Menu
A+ A A-

Przedstawiamy nowe zespoły - część II

  • Futbolowa Liga Szóstek
  • Kategoria: Newsy
  • Odsłony: 947

Czas na przedstawienie drugiej części zespołów, które zadebiutują wiosną w FLS.

BTCH

Kapitan zespołu Dariusz Marczuk, zapytany o okoliczności powstanie drużyny powiedział, że pomysł jej utworzenia pojawił się podczas...wspólnego wyjścia na piwo. Nie było kłopotów ze skompletowaniem kadry, a trzon ekipy tworzą osoby, które znają się od wielu lat. Jak zaznacza kapitan nazwa zespołu jest nieprzypadkowa, ale niestety nie może powiedzieć co oznacza skrót BTCH.
BTCH stawia sobie za cel przede wszystkim dobrą zabawę. Mimo braku doświadczenia w innym rozgrywkach drużyna BTCH zamierza walczyć w każdym meczu, chociaż o chęci awansu do wyższej ligi nikt przed startem sezonu otwarcie nie mówi. Według słów kapitana BTCH ma mieć trzech liderów: Łukasza Chudego, Konrada Rodzosia oraz Jakuba Dzido.
Zespół ten będzie występował w koszulkach koloru czarnego.

RADKA

Jeśli chodzi o pochodzenie nazwy zespołu oddajmy głos kapitanowi Maciejowi Łamaszowi: "Nazwa drużyny nawiązuje do miejsca pochodzenia większości zawodników powyższego teamu, czyli do krainy mlekiem i miodem płynącej, miasta wrażeń, seksu i biznesu, nieoficjalnej stolicy Polski – miasta Radymna". Część zawodników drużyny posiada pewne doświadczenie z gry w zespołach niższych lig na dużym boisku. Jak zaznacza kapitan, Radka ma swoich szeregach zawodnika z pokaźnym doświadczeniem sędziowskim, co ma pomóc drużynie w rozstrzyganiu spornych sytuacji na swoją korzyść. Celem drużyny jest wprowadzenie do FLS powiewu świeżości oraz zaprezentowanie futbolu totalnego - totalnie efektownego i skutecznego .Liderów ekipy ma być kilku. Kapitan wymienia wśród nich: Tobiasza "Atomowa Pchła" Kryczyńskiego, który dysponuje ponoć piorunującym uderzeniem z lewej nogi, Przemysława "Radymniański Ronaldo" Podgórskiego, który ma zdolności przywódcze, bajeczną techniką i mocną głowę, Pawła Rożaka, który przegrał angaż do Realu Madryt tylko z Marcelo oraz Tomasza Suchego, którego uważa za polską wersję Jordiego Alby. Radka wiosną będzie występować w koszulkach koloru niebieskiego.

SKILLSMED

Po odłączeniu się SkillsMedu od Bezpieczników, które w Lidze B2 występować będą pod nazwą Royal Ride, Andrzej Ziarko zdecydował się założyć nowy zespół i zgłosić go do rywalizacji na czwartym szczeblu rozgrywkowym FLS. Jak sam pisze w kadrze znajduje się kilku starych wyjadaczy z przeszłością w SkillsMed Bezpiecznikach, ale nie brakuje też świeżej krwi. Nazwa drużyny pochodzi od sponsora, firmy SkillsMed, która zajmuje się szkoleniami oraz pokazami z zakresu pierwszej pomocy, ratownictwa medycznego i szeroko rozumianego bezpieczeństwa. W sezonie wiosennych zespół będzie występował w koszulkach koloru pomarańczowego.

SOLEY

Nazwa drużyny pochodzi od sponsora ekipy, firmy Soley. Kadra zespołu będzie się opierać na zawodnikach występujących regularnie na dużym boisku w jednej z podwielickich drużyn, których wspierać mają zawodnicy reprezentujący w poprzednich sezonach barwy Kaprinu Kraków. Kapitan Soley, Piotr Piotrowski, liczy na to, że mieszanka graczy wywodzących się z dużych boisk w połączeniu z tymi zaprawionymi w FLSie pozwoli zbudować zróżnicowaną grupę, potrafiącą grać zarówno ułożony i zrównoważony futbol, ale także dynamiczną i radosną piłkę. Celem minimum jest osiągnięcie miejsca w górnej połówce tabeli. Ambitny charakter wszystkich zawodników sprawia, że trudno jest wskazać jednego lidera. Kapitan drużyny chce, aby jej siła tkwiła w kolektywie. Wiosną Soley będzie występować w koszulkach koloru błękitnego.

LEPIANKA TROGLODYTY

Jeśli chodzi o prezentację tego nowego zespołu to oddajmy głos kapitanowi Konradowi Banasiowi, który opowie nam pewną historię: " Dawno, dawno temu… No dobra może nie aż tak dawno, grupa młodych troglodytów spotkała się w jaskini jednego z nich. Tradycja nakazywała pić przeźroczysty napój, nie inaczej miało to miejsce tamtego feralnego wieczoru. Po dłuższej chwili walki ze zdrowym rozsądkiem, grawitacją i wszech otaczającą przestrzenią, jeden z nich wykazał się przytomnością umysłu i chcąc odciąć się od dotychczasowych dokonań, podsunął pomysł, że to już najwyższa pora, aby wyjść ze swojej lepianki i zmienić uprawiany sport. Po długich pertraktacjach w gronie troglodytów decyzja zapadła. Wybór padł na piłkę nożną. W ten sposób narodziła się Lepianka Troglodyty, której celem jest podbicie ligi FLS".

DZIKIE WĘŻE

Zespół Dzikie Węże to nowy twór na piłkarskiej mapie Krakowa. Został założony w styczniu 2018 roku jako drużyna znajomych, którzy razem chcą przeżywać piłkarskie emocje w trakcie rywalizacji z innymi zespołami. Nadrzędnym celem zespołu jest integracja jego członków, a także wspólne spędzanie czasu, połączone rzecz jasna z walką o zwycięstwo w każdym meczu. Drużyna składa się z bardziej doświadczonych zawodników z bogatą historią występów oraz debiutantów którzy nigdy nie grali w zrzeszonych drużynach piłkarskich. Trzon zespołu stanowić będą zawodnicy z przeszłością w Krakowskiej Lidze Futsalu (Dream Team Słomniki) . Niektórzy z nich mają w swoim CV występy na arenach I Ogólnopolskiej Ligi Futsalu w barwach LEX Kancelarii Słomniki. Zespół może pochwalić się również kompleksową kadrą, ponieważ w jego szeregach mamy: trzech licencjonowanych trenerów , ratownika medycznego, fizjoterapeutę, byłego opiekuna medialnego LEX Kancelarii Słomniki występującej w Ekstraklasie Futsalu oraz przedstawicieli innych ciekawych zawodów. Wszyscy członkowie zespołu to zapaleni kibice sportu z naciskiem na piłkę nożną, posiadający szeroką wiedzę na jej temat dzięki czemu na meczach Dzikich Węży zawsze czuć atmosferę profesjonalnego zespołu. Porażki stanowią dla nich lekcję na przyszłość, z remisów wyciągają wnioski a zwycięstwa budują ich wartość!

KADRA GAP AZS UEK

Kadra GAP AZS UEK to zespół zbudowany dzięki współpracy Katedry Gospodarki i Administracji Publicznej oraz AZSu działających przy Uniwersytecie Ekonomicznym w Krakowie. Gracze tego zespołu mają ambitne plany i nie ukrywają, że już w pierwszym sezonie w Futbolowej Lidze Szóstek celują w awans na wyższy poziom rozgrywkowy. Drużyna nie będzie miała jednego lidera, a jej gra ma się opierać na zgranym kolektywie. Na wiosnę Kadra GAP będzie występować w koszulkach czerwonych bądź błękitnych.

NIEOCIOSANI

Przedstawiciel zespołu - Jan Strama - tak mówi o kulisach jego powstania: "Zespół Nieociosani tak naprawdę powstał w latach 90-tych. Trzon drużyny stanowią gracze znający się od czasów szkoły podstawowej mający za sobą tysiące wybieganych wspólnie godzin na boiskach osiedlowych i nie tylko. Udział w lidze FLS był dyskutowany od kilku lat, ale dopiero teraz udało się tego dokonać. W szeregach zespołu znajduje się wiele zmarnowanych talentów z lat młodości, które miały zadatki na wybitnych piłkarzy, ale niestety ich historia potoczyła się w innych kierunkach". Nieociosani dotychczas nie grali w żadnej lidze amatorskiej i nie mają doświadczenia w tego typu rozgrywkach. Celem zespołu w pierwszym sezonie będzie pokazanie się z jak najlepszej strony połączone z pełnym zaangażowaniem, grą zespołową oraz czysta i uczciwa rywalizacja z szacunkiem dla rywali. W ekipie Nieociosanych mają nadzieje, że liderem zostanie Grzegorz Błachno, czyli człowiek-orkiestra i motor napędowy zespołu, mający w swoim CV występy w ligach okręgowych. Nazwa drużyny powstała w wyniku burzliwych dyskusji, a jej zawodnicy mają nadzieję, że będzie się ona miała nijak do gry i postrzegania ekipy w realiach FLS.
Barwy zespołu to przede wszystkim czerwień z subtelną domieszką bieli oraz granatu.

INPOST

Drużyna InPost oparta jest wyłącznie na graczach, którzy zawodowo są związani z brandem InPostu. Dla zespołu jest to pierwsze zgłoszenie do oficjalnych rozgrywek, aczkolwiek kilka osób z kadry grało w różnych zespołach FLS oraz Biznes Ligi. Ponadto w składzie są osoby, które mają doświadczenie z innych krakowskich rozgrywek. Celem InPostu na nadchodzący sezon jest sportowa integracja pod firmowymi sztandarami i nastawienie na dobre przygotowanie do każdego kolejnego meczu. Kapitan InPost Łukasz Pawłyszyn nie wskazuje na jednego lidera twierdząc, że każdy zawodnik z kadry ma w sobie potencjał. InPost wiosną będzie na boiskach FLS występował w koszulkach żółto-czarnych.

JORDAN JUDO KRAKÓW

Zespół Jordan Judo Kraków nie posiada doświadczenia w tego typu rozgrywkach. Jego zawodnicy grali dotychczas ze sobą jedynie w ramach gier treningowych, a start w FLS będzie ich pierwszą grą o stawkę. Kapitan drużyny - Piotr Sobczyk - nie ukrywa, że drużynę założył z myślą, aby w Futbolowej Lidze Szóstek występować przez lata. Dlatego mówi, że celem jest, prędzej czy później, dojście do Ligi A. Zanim jednak do tego dojdzie gracze Jordan Judo muszą nabrać niezbędnego  doświadczenia. Pierwszy sezon ma być dla nich przetarciem, aczkolwiek chcą go zakończyć w czołówce tabeli. Zespół w większości złożony jest z byłych judoków, którzy stawiają na twardy, ale przy tym piękny i kombinacyjny futbol. Liderem ekipy, poza kapitanem, mają być Marcin Ścieszka oraz Marcin Czaja, którzy będą pełnić rolę vice-kapitanów. Ekipa Jordan Judo Kraków będzie występować w koszulkach koloru białego.

GEODZIKI

Geodziki to drużyna, która powstała z myślą o Futbolowej Lidze Szóstek. W kadrze zespołu znajdują się przede wszystkim studenci AGH w Krakowie. Część zawodników występowała jesienią w barwach Guerreros Licores. Nazwa zespołu nawiązuje do kierunku studiów większości jego członków, czyli geodezji. Geodziki w takim zestawieniu personalnym będą występować po raz pierwszy. Dokładny cel na sezon wiosenny będzie znany po rozegraniu kilku pierwszych kolejek, jednak Geodziki liczą, uda im się włączyć do walki o awans. W drużynie nie ma jednego lidera, stawia ona na zgranie i zespołowość. Geodziki po boiskach FLS będą biegać w koszulkach koloru czerwonego.

SZOPENI FUTBOLU

Można powiedzieć, że zespół ten powstał dość przypadkowo, gdyż jak zdradził nam kapitan - Tomasz Zamora - w jednej z rozmów zostało do niego skierowane pytanie: "Tomek, a może Ty byś tak drużynę założył?". Kapitan na tę propozycję przystał i oto witamy w Futbolowej Lidze Szóstek Szopenów Futbolu. Nazwa drużyny wzięła się z tego, że zawodnicy będący w jej kadrze kochają piłkę nożną oraz muzykę klasyczną, a ich gra jest płynna jak walc. Jeśli chodzi o ich doświadczenie, to kilku z nich miało swój epizod w przysłowiowej "niedzielnej lidze", ale jeśli o tego typu rozgrywki to Szopeni Futbolu są żółtodziobami. Marzą o awansie do wyższej ligi, pięknych kobietach i blasku fleszy. W ekipie nie ma gwiazd ani liderów, a jej gra opierać się będzie na kolektywie, w którym każdy z zawodników jest równie ważnym pojedynczym trybikiem działającym w jednym potężnym monolicie. Do zdjęć Szopeni Futbolu będą pozować w szaro-zielonych koszulkach.

NO NAME

Znany z występów w OREO Daniel Krokosz postanowił odejść z tej ekipy i założyć swój własny zespół. No Name powstało na bazie zawodników, którzy znają się z występów na dużym boisku ( w drużynach A, B i C-klasowych). Zawodnicy ci grali ze sobą w kilku drużynach i postanowili stworzyć projekt na potrzeby Futbolowej Ligi Szóstek. Część kadry ma już doświadczenie zebrane na FLSowych boiskach, dlatego No Name celuje na wiosnę w awans. Jak mówi kapitan liga i boisko zweryfikują te plany, ale przedsezonowe założenie jest właśnie takie.

Dodaj komentarz

Kod antyspamowy
Odśwież

 Oficjalny typer: Sponsor techniczny:
Betdudes.com - bet for fun Risum - sport w modnym stylu