Menu
A+ A A-

Zapowiedź sezonu Jesień 2018 - Liga C1

  • Futbolowa Liga Szóstek
  • Kategoria: Analizy
  • Odsłony: 210

Czas na zapowiedź sezonu w Lidze C1. Wydaje się, że faworytami do miejsca na podium będą dwa bardzo doświadczone zespoły: CMR Eskulap oraz FC Po 40-tce. Z drugiej strony rywalizacja w tej lidze znów może być bardzo wyrównana i jest szansa, że podobnie jak wiosną, jedno zwycięstwo będzie mogło przesunąć zespół z dołu tabeli, w okolice strefy medalowej.

ADGOSKLEP.PL

Zespół Adriana Sikory jest jednym z pięciu, który pozostał w Lidze C1, a stawka tych drużyn w poprzedniej edycji była bardzo wyrównana. Adgosklep jesienią zajął w tabeli 7 miejsce, ale do czwartego Lift-Medu stracił tylko dwa oczka. Z racji tego, że najlepszej wiosennej trójki już w C1 nie ma, a do tej grupy dołączył jeden spadkowicz można spodziewać się walki o medale. Tyle, że przed tym sezonem Adgo znów straciło ważnego gracza, bo z zespołu odszedł najlepszy strzelec w historii drużyny Michał Stypuła. W składzie nie ma też Czeremchy, dołączył natomiast kapitan Albatrosa Damian Frasik.

NASZ TYP: Miejsca 1-3

ASTOR

Astor do końca bił się o miejsce gwarantujące grę w Lidze C i dopiął swego ostatnim meczem sezonu. Do rozgrywek jesiennych zespół, który rozegra swój drugi sezon w FLS przystąpi bez większych zmian kadrowych. Do rewolucji nie doszło, bo w składzie mamy dwóch nowych zawodników z FLSową przeszłością (Tyński z Agudas, Rozwadowski z Olszy Team), a ze składu ubyło trzech graczy. Trzon zespołu pozostał więc ten sam dlatego można spodziewać się kilku ciekawych wyników ze strony beniaminka. Celem powinna być górna połówka tabeli.

NASZ TYP: Miejsca 7-10

BIANCONERRI

Mariusz Malara w poprzednim sezonie doczekał się wreszcie drużyny, która walczy o czołowe lokaty. Bianconerri niespodziewanie wywalczyli wicemistrzostwo Ligi D1, a skompletowany skład okazał się na tyle mocny, że drużyna do ostatniej kolejki miała także szansę na mistrzostwo. W tym sezonie, w konfrontacji z kilkoma bardzo doświadczonymi zespołami aż tak dobrych wyników się nie spodziewamy, ale też zawodnicy w białych koszulkach są na pewno ekipą mogącą powalczyć o miejsce w pierwszej piątce.

NASZ TYP: Miejsca 4-6

CMR ESKULAP

Po kilku sezonach, gdy drużyna Adriana Juszczyka grała jako Lift-Med, do FLS powraca nazwa CMR Eskulap, pod którą ekipa ta wywalczyła swego czasu Puchar Ligi. To nie jedyny powrót, bo w kadrze na ten sezon znalazł się Adrian Sadowski, ale nie będzie to wzmocnienie, a jedynie zastąpienie innej ważnej postaci - Marcina Niezabitowskiego. Poza tym jedna nowa twarz, więc można zakładać, że znów atutem CMR będzie zgranie i doświadczenie. Wiosną wystarczyło to na 4 lokatę, teraz może wystarczyć na miejsce nieco wyższe.

NASZ TYP: Miejsca 1-3

FC PO 40-TCE

Pięć sezonów trwała przygoda FC Po 40-tce z drugim szczeblem rozgrywkowym. Drużyna Marcina Pawełoszka początkowo blisko była miejsc medalowych, ale w ostatnim sezonie przyszło drastyczne załamanie formy i zespół wygrał tylko 2 z 13 meczów. W Lidze C FC trzeba jednak uznać za faworyta, bo jest to zespół, który obok CMR Eskulap jako jedyny posmakował już gry na wyższym szczeblu. Podobnie, jak w przypadku CMR dodatkowym atutem zespołu jest zgranie oraz doświadczenie.

NASZ TYP: Miejsca 1-3

GRANDE BANDE

Grande Bande wiosną było zespołem, który przez długi czas nie mógł być pewny utrzymania na trzecim szczeblu. Ostatecznie ligowy byt udało się zachować z trzypunktową przewagą nad strefą spadkową, a zarazem z tylko czterema oczkami straty do czwartego Lift-Medu. Ciekawi jesteśmy, w którą stronę podąży zespół w tej edycji. Skład nie jest liczny, ale co chyba ważniejsze jest stabilny. W GB pozostali wszyscy kluczowi gracze, więc jest nadzieja, że zespół nie zanotuje obniżki formy. Może to dać awans do górnej części stawki, ale niekoniecznie musi.

NASZ TYP: Miejsca 7-10

INTER KRAKÓW

Inter Kraków do ostatniego meczu sezonu walczyć musiał o zachowanie ligowego bytu. Utrzymanie drużyna w niebieskich koszulkach zapewniła sobie wygrywając ostatni mecz z Vittorią, degradując tym samym swego rywala. Jesienią Inter chciałby zapewne uniknąć nerwowej końcówki, ale może być o to ciężko, tym bardziej, że w związku z reorganizacją Ligi C stawka zespołów spadających jest pokaźna. Skład Interu pozostaje bez większych zmian, a nowym graczem jest Grzegorz Szostak, który w przeszłości znajdował się w kadrze Amberu i Szkolnych Nawijaczy.

NASZ TYP: Miejsca 7-10

OSTATNI BASTION

Ostatni Bastion z kretesem przegrał z MPWiK walkę o mistrzostwo Ligi D4, ale też pewnie wygrał rywalizację o wicemistrzostwo tejże klasy rozgrywkowej. W tym sezonie drużyna Łukasza Lisa, który w roli kapitana zastąpi Michała Klimczaka) o medale chyba jednak nie powalczy, ale tradycyjnie będzie niewygodnym rywalem dla każdego. Podobnie, jak w przypadku większości drużyn Ligi C1, tak i w Bastionie nie doszło do wielkich zmian kadrowych.

NASZ TYP: Miejsca 4-6

PIŁKARSKI KLUB RZEŹNIKÓW

Piłkarski Klub Rzeźników do końca toczył z Astorem walkę o awans do Ligi C i choć tą rywalizację przegrał, to obie drużyny spotkają się na trzecim szczeblu, ze względu na konieczne uzupełnienie składu trzeciego szczebla. Podobnie, jak Mariusz Malara, tak i Wojciech Antosik doczekał się wreszcie walki o czołowe lokaty swojej drużyny. Przez długi czas PK było w strefie medalowej i choć na koniec z niej wypadło, z wiosny musi być zadowolone. Teraz zadaniem będzie utrzymanie na trzecim szczeblu, co poprzednikom PK Rzeźników, FC Butchers zawsze się udało, choć często dzięki przesunięciom spadkowiczów na wyższy szczebel.

NASZ TYP: Miejsca 7-10

SOINTERACTIVE SA

SoInteractive SA ma przed sobą szósty sezon w FLS i szósty na poziomie Ligi C. W 4 z 5 dotychczasowych edycji "Fioletowi" byli drużyną środka stawki zdobywając około 20 punktów. Historia każe więc sądzić, że i tym razem SoI zakręci się w okolicach środkach stawki. My stawiamy, że zespół zakończy zmagania w górnej połówce tabeli, a przy dobrych wiatrach może uda się powalczyć o medal.

NASZ TYP: Miejsca 4-6

Dodaj komentarz

Kod antyspamowy
Odśwież

 Oficjalny typer: Sponsor techniczny:
Betdudes.com - bet for fun Risum - sport w modnym stylu