Menu
A+ A A-

Zapowiedź sezonu Jesień 2018 - Liga C2

  • Futbolowa Liga Szóstek
  • Kategoria: Analizy
  • Odsłony: 174

W poprzednim sezonie Liga C2 została zdominowana przez dwie drużyny, za których plecami toczyła się bardzo zażarta walka. W tym sezonie nie spodziewamy się aż takiej dominacji którejś z ekip, ale wydaje się, że będziemy świadkami kilku ciekawych rywalizacji.

CCKS CHŁOPY

Chłopy mają przed sobą piąty sezon na trzecim szczeblu rozgrywkowym i do tej pory ani razu zespół nie zajął miejsca w górnej połówce tabeli. Ostatnia edycja była jednak dla CCKS najlepsza w Lidze C, co pozwala z optymizmem wypatrywać jesiennej rywalizacji. Skład drużyny praktycznie nie zmienił się w porównaniu do wiosny, tyle że tym razem Chłopy od startu sezonu będą mogły liczyć na wsparcie swojego kapitana, który z powodu kontuzji stracił pierwszą połowę edycji wiosennej. O poprawę wyników może być jednak ciężko, bo do ligi dołączyło kilka mocnych ekip.

NASZ TYP: Miejsca 9-14

ELCE

Podobnie, jak CCKS, tak i eLCe ma przed sobą piąty sezon w Lidze C. Zespół Wojciech Wołoszyna jednak trzykrotnie lokował się w górnej części stawki zdobywając ponad 20 punktów w sezonie. Taki wynik w jesiennej edycji byłby na pewno sukcesem zawodników w czerwonych koszulkach. Wydaje nam się, że nawet jeśli uda się wywalczyć podobną zdobycz, to tym razem dystans do strefy medalowej będzie większy niż ostatnio.

NASZ TYP: Miejsca 5-8

GSBK

GSBK ma za sobą najlepszy sezon w historii. Przez kilka edycji zawodnicy w pomarańczowych koszulkach byli co najwyżej średniakiem czwartego szczebla, plasując się co najwyżej na szczycie drugiej połówki tabeli. Wiosną zespół jednak zrobił krok naprzód, sięgnął po brązowe medale, a przed sezonem ze względu na konieczność uzupełnienia składów lig, został przesunięty do Ligi C. Ze składu ubyło trzech graczy, ale najważniejsi gracze pozostali, co na pewno jest dobrą wiadomością dla GSBK.

NASZ TYP: Miejsca 9-14

JALA DREIPS

Jala Dreips przystępowało do rozgrywek wiosennych jako drużyna zastępująca Katedrę CMUJ, która edycję wcześniej otarła się o medale. Poprzedni sezon zaczął się dla Jala Dreips kiepsko, ale potem znów pojawiła się szansa walki o medale. Ta rywalizacja została ostatecznie przegrana, zawodnicy w zielonych koszulkach musieli zadowolić się lokatą w środku stawki i wydaje nam się, że jesienią o ewentualnie miejsce na podium będzie jeszcze trudniej.

NASZ TYP: Miejsca 5-8

KADRA GAP AZS UEK

Kadra GAP wiosną straciła punkty w pierwszym i ostatnim spotkaniu sezonu, w międzyczasie wygrywając mecz za meczem. To musiało poskutkować wywalczeniem mistrzostwa Ligi D i promocją na wyższy szczebel. Taki rozwój wypadków nie był jednak niespodzianką, bo już w momencie zgłoszenia do rozgrywek, można było przypuszczać, że Kadra szybko będzie wspinać się w ligowej hierarchii. I trzeba powiedzieć, że trzeci szczebel nie musi być końcem tej wspinaczki, a "Gapowicze" są na pewno jednymi z faworytów rozgrywek.

NASZ TYP: Miejsca 1-4

KPPN

KPPN można było uznać za zespół, który na własne życzenie przegrał medale w Lidze D1. Zawodnicy w ubrani w koszulki w błękitno-białe pasy w ważnych spotkaniach trwonili wypracowaną przewagę, co poskutkowało 4 miejscem. Lokata ta dała jednak awans na wyższy szczebel, jednak na nim nie wróżymy drużynie walki o czołowe lokaty, a miejsce w górnej części stawki KPPN powinien brać w ciemno.

NASZ TYP: Miejsca 9-14

KS AUGUSTYN

W ostatnich trzech sezonach KS Augustyn wygrywał na poziomie Ligi C po pięć meczów. Wiosną wystarczyło to do zajęcia 9 lokaty, a zespół długi czas nie mógł być pewny utrzymania, jednak ostatecznie skończył rozgrywki z pięciopunktową przewagą nad strefą spadkową. Do składu drużyny dołączyło trzech nowych zawodników, w tym były już kapitan Football Heaven Bar Grzegorz Reizer. Mimo tego nie spodziewamy się, by KS miał się włączyć w walkę o czołowe lokaty i raczej zakręci się w środku stawki

NASZ TYP: Miejsca 5-8

RADKA

Bilans bramek zadecydował o tym, że Radka zajęła drugie, a nie pierwsze miejsce w Lidze D2. Debiut w Futbolowej Lidze Szóstek dla zawodników granatowych strojach był jednak udany, bo przez Ligę D przeszli oni bez porażki. Gdyby taka historia powtórzyła się i tym razem, byłaby to niespodzianka, aczkolwiek Radka na pewno liczyć się będzie w walce o medale. Walka o tytuł? Też niewykluczona. W składzie trzech nowych zawodników, w tym były gracz wspomnianego wyżej Football Heaven - Kamil Kwaśny.

NASZ TYP: Miejsca 1-4

SHAMROCK

Po awansie z Ligi D, Shamrock wiosną dał się poznać jako solidny ligowiec. Mimo bardzo wąskiej kadry, wielokrotnej konieczności gry w sześcioosobowym składzie udało się ukończyć zmagania w górnej połówce tabeli. Wydaje się, że aby historia się powtórzyła, przydałaby dłuższa ławka rezerwowych. Jeśli kadrę uda się poszerzyć, to jest szansa na utrzymanie lokaty z wiosny, jeśli jednak znów drużynie doskwierać będą problemy kadrowe, zapewne zanotują spadek w tabeli.

NASZ TYP: Miejsca 5-8

SOLEY

Od zwycięstwa do zwycięstwa kroczył Soley w wiosennych rozgrywkach, ale tylko do pewnego czasu. Trzy porażki w końcówce sezonu sprawiły, że zespół w błękitnych koszulkach spadł z pozycji lidera Ligi D1 na piątą lokatę, a do Ligi C dostał się kuchennymi drzwiami. Jeśli jednak drużyna będzie grać tak, jak w pierwszej fazie sezonu wiosennego, to zespół może sprawić jakieś niespodzianki, choć na pewno nie zalicza się do faworytów rozgrywek.

NASZ TYP: Miejsca 9-14

WODOCIĄGI MIASTA KRAKOWA

Zgodnie z oczekiwaniami Wodociągi, jeszcze pod nazwą MPWiK, pewnie wygrały Ligę D4, całkowicie pozbawiając złudzeń ligowych rywali. Teraz czas na poważniejsze wyzwanie i na pewno zespół Grzegorza Grzesiaka obok Kadry GAP, czy Radki trzeba uznać za faworyta Ligi C2. Wodociągi w porównaniu do tych zespołów mają jednak najbardziej doświadczonych na FLSowych boiskach graczy, co może być dodatkowym atutem walce o kolejny tytuł.

NASZ TYP: Miejsca 1-4

ZABANKUJ.PL

Gramy Swoje ponownie zmienia szyld i znów będzie występować jako Zabankuj.pl. Ostatni sezon dla zespołu był fatalny. Wąski skład, notoryczne wysokie porażki sprawiły, że drużyna z hukiem spadła z Ligi B. Czy teraz jest szansa na odbudowanie? W składzie pojawili się nowi gracze, jak Czajkowski, Piórkowski (obaj FC Po Staremu), czy Wal (NZS UEK), ale nie spodziewamy się, by w znaczący sposób odmienili oni oblicze zespołu. Przed Zabankuj kolejny ciężki sezon, a miejsce w górnej części tabeli będzie sukcesem.

NASZ TYP: Miejsca 9-14

ŁAWKA REZERWOWYCH

Ławka Rezerwowych wiosną zajęła pozycję tuż nad strefą spadkową wygrywając 5 z 13 meczów, co dla beniaminka oznaczało utrzymanie na trzecim szczeblu. Zespół często prezentował dość radosny futbol, co poskutkowało największą liczbą straconych goli w całej Lidze C2. Jeśli przed jesienią udało się poprawić grę obronną, to jest szansa na poprawę osiągnięcia z poprzedniego sezonu. ŁR do faworytów rozgrywek jednak się nie zalicza i jakikolwiek awans w tabeli będzie sukcesem.

NASZ TYP: Miejsca 9-14

ŻUBRY

Wszystko w swoich rękach miały Żubry na finiszu poprzedniego sezonu, by wywalczyć brązowe medale. Wystarczyło wygrać ostatni mecz, by znaleźć się na podium. Szansa jednak uciekła i w najbliższym czasie może się już nie powtórzyć. Co prawda uważamy, że Żubry będą należeć do ligowej czołówki, ale jednak w walce o medale naszym zdaniem wyżej stoją akcje trzech innych zespołów. Niewykluczone więc, że zawodnicy w zielonych strojach zajmą najgorsze dla sportowca czwarte miejsce.

NASZ TYP: Miejsca 1-4

Dodaj komentarz

Kod antyspamowy
Odśwież

 Oficjalny typer: Sponsor techniczny:
Betdudes.com - bet for fun Risum - sport w modnym stylu