Menu
A+ A A-

Siódmy dzień tygodnia #2

 • Futbolowa Liga Szóstek
 • Kategoria: Analizy
 • Odsłony: 776

Za nami trzeci tydzień, ale z racji tego, że w drugim nie było podsumowania tygodnia ze względu na niewielką liczbę spotkań, wędrujemy dziś do Ligi B, by bliżej się przyjrzeć wydarzeniom ostatnich dni.

Doświadczenie górą

Na czele Ligi B1 znajdują się póki co drużyny z dużym doświadczeniem. W pierwszej trójce mamy dwa zespoły, które przygodę z FLS zaczynały jesienią 2011 roku, a więc Piomet i Deltę Dębicę, a skład podium uzupełniają Różowe Pantery, które zawitały do FLS trzy lata później. Z tej trójki w ostatnich dniach największe wrażenie wywarła Delta, która pokonał pewnie Galeco Team, uznawane przez wielu za pewniaka do awansu. Tymczasem zespół w niebiesko-czarnych koszulkach potknął się już na drugiej przeszkodzie, co pokazuje z jednej strony, że nie będzie miał łatwo, a z drugiej, że “Dębiczanie” są drużyną, z którą na pewno należy się liczyć.

Na czele z kolei Piomet, który zanotował drugą dwucyfrówkę w sezonie, tym razem z, co raczej jest trudne, bardziej od siebie doświadczoną na FLSowych boiskach ekipą Piratów. Dwucyfrówki notowały także drużyny Bishaki i FC Po 40-tce, które odpowiednio gromiły Grupę Partner oraz Gramy Swoje. Ten drugi zespół zamyka zresztą tabelę z aż 30 straconymi bramkami w dwóch spotkaniach.

Zły tydzień beniaminków

Spośród drużyn, które przed tym sezonem dołączyły do Ligi B po awansie z trzeciego szczebla, tylko wspomniane wyżej Pantery odniosły zwycięstwo, zresztą z innym beniaminkiem - Home Brokerem. Obok HB przegrały także Galeco i Wybrzeże Klatki Schodowej, które w starciu z GS TIFF miało niesłychanego pecha - nie wykorzystało dwóch rzutów karnych i trzykrotnie trafiało w poprzeczkę, a to wszystko przy wyniku na styku.

Szóstka tygodnia Ligi B1: Maciej Pruś (Różowe Pantery) - Jakub Mojecki (Piomet), Tomasz Błoński (Delta Dębica) - Piotr Wiertel (Delta Dębica), Maciej Skotniczny (FC Po 40-tce)*, Damian Pabiś (Bishaka Kurdawnów)

Ciężkie przeprawy prowadzącego duetu

Pierwsze cztery lokaty w Lidze B2 zajmują drużyny z kompletem 6 punktów. Na czele dwójka beniaminków, czyli Comfort Tours oraz Sensusmed Rolmet, a za ich plecami z nieco gorszym bilansem bramkowym doświadczone Czyżyny i Walkover, które w przeszłości odnosiły już sukcesy na drugim szczeblu. Z tego kwartetu zwycięstwo najłatwiej przyszło Czyżynom, które nadspodziewanie łatwo ograły Omegą. Dobrze mecz z Aptivem ułożył sobie Walkover prowadząc po pierwszej połowie 3:0 i potem kontrolował spotkanie wygrywając ostatecznie dwoma bramkami. Wyżej, bo różnicą czterech goli wygrał z CA Sharks Sensusmed, ale musiał mocno napracować się na taki, a nie inny rezultat. Dość wysokie zwycięstwo było efektem trzech goli zdobytych dopiero w ostatnich 6 minutach gry. Najwięcej problemów miał natomiast Comfort Tours, który mierzył się z nową siłą FLS, czyli Royal Ride. Zawodnicy w czarnych koszulkach pokazali, że będą liczyć się w walce o medale i do przerwy nawet prowadzili z faworyzowanym rywalem 3:1. Ostatecznie jednak duet Sosnowski - Robert Ślęczka poprowadził Comfort do zwycięstwa, ale mecz ten świadczy o tym, że z innymi czołowymi drużynami Ligi B2, wicemistrz Ligi C3 z jesieni wcale nie musi mieć łatwej przeprawy.

Kiepski start

Początku sezonu do udanych nie zaliczą na pewno ekipy Aptivu i Kalinexu. Pierwsi po spadku z Ligi A mogli liczyć na miękke lądowanie na drugim szczeblu, tymczasem przegrali dwa pierwsze spotkania. Na usprawiedliwienie zawodników grających od tego sezonu na czarno może działać fakt, że rywale byli raczej z wyższej półki, bo inny spadkowicz z A oraz brązowy medalista Ligi B z jesieni. Kalinex z kolei w ten sposób tłumczyć się raczej nie może. Przegrana z Omegą, Czyżynami, czy Weldbudem, a więc zespołami bardzo doświadczonymi, ale nie wymienianymi w gronie faworytów zwiastują trudny sezon dla zawodników z Kalinowego. Dwie porażki na koncie mają zespołu Omegi i CA Sharks, ale te ekipy przynajmniej raz wiosną już wygrały.

Szóstka tygodnia Ligi B2: Michał Cieśniarski (Sensusmed Rolmet KW) - Piotr Kuźniar (Czyżyny), Mariusz Haberka (AS Maestro) - Dariusz Sosnowski (Comfort Tours), Sebastian Sarga (Czyżyny), Marek Rapacz (Weldbud)*

Kartka z kalendarza

W tym tygodniu w kartce z kalendarza cofamy się do 2015 roku i pierwszego starcia Bishaki z Grupą Partner. W przeciwieństwie do meczu z tej kolejki, tamto spotkanie dostarczyło wielu emocji. Obie drużyny liczyły się bowiem w walce o czołowe lokaty, a spotkanie miało miejsce w ostatniej serii gier Ligi B1 w sezonie Jesień 2015. Bisaka potrzebowała wygranej, by zapewnić sobie mistrzostwo, Grupa Partner z kolei musiała wygrać, by znaleźć się na podium. Początkowo wszystko układało się po myśli Marcina Noska i jego kolegów, którzy do przerwy prowadzili 4:1. W drugiej połowie GP zmniejszyła jednak straty do tylko jednego gola i zrobiło się nerwowo. Dużą rolę w końcowym sukcesie Bishaki odegrał bramkarz Ropek, który swoimi interwencjami uratował drużynie mistrzostwo Ligi B1. Ostatecznie Bishaka zajęła pierwsze miejsce, a Grupa Partner uplasowała się na 4 lokacie, tracąc do strefy medalowej zaledwie 1 punkt.

W obu drużynach do tej pory występuje całkiem sporo zawodników biorących udział w pierwszym starciu zespołów. W obu meczach zagrali po stronie Bishaki Gościński, Pabiś, Nosek, Sochacki i Wcisło, a w Grupie Partner Jakub Giermek, Sekuła, Wykręt i Ruśkowski, a gdyby nie kontuzja, to także w miniony wtorek zagrałby Ryszard Baran.

Liczby tygodnia

350 - dzięki świetnemu występowi i zdobyciu 5 goli przeciwko Kalinexowi, jako czwarty gracz w historii Marek Rapacz strzelił na FLSowych boiskach co najmniej 350 goli.

200 - dwusetny mecz w FLS rozegrał kapitan Vittorii Kraków Maciej Ziemba. Zawodnik ten związany jest z jedną drużyną od początku, czyli od pierwszego FLSowego sezonu. To czwarty w historii gracz, który osiągnął liczbę 200 występów w FLS.

150 - pierwszy z czterech goli wbitych Amadeusowi był 150-tym na FLSowych boiskach Krzysztofa Filipczaka. Trzykrotny MVP Ligi A potrzebował na osiągnięcie takiego wyniku ledwie 83 spotkań. Co ciekawe, tylko 6 zdobytych zostało w ligach niższych niż A (14 bramek w Pucharze Ligi, ale także wyższego szczebla).

100 - setne gole zdobyli w tym tygodniu Krzysztof Malik oraz Kamil Zawiliński. Pierwszy miał powody do zadowolenia, bo hattrick z Comarchem dał jego drużynie zwycięstwo, z kolei jubileusz drugiego przypadł na niezwykle pechowe spotkanie. Kapitan WKS bowiem z karnego trafił w słupek, a oprócz tego jeszcze trzykrotnie uderzał w poprzeczkę i jego zespół przegrał z GS TIFF.

Flesz po pozostałych ligach

Liga A

 • Dwóch rannych… Remis Rafisu ze Stomatologią
 • Faworyci pewnie i wysoko, podobnie jak GDA
 • Kawa z Katarem wpadli do Pizzerii i zabrali trzy punkty

Szóstka tygodnia Ligi A: Jakub Ryś (Stomatologia Stupka) - Grzegorz Bizoń (TEB Edukacja), Nikodem Morawski (GDA Investment) - Tomasz Kawa (Sław-Mont)*, Oleksiy Vorobets (Football Heaven Bar), Tomasz Świder (XXXIV)

Liga C1

 • Udany start odmienienego Adgosklepu
 • TEB Edukacja B nie zwalnia tempa, tym razem na rozkładzie mistrz Ligi D3
 • Lift-Med wyleczył Nie ma Lipy z pozycji lidera

Szóstka tygodnia Ligi C1: Michał Gajoch (Heineken HGSS) - Mirosław Przeniosło (Lift-Med), Paweł Stefański (Adgosklep.pl) - Sebastian Stypka (SoInteractive SA), Adrian Pater (TEB Edukacja B)*, Ian Corkill (Relaksmisja)

Liga C2

 • Zabawy faworytów - Bad Boys i Asy z dwucyfrówkami
 • Zmienne szczęście, po porażce zwycięstwo, po zwycięstwie porażka - 6 drużyn z bilansem 1-0-1
 • Kryzys Armagedonu, dwie porażki i przedostatnia lokata w tabeli

Szóstka tygodnia Ligi C2: Michael Dolan (Black Hawks) - Jakub Kapela (Ławka Rezerwowych), Dariusz Jackowski (Jala Dreips) - Aleksander Kupis (Olsza Team), Dawid Rupa (Bad Boys)*, Robert Waśnik (Shamrock)

Liga C3

 • Pierwsza porażka Krupiński Pompy, faworyt bez formy ograny przez NZS UEK
 • 5:0 w drugiej połowie - Jaglacci i Zakręcony Rogal z kompletem punktów
 • Trzecie porażki Curvy da Morte i Browanje!

Szóstka tygodnia Ligi C3: Krzysztof Bielawski (Porta Kraków) - Michał Sieńczak (Żymła Siermięga), Rafał Dębosz (Zakręcony Rogal) - Alexander Noworyta (NZS UEK FC), Adam Nakielny (Jaglacci Tinderwolves), Kamil Klęk (Pink Bowling)*

Liga D1

 • UBS Kraków na zero z tyłu po raz pierwszy od blisko trzech lat
 • Udane debiuty Soley, Bozbi-Holby, pierwsze wygrane Dzikich Węży i No Name
 • Pewne wygrane ZP Tartak i KPPN

Szóstka tygodnia Ligi D1: Piotr Jabłoński (Dzikie Węże) - Kamil Łakomy (Dzikie Węże), Tomasz Furmanek (Soley) - Piotr Skrzypek (Soley), Krzysztof Moliński (ZP Tartak)*, Maciej Dybał (KPPN)

Liga D2

 • Nietypowy wynik w debiucie - 0:0 w meczu Radki z Browarami Hills
 • Tydzień trzech remisów, podział punktów także w meczach Kraków Knights - Błękitna Husaria oraz Geodziki - CBB
 • Wysoka defensywna forma Piłkarskiego Klubu Rzeźników - Antosik i spółka na czele

Szóstka tygodnia Ligi D2: Tomasz Bercal (Piłkarski Klub Rzeźników) - Karol Szot (Radka), Mateusz Leszczyński (Astor)* - Rafał Miśkowiec (CBB), Iwan Polakow (Virtus Logistics), Kamil Tomiak (Geodziki)

Liga D3

 • NEMBUD zgodnie z planem - pewne zwycięstwo faworyta
 • Remis i wygrana Kadry GAP
 • Minimalne wygrane Istanbulu oraz Błękitnej Watahy

Szóstka tygodnia Ligi D3: Deniz Uygur (Istanbul United), Suleyman Kaya (Istanbul United), Dawid Wielgus (Lepianka Troglodyty) - Przemysław Senderski (NEMBUD)*, Kamil Niebudek (Kadra GAP AZS UEK)*, Szymon Dominik (Błękitna Wataha)

Liga D4

 • Świetny start Januszy - 4 punkty i pierwszy czyste konto
 • Spacerek MPWiK w debiucie
 • Bastion nie padł, a wręcz przeciwnie - komplet 6 punktów i pozycja lidera

Szóstka tygodnia Ligi D4: Konrad Jeż (Janusze Futbolu)* - Michał Klimczak (Ostatni Bastion), Marcin Michalik (Black Team) - Patryk Micyk (Black Team), Michał Turkowski (Janusze Futbolu), Sebastian Stachel (MPWiK Kraków)

Dodaj komentarz

Kod antyspamowy
Odśwież

 Oficjalny typer: Sponsor techniczny:
Betdudes.com - bet for fun Risum - sport w modnym stylu