Menu
A+ A A-

Siódmy dzień tygodnia #7

 • Futbolowa Liga Szóstek
 • Kategoria: Analizy
 • Odsłony: 566

Za nami ósmy tydzień rozgrywek, co oznacza, że zdecydowana większość drużyn osiągnęła już półmetek rozgrywek. Dziś przyjrzymy się sytuacji na trzecim szczebliu.

Pierwszy mistrz?

Wszystkie znaki na niebie i ziemi wskazują, że pierwszego mistrza w sezonie Wiosna 2018 poznamy w Lidze C1. TEB Edukacja B pozostaje bowiem z kompletem punktów, a reszta stawki już przynajmniej trzykrotnie gubiła punkty. W pogoń (spóźnioną?) rzucił się w ostatnim czasie Albatros, który w tym tygodniu wygrał dwa spotkania z Adgosklepem i Interem, ale nawet mimo czterech kolejnych triumfów ma on już osiem punktów straty do lidera i przegrany bezpośredni mecz. Z drugiej strony w tym momencie jest to drużyna, która poza Edukacją B prezentuje się najsolidniej i jest faworytem do awansu. Pozostałe zespoły z czołówki, które przed tą serią gier zajmowały miejsca 2-4 gubiły punkty zanotowały spadek w klasyfikacji. Spory awans zaliczył z kolei Lift-Med, który z 7 lokaty przesunął się na 3. O dwie pozycje awansowały drużyny Chłopców do Bicia oraz Vittorii, która póki co, nie licząc TEBu B, ma najmniej porażek w stawce. W tym tygodniu Vittoria szczęśliwie pokonała Relaksmisję, a Chłopcy ograli ostatniego Heinekena.

Heineken pozostaje jedynym zespołem bez zdobyczy punktowej i traci do bezpiecznej pozycji już 8 punktów. W strefie spadkowej znajdują się także Deep Blue, Grande Bande i Rafis B. Pierwsze dwie ekipy mierzyły się w bezpośrednim starciu, które zwycięsko zakończyli zawodnicy w czarnych koszulkach, dzięki czemu to bezpiecznego Nie ma Lipy tracą już tylko dwa punkty, mając jeden mecz rozegrany mniej. Pewnych utrzymania nie może być jeszcze kilka zespołów środka tabeli, które równie dobrze mogą powalczyć o medale, ale w przypadku porażek będą zamieszane w walkę o ligowy byt.

Szóstka tygodnia Ligi C1: Adam Kociołek (SoInteractive SA) - Grzegorz Juszczak (Albatros), Tomasz Maryan (Lift-Med), Adrian Cerek (Vittoria Kraków) - Adrian Pompa (Chłopcy do Bicia), Kamil Obroślak (Grande Bande)*

Powiększa przewagę

W Lidze C2 prowadzący duet Asy - Bad Boys zwiększa przewagę nad resztą stawki. I jedni, i drudzy odnieśli w tym tygodniu pewne wygrane, a że przegrała ekipa Jala Dreips będąca przed tą serią gier na trzeciej lokacie, przewaga liderów nad resztą stawki wynosi odpowiednio siedem i cztery oczka. Zacięta walka z kolei trwa o wspomnianą trzecią lokatę. Obecnie zajmuje ją eLCe, które ograło właśnie Jala Dreips i ma tyle samo punktów, co ekipa w zielonych koszulkach. Trzy oczka mniej mają Black Hawks, którzy ulegli niespodziewanie Olszy Team tym samym zespół OT przerwał serię czterech kolejnych porażek i wydostał się ze strefy spadkowej. W tej pozostaje będący bez punktów Armagedon, a także mimo dobrego początku meczu z Shamrockiem BiegunSport i wspomniany Shamrock. Uratowany w końcówce punkt, nie wystarczył z kolei Augustynowi do pozostania na bezpiecznej pozycji i zespół spadł z 9 na 12 lokatę.

Bardzo możliwe, że takich przetasowań (największy skok zaliczyły Żubry - o 4 lokaty) będziemy świadkami już do końca sezonu, bo nawet trzecie w tabeli eLCe nie może być pewne utrzymania. Nad strefą spadkową ma bowiem sześć punktów przewagi, ale też o jeden rozegrany mecz więcej, niż ekipy ze szczytu zagrożonej degradacją strefy. Druga faza sezonu zapowiada się więc pasjonująco.

Szóstka tygodnia Ligi C2: Mateusz Piętak (Żubry) - Łukasz Kózka (eLCe), Marcin Brózda (Bad Boys) - Jakub Smagło (Bad Boys), Dawid Serafin (Asy NH)*, Robert Waśnik (Shamrock)

Kosztowna(?) wpadka

Wydarzeniem tygodnia w Lidze C3 była pierwsza w sezonie porażka Zakręconego Rogala. Tym bardziej niespodziewana, że poniesiona z zespołem znajdującym się przed tą kolejką tuż nad strefą spadkową. Nosacze jednak nie przestraszyli się faworyzowanego rywala (zresztą nie po raz pierwszy wiosną), ograli go różnicą dwóch goli, a w piątek potwierdzili formę pokonując Big Time. Na walkę o medale jest jednak dla graczy w czerwonych koszulkach już chyba za późno, a Rogal mimo przegranej podium nadal jest bliżej niż dalej. Musi jednak się oglądać za siebie, bo Jaglacci Tinderwolves, które pewnie ograło Browanje! nie będzie rezygnować z walki o 3 lokatę. Na czele nadal Żymła po wysokiej wygranej z Curvą da Morte, a za “Siermiężnymi” Pink Bowling, który mocno męczył się z Pakerboxem.

Wspomniany Pakerbox zamyka górną część tabeli, ale przewaga punktowa nad strefą spadkową jest niewielka. W tym tygodniu po raz drugi wygrał Big Time, czym pokazał, że nie rezygnuje z walki o byt. Wygrało także po dramatycznym meczu FC Revolution, które pokonało Comarch, ale mimo zwycięstwa sytuacja “Pomarańczowych” jest daleka od komfortowej. Zresztą wiele zespołów, podobnie jak w pierwszych dwóch grupach, nie może być pewnych utrzymania na trzecim szczeblu. Nawet piąte w tabeli Krupiński Pompy nie mają zagwarantowanego ligowego bytu, co jest sporego kalibru niespodzianką.

Szóstka tygodnia Ligi C3: Marcin Tomaszewski (Jaglacci Tinderwolves) - Ariel Labzik (Żymła Siermięga), Bartosz Bieszczanin (Pink Bowling) - Łukasz Dębski (Nosacze), Flavio Nkola (FC Revolution)*, Kamil Klęk (Pink Bowling)

Liczby tygodnia

100 - setne mecze w Futbolowej Lidze Szóstek w tym tygodniu rozegrali Michał Babij, Mirosław Marusiński oraz Maciej Piasecki. Najdłużej trwa przygoda z naszą ligą pierwszego z zawodników, który zadebiutował jesienią 2011 roku. Pozostała dwójka zmagania rozpoczęła rok później.

200 - dwóch graczy zaliczyło w tym tygodniu swoje dwusetne asysty. Są to Marek Rapacz i Sebastian Stachel będący także wybitnymi FLSowymi snajperami. Dwójka ta dołączyła do Grzesiaka i są jedynymi zawodnikami, którzy osiągnęli barierę 200 ostatnich podań.

1000 - ostatni, zdobyty w 50 minucie meczu z Adgosklepem gol, był tysięcznym na FLSowych boiskach drużyny Lift-Medu. Strzelcem tej wyjątkowej bramki był Marcin Parejko grający w zespole od samego początku, czyli od jesieni 2011 roku. Lift-Med jest jednym z trzech zespołów, który osiągnął barierę 1000 goli.

Flesz po pozostałych ligach

Liga A

 • GDA nadal zmorą Cybermachiny
 • Historyczny triumf Amadeusa, konto beniaminka otwarte
 • Pewne zwycięstwa czołówej trójki

Szóstka tygodnia Ligi A: Jacek Bieniek (Amber) - Marek Nawój (Amadeus), Maciej Morawski (GDA Investment) - Artur Hass (Amber), Maciej Balawender (XXXIV)*, Paweł Tryka (Amadeus)

Liga B1

 • Bishaka i Galeco zmierzają po awans - dziewięć goli i szczelna defensywa
 • Lisy uciekają ze strefy spadkowej, ważny triumf z Grupą Partner
 • Piraci remisują z GS TIFF, Piomet ucieka

Szóstka tygodnia Ligi B1: Krzysztof Morański (Piraci) - Tomasz Gościński (Bishaka Kurdwanów), Jakub Mojecki (Piomet AMR Campania) - Dominik Juszczak (Pustynne Lisy), Mateusz Kwaśniak (Galeco Team)*, Sebastian Klimczyk (Piomet AMR Campania)

Liga B2

 • Al Capone sensacyjnie ogrywa Czyżyny
 • Bramkowy wtorek - średnio 16 goli na mecz
 • Trwa kryzys Addentu, strefa spadkowa coraz bliżej

Szóstka tygodnia Ligi B2: Rafał Opaluch (Al Capone) - Konrad Kędzierski (Royal Ride FC), Mateusz Piekarczyk (FC Kalinex) - Jan Zygmunt (Omega), Przemysław Fakowski (Sensusmed Rolmet KW)*, Dariusz Sosnowski (Comfort Tours Cracow)

Liga D1

 • Na szczycie bez zmian - wygrane Soley, Tartaka i KPPN
 • UBS gra do końća - cztery oczka wywalczone w końcówkach
 • Kłopotów Grand Parade ciąg dalszy, pewna wygrana ABB

Szóstka tygodnia Ligi D1: Paweł Kowalówka (UBS Kraków) - Marek Buszko (Soley), Mateusz Wójcik (ABB IT) - Adrian Brela (KPPN)*, Mateusz Kącik (Soley), Radosław Sendor (ZP Tartak)

Liga D2

 • Browary odrabiają straty - nowy lider
 • Virtus przebudzone na dobre - dwie pewne wygrane
 • Pierwszy triumf Agudas

Szóstka tygodnia Ligi D2: Andrzej Skulski (Virtus Logistics) - Piotr Gardy (P.K. Rzeźników), Mariusz Piwko (Virtus Logistics) - Adrian Cyran (Kraków Knights), Adam Gawlik (Browary Hills)*, Paweł Mirończuk (7 Up)

Liga D3

 • Trwa seria BTCH, trzy wygrane z rzędu
 • Czarny tydzień NEMBUDu, przegrany hit i mecz ze SkillsMedem
 • Sensible nadal czeka na pierwszy punkt

Szóstka tygodnia Ligi D3: Tomasz Anwaile (Calcio&Birra Kraków) - Karol Rakowski (BTCH), Maciej Płoskonka (SkillsMed) - Patryk Szostak (BTCH), Paweł Matusik (SkillsMed), Paweł Doroszko (Kadra GAP AZS UEK)*

Liga D4

 • Ostrze strzelanie MPWiK - dwa mecze, 35 goli
 • Bastion trudny do zdobycia - dwie wygrane i tylko dwie stracone bramki
 • Zabójczy kwadrans GSBK i wygrana z Fuzją.

Szóstka tygodnia Ligi D4: Wojciech Mroczek (Ostatni Bastion) - Michał Klimczak (Ostatni Bastion), Krzysztof Kubik (GSBK) - Grzegorz Grzesiak (MPWiK Kraków)*, Sebastian Stachel (MPWiK Kraków), Michał Topolski (GSBK)

Dodaj komentarz

Kod antyspamowy
Odśwież

 Oficjalny typer: Sponsor techniczny:
Betdudes.com - bet for fun Risum - sport w modnym stylu