Menu
A+ A A-

Legendy FLS: Krzysztof Zamojdzik

 • Futbolowa Liga Szóstek
 • Kategoria: Legendy FLS
 • Odsłony: 651

W ostatnim już w tym sezonie odcinku Legend FLS zaprezentujemy osobę kapitana i lidera Bruty, a więc Krzysztofa Zamojdzika.
Krzysztof Zamojdzik do rozgrywek Futbolowej Ligi Szóstek dołączył przed sezonem Wiosna 2012. Od początku reprezentuje barwy Bruty i nigdy nie zdecydował się na grę w innym zespole. Cechuje go duża charyzma i zaangażowanie na boisku. W trakcie FLSowej kariery doznał bardzo ciężkiej kontuzji (zerwane ścięgno Achillesa). Wykazał się jednak dużą determinacją oraz hartem ducha i po niespełna ośmiu miesiącach wrócił do gry. Jeśli chodzi o jego najbardziej charakterystyczne zagranie to bez wątpienia za takie można uznać przekładankę nad piłką (w stylu Brazylijczyka Ronaldo), po której następuje odejście do prawej nogi i strzał.
Jeśli chodzi o osiągnięcia indywidualne to Zamojdzik największe sukcesy święcił całkiem niedawno, bo w poprzednim sezonie. Na wiosnę został wybrany najbardziej wartościowym graczem w Lidze D3, do czego dołożył koronę króla strzelców i oczywiście nominację do najlepszej szóstki sezonu. Był to także jego najlepszy sezon pod względem wykręconych liczb. Do 35 bramek dołożył bowiem 14 asyst i pobił swoje najlepsze dotychczasowe osiągnięcie z debiutanckiego sezonu, kiedy to w "kanadyjce" zdobył 47 punktów za 35 goli (dało mu to drugie miejsce w klasyfikacji najlepszych strzelców Ligi C2) i 12 asyst. Jego bilans w Futbolowej Lidze Szóstek to 104 rozegrane mecze, 191 zdobytych bramek oraz 55 zaliczonych asyst. 23 razy Zamojdzik wybierany był MVP spotkania. Statystyki dzisiejszego bohatera uzupełnia 8 otrzymanych żółtych kartek.

Drużynowo również ma na koncie kilka sukcesów. Jego Bruta już w swoim premierowym sezonie (Wiosna 2012) sięgnęła po srebrne medale. W kolejnych latach podobnych wyników Bruta już nie notowała, będąc na drugim oraz trzecim szczeblu rozgrywkowym drużyną środka stawki, a po sezonie Wiosna 2016 ekipa Krzysztofa Zamojdzika wycofała się z rozgrywek FLS. Do ligi wróciła jednak w triumfalnym stylu na wiosnę bieżącego roku. Bruta nie miała sobie w poprzednim sezonie równych w Lidze D3 i pewnie sięgnęła po złoty medal, co jest rzecz jasna największym osiągnięciem tego zespołu w historii. Po tym wielkim sukcesie Bruta niespodziewanie wycofała się z dalszej rywalizacji, a Krzysztof Zamojdzik obecnie jest wolnym zawodnikiem.

Legendy FLS: Rafał Cebula

 • Futbolowa Liga Szóstek
 • Kategoria: Legendy FLS
 • Odsłony: 546

W przedostatnim odcinku Legend FLS zaprezentujemy postać Rafał Cebuli, czyli jednego z najlepszych snajperów w historii Futbolowej Ligi Szóstek, który na swoim koncie ma blisko 350 goli.

Rafał Cebula w FLS zadebiutował Jesienią 2011 roku. Przez całą swoją karierę reprezentował barwy tylko dwóch drużyn: ZOO Ży-rafy (później CMR Eskulap, obecnie Lift-Med) oraz ASOCIARu.pl. Najbardziej charakterystyczną cechą Cebuli są precyzyjne strzały po długim roku oraz bardzo mocne uderzenia z dystansu, po których zdobył już wiele pięknych bramek. Dał się poznać również z tego, że nigdy nie był "grzecznym chłopcem". Osiem otrzymanych żółtych kartek oraz trzy czerwone są tego najlepszym dowodem. Na boisku często próbował przekonywać do swoich racji sędziów oraz rywali, przez co podnosił temperaturę zawodów. Nie jest mu obce również tzw. boiskowe cwaniactwo. Cebula zawsze potrafił wykorzystać najmniejszy kontakt ze strony rywala, jeśli tylko mogła wyniknąć z tego jakaś korzyść dla jego drużyny.

Najbardziej imponującym osiągnięciem Cebuli na boiskach Futbolowej Ligi Szóstek jest bez wątpienia wywalczenie korony króla strzelców Ligi A w sezonie Wiosna 2013 roku. Zdecydowany tytuł zapewniły mu 34 trafienia. W pokonanym polu zostawił wtedy m.in. Grzegorza Grzesiaka i Mateusza Ziółko. Rzecz jasna znalazło się wtedy dla niego również miejsce w najlepszej szóstce sezonu. Więcej bramek w najwyższej klasie rozgrywkowej strzelił na wiosnę 2012 roku, kiedy to aż 40 razy pokonywał bramkarzy rywali. Lepszy o 4 gole był jednak wtedy Jakub Sieprawski. Pod względem strzeleckim najlepszy był dla Cebuli sezon jesienny 2011 roku. Wtedy to na zapleczu Ligi A zdobył on niesamowitą liczbę 48 bramek i nie pozostawił rywalom najmniejszych złudzeń do kogo powinien trafić "złoty but". Łączny dorobek Rafała Cebuli w FLS to 156 rozegranych spotkań, w których zdobył aż 349 goli, do których dołożył jeszcze 129 asyst. 48 razy był wybierany najbardziej wartościowym graczem spotkania. Jedna z jego bramek strzelona (gol z przewrotki)  na wiosnę 2012 została wybrana bramką sezonu.

Jeśli chodzi o osiągnięcia drużynowe to największe sukcesy Cebula odnosił w barwach ZOO Ży-rafy, z którą zwyciężył w zimowym Pucharze Ligi (edycja 2013/2014) oraz dwukrotnie sięgał po srebrne medale w Lidze A (Wiosna, Jesień 2012). Sukcesy drużynowe uzupełnia wicemistrzostwo Ligi B w sezonie Jesień 2011.

Legendy FLS: Piotr Chamerliński

 • Futbolowa Liga Szóstek
 • Kategoria: Legendy FLS
 • Odsłony: 811

 

Bohaterem dziesiątego odcinka Legend FLS będzie wieloletni kapitan drużyny Nafty Kraków, a obecnie Bercal Studio Światła - Piotr Chamerliński.

Piotr Chamerliński dołączył do rozgrywek Futbolowej Ligi Szóstek w sezonie Wiosna 2012. "Chamer" od początku dał się poznać jako niezwykle charyzmatyczny i  ambitny lider zespołu. Nawet jeśli z powodu kontuzji nie może grać to stara się być na każdym meczu swojej drużyny, aby zza linii końcowej kierować poczynaniami kolegów i motywować ich do jak najlepszej gry. Ekipy Chamerlińskiego zawsze wyróżniały się bardzo dobrą organizacją gry. Sam "Chamer" gra w obronie i najczęściej skupia się na zabezpieczeniu tyłów, strzelanie bramek zostawiając innym. Być może nie jest graczem specjalnie efektownym, nie zdobywa wielu golu, ale potrafi uprzykrzyć życie niejednemu rywalowi, ponieważ taka właśnie jest jego rola na boisku. Prezentuje przy tym wysoką kulturę gry i zawsze wobec rywali i sędziów zachowuje się fair, o czym świadczą tylko dwie otrzymane żółte kartki w całej karierze.

Jego największym osiągnięciem indywidualnym jest bez wątpienia wybór na najlepszego gracza Ligi B1 w sezonie Jesień 2013 oraz rzecz jasna związana z tym nominacja do szóstki sezonu. W dotychczasowej karierze rozegrał on 136 spotkań, w których strzelił 38 bramek oraz zaliczył 83 asysty. Siedmiokrotnie wybierany był najbardziej wartościowym graczem meczu.

Największym osiągnięciem drużynowym pozostaje srebrny medal wywalczony przez Naftę Kraków w Lidze B2 jesienią 2015 roku. Do tego dochodzi jeszcze brązowy medal Ligi B1 za sezon jesienny w 2013 roku. Wspomniane przed chwilą drugie miejsce umożliwiło Nafcie awans do najwyższej klasy rozgrywkowej. Pomimo tego, że zespół Piotra Chamerlińskiego nigdy nie jest uważany za kandydata do czołowych lokat, to jednak przez trzy sezony w Lidze A udowodnił, że miejsce w elicie nie jest przypadkowe i jak najbardziej mu się należy.

Legendy FLS: Sebastian Stachel

 • Futbolowa Liga Szóstek
 • Kategoria: Legendy FLS
 • Odsłony: 808

Bohaterem dziewiątego odcinka będzie jeden z najlepszych strzelców i asystentów
w historii Futbolowej Ligi Szóstek, zagorzały kibic FC Barcelony - Sebastian Stachel.


Sebastian Stachel w rozgrywkach FLS zadebiutował Wiosną 2012 roku w barwach Płaszowa. Z miejsca dał się poznać jako zawodnik niezwykle skuteczny, obdarzony prawdziwym instynktem snajperskim, a jego znakiem rozpoznawczym długo była bluza z kapturem ubrana pod koszulkę meczową. Poza niezwykłą łatwością zdobywania bramek niewątpliwym atutem Stachela jest szybkość oraz mijanie rywali charakterystycznym zwodem, na który daje się nabrać większość ligowych przeciwników. Warto podkreślić, że "Seba" nie jest typem napastnika, który czeka w polu karnym na piłkę od któregoś z kolegów, ale często cofa się nawet na własną połowę i stara się wykreować sobie dogodną okazję strzelecką. W pierwszych czterech sezonach zdobywał bramki z zadziwiającą regularnością, czym "wypracował" sobie transfer do TEB Edukacji. Przez dwa sezony w Lidze A co prawda tylu goli już nie zdobywał, ale mocno krzywdzące byłoby stwierdzenie, że w najwyższej klasie rozgrywkowej sobie nie poradził. Niezadowalająca liczba minut na boisku skłoniła go do przejścia do ekipy Zabankuj.pl (wówczas Gramy Swoje), w której ustanowił swój najlepszy wynik zdobytych bramek w jednym sezonie. Miało to miejsce wiosną 2015 roku, kiedy to Stachel aż 50 razy pokonywał bramkarzy rywali i mocno przyczynił się do wywalczenia przez Zabankuj tytułu mistrzowskiego w Lidze C2. Po dwóch sezonach spędzonych w Bishace Kurdwanów wrócił do Zabankuj.pl, gdzie gra również w bieżących rozgrywkach i tradycyjnie jest jednym z liderów zespołu.

Lista osiągnięć indywidualnych "Seby" jest niezwykle bogata, a składają się na nią m.in.: tytuły najbardziej wartościowego gracza: Ligi C2 (Wiosna 2015) oraz Ligi C3 (Jesień 2012), korona króla strzelców: Ligi B2 (Jesień 2016), Ligi C2 (Wiosna 2015) oraz tytuły najlepszego asystenta: Ligi B1 (Wiosna 2013),  Ligi B2 (Wiosna 2017), Ligi C3 (Jesień 2012). Wielokrotnie był wybierany do najlepszej szóstki sezonu. Dodatkowo jedna z jego bramek
z jesieni 2012 roku (gol przewrotką w meczu z FC Po 40-tce) została wybrana na bramkę sezonu. Łącznie w Futbolowej Lidze Szóstek Sebastian zagrał w 164 meczach, w których zdobył 396 goli, do których dołożył 187 asyst. 52 razy wybierany MVP meczu. Jego statystyki uzupełnia pięć żółtych kartek. Warto w tym miejscu dodać, że Stachel został królem strzelców Mistrzostw Polski w 2014 roku, na których zdobył pięć bramek.

Największym osiągnięciem drużynowym Stachela jest niewątpliwie złoty medal w Lidze A w barwach TEB Edukacji (Wiosna 2014) oraz zwycięstwo w rozgrywanych w tym samym roku Mistrzostwach Polski. Z TEBem sięgnął ponadto po brązowe medale jesienią 2014 roku. Osiągnięcia uzupełnia wspomniany już tytuł mistrzowski z Zabankuj.pl, wygranie zimowego Pucharu Ligi w barwach Cybermachiny G. Pub (edycja 2015/2016) oraz srebrny medal w Lidze B1 (Jesień 2013) i brązowy w Lidze C3 (Jesień 2012) wywalczone jeszcze z Kanonierami.

Jak było wspomniane we wstępie Sebastian Stachel jest zagorzałym kibicem FC Barcelony. O miłości do klubu z Katalonii świadczy choćby fakt wytatuowania na nadgarstku lewej ręki napisu "Visca el Barca". Na koniec warto dodać, że "Seba" jest również wielkim miłośnikiem wszelkich sportowych statystyk.

 Oficjalny typer: Sponsor techniczny:
Betdudes.com - bet for fun Risum - sport w modnym stylu