Menu
A+ A A-

Zapowiedź sezonu Jesień 2018 - Liga N2

  • Futbolowa Liga Szóstek
  • Kategoria: Analizy
  • Odsłony: 365

W Lidze N2 ciężko jednoznacznie wskazać faworyta do końcowego triumfu. "Na papierze" ciekawie prezentują się takie zespoły jak: Banda Pycholi, Kameb oraz Zmarnowane Talenty Prokocimia. Naszym zdaniem każda z tych drużyn ma wystarczający potencjał, aby włączyć się do walki o czołowe lokaty. O tych na pewno myślą także gracze Black Label, Wakanda FC oraz OSK Adrenalina. Wychodzi na to, że kandydatów do podium jest więcej niż miejsc na nim. Ponadto kilka drużyn ma w swoich kadrach zawodników, którzy do tej pory w FLSie jeszcze nie grali i nie wiemy, czego możemy się po nich spodziewać. Nie wykluczamy scenariusza, w którym któraś z tych właśnie ekip będzie rozdawać karty.

Anonimowi Amatorzy

Kolejny już zespół, który do życia powołał Marcin Sudoł. Co ciekawe zawodnik ten zajmował się wszelkimi sprawami organizacyjnymi, natomiast sam...nie będzie grał z Anonimowymi Amatorami. Jeśli chodzi o nazwę drużyny to wydaje się być ona trafna, ponieważ w składzie jest zaledwie kilku zawodników, których kojarzymy z występów w Futbolowej Lidze Szóstek. Reszta na boiskach FLS jeszcze nie miała okazji się zaprezentować, dlatego kompletnie nie wiemy, czego po Anonimowych Amatorach możemy się spodziewać.

Banda Pycholi

Banda Pycholi to paczka znajomych, która do tej pory grała, i gra zresztą dalej, w rozgrywkach krakowskiej Playareny w dwóch drużynach: Banda Świrów oraz Pychoteam. Jakiś czas temu obie ekipy postanowiły połączyć siły i wystartować w Futbolowej Lidze Szóstek. Z fuzji nazw obu drużyn wyszła właśnie nowa marka – Banda Pycholi. W składzie jest kilku zawodników ze sporym potencjałem i doświadczeniem w FLSie, dlatego coś nam się wydaje, że Banda może poważnie namieszać w Lidze N2 i nie zdziwimy się, jeśli będzie się biła o najwyższe laury.

Black Label

Black Label to projekt autorstwa Wojciecha Szymańskiego. I trzeba przyznać, że zapowiada się całkiem ciekawie. Zespół powstał w oparciu o kilku zawodników znanych z wcześniejszych występów w Black Teamie oraz w Czyżynach. Zwłaszcza obecność w kadrze Krystiana Augustyniaka, Łukasza Hodora czy Dariusza Tarnopolskiego sprawia, że Black Label może okazać się „czarnym koniem” Ligi N2. Liderem drużyny, a zarazem jej grającym trenerem ma być posiadający spore FLSowe doświadczenie Bartłomiej Szewc. Nie będzie niespodzianką fakt, że zespół Black Label będzie występował w koszulkach koloru czarnego.

FC ADMIND

Kapitam FC ADMIND zapewnia, że do rozgrywek Futbolowej Ligi Szóstek zgłosił waleczny zespół złożony z kolegów oraz pracowników agencji brandingowej Admind. Deklaruje ponadto ofensywną grę zgodną z założeniami taktycznymi wypracowanymi na treningach. Gra ekipy ma się opierać na mnogości strzałów i nieustępliwej walce. Ponadto członkowie FC ADMIND zapowiadają stworzenie dobrej atmosfery!

Jager-Masters

Nazwa Jager-Masters - pochodzi od gastronomicznego środowiska większości ekipy i słynnego napoju o podobnej nazwie. Zespół ten za cel stawia sobie w pierwszej kolejności po prostu grę w piłkę i stworzenie fajnej drużyny. Kapitan podkreśla, że on i koledzy chcieliby uniknąć blamaży i wygrać kilka spotkań, aby ulokować się gdzieś w środku stawki, a nie na jej końcu. Liderem drużyny ma być kapitan we własnej osobie, którym jest Jakub Adamczyk, ale jak sam podkreśla nie oznacza to, że będzie najlepszym piłkarzem, ale raczej liderem od spraw organizacyjnych i głównym motywatorem.

Kameb

Zespół Kameb najlepiej przedstawi Szymon Dubiel: „ Założenie zespołu powstało z inicjatywy kilku osób, które znając potencjał personalny każdego zawodnika, który miał dołączyć do zespołu, oraz potencjał grupowy całej drużyny, która doskonale zna się od kilku aż do kilkunastu lat życia zaowocowało w szybką mobilizacje zawodników do utworzenia drużyny. Nazwa drużyny wywodzi się od naszego sponsora, czyli krakowskiej firmy działającej w branży meblowej”. Kadra Kamebu liczy 14 zawodników i niemal wszyscy trenują piłkę nożną od najmłodszych lat. W składzie można zauważyć byłych piłkarzy m.in. Garbarni, Hutnika, Wieczystej, Prądniczanki, Wisły oraz Cracovii. Jeśli chodzi o doświadczenie w podobnych rozgrywkach to kilku graczy reprezentowało już barwy drużyn występujących w FLS, a ponadto kilku grało również w Playarenie. Kameb zaprezentował się w jednej z edycji Parkowa Cup i zajął miejsce na najniższym stopniu podium. Bramkarz Kamebu ma za sobą występy w Futsal Ekstraklasie. Głównym i jedynym celem Kamebu jest wywalczenie awansu na wyższy szczebel rozgrywkowy. Drużyna nie ma jednego lidera, ponieważ w zespole nie ma równych i równiejszych, a wszyscy stanowią trzon drużyny i każdy jest równie wartościowym wzmocnieniem. Kameb będzie występował w strojach biało-bordowych. Naszym zdaniem Kameb będzie się jesienią liczył w walce o czołowe lokaty w Lidze N2.

KS Klub Sportowy

Zespół powstał w oparciu o zawodników, których połączyło rodzinne miasto- Biłgoraj oraz miejsce, gdzie studiowali, czyli AGH. W składzie znajdą się jednak też takie osoby, który do drużyny dołączyły po prostu z pasji do piłki nożnej. Drużyna grała wcześniej w rozgrywkach krakowskiej Playareny i po dokonaniu kilku wzmocnień zdecydowała się spróbować swoich sił także w Futbolowej Lidze Szóstek. KS Klub Sportowy na boiskach FLS będzie występował w koszulkach koloru niebieskiego.

OSK Adrenalina

Drużyna wywodząca się z Ośrodka Szkolenia Kierowców "Adrenalina". W swoich szeregach zrzesza zarówno kursantów, jak i obecnych, a także byłych pracowników. Dlaczego zdecydowano się na stworzenie drużyny i występy w Futbolowej Lidze Szóstek? Jak mówi jej kapitan Robert Ożóg: "Motywacją powstania drużyny jest duże zainteresowanie piłką nożną wśród pracowników firmy, a także chęć sprawdzenia się w amatorskich rozgrywkach ligowych. Każdy z naszych zawodników posiada doświadczenie piłkarskie i mamy nadzieję, że będziemy reprezentować Adrenalinę na wysokim poziomie. Jesteśmy głodni sukcesów".

Silicon Creations

Drużyna złożona praktycznie w całości z ligowych debiutantów. Spośród szerokiego grona zawodników znajdujących się w kadrze Silicon Creations tylko jeden gracz, Paweł Kasztelan, ma doświadczenie w FLS, ale nie jest ono szczególnie bogate, bo zawodnik ten rozegrał... jedno spotkanie w NZS UEK FC. Nazwa drużyny pochodzi od firmy założonej w 2006 roku w Atlancie zajmującej się projektowaniem analogowych i mieszanych IP do układów scalonych. Od 2011 w Krakowie funkcjonuje biuro projektowe firmy.

Stare Wilki

Drużyna Starych Wilków to chyba największa niewiadoma rozgrywek Ligi N2. W składzie zgłoszonym do rozgrywek nie ma zawodników z FLSowym doświadczeniem, nie mamy też informacji na temat ich futbolowej przeszłości. Zespół poznawać więc będziemy w trakcie rozgrywek.

Stefanini

Stefanini to zupełnie nowa drużyna w Futbolowej Lidze Szóstek, w której kadrze próżno szukać zawodników z doświadczeniem w FLSie. Skład zespołu jest dla nas zupełnie anonimowy i jak zwykle bywa w takich przypadkach – zupełnie nie wiemy, czego po Stefanini możemy się spodziewać. Pierwsze mecze powinny pokazać, czy zespół ten będzie w stanie rywalizować z najlepszymi w Lidze N2 czy też raczej zajmie miejsce w dolnej połówce tabeli. Nazwa drużyny pochodzi od sponsora – firmy Stefanini, która zajmuje się dostarczaniem usług IT klientom na całym świecie.

Wakanda FC

Nowa drużyna, której trzon będzie stanowiło 5 zawodników ogranych już na FLSowych boiskach w barwach FC Revolution. Kapitan zespołu Geovani Teca zdradza, że jemu oraz kolegom bardzo spodobały się rozgrywki, a zwłaszcza atmosfera im towarzysząca. W związku z tym chcieli kontynuować swoją przygodę z Futbolowej Ligi Szóstek i stąd pomysł założenia zupełnie nowej drużyny, która chce przede wszystkim sprawić, aby liga była jeszcze bardziej konkurencyjna. Nazwa drużyny nawiązuje do miejsca rozgrywania się akcji filmu "Czarna Pantera" - Wakandy.

Wściekłe Psy

Z przesłanych przez kapitana Wściekłych Psów informacji nie da się wiele powiedzieć o jego drużynie. Jak twierdzi jego zespół tworzą zawodnicy głodni gry, którzy wściekle walczą na boisku o każdą piłkę. Nazwa drużyny ma nawiązywać do jej postawy na boisku. Wściekłe Psy mają być jak bulterier, jak Tommy Lee Jones w „Ściganym”. Mecze z ich udziałem ponoć reżyseruje sam Quentin Tarantino i zawsze jest na nich ciekawie. Cel stawiany przed startem sezonu jest jeden: awans. Nie ma jednego lidera, liderami są wszyscy. Wściekłe Psy będą na boiskach FLSa występować w koszulkach koloru białego.

Zmarnowane Talenty Prokocimia

Zespół ten powstał w oparciu o zawodników mieszkających na jednym osiedlu, którzy od pewnego czasu regularnie ze sobą grają i wpadli na pomysł, aby spróbować swoich sił w rozgrywkach Futbolowej Ligi Szóstek. Kapitan mówi, że wszyscy zawodnicy mają za sobą lepszy lub gorszy epizod w FLS, a grając wspólnie mają w planach siać postrach wśród pozostałych ekip w Lidze N2. Dodaje ponadto, że w młodości każdy z nich marzył o profesjonalnej karierze, ale spełnienia tego marzenia okazało się trudne. Próbowali oni sił w różnych zespołach na dużym boisku, lecz dorosłość szybko zweryfikowała ich plany. Stąd właśnie wziął się pomysł na nazwę drużyny: Zmarnowane Talenty Prokocimia – kiedyś coś z tego mogło być. Celem na sezon jest awans i sprawdzenie swoich umiejętności. Liderami zespołu mają być: Krzysztof Kękuś, Tomasz Cieślak oraz Piotr Malinowski.

Dodaj komentarz

Kod antyspamowy
Odśwież

 Oficjalny typer: Sponsor techniczny:
Betdudes.com - bet for fun Risum - sport w modnym stylu