Menu
A+ A A-

Zapowiedź sezonu Jesień 2018 - Liga D2

  • Futbolowa Liga Szóstek
  • Kategoria: Analizy
  • Odsłony: 351

Liga D2 w sezonie Jesień 2018 liczyć będzie 8 zespołów. Naszym zdaniem faworytami do mistrzostwa są drużyny Armagedonu oraz Virtus Logistics.

ARMAGEDON

Przez ostatni rok nie miał łatwego zadania kapitan Armagedonu Jakub Luraniec. Jego drużyna zaliczyła dwa kolejne spadki i wróciła niespodziewanie do Ligi D. Z tej ligi w tym sezonie także spaść można, ale nie spodziewamy się, by Armagedon kontynuował zjazd w ligowej hierarchii. Już końcówka poprzedniego sezonu pokazała, że "Pomarańczowi" nadal wiedzą, jak grać w piłkę, a teraz skład został uzupełniony o dwójkę zawodników grających wiosną w Chłopcach do Bicia. Tym razem Armagedon skończy w ścisłej czołówce.

NASZ TYP: Miejsca 1-2

BŁEKITNA HUSARIA

Poprzedni sezon dla Błękitnej Husarii musiał być sporym rozczarowaniem, bo drużyna wygrała zaledwie jedno spotkanie. Być może dlatego w drużynie doszło do sporych roszad kadrowych. W składzie Husarii pojawiło się pięciu nowych graczy, w tym Damian Filip grający ostatnio w Nie ma Lipy. Ciekawi jesteśmy, jak przebudowana Husaria będzie się prezentować, póki co musimy ją jedna typować do zajęcia miejsca w dole stawki.

NASZ TYP: Miejsca 6-8

BŁĘKITNA WATAHA

Błękitna Wataha wiosną notowała lepsze wyniki od Husarii, ale też raczej mogła być bardziej rozczarowana niż zadowolona ze swojej postawy. Drużyna przegrała cztery ostatnie mecze i teraz udanym startem będzie chciała wymazać tamte porażki z pamięci. Warto odnotować pozyskanie do zespołu Roberta Gacy oraz Konrada Nowakowicza, czyli zawodników ogranych na wyższych szczeblach.

NASZ TYP: Miejsca 6-8

CALCIO&BIRRA KRAKÓW

Calcio & Birra wiosną grało w kratkę, ale to właśnie ten zespół okazał się najlepszy w dolnej połówce tabeli Ligi D3. Zawodnicy w niebiesko-białych strojach zgromadzili 14 punktów, jednak ich dyspozycja na starcie jesieni jest pewną niewiadomą. Zmienił się kapitan, skład został poważnie odchudzony, a z drużyny odszedł choćby najlepszy strzelec Goleniec. Mimo to, zespół może zająć miejsce w środku stawki.

NASZ TYP: Miejsca 3-5

GEODZIKI

Wiosenny bilans 13 punktów i tylko 3 wygrane, może nie wygląda zbyt imponująco, ale stawiamy, że w tym sezonie Geodziki odegrają istotną rolę. W swoim debiutanckim sezonie aż 4 razy dzieliły się z rywalami punktami, z czołówką przegrywały nieznacznie, więc jeśli wyeliminują pewne mankamenty w swojej grze mogą powalczyć nawet o medale. Pewnym utrudnieniem będzie jednak fakt, że jest to ekipa studencka, a dla takich okres sierpniowo-wrześniowy jest czasem trudnym.

NASZ TYP: Miejsca 3-5

JANUSZE FUTBOLU

Janusze Futbolu wiedzą już, czym smakuje rywalizacja w 8-zespołowej lidze, bo wiosną właśnie w takiej występowali. Pod względem wyników szału nie było, choć zaczęło się obiecująco. Ostatecznie Janusze zdobyły po raz trzeci z rzędu 11 punktów, notując dokładnie 3 wygrane mecze. Wydaje nam się, że i jesienią bilans może być podobny, choć nie wykluczamy, że zespół mający w końcu za sobą występ w Pucharze Polski, czymś nas zaskoczy.

NASZ TYP: Miejsca 6-8

SZOPENI FUTBOLU

Szopeni Futbolu w debiutanckim sezonie wygrali cztery spotkania, wysoko przegrywali z mistrzem i wicemistrzem, ale z resztą stawki, toczyli ciekawe boje. Wydaje się nam więc, że zespół Tomasza Zamory po okresie aklimatyzacji na FLSowych boiskach stać na lepsze niż wiosną wyniki, co może zaprocentować walką nawet o podium. A przy okazji przekonanymy się, czy lepiej w piłkę grają Szopeni, czy Janusze.

NASZ TYP: Miejsca 3-5

VIRTUS LOGISTICS

Virtus Logistics przystepował do debiutanckiego sezonu jako jeden z faworytów, jednak nie do końca spełnił oczekiwania. Skład był niestabilny i druzyna tylko momentami grała na miarę potencjału. Teraz jednak już nie spodziewamy się, by zespół miała ominąć walka o czołowe lokaty i naszym zdaniem rywalizacja o tytuł rozstrzygnie się pomiędzy Armagedonem i zespołem Dawida Podhajnego.

NASZ TYP: Miejsca 1-2

Komentarze  

#2 Janusz#44 2018-08-20 19:03
#niechleje #łąkawgłowie
Cytuj
#1 Janusz#10 2018-08-20 16:58
Czy wygramy, czy przegramy jeden...!!

Powodzenia!
Cytuj

Dodaj komentarz

Kod antyspamowy
Odśwież

 Oficjalny typer: Sponsor techniczny:
Betdudes.com - bet for fun Risum - sport w modnym stylu