Menu
A+ A A-

Zapowiedź sezonu Jesień 2018 - Liga C3

  • Futbolowa Liga Szóstek
  • Kategoria: Analizy
  • Odsłony: 185

W Lidze C3 stawka wydaje się być wyrównana. Wśród faworytów uznać należy chyba Browary Hills oraz NEMBUD, ale ważną rolę mogą odegrać też spadkowicze z Ligi B, a więc Aptiv i Kalinex.

7 UP

Po kilku sezonach spędzonych w środku stawki, 7 Up wiosną wreszcie powalczył o coś więcej i zmagania w Lidze D2 udało się zakończyć na podium. 3 miejsce dało też awans, jednak o dobre wyniki na poziomie Ligi C będzie o tyle trudno, że z ekipą pożegnał się choćby Mirończuk, który był objawieniem poprzedniego sezonu. Walka o utrzymanie bez tego gracza będzie bardzo ciężkim zadaniem. Jeśli jednak lukę uda się wypełnić, 7 Up może sprawić jakąś niespodziankę.

NASZ TYP: Miejsca 9-14

APTIV

Dla Aptivu celem na ten sezon jest przede wszystkim odbudowanie się i wymazanie z pamięci fatalnego wiosennego sezonu. Drużyna z hukiem spadła z Ligi B i choć w końcówce sezonu prezentowała się lepiej niż na początku, to jednak nie była w stanie nawiązać rywalizacji o utrzymanie. Jeśli teraz od początku sezonu w drużynie będzie panować odpowiednia mobilizacja i skład na meczach będzie liczny, jest szansa na udany sezon.

NASZ TYP: Miejsca 5-8

BIG TIME KRAKÓW

Dla Big Time to czwarty sezon w FLS, a trzeci na trzecim szczeblu. Wcześniejsze nie były jakoś specjalnie udane, choć ten ostatni drużyna zakończyła na 8 pozycji, wygrywając 5 spotkań. Zakładamy, że celem zespołu na jesienne rozgrywki będzie co najmniej wyrównanie osiągnięcia z wiosny, choć na pewno nie będzie to łatwym zadaniem. Możliwe, że Big Time ma przed sobą bardzo podobny sezon do tego wiosennego.

NASZ TYP: Miejsca 9-14

BOZBI-HOLBA

Udany pościg w końcówce zaowocował dla Bozbi-Holby 3 miejscem w Lidze D1. Drużyna Dariusza Piwowarczyka pokazała, że jest zespołem charakternym, który nigdy się nie poddaje. Oprócz odpowiedniej determinacji, atutem jest także liczny skład na meczach i to na pewno może być w Lidze C bardzo przydatne. Tym razem jednak walki o medale się nie spodziewamy, ale miejsce w środku stawki jest możliwe.

NASZ TYP: Miejsca 9-14

BROWARY HILLS 32040

Remis w pierwszym meczu, a potem seria mniej lub bardziej efektownych zwycięstw. Tak wyglądał poprzedni sezon Browarów, który zakończył się mistrzostwem Ligi D2. Teraz zespół jest kandydatem do zajęcia czołowych lokat, ale trudno go też uznać za pewniaka do tytułu. Na pewno wzmocnieniem będzie awizowane dołączenie do drużyny Michała Stypuły, ale mimo tego walka o mistrzostwo w tym sezonie będzie trudniejsza.

NASZ TYP: Miejsca 1-4

COMARCH

Comarch zakończył poprzedni sezon w środku stawki poprawiając swój dorobek punktowy z Ligi D. Na pewno ważne dla kierownictwa ekipy jest fakt, że skład zespołu był jesienią stabilny, co w przypadku drużyn firmowych nie zawsze jest normą. Jeśli podobnie będzie jesienią, to nie spodziewamy się obniżki formy i znaczącego spadku w tabeli. W pojedynczych spotkaniach drużyna będzie także mogła sprawić kłopoty faworytom.

NASZ TYP: Miejsca 5-8

FC KALINEX

Podobnie, jak Aptiv, tak i Kalinex powraca na trzeci szczebel rozgrywkowy, choć zapewne robi to w nieco lepszych nastrojach. Zawodnicy z Kalinowego jesienią w Lidze B byli w stanie punktować i w większej liczbie spotkań nawiązywać z rywalami walkę. Teraz, poziom niżej zespół powinien sobie przypomnieć czasy, gdy walczył o czołowe lokaty. Wydaje się, że wyrównana stawka w Lidze C3 temu sprzyja.

NASZ TYP: Miejsca 1-4

KRUPIŃSKI POMPY

Dużym rozczarowaniem dla Krupińskich Pomp musiał być poprzedni sezon. Kiepska forma na początku rozgrywek, późniejsze kłopoty kadrowe, szukanie nowych twarzy mogących wesprzeć zespół, to wszystko spowodowało, że drużyna nie liczyła się w walce o medale, do czego była typowana. Teraz zespół ten będzie atakować medalowe pozycje raczej z cienia, co może być z korzyścią dla zespołu. W kadrze drużyny zmian trochę jest, odeszli między innymi Kot, Giża, czy Omiotek, a przybył choćby bramkarz Jakub Ryś.

NASZ TYP: Miejsca 1-4

NEMBUD

Mimo wywalczonego wicemistrzostwa Ligi D3, NEMBUD kończył wiosenny sezon zapewne z niedosytem, bo apetyty drużyna miała raczej na mistrzostwo. Przegrana walka na czwartym szczeblu, wcale jednak nie oznacza, że poziom wyżej musi być podobnie. Trzon zespołu pozostał, odeszli zawodnicy, którzy na boisku pojawiali się rzadko lub wcale, a do drużyny dołączyło dwóch nowych graczy w tym Jakub Kozioł ze Stomatologii. NEMBUD należy uznać za jednego z faworytów rozgrywek.

NASZ TYP: Miejsca 1-4

NOSACZE

Nosacze krok po kroku wspinali się wiosną w ligowej tabeli Ligi C3, aż w pewnym momencie pojawiła się szansa powalczenia nawet o brązowe medale. Najważniejszy mecz w drodze na podium został przez zespół jednak przegrany, ale i tak zawodnicy w czerwonych koszulkach mogli być z siebie zadowoleni. Wydaje nam się jednak, że teraz o powtórzenie czwartej lokaty będzie trudniej, jednak z górnej połówki tabeli zespół wypaść nie powinien.

NASZ TYP: Miejsca 5-8

PORTA KRAKÓW

Długi czas w sezonie wiosennym Porta znajdowała się w strefie spadkowej, ale jej gra była lepsza od wyników. Ostatecznie zespół zachował ligowy byt i jeśli tylko utrzyma formę z drugiej fazy poprzedniego sezonu, jest szansa na poprawę dorobku punktowego. W tym sezonie nawet jednak progres punktowy nie musi oznaczać zachowania statusu C-ligowca, więc Porta znów może mieć w trakcie sezonu jakieś nerwowe sytuacje.

NASZ TYP: Miejsca 9-14

PRAWDZIKI

Pod zmienioną nazwą przystępuje do rozgrywek drużyna Browanje!, a wraz ze zmianą nazwy także kilka zmian kadrowych. Najważniejszą wydaje się brak w kadrze boiskowego lidera z wiosny, Szymakowskiego. Zastąpienie najlepszego strzelca zespołu zawsze jest nie lada wyzwaniem. Jeśli Prawdzikom się to uda, a w składzie znajduje się jakieś przyszły objawienie, to drużyna może powalczyć o podobny, co wiosną bilans.

NASZ TYP: Miejsca 9-14

ZAKRĘCONY ROGAL

Zakręcony Rogal był objawieniem poprzedniego sezonu i przez długi czas wydawało się, że drużyna po prostu musi znaleźć się na podium. W drugiej fazie rozgrywek drużyna jednak zaczęła gubić punkty i choć miała za sobą najlepszy sezon w historii, mogła czuć pewne rozczarowanie. W tej edycji o poprawę osiągnięcia z wiosny może być trudno i wydaje nam się, że wiosną uciekła szansa, która może się w najbliższym czasie już nie powtórzyć.

NASZ TYP: Miejsca 5-8

ZP TARTAK

ZP Tartak nie ustrzegł się wpadek w sezonie wiosennym, ale i tak zakończył rozgrywki jako mistrz Ligi D1. Teraz przyszła pora na kolejne wyzwanie i zawojowanie Ligi C. ZP ma już za sobą jeden sezon spędzony na trzecim szczeblu i tej przygody drużyna miło raczej nie wspomina. Zespół wygrał tylko 1 z 13 meczów, mając łącznie 6 punktów. Wydaje się, że poprawa tego wyniku nie będzie trudna, ale też nie wydaje nam się, by w tej edycji Tartak włączył się do walki o czołowe lokaty.

NASZ TYP: Miejsca 9-14

Dodaj komentarz

Kod antyspamowy
Odśwież

 Oficjalny typer: Sponsor techniczny:
Betdudes.com - bet for fun Risum - sport w modnym stylu