Menu
A+ A A-

Zasady rozgrywek

Przedstawiamy aktualną strukturę rozgrywek Futbolowej Ligi Szóstek na sezon Wiosna 2017.

Liga będzie składała się z czterech klas rozgrywkowych. Najwyższa liga będzie nosić nazwę Liga A i będzie liczyć 14 zespołów. Na końcu sezonu drużyna, która uzyska największą liczbę punktów zostanie mistrzem Futbolowej Ligi Szóstek. W przypadku takiej samej liczby punktów o miejscu w tabeli na koniec sezonu decydować będzie:

  • wynik bezpośredniego spotkania, a w sytuacji gdy sprawa dotyczy więcej niż dwóch drużyn tworzona jest mała tabela, w której uwzględniane są mecze między zainteresowanymi zespołami. W przypadku, gdy w małej tabeli także dojdzie do sytuacji, gdzie więcej niż dwa zespoły mają równą liczbę punktów, tworzona jest kolejna mała tabela itd.,
  • bilans bramek,
  • większa liczba strzelonych goli,
  • losowanie.

Bezpośrednim zapleczem Ligi A będzie Liga B, która będzie liczyć 28 zespołów podzielonych na dwie grupy B1 i B2. Z Ligi A spadają cztery ostatnie zespoły tabeli, a na ich miejsce awansują po dwie najlepsze drużyny z każdej grupy Ligi B. Wiosną 2017 roku rywalizacja toczyć się będzie także w trzech 14–zespołowych Ligach C. Do Ligi B z C1, C2 i C3 awansują 2 najlepsze drużyny. W sezonie Wiosna 2017 z Ligi B spadnie łącznie 6 drużyn po trzy z każdej grupy. W rozgrywkach Wiosna 2017 grać też będziemy w czterech grupach Ligi D. Z pierwszej i drugiej (bardziej licznych) awans do Ligi C wywalczą 4 najlepsze drużyny, z trzeciej i czwartej (mniej licznych) awansują dwie najlepsze drużyny. Natomiast z każdej grupy Ligi C do Ligi D spadną po cztery drużyny.

Szczegółowe zasady prowadzenia rozgrywek zawarte są w Regulaminie Futbolowej Ligi Szóstek.

  Sponsor techniczny:
Member of Interliga Member of Interliga