Menu
A+ A A-

Wiosna 2019 - zaczynamy zapisy!!!

  • Futbolowa Liga Szóstek
  • Kategoria: Newsy
  • Odsłony: 2612

Rozpoczynamy zapisy na sezon Wiosna 2019. Start rozgrywek został zaplanowany na 18 marca.

Plan na 2019 rok

Początek roku przynosi dobre wiadomości dla tych, dla których zimowa przerwa między sezonami wiosennym i jesiennym jest za długa oraz ogólnie dla tych, którym mało FLSowych wrażeń. Sezon wiosenny, który rozpocznie się 18 marca będzie bowiem pierwszą z trzech pełnych edycji ligowych, do jakich prowadzić będziemy zapisy w 2019 roku. Od tego roku zostanie wprowadzony pełny, zimowy sezon, który będzie powiązany z edycjami wiosenną oraz jesienną. Planowany harmonogram sezonów w roku 2019 prezentuje się następująco:

  • Wiosna 2019 - od 18 marca
  • Jesień 2019 - od 12 sierpnia
  • Zima 2019/20 - od 18 listopada

Oferta

Jak co sezon uczestnicy Futbolowej Ligi Szóstek będą mogli liczyć na szereg atrakcji i bogatą obsługę medialną obejmującą video ze wszystkich spotkań, zdjęcia, zapowiedzi, podsumowania oraz więcej dodatkowych materiałów video, takich jak kulisy meczów, prezentacje drużyn, czy zawodników.

Opłata za udział w rozgrywkach ligowych i rozegranie 13 meczów wynosi w sezonie Wiosna 2019:

2 400,00 zł (stawka VAT - zwolniona)

lub

3 100,00 zł (zawiera podatek VAT 23%) - dla firm zainteresowanych wykupieniem pakietu udziału w rozgrywkach oraz reklamy na stronie internetowej.

  • Warunkiem uczestnictwa drużyny kontynuującej udział w rozgrywkach jest dokonanie wpłaty całej kwoty wpisowego do dnia 28 lutego. W przypadku nowych drużyn i wpłat po tym terminie udział będzie uzależniony od wcześniejszego przebiegu zapisów i liczby wolnych miejsc.
  • Wysokość wpisowego może ulec zmianie w zależności od liczby drużyn w danej lidze, a co za tym idzie mniejszej lub większej niż 13 liczbie planowanych gier (dotyczy Ligi E).

Pierwsze 20 zespołów, które dokonają płatności za rozgrywki ligowe do końca stycznia otrzyma oficjalną piłkę FLS.

Przy jednorazowej wpłacie za trzy sezony z góry dokonanej do 10 lutego, drużyny otrzymają rabat 200 zł za udział w każdej edycji*

* - wspomniane oferty promocyjne nie łączą się.

Wszystkie zainteresowane udziałem drużyny zapraszamy do kontaktu mailowego (Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.) lub telefonicznego: Wojciech Ziemba kom.: 695 414 987.

Nowy zespół można zgłosić tutaj.

Zapraszamy do FLS!

Wraz ze zgłoszeniami można przesyłać preferencje odnośnie dni rozgrywania spotkań (należy podać trzy dni), przy czym dokładny rozkład dni i boisk podamy w późniejszym terminie.

Szczegóły zapisów

W sezonie Wiosna 2019 rywalizacja toczyć się będzie na pięciu szczeblach rozgrywkowych od Ligi A do E. Drużyny, które występowały w FLS jesienią, są proszone o potwierdzenie udziału w sezonie Wiosna 2019 do końca dnia 21 lutego. Do tego terminu prawem do miejsca drużyny rozporządza tylko jej Kapitan. Po tej dacie, w sytuacji gdyby Kapitan nie zgłosił zespołu do rozgrywek, prawo to uzyskują także pozostali członkowie drużyny wedle kolejności ich zgłoszenia do Organizatorów. Na ewentualne przejęcie roli Kapitana oczekiwać będziemy do godz. 12:00 dnia 28 lutego, kiedy to upływa ostateczny termin potwierdzania udziału przez zespoły występujące jesienią oraz upływa termin płatności wpisowego na sezon Wiosna 2019. Zapisy dla nowych zespołów trwać mogą jeszcze nawet na początku marca.

Poniżej przedstawiamy zasady na jakich odbywać się będzie uzupełnienie składu poszczególnych lig w sytuacji wycofania się z rozgrywek którejś z drużyn. Jednocześnie informujemy, że począwszy od sezonu wiosennego możliwe będzie przyznanie przez nas dzikiej karty nowym drużynom, o ile będziemy przekonani, że zespół prezentuje odpowiedni poziom, by zacząć zmagania od rywalizacji na wyższym szczeblu niż Liga E.

Liga A

W przypadku, gdy z rozgrywek wycofa się zespół Ligi A do tej klasy rozgrywkowej w pierwszej kolejności zostaną przesunięte zespoły z 3 miejsc w Lidze B. Najpierw ta z wyższą średnią punktów, a następnie ta z niższą. Gdyby wycofało się więcej niż 2 drużyny, kolejnym zespołem przesuniętym do Ligi A będzie spadkowicz, który w minionym sezonie zajął najwyższą pozycję. Następnie dwa zespoły z 4 miejsc Ligi B, kolejny spadkowicz itd.

Liga B

W przypadku, gdy konieczne będą przesunięcia do Ligi B, w pierwszej kolejności trafią tam drużyny z 3 pozycji w Ligach C1, C2 i C3 według lepszej średniej zdobytych punktów. Następnie przesunięty zostanie spadkowicz z najwyższej pozycji z lepszą średnią punktów, następnie ten ze słabszą i ponownie 3 drużyny z niższych lig według wcześniej omówionej zasady oraz kolejni ze spadkowiczów z najwyższych pozycji i z najlepszą średnią punktów.

Liga C i D

Gdyby konieczne były przesunięcia do Ligi C, to w pierwszej kolejności trafią tam zespoły spadkowiczów z najwyższych pozycji, według lepszej średniej zdobytych punktów, a następnie zespołu z miejsc 2 w Lidze D1 i D2 oraz drużyny z pozycji 3 w Lidze N1 i N2. Potem przesunięci zostaną ponownie trzej spadkowicze z Ligi C według lepszej średniej zdobytych punktów i w następnej kolejności drużyny z niższej ligi według omówionej wcześniej zasady. W przypadku konieczności uzupełnienia Ligi D, na czwarty szczebel zostaną przesunięte drużyny, które jesienią w Lidze D zajęły miejsca spadkowe.

W związku z nową hierarchią ligową wprowadzamy także dodatkowe ograniczenia odnośnie występowania zawodników grających na dużym boisku. W Lidze D nie będą mogli występować zawodnicy w z IV i wyższych lig futbolu 11-osobowego, a w Lidze E nie będą mogli grać zawodnicy grający od ligi okręgowej w górę.

Oferta na stroje

Przypominamy, że każda drużyna biorąca udział w rozgrywkach Futbolowej Ligi Szóstek musi występować w koszulkach tego samego koloru i z różnymi numerami na plecach, a w spotkaniu może zagrać tylko jeden zawodnik z pola bez numeru. Wypożyczenie znaczników możliwe będzie jedynie w pierwszym tygodniu trwania rozgrywek oraz raz w ciągu pozostałych kolejek.

W związku z powyższym miło nam poinformować, że w 2019 roku nadal naszym partnerem technicznym będzie firma Risum Sport, dystrybutor marki Joma, który dla uczestników FLS przygotował specjalną ofertę i atrakcyjny rabat 40% od cen katalogowych na każdy asortyment znajdujący się w katalogu (nie licząc obuwia - tu rabat wynosi 15%). Aby ułatwić Wam zakupy, nadany został kod rabatowy "LIGA", który należy wpisać na stronie sklepu, by zniżka została uwzględniona.

Ubezpieczenie

Uczestnicy FLS mogą skorzystać także ze specjalnej oferty ubezpieczenia PZU przygotowanej przez firmę IExpert.pl. Szczegóły można znaleźć tutaj.

Komentarze  

#57 zajebisty 01 2019-01-31 00:02
Piątek, Malarz, i inni a tera Jagiełło ( nie Władysław) idą do lig włoskiej, i jakiejś tam. A co u nas w zajebistej lidze FLS??? nikt nic nie pisze - jak to jest???
Cytuj
#56 krzysiu_jarzyna 2019-01-24 21:01
Puchar czy liga zimowa oderwana od rozgrywek to zupełnie odrębne turnieje, niech gra w nich kto chce i w jakiej chce drużynie :) W zimie i tak ciężko ludzi znaleźć do grania.
Cytuj
#55 Gracz 2019-01-24 18:38
Proponuję do tego jeszcze kontrakty i klauzule odejścia. :D
Cytuj
#54 TEBkpt 2019-01-24 17:18
dobrze rozumujesz... tak powinno być ale .... nie jest i właśnie taki Bala może grać raz tu raz tu - ja jestem temu przeciwny ale dostosowuję się do obowiązujących przepisów z tym, że w TEB gra tylko Bala.....jako zawodnik innej ekipy .....

Chyba pasowałoby zatem na zasadzie jakiegoś oświadczenia/zobowiązania sprawę załatwić przed Pucharem -'zobowiazuje się grać w drużynie X w sezonie wiosna 2019' :) chyba, że czegoś nie zrozumiałem, to przepraszam :)
Cytuj
#53 Maciek 2019-01-23 21:59
Cytuję Damian:
Wypowiem się jeszcze na koniec...
1) Nie ma co się oszukiwać zamiana jest po to żeby firma FLS zarabiała więcej i jest to normalne i zrozumiałe.
2) Ale proszę nie wciskać kitu, że jest duże zainteresowanie ligą zimową ... po co spamujecie kapitanów zapytanie czy może jednak byśmy chcieli zagrać w pucharze.
3) Już j.... pieniądze bo 7200 to może jeszcze by się udało uzbierać. Ale FLS nie jest ligą zawodową i nie wszyscy ludzie poświęcają cały rok graniu w piłkę. Trzeba zająć się rodziną!!! Ale też odpocząć psychicznie ... szanująca się drużyna nie gra tylko jednego meczu w tygodniu w FLS ale także gra sparing, żeby coś potrenować.


Gramy w lidze A, jeszcze nigdy nie zagraliśmy sparingu ????
Cytuj
#52 BL 2019-01-22 15:53
nie wiem skad te wyliczenia 70 zł za miesiąc skoro granie przewidziane jest na 8-9 m-cy, raz w tygodniu. Przy 10 grajkach z 50 minut robi się 30 faktycznego biegania po boisku.
Ja już wiem (i 10 z 12 grajków z drużyny) , że praktycznie cały sierpień będę musiał odpuścić więc dodatkowo odpada jakieś 5 gier.
Do zimy nie przystąpimy, więc pewnie wiosna będzie jedynym rozegranym sezonem w tym roku.
Oczywiscie piszę tu o osobach grajacych czysto rekreacyjnie, za własne pieniążki, w ramach wolnego popopłudnia.
Cytuj
#51 Damian 2019-01-22 08:51
Cytuję Wojciech Ziemba - FLS:
Cytuję gracz:
Wojtku, szanuję Cię...

Czas pokaże... Na razie negatywne opinie przeważają :sigh:


@Wojtek Ziemba - całe larum jak na razie podnosi jakaś część(nie wiadomo jaka) ja też mówiąc że gadałem o tym z kilkoma drużynami nie miałem na myśli wszystkich.

Dlatego ankieta np. wśród drużyn które się zapiszą teraz na Wiosnę i opublikowanie wyników zamknęło by wszystkim usta ....

Tyle ode mnie

Nie oszukujmy się FLS jest najlepszym organizatorem i Biznes Liga może WAM skoczyć. Więc słabo by było bez WAS :(

Lepiej będzie jak podniesiecie cenę za sezon (ale tylko odrobinke :P)

Pozdrawiam
Damian
Cytuj
#50 Un 2019-01-21 16:18
Wydaje mi się, że większość negatywnych opinii tyczy się kwestii statystyk ligowych, spadków, ogólnego wysiłku i zaangażowania włożonego przez cały sezon w zaprezentowanie się jak najlepiej przez zawodników grających w ligach niższych, którzy poświęcają swój czas i pieniądze, żeby "powalczyć". Znaleźć 12 grajków, żeby mieć 6/8 co najmniej pewnych na każdy mecz, już teraz jest wyzwaniem, dla połowy drużyn, nie mówiąc już, o pieniądzach, i wiecznym niepokoju czy będą ludzie. Skakać i ogarniać za każdym razem to mija się z celem. 70zł miesięcznie to nie ma tragedii, ale niech ktoś powie 70% obecnych zgłoszonych, że musi dawać 70 zł miesięcznie, bo inaczej wszystko pójdzie się... i choćbyś miał być tylko na połowie meczów, to zapłacić trzeba. No nikt normalny, który ma godziny pracy niestandardowe, albo rodzinę i dzieci, nie będzie płacił 70zł bo ma dobre serduszko. Nawet jeżeli dla mnie nie ma aż takiej przeszkody, to ja nie mam dzieci, a zbyt słaby żeby się do lepszej drużyny podpiąć.
Cytuj
#49 Wojciech Ziemba - FLS 2019-01-21 14:50
Cytuję gracz:
Wojtku, szanuję Cię...

A dziękuję, dziękuję ;-)
Cytuję gracz:
...ale próbowanie wmówić ludziom, że 34, to prawie 130 nie trzyma się kupy. :)

Nie chodzi o to, że próbuję wmówić, że tyle samo. Po prostu chciałem zaznaczyć, że to nasz punkt widzenia, w którym braliśmy pod uwagę, że terminy piątkowe i sobotnie dla większości drużyn nie są korzystne, a to z automatu przekłada się na mniejszą liczbę drużyn. Mówiąc o zainteresowaniu opieram się także na tym, że spora część drużyn, jako przyczynę niezgłoszenia się do ligi podawała właśnie konieczność gry w piątki lub sobotę. Do tego dochodzi też kwestia tego, że informacja i zapisy do trwającej ligi zimowej pojawiła się dość późno.

Dlatego też, to co z zewnątrz oceniane jest jako brak zainteresowania (34 vs 130), przez nas odbierane jest trochę inaczej :-)

Oczywiście może się okazać, że nasze szacunki odnośnie kolejnej zimy są błędne. Czas pokaże... Na razie negatywne opinie przeważają :sigh:
Cytuj
#48 gracz 2019-01-21 14:15
Wojtku, szanuję Cię, ale próbowanie wmówić ludziom, że 34, to prawie 130 nie trzyma się kupy. :)
Cytuj
#47 Wojciech Ziemba - FLS 2019-01-21 12:20
Cytuję Damian:

2) Ale proszę nie wciskać kitu, że jest duże zainteresowanie ligą zimową ... po co spamujecie kapitanów zapytanie czy może jednak byśmy chcieli zagrać w pucharze.

Proszę nie zarzucać wciskania kitu ;-) To jest nasza ocena zainteresowania sezonem zimowym. Tyle...

A piszemy do kapitanów zawsze, gdy są zapisy, także wiosną oraz jesienią i jeśli nie mamy informacji odnośnie zgłoszenia, to ponawiamy kontakt, by uzyskać informację, czy drużyna się zgłasza, czy nie. To normalne, że chcemy wiedzieć, ile mniej więcej zespołów rozważa wzięcie udziału w rozgrywkach. A zimą dochodziła jeszcze kwestia dopasowania systemu rozgrywek - to, że brakowało nam np. drużyny, by "domknąć" listę zespołów w najbardziej dogodnym systemie, nie znaczy, że całościowo nie było zainteresowania.

Plan minimum zakładał udział 20 drużyn i granie tylko w czwartek i piątek, natomiast liczyliśmy, że z 30 drużyn będziemy zadowoleni. Jest ich więcej, więc w naszej ocenie zainteresowanie było duże.
Cytuj
#46 Damian 2019-01-21 08:51
4) To wszystko co powyżej to tak naprawdę można wyrzucić do kosza bo to i tak FLS będzie o tym decydował bo to on jest właścicielem. Moim zdaniem w FLS na zimę zostaną drużyny z A i B bo im żal będzie grać od nowa .... a z tego co się orientowałem to większość ludzi jest wk....... TYM.
I WIEM TEŻ ŻE DUŻO DRUŻYN BĘDZIE BOJKOTOWAŁO TĄ ZMIANĘ!
Cytuj
#45 Damian 2019-01-21 07:50
Wypowiem się jeszcze na koniec...
1) Nie ma co się oszukiwać zamiana jest po to żeby firma FLS zarabiała więcej i jest to normalne i zrozumiałe.
2) Ale proszę nie wciskać kitu, że jest duże zainteresowanie ligą zimową ... po co spamujecie kapitanów zapytanie czy może jednak byśmy chcieli zagrać w pucharze.
3) Już j.... pieniądze bo 7200 to może jeszcze by się udało uzbierać. Ale FLS nie jest ligą zawodową i nie wszyscy ludzie poświęcają cały rok graniu w piłkę. Trzeba zająć się rodziną!!! Ale też odpocząć psychicznie ... szanująca się drużyna nie gra tylko jednego meczu w tygodniu w FLS ale także gra sparing, żeby coś potrenować.
Cytuj
#44 PierLuigi 2019-01-20 23:27
Cytuję TEBkpt:
Ale różnica między FLS a BL jest i to duża. z całym szacunkiem - ja wystawiam 2 ekipy w FLS od kilku sezonów i uważam , że jest profesjonalnie. Jedynie co - to Mistrzostwa Polski do poprawy ale to dotyczy z Krakowa na razie 3 ekip:) ale zawsze.......


Profesjonalizm objawia się tym, że druga drużyna Ligi A sezonu jesień 2017 - więc i druga najlepsza ekipa całych rozgrywek! nie wystawia ŻADNEGO reprezentanta po odbiór medali i pucharu na uroczystej gali?
Cytuj
#43 krzysiu_jarzyna 2019-01-20 19:48
Cytuję TEBkpt:
w pucharze ligi FLS czy pucharze ligi A - występujące drużyny powinny grać w składach swoich jak na MP - czyli gra ktoś kto grał w drużynie a nie jest tylko po to ściągany aby stworzyć nowy zespół. W Pucharze ligi A i B powinny grać tylko zespoły z tych lig w swoich składach w C i D podobnież.

Tego to nie rozumiem, jak dla mnie mogłaby w lidze zimowej czy w pucharze ligi grać nawet reprezentacja ulicy Sezamkowej jeśli trzymałaby poziom sportowy :) poza tym z tego co wiem, to taki np Bala grał w lidze w XXXIV, a w pucharze w TEBie. Chyba pasowałoby zatem na zasadzie jakiegoś oświadczenia/zobowiązania sprawę załatwić przed Pucharem -'zobowiazuje się grać w drużynie X w sezonie wiosna 2019' :) chyba, że czegoś nie zrozumiałem, to przepraszam :)
Cytuj
#42 TEBkpt 2019-01-20 16:40
Ale różnica między FLS a BL jest i to duża. z całym szacunkiem - ja wystawiam 2 ekipy w FLS od kilku sezonów i uważam , że jest profesjonalnie. Jedynie co - to Mistrzostwa Polski do poprawy ale to dotyczy z Krakowa na razie 3 ekip:) ale zawsze.......
Cytuj
#41 TEBkpt 2019-01-20 16:38
Nie czytam dokładnie waszych tutaj wypocin ale jeśli mogę zajmę jedno stanowisko w tej polemice. Czy podoba mi się 3 sezonowy układ - nie wiem ... ale jedno co mi się osobiście nie podoba - to fakt , że w pucharze ligi FLS czy pucharze ligi A - występujące drużyny powinny grać w składach swoich jak na MP - czyli gra ktoś kto grał w drużynie a nie jest tylko po to ściągany aby stworzyć nowy zespół. W Pucharze ligi A i B powinny grać tylko zespoły z tych lig w swoich składach w C i D podobnież. Teraz to się ukróci bowiem nie będzie pucharu ligi...... Ale czy dobrze 3 sezony - nie wiem - ekipy będą musiały rzeczywiście liczyć po 16-20 zawodników.....
Cytuj
#40 krzysiu_jarzyna 2019-01-20 00:08
Podsumowując - obecnie te jakby nie patrzeć amatorskie ale profesjonalnie organizowane rozgrywki oceniam na 10/10(czasem na 9,5 :) ), a im dłużej myślę o proponowanych rozwiązaniach i z im większą liczbą osób przywiązanych podobnie jak ja do uczestnictwa w FLSie rozmawiam, tym bardziej utwierdzam się w przekonaniu, że ocena ta może w moim i w wielu innych przypadkach dość szybko i dość mocno polecieć w dół.

Mam wielką nadzieję, że pomimo wszystkich prognozowanych niedogodności(które być może nie będą ostatecznie tak straszne) minusy nie przysłonią nam w przeciągu najbliższego roku plusów. Pozdrawiam cieplutko i życzę Wojtkowi i ekipie powodzenia w ogarnianiu burzy, Krzyś.
Cytuj
#39 krzysiu_jarzyna 2019-01-20 00:03
4.40-minutowe mecze w zimie - argument z wypadającą za obiekt piłką absolutnie nie do przyjęcia - piłki są dorzucane po wypadnięciu ze środka boiska i powrót do gry zajmuje nie więcej niż 15 sekund. Nawet jeśli zawodnicy musi biec po piłkę na sąsiednie boisko albo za bramkę nie uzasadnia to proponowania 40-minutowych spotkań w cenie 50-minutowych. Trzeba wprost powiedzieć - ceny użytkowania boisk pod balonami są większe i kropka.
5.Pomijając możliwy brak chęci, w zimie baaaaardzo duża część zawodników nie będzie mogła kopać w FLS przez okres przygotowawczy na dużym boisku i ligi halowe, a jak ktoś gra od dawna na dużym boisku, to wybór raczej będzie miał prosty.
6.Na koniec wspomnę jeszcze o kwestii, którą ktoś poruszył wcześniej w komentarzu pod tym artykułem - oczekiwanie na sezon wiosenny zastąpione koniecznością odbębnienia ligi zimowej i spinaniem drużynki w tym okresie na siłę doprowadzi do przesytu i zniechęcenia rozgrywkami u dużej liczby osób.
Cytuj
#38 krzysiu_jarzyna 2019-01-19 23:54
1.Przy kadrze liczącej 10 osób 7200 złotych wpisowego rocznie daje 720 złotych rocznie za granie na orliku - dla mnie nie tyle spoko, co po prostu do zaakceptowania, dla wielu osób związanych z ligą od dłuższego czasu niestety nie do przyjęcia.
2.Start sezonu w lipcu - wiele drużyn problemy ma z zebraniem kadry we wrześniu, a tutaj kapitanowie będą zmuszeni albo podziękować za grę kolegom, którzy nie będą w wakacje dyspozycyjni albo szukać na początek sezonu ludzi 'na sztukę' i ich odpalać po powrocie stałych członków drużyny.
3.Sezon zimowy - gdyby ludzie chcieli grać w zimie, to zgłaszaliby drużynki do pucharu/ligi zimowej i byłby wyścig o zajęcie dostępnych miejsc. Czegoś takiego nie zauważyłem, ten punkt chyba komentuje się więc sam.
Cytuj

Dodaj komentarz

Kod antyspamowy
Odśwież

 Oficjalny typer: Sponsor techniczny:
Betdudes.com - bet for fun Risum - sport w modnym stylu