Menu
A+ A A-

Zapowiedź sezonu Wiosna 2018 - Liga D4

  • Futbolowa Liga Szóstek
  • Kategoria: Analizy
  • Odsłony: 471

W Lidze D4 nie trudno wskazać zespół, który jest głównym kandydatem do końcowego triumfu. Mowa oczywiście o zespole MPWiK Kraków, który wydaje się być poza zasięgiem konkurencji. W lidze tej rywalizacja pozostałych ekip skupi się na walce o pozostałe dwa miejsca na podium. Naszym zdaniem faworytami w tym wyścigu są przede wszystkim ekipy Ostatniego BAstionu, Coca Juniors, Fuzji AZ oraz Black Teamu.

Bambaryły

Bambaryły po nieudanym sezonie Wiosna 2017 zdecydowały się nie przystępować do kolejnych rozgrywek, ale jak widać gracze tej drużyny nie wytrzymali zbyt długo bez rywalizacji w Futbolowej Lidze Szóstek i ponownie będziemy mieli okazje ich oglądać. W składzie nie doszło do większych zmian, jest kilka nowych twarzy, których jeszcze nie mieliśmy okazji oglądać, dlatego nie jesteśmy w stanie powiedzieć, jaki wpływ będą one miały na grę Bambarył. Według nas wywalczenie miejsca w środku stawki jest jak najbardziej w zasięgu ekipy Tomasza Górnego.

TYP: Miejsca 4-8

Black Team

Black Team jesienią pozytywnie nas zaskoczył i zanotował spory progres. Zarówno w grze, jak i w osiąganych wynikach. Przed startem nowego sezonu poprzeczka oczekiwań wobec Black Teamu jest więc zawieszona całkiem wysoko, ale niewykluczone, że zespół ten wykona kolejny krok naprzód, który oznaczałby zakręcenie się w okolicach podium. Do tego jednak droga daleka, a żeby wywalczyć miejsce w ścisłej czołówce Black Team musi jak najczęściej nawiązywać do swoich najlepszych występów w FLS, prezentując wysoką, równą formę przez cały sezon.

TYP: Miejsca 4-8

Coca Juniors

Debiutująca w rozgrywkach drużyna Coca Juniors przed swoim pierwszym sezonem nie ma jasno sprecyzowanych oczekiwań. Jej gracze stawiają przede wszystkim na dobrą zabawę, ale zapewniają, że w każdym meczu będą dawać z siebie wszystko i nikomu nie zamierzają odpuszczać. W składzie jest kilku zawodników z doświadczeniem w naszych rozgrywkach, Biznes Lidze oraz ogranych w rywalizacji na dużym boisku. Naszym zdaniem Coca Juniors włączy się do walki o czołowe lokaty. Odpowiedź czy tak właśnie będzie w istocie dadzą pierwsze kolejki sezonu Wiosna 2018.

TYP: Miejsca 1-3

Fuzja AZ

Piotr Tkacz zdecydował się połączyć siły dawnego Zakapiora z występującą jeszcze jesienią na trzecim szczeblu rozgrywkowym AGMĄ. Zawodnicy Fuzji mocno liczą na to, że uda im się włączyć do walki o czołowe lokaty, w czym pomóc ma posiadane doświadczenie z FLSowych rozgrywek oraz zgranie. Takiego scenariusza oczywiście w żadnym wypadku nie wykluczamy, aczkolwiek wydaje nam się, że Fuzja AZ zajmie miejsce w środku ligowej stawki, chociaż od miejsc na "pudle" nie będzie ją dzielił jakiś wielki dystans.

TYP: Miejsca 4-8

GSBK

Najlepszy w wykonaniu GSBK był debiutancki sezon tej drużyny w FLS, który miał miejsce przed dwoma laty. W kolejnych kampaniach GSBK prezentowało się nieco poniżej oczekiwań i możliwości, chociaż poniżej przyzwoitego poziomu nigdy nie schodziło. Według nas tym razem raczej będzie podobnie, chociaż nie wykluczamy, że w tak wyrównanej stawce GSBK doskonale się odnajdzie i porządnie namiesza w czołówce Ligi D4.

TYP: Miejsca 4-8

Janusze Futbolu

Janusze Futbolu na boiskach FLS występują od sezonu Wiosna 2016 i powoli, acz wytrwale, budują swoją markę w naszych rozgrywkach. Przez ten czas dali się poznać jako szalenie ambitna drużyna, która pewne braki w wyszkoleniu taktycznym i technicznym nadrabia niesamowitym zaangażowaniem i wolą walkę. Według nas Janusze znajdą swoje miejsce w środku ligowej stawki. Jedno jest pewne. Co by się nie działo to Janusze zawsze będą mogły liczyć na wsparcie swoich fan(a)tastycznych kibiców.

TYP: Miejsca 4-8

MPWiK Kraków

Nowy projekt Grzegorza Grzesiaka jest skazany na sukces. Jeśli któraś liga ma "murowanego" faworyta do tytułu mistrzowskiego, to jest nią właśnie Liga D4. W kadrze MPWiK znajdziemy wielu zawodników z ogromnym doświadczeniem w FLS, którzy mają poprowadzić nową drużynę do złotego medalu. Wystarczy w tym miejscu wspomnieć tylko o Grzesiaku, Piotrze Krawczyku czy Sebastianie Stachelu, żeby sobie uzmysłowić jaką siłą ognią będzie dysponowało MPWiK Kraków. Według nas każde miejsce poza pierwszym trzeba będzie uznać jako ogromnego kalibru sensację.

TYP: Miejsca 1-3

Ostatni Bastion

Ostatni Bastion zaprezentował się w tegorocznej edycji Pucharu Ligi, z którego odpadł jednak po fazie grupowej. Była to jednak dobra okazja, aby zgrać zespół przed sezonem wiosennym. W kadrze drużyny roi się od zawodników ze sporym FLSowym doświadczeniem, co z pewnością będzie jej sporym atutem. Ciekawi jesteśmy jak Michał Klimczak poukłada to wszystko na boisku, ale wydaje nam się, że miejsce w ścisłej czołó1)ce Ligi D4 Ostatni Bastion powinien wywalczyć bez większych problemów.

TYP: Miejsca 1-3

Dodaj komentarz

Kod antyspamowy
Odśwież

 Oficjalny typer: Sponsor techniczny:
Betdudes.com - bet for fun Risum - sport w modnym stylu