Menu
A+ A A-

Zapowiedź sezonu Zima 2018/19 - Liga C1

  • Futbolowa Liga Szóstek
  • Kategoria: Analizy
  • Odsłony: 282

Prezentujemy zapowiedź sezonu w pierwszej z grup niższego szczebla.

Struktura

W Lidze C1 zagra 10 zespołów, które w pierwszej fazie sezonu zagrają po 9 meczów. Następnie tabela zostanie podzielona na dwie części i w fazie finałowej każdy z zespołów rozegra dodatkowe 4 mecze. Punkty z pierwszej i drugiej części rozgrywek zostaną zsumowane.

W zmaganiach wezmą drużyny trzech jesiennych szczebli:

  • Liga B: 1 spadkowicz,
  • Liga C: 1 zespół,
  • Liga D/N: 5 drużyn.

Oprócz nich w rozgrywkach zagrają trzy zespoły, które dołączają do rozgrywek od startującego w czwartek sezonu. W Lidze C1 wystąpi jeden jesienny mistrz (Victoria) oraz dwa zespoły, które w 2017 roku stawały na podium (oprócz Victorii - Black Hawks).

Debiutanci

Pierwszym z zespołów, który rozpoczyna przygodę z rozgrywkami jest zespół Alliance. Drużyna ta złożona jest z zawodników pochodzących z Ukrainy, którzy od prawie dwóch wspólnie grają w piłkę i teraz zdecydowali się założyć zespół. Nazwa drużyny w tłumaczeniu na język polski "Sojusz" oznacza, że drużyna to związek połączonych zawodników chęcią gry i zwyciężania. Zespół w pierwszym sezonie chce sprawdzić się z zespołami niższego szczebla, zanim stanie się pretendentem do awansu na wyższy poziom. Liderem drużyny powinien być Andrii Nartov.

Levada to drugi z zespołów Ligi C1, który będzie debiutował w rozgrywkach FLS. Nazwa zespołu pochodzi od firmy zajmującej się wymianą i montażem instalacji grzewczych. Drużyna składa się pracowników firmy i będzie to jej pierwszy występ w rozgrywkach amatorskich. Za cel zespół stawia sobie dobrą zabawę, a wspólna gra ma być formą integracji. Liderami drużyny mają być Marcin Kowalczyk (świetne, choć nieliczne występy w Nieociosanych) oraz Iwo Pietruszka.

Perła Kraków to projekt, który zrodził się spontanicznie podczas jednego ze spotkań towarzyskich – stąd nazwa zespołu nawiązująca do jego oficjalnego napoju. Kręgosłup drużyny tworzą absolwenci Akademii Wychowania Fizycznego, a uzupełnieniem ekipy są zawodnicy, którzy na swoim koncie mają już nawet występy na zawodach szkolnych. Jak mówi kapitan Artur Szybowski:

"Podczas licznych obozów przygotowawczych doświadczony sztab szkoleniowy oswajał piłkarzy z grą w wielu wariantach. Ulubioną taktyką Perły Kraków będzie jednak ustawienie „BW” – Byle Wygrać. Zdaniem bukmacherów „Perłowi” będą w nadchodzących rozgrywkach drużyną, na której meczach będzie padało najwięcej goli. Pytanie brzmi – do której bramki?"

Faworyci

Wśród faworytów Ligi C1 wymienilibyśmy drużyny, które mają za sobą skrajnie różną edycję jesienną, a więc ekipy Black Hawks oraz Victorii. Pierwsi co prawda jesienią wygrali tylko 2 z 12 meczów, ale jako jedyni mierzyli się na poziomie Ligi B. Doświadczenie zdobyte w starciach z drużynami z wyższego szczebla może zaprocentować w zimowej rywalizacji, o ile tylko zespół Ryszarda Kalety nie jest podłamany swoimi ostatnimi osiągnięciami. Na fali jest natomiast Victoria, która co prawda ostatni mecz sezonu przegrała, ale ogólnie ma za sobą bardzo udaną kampanię, a świetna organizacja gry i szczelna defensywa dla każdego zespołu Ligi C1 będzie nie lada przeszkodą. Wśród pozostałych drużyn widzimy kandydatów, by szyki faworytom namieszać, ale też wielkich pieniędzy byśmy na nich w tym momencie nie postawili.

Znaki zapytania

Jak to często bywa, największą zagadką jest postawa nowych zespołów, tym bardziej, że w większości złożone są one z zawodników, którzy w FLS dopiero będą debiutować. Są pewne przesłanki, że każdy z tych trzech zespołów zanotuje kilka wartościowych wyników, ale czy tak będzie okaże się w następnych tygodniach.

Ponadto zastanawiamy się, czy po nieudanej jesieni podniesie się KS Augustyn, który poprzedniej zimy prezentował się całkiem nieźle. Ciekawi jesteśmy jak duże piętno na grze Krakoskiej Piłki odciśnie pozyskany z 7 Up Piotr Raczyński (ponad 100 goli w FLS) oraz na co stać będzie odmienioną Vittorię (pozyskanie Ziółko z Bishaki oraz Grabiasa i Światłonia z Porty)? Czy Błękitna Husaria zanotuje kolejny progres i czy Wściekłe Psy ustabilizują formę, czy nadal będą grać w kratkę? Przekonamy się niedługo.

Dodaj komentarz

Kod antyspamowy
Odśwież

 Oficjalny typer: Sponsor techniczny:
Betdudes.com - bet for fun Risum - sport w modnym stylu