Menu
A+ A A-

Liga zimowa - kwestie regulaminowe

 • Futbolowa Liga Szóstek
 • Kategoria: Newsy
 • Odsłony: 685

Już dziś startuje sezon zimowy, więc chcieliśmy zwrócić uwagę na pewne kwestie regulaminowe.

Ograniczenia

Tak, jak sygnalizowaliśmy w momencie otwarcia zapisów, na obu szczeblach będą obowiązywać pewne ograniczenia odnośnie możliwości występów zawodników. W Lidze A obowiązywać będą takie same ograniczenia, jak w sezonie na otwartym boisku na najwyższym szczeblu. Oznacza to, że zarówno drużyny, które jesienią występowały w Lidze A, jak i na niższych szczeblach mogą korzystać z zawodników III ligi, ale w rozgrywkach nie mogą uczestniczyć gracze, którzy w rundzie jesiennej sezonu 18/19 zagrali choć jedno spotkanie na poziomie II lub I ligi oraz Ekstraklasy.

W Lidze C nie będą mogli występować gracze z III ligi, a dodatkowo w każdej drużynie w meczu może wystąpić maksymalnie dwóch zawodników, którzy w sezonie jesiennym FLS kończyli rozgrywki w drużynach Ligi A i B (nie licząc spadkowiczów z drugiego szczebla) oraz w tych, które wywalczyły awans z Ligi C. Zdecydowaliśmy, że racji dłuższego sezonu niż ten pucharowy, w kadrze drużyny zawodników o statusie A lub B-ligowca może być więcej, ale w meczu może ich uczestniczyć zaledwie dwóch.

Nowych zawodników, podobnie jak w sezonie na otwartym boisku można zgłaszać do zakończenia 9 meczu w sezonie, po tym terminie będzie obowiązywała możliwość zgłoszenia "jokera". Zawodnicy mogą także raz w sezonie zmienić zespół o ile będzie to drużyna z innej klasy rozgrywkowej.

Przełożenie meczu

W sezonie zimowym drużyny mają jedną możliwość przełożenia meczu na inny dzień oraz jedną możliwość zmiany godziny w ramach tego samego dnia, przy czym pierwsza z opcji będzie wiązała się z opłatą 100 zł, a druga dojdzie do skutku pod warunkiem zamiany z godziną z innymi zespołami grającymi tego samego dnia (drużyny mogą zrezygnować z możliwości zmiany dnia spotkania na rzecz drugiej w sezonie zmiany godziny, ale nie odwrotnie).  W obu przypadkach zgodę na zmianę, czy to dnia, czy godziny meczu, musi wyrazić rywal. 

Stroje

W sezonie zimowym nadal drużyny zobowiązane są do występowania w jednolitych koszulkach z różnymi numerami na plecach, jednak w przypadku braku strojów na dany mecz istnieje możliwość wypożyczenia znaczników w pierwszym tygodniu sezonu oraz dwukrotnie w kolejnych. Jeśli zespół wykorzysta korzystania z FLSowych znaczników i ponownie będzie zmuszony je wypożyczyć będzie ukarany ujemnym punktem (lub punktami w przypadku kolejnych przypadków braku koszulek).

Nagrody

Zgodnie z zapowiedziami pula nagród dla każdej z lig wynosi 2000 zł. Pulę pieniężną drużyny będą mogły przeznaczyć albo na obniżenie wpisowego w kolejnym sezonie, albo na sprzęt sportowy marki Joma. Rozkład nagród prezentuje się następująco:

Liga A

 • 1 miejsce - 700 zł
 • 2 miejsce - 450 zł
 • 3 miejsce - 300 zł
 • 4 miejsce - 200 zł
 • 5 miejsce - 150 zł
 • 6 i 7 miejsce - 100 zł

Liga C1 i C2

 • 1 miejsce - 700 zł
 • 2 miejsce - 450 zł
 • 3 miejsce - 300 zł
 • 4 miejsce - 200 zł
 • 5 miejsce - 150 zł
 • 6 miejsce - 200 zł

 

 

Komentarze  

#4 Ryszard 2018-11-28 17:12
Proszę sprawdzić ile pieniążków jest za 6 miejsce w lidze C 1 i C 2
Cytuj
#3 Nagrody 2018-11-27 08:14
Nagrody za dalsze miejsca to bardzo dobry pomysł. Mam nadzieję, że zostanie to również przeniesione na sezony wiosenne i jesienne.
Nikt tych nagród nie każe nikomu odbierać i dzielić na drużynę - jest po prostu zniżka na kolejny sezon i zawsze daje to większą motywację do zajęcia miejsca 5., niż 6. np.
Cytuj
#2 Wojciech Ziemba - FLS 2018-11-22 13:37
Cytuję un:
byle nie byc na 5 miejscu w pierwszej grupie, uff.

Wygląda dziwnie, ale jest w tym sens ;-) Przynajmniej moim zdaniem :D

Ten, kto zajmie 5 miejsce będzie grał w fazie finałowej w górnej części tabeli, dzięki czemu zyska szansę walki o większą kwotę, jakiej nie będzie miał 6-ty w tabeli zespół.

Dlatego ten szósty w zamian za wygraną drugiej połówki tabeli otrzyma więcej niż za 5-tą lokatę.

Zresztą, idąc tokiem rozumowania jednego z komentujących wcześniej kwestie nagród ("I co drużyny zrobią ze 100 złotymi jaki to sens?"), to nie ma większego znaczenia :P
Cytuj
#1 un 2018-11-22 13:20
byle nie byc na 5 miejscu w pierwszej grupie, uff.
Cytuj

Dodaj komentarz

Kod antyspamowy
Odśwież

 Oficjalny typer: Sponsor techniczny:
Betdudes.com - bet for fun Risum - sport w modnym stylu