Menu
A+ A A-

Zapowiedz sezonu Zima 2018/19 - Liga C2

  • Futbolowa Liga Szóstek
  • Kategoria: Analizy
  • Odsłony: 203

Prezentujemy zapowiedź zimowej Ligi C2.

Struktura

Podobnie, jak w pierwszej grupie Ligi C, tak i w drugiej wystąpi 10 drużyn. System rozgrywek więc będzie ten sam - 9 meczów w fazie zasadniczej, podział tabeli na dwie części i kolejne 4 spotkania w fazie finałowej. Los w drugiej grupie skojarzył wszystkie trzy drużyny, które jesienią występowały w Lidze C3: FC Kalinex, Aptiv oraz Prawdziki. Ogólnie mamy z:

  • Ligi C: 3 zespoły
  • Ligi D/N: 3 zespoły.

Oprócz tego w Lidze C2 zagra trzech debiutantów i jedyny zespół wśród wszystkich 34, który wraca do rozgrywek - Albatros.

Debiutanci

Pierwszym z zespołów, który w FLS zadebiutuje jest Hutniczek. Nazwa zespołu pochodzi od nazwy sponsora - niepublicznego żłobka Hutniczek. Pomysł na stworzenie zespołu padł podczas spotkania towarzyskiego, a drużyna opierać się będzie na zawodnikach grających w przeszłości w AP Sportivo. Celem drużyny są dobre wyniki idące w parze z dobrą zabawą. Drużyna grać będzie w seledynowych koszulkach, na pytanie, kto będzie liderem, kapitan Wojciech Tybura przymrużeniem oka podaje nie będącego w kadrze... Grzegorza Szeląga.

Rekonwalescenci Skawina to zespół, który powstał przypadkowo i jest zbieraniną ludzi w różnym wieku. To, co ich łączy, to problemy zdrowotne, jakich doświadczali podczas gry w piłkę poszczególni gracze. Zespół cyklicznie bierze udział turniejach charytatywnych, czy orlików, a większość z nich odbywała się na Śląsku. Celem drużyny, która zagra w niebieskich koszulkach jest "wygrać jak najwięcej się da, dobrze się przy tym bawiąc". Na pytanie o lidera, kapitan Tomasz Szumny odpowiada:

"Ciężko powiedzieć, zależy kto będzie miał lepszy dzień :)"

Się Wymyśli Potem to drużyna, która powstała w lipcu 2013 roku i szybko wspięła się do najwyższej klasy rozgrywkowej krakowskiej Playareny. Po dwóch zakończonych w czołówce miejscach drużyna zawiesiła swoją działalność i choć powrót miał nastąpić już jesienią, to ostatecznie dopiero zimą Się Wymyśli Potem ponownie zaistnieje w amatorskich rozgrywkach, choć w mocno zmienionym składzie. Nazwa powstała przypadkowo, ale z czasem zawodnicy mocno się do niej przywiązali. Zespół będzie grał w bordowych koszulkach, a w jego składzie zobaczymy wielu zawodników z FLSową przeszłością.

Faworyci

Może nawet nie tyle faworyci, co po prostu faworyt. Wydaje się, że spośród trzech klas rozgrywkowych, to właśnie tutaj najłatwiej jest wskazać potencjalnego zwycięzcę. Teoretycznie powinien zostać nim FC Kalinex, mający za sobą znakomity sezon w rozgrywkach Ligi C3. Drużyna z Kalinowego otarła się o awans na drugi szczebel, w ostatniej kolejce zdecydowanie pokonując zespół, który finalnie został promowany do Ligi B. Na pierwszy rzut oka, nie widać godnych rywali dla FC, choć warto odnotować, że jesienią wyraźnie przegrał on z Aptivem. Gdybyśmy mieli jednak wskazać najgroźniejszego konkurenta, to postawilibyśmy na Albatrosa (pod pewnymi warunkami) lub któryś z nowych zespołów (Hutniczek lub Się Wymyśli Potem).

Znaki zapytania

Bardzo ciekawi jesteśmy postawy Albatrosa. Zespół wraca do rozgrywek po półrocznej przerwie, która była spowodowana kontuzjami kilku ważnych zawodników. Zastanawiamy się więc, czy już teraz zaprezentują oni pełnię formy (to jeden ze wspomnianych wyżej warunków)? Ponadto ciekawi jesteśmy postawy debiutantów. Z jednej strony wielka niewiadoma jaką są Rekonwalescenci Skawina, z drugiej w zasadzie wracające do rozgrywek AP Sportivo, choć z innymi kapitanem, pod inna nazwą, to jednak z wieloma byłymi zawodnikami AP. I po trzecie Się Wymyśli Potem, które w składzie będzie miało kilka ciekawych postaci, jak np. Mikołaj Pocica (Walkover). Poza tym kilka innych pytań. Czy Płaszów będzie nadal będzie w świetnej dyspozycji, a Dominik Duda regularnie będzie trafiał do siatki rywali? Czy Jager-Masters poczyni kolejne postępy i na dobre zapomni o meczach z dużą liczbą traconych goli? Czy Aptiv wreszcie się odbuduje po trzech spadkach z rzędu? Czy Wataha znów będzie prezentować radosny futbol i czy Prawdziki nadal będą groźne dla ligowych faworytów? Odpowiedzi poznamy w przeciągu najbliższych trzech miesięcy.

Dodaj komentarz

Kod antyspamowy
Odśwież

 Oficjalny typer: Sponsor techniczny:
Betdudes.com - bet for fun Risum - sport w modnym stylu