Menu
A+ A A-

Siódmy dzień tygodnia #4

 • Futbolowa Liga Szóstek
 • Kategoria: Analizy
 • Odsłony: 724

Dziś w podsumowaniu tygodnia przyjrzymy się bliżej wydarzeniom Ligi D.

Starzy i nowi

Na czele Ligi D1 znajdują się obecnie jedyne dwie drużyny z kompletem punktów: ZP Tartak i Soley. Pierwsi w FLS występują już od kilku dobrych sezonów, ale póki co bez sukcesów. Tym razem jednak jest szansa na takowe, bo zespół rozgrywki rozpoczął znakomicie. Gra skutecznie w ataku i nawet mimo straty czterech goli w ostatnim pojedynku z KPPN (wygrana zapewniona dopiero w ostatnich dwóch minutach), ma póki co najlepszą defensywę w stawce. Soley z kolei wygrał trzy mecze, pierwsze dwa bez większych problemów, ale w tym tygodniu, podobnie jak ZP Tartak, musiał się na wygraną solidnie napracować. Zwycięska seria obu drużyn powinna jeszcze potrwać, a po szóstym tygodniu mogą się one zrównać punktami. ZP gra bowiem z Nieociosanymi, podobnie jak Soley, który zmierzy się także z InPostem. Obie te drużyny pozostają jeszcze bez wygranej.

Za plecami prowadzącego duetu czai się kilka drużyn mających dwa zwycięstwa na koncie i jedną porażkę. W kolejnych tygodniach będą one zapewne chciały zaatakować wyższe pozycje i mogą być tak dla Soley, jak i Tartaka sporym wyzwaniem. Wydaje się więc, że w Lidze D1 czeka nas jeszcze wiele zaciętych spotkań.

Bez punktu wiosną pozostają dwie ekipy: mający już doświadczenie z poprzedniej edycji Grand Parade oraz debiutujący Nieociosani, którzy dopiero w trzecim spotkaniu doczekali się pierwszego gola na FLSowych boiskach.

Szóstka tygodnia Ligi D1: Szymon Kurbiel (Dzikie Węże) - Sławomir Sroka (ZP Tartak), Mateusz Mic (OREO) - Michał Kadula (ZP Tartak), Tomasz Kurek (Bianconerri), Tomasz Michalik (Bozbi-Holba)*

Wszyscy stracili

W Lidze D2 nie ma już zespołu, który miałby na koncie komplet punktów, ale cztery drużyny nie zaznały jeszcze porażki. Piłkarski Klub Rzeźników był już jej bardzo bliski w starciu z Agudas, ale w końcówce odrobił trzybramkową stratę i po raz drugi w sezonie zremisował. Za plecami drużyny Antosika trzy zespoły z rozegranym meczem mniej, dwiema wygranymi i remisem. Browary Hills i Radka na inaugurację podzieliły się punktami, by potem odnieść dwie pewne wygrane. 7 Up z kolei najpierw zremisował z Astorem, następnie pomęczył się z Szopenami Futbolu, by w piątek rozgromić przedsezonowego faworyta - Virtus Logistics. Prowadzący kwartet prezentuje się naprawdę wybornie.

Kto może do niego dołączyć w kolejnych tygodniach, jako poważny gracz w walce o tytuł? Na pewno Astor, który w poniedziałek wysoko zawiesił poprzeczkę Radce, nie skreślamy mimo porażki z 7 Up Virtusa, które ciągle nie gra w optymalnym składzie. Spodziewamy się także, że swoją pozycję poprawią Szopeni Futbolu, którzy mają za sobą dwa ciężkie mecze oraz jedną przekonującą wygraną.

W kończącym się tygodniu z pierwszych triumfów cieszyć się mogły ekipy Geodzików oraz Fuste. Na wygrane czekają ciągle zespoły Agudas, Husarii i CBB, ale każda z tych drużyn zdobyła już wiosną przynajmniej punkt.

Szóstka tygodnia Ligi D2: Sebastian Mider (7 Up) - Paweł Wysata (Goedziki), Konrad Przeździecki (Fuste Kraków) - Adam Gawlik (Browary Hills 32040), Robert Ożóg (FC Agudas de los Toros), Paweł Mirończuk (7 Up)*

Dominująca trójka

Rywalizacja w Lidze D3 przebiega na razie pod dyktando trzech drużyn. Zgodnie z oczekiwaniami wśród nich są przedsezonowi faworyci, czyli NEMBUD oraz Kadra GAP. Drużyny te traciły już wiosną punkty, obie po remisach z Lepianką Troglodyty. I to właśnie Lepianka jest trzecią z ekip, a tabeli pierwszą, która uzupełnia stawkę drużyn znajdujących się obecnie na podium. Lepianka w pierwsze cztery mecze miała zacięte. Dwa remisy po 4 oraz nieznaczne zwycięstwa nad Sensible i SkillsMedem. Pod koniec tego tygodnia drużyna odpaliła jednak fajerwerki i zaaplikowała Istanbulowi aż 15 goli. Pozostała dwójka także nie próżnowała. NEMBUD bez problemów uporał się z Sensible Soccer, które teraz powinno mieć już z górki, bo rozegrało już mecze z każdym z prowadzącej trójki. Kadra GAP z kolei aplikując tuzin goli BTCH odniosła trzecią wygraną w sezonie.

Wspomniane BTCH i Sensible są jedynymi drużynami bez zdobyczy punktowej w Lidze D3. Ten stan rzeczy zmieni się na pewno jeszcze w kwietniu, bo zespoły te spotkają się w bezpośrednim starciu tydzień przed weekendem majowym. Pozostałe drużyny już raz wiosną triumfowały, a SkillsMed, Victoria i Wataha odniosły po dwie wygrane.

Szóstka tygodnia Ligi D3: Krzysztof Majocha (Lepianka Troglodyty) - Łukasz Tokarczyk (Lepianka Troglodyty), Adrian Bobak (Victoria) - Krystian Galas (NEMBUD), Kamil Niebudek (Kadra GAP AZS UEK), Michał Tylek (NEMBUD)

Kota nie ma, myszy harcują

W kończącym się tygodniu w Lidze D4 nie zobaczyliśmy na boisku głównego faworyta - MPWiK, ale mimo to, działo się wiele ciekawego. Rozstrzygnięcia tej kolejki można ocenić jako korzystne dla Grzesiaka i spółki, bo po czterech zwycięstwach z rzędu przegrał wreszcie Ostatni Bastion. Zawodnicy Michała Klimczaka tym razem ulegli już na dobre odrodzonemu GSBK. "Pomarańczowi" po dwóch porażkach na starcie, odnieśli trzy zwycięstwa z rzędu, które pozwoliły awansować na pozycję wicelidera tabeli. Na czele utrzymał się Bastion, który w następnym meczu zmierzy się z MPWiK.

Od środy nie ma w Lidze D4 drużyny bez wygranej na koncie. Pierwsze w FLS zwycięstwo odniosła bowiem ekipa Coca Juniors. Pewna wygrana z Black Teamem oznaczała, że na ostatnie miejsce spadły Bambaryły, które w tym tygodniu przegrały dwukrotnie - ze wspomnianym wyżej GSBK oraz Fuzją AZ. Ta z kolei na początku tygodnia zanotowała także porażkę z... Black Teamem. To pokazuje, że stawka Ligi D4 jest bardzo wyrównana.

Kartka z kalendarza

Na początku tygodnia ZP Tartak zmierzył się z ABB IT. Było to już trzecie starcie tych zespołów w FLS. Pierwsze miało miejsce jesienią 2016 roku i to właśnie z ABB Tartak zanotował swoją pierwszą wygraną na FLSowych boiskach. Zawodnicy grający wówczas w żółtych koszulkach rozpoczęli sezon od trzech porażek (z jak się później okazało drużynami z pierwszej piątki klasyfikacji), ale w czwartym spotkaniu udało się przełamać złą passę. Wygrana 6:3 była jedną z trzech, jakie Tartak odniósł w debiutanckim sezonie, ale nie pozwoliła ona, by znaleźć się w tabeli wyżej niż ABB. Ekipa w białych koszulkach mimo przegranej z Tartakiem właśnie wtedy punktowała najlepiej w swojej historii.

W obu meczach po stronie Tartaka zagrali Radosław Sendor, Artur Solarz i Maciej Wojciechowski. W drużynie ABB z kolei Marcin Czyżowski, Mateusz Durkalec, Mateusz Dziurski i Bartłomiej Sroka.

Liczby tygodnia

1000 - ostatni gol zdobyty w starciu z Oświecenia Team był tysięcznym w historii GEO-ZENITu.

250 - druga bramka zdobyta przeciwko Amberowi była jednocześnie 250 jaką zdobył na FLSowych boiskach Jakub Sieprawski. Strzelanie w naszej lidze rozpoczął on już jesienią 2011 roku, a łącznie rozegrał 143 mecze.

200 - dwusetną bramkę w FLS zdobył natomiast Przemysław Kapera, który na osiągnięcie tego wyniku potrzebował 135 spotkań.

150 - tyle goli ma na koncie Mateusz Wołowski. Wszystkie zdobył w barwach Rafisu, dla którego rozegrał 84 mecze.

150 - Tomasz Świder w spotkaniu z Amadeusem zaliczył 150 asystę na boiskach FLS.

100 - setne asysty w FLS zaliczyli w tym tygodniu Krzysztof Malik oraz Patrick Leftwich.

100 - po raz setny w Futbolowej Lidze Szóstek w kończącym się tygodniu zagrali: Tomasz Sumek, Adrian Cyran, Michał Siuta, Przemysław Styrna i Krzysztof Groniak.

Flesz po pozostałych ligach

Liga A

 • Pizzeria niespodziewanie wygrywa z GDA
 • Dwie porażki Sław-Montu, dwie zdobycze Cyber
 • Rafis przerywa serię meczów bez wygranej

Szóstka tygodnia Ligi A: Przemysław Zawada (Cybermachina G. Pub) - Mateusz Kawula (Rafis), Dominik Paul (Cybermachina G. Pub) - Paweł Słonina (Bercal Studio Światła), Krzysztof Filipczak (GEO-ZENIT)*, Tomasz Świder (XXXIV)

Liga B1

 • Grupa Partner lepsza od Panter
 • Pierwsze porażki Delty i Piometu
 • Lisy i Gramy Swoje nadal bez punktu

Szóstka tygodnia Ligi B1: Krzysztof Morański (Piraci) -, Karol Wykręt (Grupa Partner), Wojciech Dębowski (Korkociagi.com) - Marcin Pluta (Galeco Team), Jerzy Lipczyński (Piraci)*, Miłosz Mróz (Wybrzeże Klatki Schodowej)

Liga B2

 • Comfort znów lepszy Addentu
 • Doświadczenie górą - Weldbud lepszy od Royal Ride
 • Strzelcy z Czyżyn, lepsi od Strzelców z Walkovera

Szóstka tygodnia Ligi B2: Paweł Cerazy (Valposiano) - Łukasz Łepecki (AS Maestro), Michał Ziętara (Sensusmed Rolmet KW) - Filip Zając (AS Maestro)*, Konrad Nowak (Comfort Tours Cracow), Mateusz Daraż (Valposiano)

Liga C1

 • Pierwszy punkt Rafisu B, pierwsza wygrana Deep Blue
 • Drugi z rzędu remis 6:6 Chłopców do Bicia
 • Trwają zwycięskie serie SoInteractive i TEB Edukacji

Szóstka tygodnia Ligi C1: Rafał Kabat (Rafis B) - Kacper Barylski (SoInteractive SA), Jan Rozwadowski (Relaksmisja) - Adrian Pater (TEB Edukacja B), Artur Wolak (Deep Blue), Sebastia Stypka (SoInteractive SA)

Liga C2

 • Hit na remis, Bad Boysi zatrzymani przez Asy
 • Czyste konto eLCe i wygrana z Olszą
 • Kryzys Armagedonu trwa, spadkowicz z B zamyka tabelę

Szóstka tygodnia Ligi C2: Piotr Osiecki (eLCe) - Jacek Okarmus (Asy NH)*, Krzysztof Żurowski (BiegunSport) - Wojciech Ksel (Black Hawks), Kamil Stepaniak (BiegunSport), Marcin Wróżek (Jala Dreips)

Liga C3

 • Pink Bowling i Żymła na zero z tyłu, Rogal dotrzymuje kroku
 • Przerwane seria Browanje! - po bramkowej strzelanie pokonany Comarch
 • Dwie porażki FC Revolution

Szóstka tygodnia Ligi C3: Jan Maślanka (NZS UEK FC) - Kamil Skórzyński (Jaglacci Tinderwolves), Orlando de Sousa (Curva da Morte FC) - Paweł Szpetnar (Zakręcony Rogal), Waldemar Hwastek (Pakerbox.pl), Kamil Klęk (Pink Bowling)*

Dodaj komentarz

Kod antyspamowy
Odśwież

 Oficjalny typer: Sponsor techniczny:
Betdudes.com - bet for fun Risum - sport w modnym stylu