedstatystyk, notesrelacji tekstowej, imagegalerii zdjęć, udostępniamy również link do nagrania videocamwideo z konkretnego spotkania.

arrow_forwardKlikając w link, zostaniesz przekierowany na platformę app.veo.co, gdzie będziesz miał możliwość wglądu do całego nagrania z meczu; przykładowoarrow_right: https://app.veo.co/matches/20140101-aiport-husaria/

arrow_forwardNad osią czasu, zielonymi kopkami zaznaczone są najczęściej punkty startowe/końcowe meczu, bramki oraz najciekawsze fragmenty; to samo mamy po prawej części ekranu. Klikając w konkretną kropkę, błyskawicznie przeniesiesz się do wybranego przez siebie fragmentu rywalizacji.

arrow_forward Pod osią czasu, oprócz narzędzi związanych ze startem/zatrzymywaniem, głośnością czy opcją pełnego ekranu, jest do dyspozycji również funkcja „interactive player”, która w bardzo prosty sposób pozwala „przemieszczać się” po boisku i operować obrazem w dowolny sposób. Do wyboru jest tu również widok panoramiczny.

W głównej mierze na tym kończą się możliwości niezarejestrowanego w systemie Veo użytkownika. Osoba posiadająca konto ma możliwość korzystania z większej ilości funkcji. Jeśli chciałbyś założyć takie konto, wystarczy po prostu poinformować nas o tym emaildrogą mailową, a my w wiadomości zwrotnej podeślemy Ci zaproszenie do dołączenia.

looks_3 Dodatkowe funkcje dla posiadaczy konta w systemie Veo

arrow_forward Jeśli zauważyłbyś wartą odnotowania sytuację meczową (piękna akcja, kiks, parada, trik, niekiedy pominięta przez system bramka), wystarczy, że w odpowiednim momencie klikniesz spację, a następnie „h” (skrót od „highlight”) lub „add highlight”. W okienku po prawej stronie możesz wybrać czy interesuje Cię widok kamery wiodącej, a może chcesz skorzystać z „interactive camera”, co pozwoli Ci na zaglądnięcie w inny sektor boiska. Dokładniejsza instrukcja poniżejarrow_drop_down:

 

Następnie, w komentarzu do zaznaczonego fragmentu należy wpisać, czego dotyczy dany urywek (przykładowo: „super interwencja” lub - jeśli sytuacja dotyczy kiksu - zachęcamy do wpisywania naszej tradycyjnej formułki - „Futbolowa Liga Śmiechu”). Przy okazji zachęcamy też do oznaczenia Biura FLS jako „playera” w sytuacji, gdy zagranie wydaje się Wam warte uwagi - dzięki temu otrzymamy powiadomienie o utworzeniu highlighta. Końcowym punktem jest kliknięcie „Save”.

arrow_forward Jeśli interesuje Cię analiza taktyczna na poziomie Jacka Gmocha, warto skorzystać również z funkcji rysownia. Jak ją zastosować, dowiesz się oglądając poniższy filmikarrow_drop_down:

 

arrow_forward Posiadając person_pinkonto zawodnika, możesz również dodać informacje dot. Twojej osoby, takie jak pozycja na boisku, preferowana noga lub oznaczać się w poszczególnych fragmentach, na których prezentujesz swoje piłkarskie umiejętności. Więcej informacji znajdziesz tutajarrow_right: https://support.veo.co/en/articles/3807702-player-profile-showcase-your-best-moments

arrow_forward Każdy fragment meczu można również pobrać na dysk komputera. Wystarczy, że przy konkretnej sytuacji, w prawej części ekranu klikniesz w trzy kropki, a po rozwinięciu listy, „Download”.

Last modified on środa, 22 kwiecień 2020 13:06
(4 votes)
Nasza strona wykorzystuje pliki cookie. Korzystając ze strony, zgadzasz się na ich użycie. Wszelkie prawa do Portalu zastrzeżone na rzecz FLS. All Rights Reserved.