Menu
A+ A A-

Zapowiedź sezonu Jesień 2018 - Liga D1

  • Futbolowa Liga Szóstek
  • Kategoria: Analizy
  • Odsłony: 236

Liga D1 w sezonie Jesień 2018 to mieszanka rytynowanych zespołów z tymi, które debiutowały dopiero w poprzednim sezonie. Za faworytów uznać należy właśnie te doświadczone ekipy, które w przeszłości rywalizowały już na wyższych szczeblach.

ABB IT

ABB IT przystępuje do tego sezonu jako najwyżej notowany zespół poprzedniej edycji Ligi D1. Drużyna w białych strojach zanotowała wiosną swój najlepszy sezon w historii, notując kilka ciekawych rezultatów. Zespół systematycznie się rozwija, więc nie będziemy specjalnie zdziwieni, jeśli w tym sezonie włączy się do walki o medale. ABB posiada już spore doświadczenie i najwyższa pora zrobić kolejny krok do przodu.

NASZ TYP: Miejsca 1-4

APOLLO 30

W ostatniej chwili w miejsce Bambarył dołaczyła drużyna Apollo 30. To kolejny team Grzegorza Łaneckiego, a w składzie zobaczymy zawodników znanych z występów we wcześniejszych drużynach kapitana Apollo, czy AGMIE oraz Fuzji AZ. Poprzedni sezon w barwach Fuzji był raczej średni i w tej edycji nie spodziewamy się raczej znaczącego postępu. Drużyna może jednak powalczyć o środek tabeli.

NASZ TYP: Miejsca 9-14

BIEGUNSPORT

Do końca walczył o utrzymanie BiegunSport, jednak póki co przygoda z Ligą C skończyła się na jednym sezonie. Zespół w końcówce wiosny prezentował się jednak dobrze (wygrane 2 z 3 meczów) i jeśli przez wakacje nie zgubił formy, to w Lidze D może włączyć się do walki o czołowe lokaty. W debiutanckim sezonie zespół Kamila Stepaniak zajął na czwartym szczeblu piąte miejsce, powtórka jest możliwa.

NASZ TYP: Miejsca 5-8

BTCH

Kiepsko zaczęła wiosenny sezon drużyna BTCH, jednak z każdym kolejnym tygodniem prezentowała się coraz lepiej. To daje nadzieję, że w Lidze D1 zawodnicy w czarnych koszulkach powalczą o coś więcej niż miejsce w dole tabeli. Przed sezonem rolę kapitana przejął Łukasz Szostak, a znaczącym wzmocnieniem powinno być przyjście do zespołu Pawła Mirończuka. Z nim w składzie o lepsze wyniki będzie łatwiej.

NASZ TYP: Miejsca 5-8

COCA JUNIORS

Do ostatniego meczu w sezonie Coca Juniors walczyła o brązowe medale w Lidze D4. Rywalizacja ta została przegrana, ale i tak zawodnicy w pasiastych strojach mogli być zadowoleni z postępu, jaki zaliczyli w trakcie rozgrywek. Czy teraz jest szansa na powtórzenie walki o medale? W Lidze D1 sporo jest zespołów dużo bardziej doświadczonych od CJ, więc stawiamy jednak na nieco gorszy sezon niż wiosenny.

NASZ TYP: Miejsca 9-14

HEINEKEN HGSS

Poprzedni sezon nie był dla Heinekena usłany różami, a drużyna zupełnie nie poradziła sobie na trzecim szczeblu rozgrywkowym. Mimo kiepskich wyników atmosfera w zespole dopisywała i to jest na pewno dobra wiadomość przed rozpoczynającą się edycją. Nie spodziewamy się, by w tym sezonie Heineken znów doświadczył takiej punktowej posuchy, ale o czołówkę raczej też nie powalczy.

NASZ TYP: Miejsca 9-14

NIE MA LIPY

Udany początek, a potem seria przegranych, która poskutkowała spadkiem do Ligi D. Degradacja Nie ma Lipy była jedną z większych niespodzianek minionego sezonu na trzecim szczeblu. Doświadczony zespół przez kilka sezonów lokował się w czołówce Ligi C, a teraz będzie musiał się odnaleźć w rzeczywistości czwartego szczebla. W zespole dojdzie do kilku zmian, ale i tak powinna to być znacząca siła Ligi D.

NASZ TYP: Miejsca 5-8

NIEOCIOSANI

Początek przygody z FLS dla Nieciosanych był mocno przeciętny, jednak z biegiem czasu drużyna ta prezentowała się coraz lepiej i lepiej. W końcówce grała skutecznie, dzięki czemu uplasowała się na 9 miejsce w tabeli. Kolejny sezon mimo zwyżki formy w ostatnich wiosennych tygodniach wcale nie musi być jednak dla Nieociosanych łatwiejszy, bo w D1 sporo rywali ogranych na wyższych szczeblach. Szansy na poprawę wiosennej lokaty jednak nie odmawiamy.

NASZ TYP: Miejsca 9-14

OREO

Przed OREO 10 sezon w FLS. Poprzedni nie był udany, bo mimo wzmocnienia w postaci Krzysztofa Musiała, drużyna zakończyła zmagania w dolnej części stawki. W tej edycji może być jeszcze trudniej, bo wspomniany wyżej łowca asyst w OREO grać już nie będzie. Do składu dołączą jednak inni gracze związani z Omegą Kamil Mroczek oraz Tomasz... Musiał. Na razie jednak nie wróżymy drużynie znaczącego progresu w stosunku do wiosny.

NASZ TYP: Miejsca 9-14

PAKERBOX.PL

Spadek Pakerboxa w sezonie wiosennym był lekkim zaskoczeniem, tym bardziej, że drużyna zapunktowała w pierwszych dwóch meczach. Potem jednak więcej było przegranych niż wygranych i w efekcie zawodnicy w granatowych koszulkach ponownie meldują się na czwartym szczeblu. Przed rokiem zdobyli tu brązowe medale i wydaje nam się, że w tej edycji ponownie powalczą o miejsce na podium.

NASZ TYP: Miejsca 1-4

SENSIBLE SOCCER

Podobnie, jak w przypadku BTCH, tak i Sensible Soccer długo rozkręcało się w sezonie wiosennym. Drużyna w końcówce sezonu prezentowała się jednak już z bardzo dobrej strony i jeśli w takiej formy będzie od początku zmagań jesiennych, powinna punktować częściej. Na pewno jednak drużyna nie zalicza się do ligowych faworytów, ale nie wykluczamy, że pozytywnie nas zaskoczy.

NASZ TYP: Miejsca 9-14

UBS KRAKÓW

W pewnym momencie zmagań wiosennych, mogło się wydawać, że UBS powalczy o miejsce w czubie tabeli. Potem jednak zespół zaczął tracić coraz więcej goli, co skutkowało większą liczbą porażek i ostatecznie miejsce w dolnej połowie tabeli. Celem na jesień powinno być więc znalezienie w górnej części stawki i na pewno szanse na taki scenariusz są. Faworytem do medalu UBS jednak nie jest.

NASZ TYP: Miejsca 5-8

VICTORIA

Za Victorią trudny sezon, zakończony na 4 lokacie w Lidze D3. Zespół Adama Pawłowskiego wiosną mierzył się z silnymi rywalami ulegając im w walce o podium. Teraz szansa na medale wydaje się być większa, bo jednak żadna z drużyn Ligi D1 nie prezentuje tak wysokiego poziomu, jak Kadra GAP, czy NEMBUD. Victorię, także z racji dużego doświadczenia, można uznać za jednego z faworytów rozgrywek.

NASZ TYP: Miejsca 1-4

VITTORIA KRAKÓW

Przed rokiem Vittoria w Lidze D zajęła 4 miejsce, wiosną w Lidze C także 4, tyle że od końca. Ostatni mecz z Interem sprawił, że drużyna pożegnała się z trzecim szczeblem, jednak teraz powinna się odbudować. Nie wiemy, czy na tyle, by powalczyć o tytuł, ale miejsce w okolicach podium jest możliwe, tym bardziej, że do drużyny najprawdopodobniej dołaczą bracia Kaczorowie, co sprawi, że zespół ten będzie jednym z najbardziej doświadczonych w całej FLSowej stawce.

NASZ TYP: Miejsca 1-4

Dodaj komentarz

Kod antyspamowy
Odśwież

 Oficjalny typer: Sponsor techniczny:
Betdudes.com - bet for fun Risum - sport w modnym stylu