Menu
A+ A A-

Siódmy dzień tygodnia #6

 • Futbolowa Liga Szóstek
 • Kategoria: Analizy
 • Odsłony: 865

Za nami kolejny tydzień FLSowych zmagań, a dziś bliżej przyjrzymy się sytuacji na drugim szczeblu, czyli w Lidze B.

Ścisk w czołówce

Kończący się tydzień przyniósł nam porażkę ostatniej niepokonanej w stawce ekipy. GS TIFF uległ bowiem Delcie Dębica i spadł z 1 na 5 pozycję. To pokazuje, jak wyrównana jest czołówka Ligi B1. Między obecnym liderem, Galeco Team, a piątym GS TIFF są tylko dwa punkty różnicy. Poza GS TIFF reszta zespołów z czołówki odnosiła pewne zwycięstwa i co ciekawe dokładnie takimi samymi wynikami 8:4. Piomet ograł Pantery, Bishaka Home Brokera, a Galeco z Gramy Swoje. Każdy z zespołów pierwszej piątki ma na koncie po jednej porażce, a na czele znajdują się Galeco i Bishaka, dla których przegrane to jedyne straty punktów w sezonie. Pozostała trójka ma na koncie jeszcze remisy.

Swoje mecze w tym tygodniu wygrali gracze Piratów oraz Wybrzeże Klatki Schodowej, które uzupełniają górną połówkę tabeli. Zarówno jedni, jak i drudzy liderów tracą raczej sporo, ale ciągle mogą mieć nadzieję na walkę o trzecią lokatę.

Ścisk na dole

Tak, jak w czołówce tabeli Ligi B1 tłoczno, tak na dole różnice między drużynami też nie są znaczne. Wyraźnie stawka odjechała tylko Gramy Swoje, które jako jedyne pozostaje bez punktów. Pozostałe dwie drużyny w strefie spadkowej to Pustynne Lisy i Grupa Partner, które wiosną triumfowały ledwie raz. Obie ekipy mogą jednak liczyć na to, że w drugiej fazie powalczą o utrzymanie. Do bezpiecznych pozycji tracą odpowiednio 2 i 3 oczka. W tym tygodniu spośród zespołów dolnej części klasyfikacji wygrało tylko FC Po 40-tce, które dzięki wygranej opuściło strefę spadkową. Zespół Marcina Pawełoszka obok Korkociągów, Home Brokera i Panter mają po dwie wygrane na koncie, ale one w żaden sposób nie gwarantują spokojnej drugiej fazy sezonu.

Szóstka tygodnia Ligi B1: Adrian Baranek (Bishaka Kurdwanów) - Piotr Wiertel (Delta Dębica), Szymon Kopciuch (Piomet AMR Campania) - Miłosz Mróz (Wybrzeże Klatki Schodowej)*, Mateusz Skotniczny (FC Po 40-tce), Szymon Rudzik (Piomet AMR Campania)

Coraz mniej kandydatów do tytułu

W Lidze B2 z kolei rywalizacja na szczycie tabeli jest nieco bardziej klarowna. Na czele nadal Comfort Tours, który pozostaje z kompletem punktów, a w ostatnich dwóch spotkaniach drużyna zaaplikowała rywalom aż 27 goli. Dyspozycja zawodników w białych strojach wskazuje ich na zdecydowanego faworyta rozgrywek, jednak przewaga nad pozostałymi drużynami z podium, czyli Czyżynami oraz Sensusmedem, biorąc pod uwagę zaległe mecze tych drugich, nie jest znaczna. Tyle, że w tym momencie tylko te dwa zespoły mogą jeszcze zagrozić liderowi. Czwarta Omega co prawda wygrała z Al Capone, ale ma już trzy porażki na koncie. Dobrze grające ostatnio Maestro uległo Czyżynom i była to już czwarta strata punktów wiosną. Nie wygrał też Addent, który roztrwonił trzy bramki przewagi z Royal Ride i na koncie ma tylko 8 wywalczonych punktów w pięciu spotkaniach. W górnej części tabeli mamy jeszcze Walkover, który podobnie jak Sensusmed i Addent będą miały intensywniejszą końcówkę sezonu niż pozostała część stawki, bowiem rozegrały po 5 meczów.

Cenny triumf Valposiano

Pięć meczów ma rozegranych także Weldbud i po ostatniej kolejce jest to dla tego zespołu bardzo ważna informacja. Marek Rapacz i spółka musieli uznać wyższość Valposiano i świetnego duetu Daraż - Magiera. Zawodnicy w niebieskich koszulkach wygrali po raz trzeci i oddalili się od strefy spadkowej na dystans pięciu punktów. Weldbud ma tylko dwa oczka przewagi, ale właśnie dwa zaległe mecze dają mu pewien komfort. Z walki o utrzymanie nie rezygnuje Kalinex, który po remisie z Walkoverem sięgnął po pełną pulę w starciu z Aptivem pozostającym nadal bez choćby jednego punktu.

Szóstka tygodnia Ligi B2: Konrad Naworol (Czyżyny) - Piotr Kuźniar (Czyżyny), Dawid Wolarek (Royal Ride FC) - Robert Ślęczka (Comfort Tours Cracow), Mateusz Daraż (Valposiano)*, Paweł Kurowski (Omega)

Kartka z kalendarza

W kartce z kalendarza przypomnimy sobie pierwsze z trzech starć Kalinexu z Aptivem (wcześniej Delphi). W tym tygodniu Kalinex wygrał 6:3, ale w pierwszych dwóch rywalizacjach zdobywał zaledwie po bramce. Tak było jesienią 2016, gdy obie drużyny spotkały się po raz pierwszy. Ówczesne Delphi walczyło wtedy o awans do Ligi A, jednak właśnie mecz z ekipą z Kalinowego przyczynił się do tego, że Delphi w tabeli znalazło się za Max Apartments oraz Stomatologią Stupką. Pierwsza połowa tamtego starcia była bezbarwna, ale w drugiej mieliśmy sporo emocji. Delphi grać musiało w osłabieniu po dwóch kartkach, jednak mimo liczebnej przewagi rywali mogło trafić do siatki. W końcówce w atakach uczestniczył nawet bramkarz, ale mecz zakończył się remisem 1:1. Wynik ten Delphi wyszedł w sumie na dobre, bo w kolejnym sezonie drużyna wywalczyła mistrzostwo Ligi B. Teraz obie ekipy znajdują się w strefie spadkowej...

Po stronie Aptivu w obu spotkaniach wystąpili tylko Koś i Łapka, natomiast w ekipie z Kalinowego aż 7 graczy zagrało w jesienią 2016 i w tym tygodniu.

Liczby tygodnia

215 - tyle występów w FLS ma na koncie Radosław Targosz, co oznacza, że stał się on współliderem klasyfikacji wszech czasów pod względem liczby rozegranych meczów.

200 - pierwsza z dwóch bramek zdobytych w starciu z Cybermachiną była dwusetną, jaką zdobył w FLS kapitan Amadeusa Paweł Tryka. Przygodę z ligą rozpoczynał on w barwach FC Pelikanów, dla których zdobył 32 bramki.

100 - Robert Malawski i Jan Zygmunt (obaj Omega), a także Maciej Dzięgiel i Damian Ligas rozegrali setne spotkania na FLSowych boiskach. Pierwsza dwójka mogła przy okazji cieszyć się z wygranej swojego zespołu, druga poniosła porażki.

100 - efektowna asysta "krzyżakiem" w meczu przeciwko Bishace była setną w FLS dla Tomasza Sumka z Home Broker.

Flesz po pozostałych ligach

Liga A

 • GEO-ZENIT znów nieznacznie lepszy od XXXIV
 • Bercal Studio i Cybermachina ciągle blisko trójki
 • Remis, który nie cieszy nikogo - Pizzeria dzieli się punktami z Football Heaven

Szóstka tygodnia Ligi A: Daniel Prochal (Sław-Mont) - Nikodem Morawski (GDA Investment), Marcin Makuch (TEB Edukacja) - Krzysztof Świątek (GEO ZENIT), Bartłomiej Grabowski (Pizzeria Football)*, Adam Śmigacz (Cybermachina G. Pub)*

Liga C1

 • TEB B znów wygrywa, tym razem z problemami
 • Adgo gubi punkty po raz drugi, remis z Interem
 • Pierwszy triumf Rafisu B

Szóstka tygodnia Ligi C1: Tomasz Siemek (Nie ma Lipy) - Andrzej Tuleja (SoInteractive SA), Tomasz Echta (Inter Kraków) - Jarosław Mistarz (Vittoria Kraków)*, Aleksander Kozanecki (Albatros), Krzysztof Pyzio (Rafis B)

Liga C2

 • Na piątkę - Asy i Bad Boys wygrywają 5 bramkami
 • Przełamana seria bez wygranej Żubrów, pierwsza połowa przekleństwem BiegunSportu
 • Armagedon bez gola i bez punktów

Szóstka tygodnia Ligi C2: Piotr Osiecki (eLCe) - Michał Kącki (Asy NH). Hubert Baran-Osiński (Ławka Rezerwowych) - Jakub Kalfas (eLCe), Mateusz Marek (Jala Dreips)*, Igor Letiuk (Żubry)

Liga C3

 • Pewna pierwsza trójka, Rogal nie daje szans Krupiński Pompy
 • Browanje! wygrywa po raz trzeci z rzędu
 • Ważny triumf Nosaczy, pokonana Porta

Szóstka tygodnia Ligi C3: Łukasz Ryz (Nosacze) - Cezary Zioło (Żymła Siermięga), Kamil Skórzyński (Jaglacci Tinderwolves) - Jan Stachura (Zakręcony Rogal), Michał Szymakowski (Browanje!), Kamil Klęk (Pink Bowling)*

Liga D1

 • Soley i Tartak nadal bez strat
 • Pierwszy triumf Nieociosanych, od razu dwucyfrowy
 • InPost i Jordan Judo nadal bez wygranej w FLS

Szóstka tygodnia Ligi D1: Adam Bąk (Jordan Judo Kraków) - Radosław Sendor (ZP Tartak), Marcin Hajduk (KPPN) - Adrian Brela (KPPN), Przemysław Toroń (ABB IT), Marcin Kowalczyk (Nieociosani)*

Liga D2

 • Zwycięstwa pierwszej czwórki
 • Kompromisowe Geodziki i Knights na trzeci remis w sezonie
 • Agudas, Husaria i CBB nadal czekają na pierwszy wiosenny triumf

Szóstka tygodnia Ligi D2: Mariusz Sikora (Browary Hills 32040) - Grzegorz Piórecki (7 Up), Tomasz Nikolin (Browary Hills 32040) - Maciej Łamasz (Radka), Oskar Klimek (Szopeni Futbolu)*, Piotr Raczyński (7 Up)

Liga D3

 • BTCH wygrywa po raz pierwszy, zero z tyłu
 • SkillsMed też bez straty bramki, pewne zwycięstwo z Victorią
 • Bez niespodzianek, faworyci notują wygrane

Szóstka tygodnia Ligi D3: Barłomiej Marczuk (BTCH) - Kamil Banaś (Lepianka Troglodyty), Jan Barański (SkillsMed) - Rafał Kościelniak (NEMBUD)*, Paweł Matusik (SkillsMed), Kamil Niebudek (Kadra GAP AZS UEK)

Liga D4

 • GSBK zatrzymane przez Coca Juniors
 • Czarny tydzień Black Teamu, porażka i walkower
 • Kiepska forma Fuzji, znów dwucyfrówka po stronie strat

Szóstka tygodnia Ligi D4: Konrad Jeż (Janusze Futbolu) - Jakub Dudek (Coca Juniors), Bartłomiej Paciora (Ostatni Bastion) - Sebastian Stachel (MPWiK), Sebastian Widlak (Janusze Futbolu)*, Grzegorz Kucharczyk (Ostatni Bastion)

Dodaj komentarz

Kod antyspamowy
Odśwież

 Oficjalny typer: Sponsor techniczny:
Betdudes.com - bet for fun Risum - sport w modnym stylu