Menu
A+ A A-

Zapowiedź sezonu Zima 2018/19 - Liga A

  • Futbolowa Liga Szóstek
  • Kategoria: Analizy
  • Odsłony: 330

Już jutro startuje sezon zimowy FLS. Pora więc na zapowiedź nadchodzących rozgrywek. Tu znajdziecie analizę tego, co może czekać nas na wyższym szczeblu.

Struktura

W Lidze A wystąpi zimą 14 zespołów, a więc zagrają one standardowym FLSowym systemem rozgrywek, w którym każdy z zespołów zaliczy 13 meczów. Wśród ekip, które przystąpiły do rozgrywek znajdziemy drużyny każdego ligowego szczebla ze zmagań jesiennych:

  • Liga A: 5 zespołów,
  • Liga B: 2 zespoły,
  • Liga C: 3 zespoły,
  • Liga D/N: 1 zespół.

Oprócz zespołów, które przystępują do zmagań tuż po zakończeniu rozgrywek jesiennych, mamy też trzech debiutantów, w szeregach których jednak zobaczymy wiele znajomych twarzy, o czym jednak w następnym akapicie.

W Lidze A wystąpi trzech jesiennych mistrzów niższych szczebli (Wodociągi Miasta Krakowa, NEMBUD oraz VilaNova), a także dwóch wicemistrzów wyższych poziomów (TEB Edukacja, Pink Bowling). Ogólnie w rozgrywkach zagra sześć ekip, które w 2017 stawały na podium (5 na najwyższym stopniu).

Debiutanci

W Lidze A zobaczymy trzy debiutujące w FLS zespoły. Pierwszym z nich jest drużyna Apteki Słonecznej, która powstała w odpowiedzi na potrzeby pracowników firmy. Zespół co prawda nie występował wcześniej w rozgrywkach, ale poszczególni zawodnicy mają doświadczenie z różnych szczebli piłki nożnej. Jak mówi kapitan Apteki Słonecznej Grzegorz Kwiecień:

"Jako zespół chcemy przede wszystkim miło spędzić czas w trakcie rozgrywek, jednak że wynik sportowy nie schodzi dla nas na drugi plan i chcemy zamieszać w rozgrywkach FLS."

Pomóc w tym mają zawodnicy z bogatą FLSową przeszłością w tym Jakub Świątek, który ma być liderem ekipy. On, jak również Kamil Banachowicz oraz Mateusz Małek wcześniej występowali w barwach Omegi. Oprócz nich doskonale znany z gry w FLS jest także Daniel Suchan, a z dużego boiska Maciej Bębenek, który w przeszłości występował choćby w Górniku Zabrze, a jeszcze w zeszłym roku był zawodnikiem GSK Katowice.

Drugi z debiutantów to ekipa KOBY, która z jednej strony w FLS jest tworem nowym, ale z drugiej tworzą ją zawodnicy, którzy jesienią grali niemal w komplecie w Cybermachinie. Nazwa KOBY już jednak w historii krakowskich rozgrywek amatorskich już się pojawiła występując przez kilka sezonów w Biznes Lidze. Skład drużyny jest bardzo zbliżony do jesiennego zestawienia Cybermachiny, uzupełniony o Bartosza Dybałę i Piotra Górala. Drużyna przystąpi do rozgrywek, by:

"w zimie coś pograć i nie zacząć kolejnego sezonu, jak tego ostatniego".

Trzeci z debiutantów Maximus Kraków jest drużyną istniejącą od 2006 roku. Przez kilkanaście lat skład zespołu praktycznie się nie zmienił. Do tej pory drużyna występowała głównie w rozgrywkach futsalowych, a w Krakowskiej Lidzę Futsalu zaliczyła aż 11 sezonów. Zdarzało jej się również zagrać w turniejach na sztucznej nawierzchni. Największym sukcesem jest zajęcie 4 miejsca w ekstraklasie KLF w sezonie 2012. Kapitanem drużyny jest Cezary Górka, który w FLS występował ostatnio w barwach Korkociągów.com. Oprócz niego w kadrze Maximusa jest jeszcze kilku zawodników występujących w tym zespole, jak choćby kapitan Jacek Gabryś, ale także zawodnicy doskonale znani z innych FLSowych ekip: Krystian Nawrot (Piraci), Mateusz Kromka (Relaksmisja), czy Marcin Kluza (Asy NH).

Faworyci

Faworytami muszą być ci, którzy jesienią zaliczali się do ścisłej czołówki Ligi A i do ostatniej kolejki byli w grze o medale, czyli Stomatologia Stupka i TEB Edukacja. Jeśli w zimie sytuacja kadrowa będzie stabilna, do tej dwójki na pewno dołączymy także GDA Investment.

Znaki zapytania

Zastanawiają nas przede wszystkim dwie kwestie. Pierwsza to postawa jesiennych mistrzów, którzy niejako przeskakują o dwa lub trzy poziomy wyżej w porównaniu do zmagań jesiennych. Zespoły te na pewno mają ambicje, by już teraz postawić się czołówce Ligi A, a do tego zwyciężać z tymi nieco niżej notowanymi. Pytanie, czy w zimie będą już to w stanie zrobić? Wodociągi skład miały jesienią niezbyt liczny, NEMBUD też rzadko grał w optymalnym zestawieniu, a do tego zima będzie mu też służyła temu, by sprawdzić nowych graczy, a dla VilaNovy tak naprawdę zima będzie pierwszym kontaktem z doświadczonymi zespołami.

Drugi znak zapytania, to postawa Apteki Słonecznej oraz w mniejszym stopniu Maximusa. Choć w Aptece kilku graczy z FLSową przeszłością jest, to jednak mamy tam też całkiem sporo zawodników, którzy w FLS grali rzadko lub wcale. Maximus jest mniejszą zagadką, choć na pewno nie do końca wiemy, na co drużynę stać.

Poza tym kilka pomniejszych zagwozdek. Czy Czyżyny po udanym sezonie w Lidze B będą rywalizować na równi z ekipami Ligi A? Czy Comarch z doświadczonymi graczami CA Sharks nawiąże do najlepszych czasów "Rekinów" i będzie niewygodnym rywalem dla ligowych potentatów? Czy Comfort Tours znów wróci na zwycięską ściężkę i odbuduje się po nieudanym debiucie w Lidze A? Jak zaprezentuje się Rafis w swoim zimowym debiucie? Na te, oraz kilka innych pytań odpowiedzi poznamy w przeciągu najbliższych trzech miesięcy.

Komentarze  

#1 obiektywny01 2019-02-09 21:11
kurde i sprawdza się - Organizatorzy mieli nosa:) Stomatologia i TEB i dłłłłłługo nic a chyba rzeczywiście Apteka powalczy o 3 miejsce. Co za przewidywalność............
Cytuj

Dodaj komentarz

Kod antyspamowy
Odśwież

 Oficjalny typer: Sponsor techniczny:
Betdudes.com - bet for fun Risum - sport w modnym stylu