Menu
A+ A A-

Powrócić na zwycięskie tory

  • Futbolowa Liga Szóstek
  • Kategoria: Dziś w FLS
  • Odsłony: 278

W drugim dniu sezonu zobaczymy w akcji trzech z czterech spadkowiczów z Ligi A, którzy będą chcieli powrócić na właściwe tory. Aptiv zagra w bezpośrednim meczu z Valposiano, a Piraci zmierzą się z innym zespołem, który jesieni nie zaliczy udanych, czyli Grupą Partner. Wygrana na starcie wiosennych zmagań pozwoli wymazać złe wspomnienia z poprzedniej edycji. Ponadto w akcji zobaczymy komplet medalistów Ligi D1: Krupiński Pompy, Chłopców do Bicia i TEB Edukację B. Zmagania rozpocznie także mistrz FLS - GEO-ZENIT.

Godzina 19:40

Aptiv - Valposiano (Liga B2)

Z jednej strony rok 2017 dla obu drużyn był bardzo udany, bo w trakcie niego obie wywalczyły awans do Ligi A, z drugiej jednak zarówno Aptiv (grający jeszcze niedawno pod nazwą Delphi), jak i Valposiano szybko z najwyższą klasą rozgrywkową się pożegnały. Teraz przyszedł czas na nowe otwarcie, które w przypadku pierwszej z ekip naznaczone jest także zmianą nazwy. Jeśli pod względem sportowym niewiele się zmieniło, to dziś powinien wygrać Aptiv, który w minionym roku dwukrotnie Valposiano pokonał.

NASZ TYP: 1

Chłopcy do Bicia - SoInteractive SA (Liga C1)

Chłopcy do Bicia przystępują do tego sezonu w mocno odmienionym składzie i z nowym kapitanem, którym został Mateusz Kuczak. Potencjał w zespole wydaje się być spory, więc to właśnie w wicemistrzu Ligi D1 widzimy faworyta tego pojedynku. SoInteractive to jednak solidny ligowiec, który na pewno tanio skóry nie sprzeda i będzie chciał maksymalnie utrudnić zadanie przeciwnikom.

NASZ TYP: 1

Krupiński Pompy - Nosacze (Liga C3)

O tej samej porze co wicemistrz Ligi D1 z jesieni, zagra także mistrz tej klasy rozgrywkowej. Krupiński Pompy były bezapelacyjnie najlepszym zespołem w pierwszej grupie czwartego szczebla i teraz są głównym faworytem do tytułu w Lidze C3. Nosacze do pewnego momentu jesienią także notowały świetne wyniki, jednak nieudana końcówka sprawiła, że zespół ten wypadł ostatecznie z ligowego podium. Dziś zapewne Pompom się postawią, ale skończą raczej bez punktów.

NASZ TYP: 1

Godzina 20:35

Pizzeria Football - GEO-ZENIT (Liga A)

Jeśli Pizzeria Football miałaby wskazać najgorszego rywala na start przygody z Ligą A, to zapewne wskazałaby właśnie GEO-ZENIT. Mistrz FLS w poprzednim sezonie nie obchodził się łaskawie z beniaminkami (choć nie tylko z nimi), więc trudno przypuszczać, by z Pizzerią miało być inaczej. Pozytywną informacją dla ekipy Tomka Kasperczyka jest na pewno obecność w składzie kluczowych graczy, jak Bartłomiej Grabowski, czy Sebastian Jagła, ale nawet oni zapewne nie uchronią Pizzerii przed porażką w dzisiejszym meczu. Co ciekawe obie drużyny już raz w historii się ze sobą spotkały. Miało to miejsce w 2014 roku, kiedy GEO wygrało 5:2.

NASZ TYP: 2

AS MAESTRO - SENSUSMED ROLMET KW (LIGA B2)

Drugie starcie tych zespołów w historii. W 2016 roku Maestro wygrało z ówczesnymi Canarinhos 5:4 i był to jeden z etapów drogi po mistrzostwo Ligi D3. Teraz obie drużyny spotykają się ponownie, Maestro jest już zespołem ogranym na drugim szczeblu, podczas gdy Sensusmed Rolmet, mimo że w FLS gra kilka lat dłużej, do Ligi B trafił dopiero pierwszy raz. To każe nam upatrywać faworyta ekipie AS Maestro.

NASZ TYP: 1

CCKS CHŁOPY - JALA DREIPS (LIGA C2)

Chłopy dzięki udanej końcówce sezonu jesiennego wywalczyły awans do Ligi C, do której powracają po półrocznej przerwie. Jala Dreips to z kolei zespół powstały w miejsce Katedry CMUJ, a więc drużyny, która w poprzednim sezonie uplasowała się w czołówce Ligi C2, do strefy medalowej tracąc tylko 1 punkt. Dziś więc faworytem jest właśnie ekipa Grzegorza Kiełbasy, w której szeregach zwraca uwagę obecność Michała Guji. Zawodnik ten zbyt wiele spotkań na FLSowych boiskach nie rozegrał, ale jeśli tym razem będzie uczestniczył w zmaganiach regularnie, będzie wielkim wzmocnieniem Jala Dreips, które może dziś pomóc rozmontować świetną w poprzednim sezonie defensywę Chłopów.

NASZ TYP: 2

Godzina 21:30

GRUPA PARTNER - PIRACI (LIGA B1)

Pierwsze starcie tych doświadczonych zespołów w Futbolowej Lidze Szóstek. Obie drużyny zmagały się ostatnio z problemami, które zakończyły się spadkami. Piraci spadli do Ligi B, a Grupa Partner z... Ligi B. Ostatecznie jednak obie drużyny występować będą na drugim szczeblu, a wynik tej konfrontacji nie jest wcale oczywisty. Teoretycznie, jako spadkowicz z Ligi A faworytem powinni być Piraci, ale składany na szybko skład może nie być monolitem. Grupa Partner wręcz przeciwnie - zgranie i atmosfera w tej ekipie to pewnik, więc dziś zespół Ryszarda Baran nie stoi na straconej pozycji.

NASZ TYP: X2

ALBATROS - TEB EDUKACJA B (LIGA C1)

Albatros rozpoczyna dziś drugi sezon na szczeblu Ligi C i w pierwszym meczu zmierzy się z bardzo wymagającym i doświadczonym rywalem. Co prawda TEB Edukacja B to oficjalnie beniaminek, ale w jego składzie roi się od zawodników ogranych nie tylko na trzecim szczeblu, ale także wyższych. Między innymi dlatego zespół ten jest wskazywany jako faworyt Ligi C1, a dziś powinien rozpocząć zmagania od zwycięstwa.

NASZ TYP: 2

ARMAGEDON - ŻUBRY (LIGA C2)

Armagedon ponownie wystąpi w Lidze C, ale tym razem przystępuje do sezonu w zupełnie innej roli niż miało to miejsce rok temu, gdy nikt nie wróżył temu zespołowi walki o czołowe lokaty. Teraz drużyna Kuby Lurańca jako spadkowicz z drugiego szczebla jest niemal z automatu wymieniania jako kandydat do zajęcia miejsca w czubie stawki. Żubry z kolei występują niejako w roli Armagedonu z poprzedniej wiosny, bo po raczej kiepskim jesiennym sezonie, nikt nie oczekuje od nich cudów. To może być jednak atutem zespołu.

NASZ TYP: 1

Dodaj komentarz

Kod antyspamowy
Odśwież

  Sponsor techniczny:
Member of Interliga Member of Interliga