Menu
A+ A A-

Sezon Wiosna 2018 rozpoczęty!

  • Futbolowa Liga Szóstek
  • Kategoria: Raporty meczowe
  • Odsłony: 260

Pierwszy dzień sezonu Wiosna 2018 za nami. Nie zabrakło w nim goli, kontrowersji, nowych koszulek, czystego konta, które jako jedyny zanotował Addent, czy niestety także kontuzji. Poniżej raport z poniedziałkowych meczów.

A: TEB Edukacja - GDA Investment 4:3

Raport meczowy

Dobre widowisko

Przed meczem podstawowym pytaniem było to, o siłę składu GDA. Kapitan Gęgotek mógł jednak liczyć na najmocniejsze zestawienie i nawet z kilku graczy, ze względu na kłopoty bogactwa musiał zrezygnować. To zapowiadało nam ciekawe spotkanie i takie rzeczywiście było, a obie drużyny pokazały dobry futbol.

Nie dogonili

W pierwszej połowie spotkania TEB dwukrotnie obejmował prowadzenie, ale na przerwę schodził z tylko jednobramkową przewagą. W drugiej części Edukacji udało się odskoczyć na większy dystans, choć czekać na to musieliśmy ponad kwadrans. W 42 minucie było 4:2 dla TEBu, ale GDA szybko odpowiedziało na trafienie przeciwników i nie zamierzało rezygnować z walki o zdobycz punktową. Zawodnicy w białych strojach mimo aktywnej w polu gry bramkarza nie trafili już do bramki i po zaciętym spotkaniu polegli.

Nerwowo

Spotkanie było zacięte, wynik długi czas był na styku, zawodnicy grali twardo, co też przełożyło się na stosunkowo dużą liczbę fauli i nerwowych reakcji. Nie obyło się też bez kontrowersji i pretensji do arbitra, który nie miał w tym spotkaniu łatwego zadania.

A: Amadeus - Amber 2:3

Raport meczowy

Zupełnie inny mecz

W poprzednim sezonie Amber gładko uporał się z rywalem do walki o mistrzowski tytuł, jednak w swoim debiucie w Lidze A Amadeus nie miał zamiaru tak łatwo oddawać rywalom pola. Zamiary przełożył na czyny i po 17 minutach "Fioletowi" prowadzili 2:0.

Przechylili szalę wygranej

Amber w 22 minucie zdobył bramkę kontaktową i z punktu widzenia dalszego przebiegu spotkania było to bardzo istotne trafienie. Tym bardziej, że już w pierwszej minucie po przerwie do bramki Amadeusa piłkę skierował Maciej Banaś i cała wypracowana przewaga "Fioletowych" odeszła w niepamięć. Na domiar złego ten, który doprowadził do remisu trafił raz jeszcze w 43 minucie i jak się okazało zapewnił tym samym Amberowi pierwszą wygraną po powrocie do Ligi A.

Zadowoleni

Kapitan Amberu Kamil Maciuła, jak i jego koledzy z drużyny po mecz byli rzecz jasna zadowolenie ze zwycięstwa, ale też gratulowali sobie dobrego meczu. Rzeczywiście odwrócenie losów spotkania powinno ten zespół dodatkowo podbudować przed kolejnymi meczami. Amadeus swojej postawy wstydzić się nie musi i pokazał, że może uprzykrzyć życie niektórym rywalom na najwyższym szczeblu.

B1: FC Po 40-tce - Różowe Pantery 1:13

Raport meczowy

Bardziej różowe Pantery

Ekipa Różowych Panter zaprezentowała się w tym spotkaniu w nowych koszulkach. Kolor nie został zmieniony i zgodnie z nazwą nadal są one różowe, ale ich odcień jest bardziej jaskrawy.

Bezdyskusujna wygrana

Pantery w dobrych i optymistycznych nastrojach przybyły na spotkanie i szybko przełożyło się to na wynik meczu, który juz w 2 minucie został otwarty przez Saja. W kolejnych minutach zespół kontrolował przebieg meczu i systematycznie powiększał przewagę. Do przerwy Różowe Pantery prowadziły 5:0, a w drugiej części jeszcze powiększyły przewagę. Zazwyczaj solidna drużyna FC Po 40-tce nie miała wiele do powiedzenia i stać ją było tylko na honorowe trafienie z 40 minuty gry.

Wsparcie

W ekipie Panter podobnie, jak w pierwszym meczu poprzedniego sezonu wystąpił Michał Spasiuk, który także i teraz ma wrócić do GEO-ZENITu. Tym razem jednak obrońca ten pozostanie w różowej ekipie nieco dłużej, bo ma zagrać jeszcze w kolejnym meczu Panter przeciwko Galeco, co oznacza, że opuści on pierwszy mecz sezonu aktualnego mistrza FLS. Do swojego naturalnego zespołu szybciej wróci Kamil Gęśla, który także gościnnie wystąpił w zespole Piotra Mikołajczyka, a już w piątek będzie zapewne grał w Football Heaven Bar.

B1: Gramy Swoje - Piomet AMR Campania 6:14

Raport meczowy

Za szybko

Wracający do swojej historycznej nazwy Gramy Swoje miało zamiar postawić się wyżej notowanemu Piometowi, zadając kłam tezie, że czeka ich jedynie wyraźna porażka. Niestety, plan wziął w łeb już po kilkudziesięciu sekundach, gdy wrzutkę gości defensor wybił tak, iż Sebastian Klimczyk mógł tylko uderzyć do "pustaka". Moment później Szymon Rudzik podwoił dystans. Te zdarzenia potwierdzały przedmeczowe zapowiedzi.

Pożegnanie ze Stachelem

Chwilę później GS złapali kontakt, bo przypomniał o sobie Sebastian Stachel. Napastnik zdobył bajeczną bramkę, gdy po szybkim odejściu w bok, zdecydował się na mocne uderzenie lewą nogą z kilkunastu metrów, które zatrzepotało w okienku, za plecami próbującego interweniować golkipera. W dalszych fragmentach Stachel zdobył jeszcze 3 bramki, w ten sposób żegnając się z drużyną Piotra Seweryna. Po tym "wypożyczeniu" na pierwszy mecz, jednego z najlepszych snajperów FLS będziemy mogli teraz oglądać w Lidze D4 barwach nowo zgłoszonego MPWiK Kraków.

Drużynowy trening

Chociaż rywale co jakiś czas odgryzali się, Piomet AMR Campania nie miał problemów z triumfem w poniedziałkowy wieczór. Jego reprezentanci zdobyli ponad dwa razy więcej goli, kończąc rywalizację rezultatem 14:6. Do sędziowskiego protokołu wpisano łącznie aż siedmiu strzelców. Najwięcej - odpowiednio 4 oraz 3 razy - trafiali Rudzik i Klimczyk.

B2: Addent - Al Capone 6:0

Raport meczowy

Jesień przestrogą

Kapitan Addentu Piotr Mazela przed meczem unikał stwierdzenia, że jego zespół czeka łatwe zwycięstwo, wspominając początek poprzedniego sezonu, gdy "Fioletowi" gubili punkty w spotkaniach, w których byli zdecydowanymi faworytami. Obawy jednak okazały się bezzasadne.

Po trzy gole w połowie

Mimo starań Al Capone zespół ten nie był w stanie uchronić się przed porażką, co więcej nie był w stanie pokonać golkipera przeciwników, choć parę okazji ku temu było. Addent jednak kontrolował mecz, tak w pierwszej, jak i drugiej połowie zdobywając po trzy gole. Trzy bramki strzelił Smbyatan, a pozostałe trafienia były dziełem nowych graczy w zespole: Nawrockiego (2) i Kajaka (1).

Jak przed rokiem

Podobnie, jak to miało miejsce przed rokiem w rozgrywkach Ligi D, Addent rozpoczął sezon od wygranej i zachowania czystego konta. Wiosną w 2017 roku zawodnicy w fioletowych koszulkach nie stracili bramki w dwóch pierwszych spotkaniach. Zobaczymy, czy i na szczeblu Ligi B powtórzą to osiągnięcie? Ogółem jest to 9 czyste konto w historii zespołu, która liczy 24 mecze.

C2: Asy NH - Ławka Rezerwowoych 15:5

Raport meczowy

Hołd dla Mikołaja

Drużyna Asów wystąpiła w tym spotkaniu w nowych białych koszulkach, które jednocześnie były hołdem dla zmarłego w grudniu ubiegłego roku Mikołaja Figwera, gracza tej drużyny, który jednak nie miał okazji zagrać z Asami na boiskach FLS. Łącznie zaliczył w naszej lidze 11 spotkań w barwach Porty Kraków.

Pokaz siły

Asy NH z łatwością rozbiły czołową drużynę Ligi D z poprzedniego sezonu. Zawodnicy w białych koszulkach szybko wyszli na prowadzenie, a przed przerwą wypracowali sobie 4-bramkową przewagę. Wynik 5:1, choć bardzo niekorzystny nie wyglądał źle w porównaniu do rezultatu drugiej części, która okazała się być dla Ławki Rezerwowych jeszcze gorsza.

Strzelanina w końcówce

O tak wysokim wyniku i dużej liczbie bramek zadecydowało przede wszystkim ostatnie 10 minut gry. Wtedy to oba zespołu strzeliły aż 8 goli z czego 5 było autorstwa Asów, a 3 Ławki Rezerwowych. Asy wygrały więc różnicą 10 bramek wysyłając poważny sygnał w kierunku Bad Boys, że zamierzają liczyć się w walce o tytuł.

C2: BiegunSport - Olsza Team 3:5

Raport meczowy

Kluczowe wzmocnienia

Wygrana Olszy Team nie byłaby możliwa, gdyby nie nowi zawodnicy w zespole. Wystarczy powiedzieć, że wszystkie pięć goli zostało zdobytych i wypracowanych przez drużynowych debiutantów, spośród których najlepiej zaprezentował Yaroslav Pavlushonok, autor jednej bramki i trzech asyst.

Za późno

BiegunSport zdecydowanie za późno zaczął strzelać gole... Pierwsze trafienie dla zawodników w granatowych koszulkach padło dopiero w 40 minucie, gdy Olsza prowadziła już 4:0. Autorem był Konrad Panuś, który potem dołożył jeszcze dwa trafienia kompletując hattricka. Jego starania nie przełożyły się jednak na zdobycz punktową.

Kontuzja

Do końca meczu nie dotrwał Bartłomiej Batko, który już na początku spotkania musiał opuścić spotkanie po niefortunnym uderzeniu w głowę. Uraz ten na pewno trochę popsuł radość z wygranej, która zwiastuje Olszy udany sezon.

C3: Browanje! - Zakręcony Rogal 3:8

Raport meczowy

Pierwszy raz po raz piętnasty

Długich 115 dni musieli czekać sympatycy Futbolowej Ligi Szóstek, by drużyny ponownie wybiegły na murawę po zimowej przerwie. Piętnasty sezon oficjalnie otworzył bramką Krzysztof Malik. Gracz Zakręconego Rogala skorzystał z zagrania Tomasza Stanisza i po upływie ledwie 65 sekund wywiódł swój zespół na czoło.

Zadyszka

To nie był dobry mecz w wykonaniu Browanje! W ekipie w czarno-pomarańczowych strojach upatrywano faworyta potyczki, co zweryfikowane zostało bardzo szybko. Wojciech Niemiec i jego koledzy nie radzili sobie na nowym FLS-owym obiekcie, błyskawicznie tracąc siły i oddając oponentowi inicjatywę. Rywalom nie trzeba było dwa razy powtarzać, więc ci po golach Stanisza i Malika potroili przewagę.

Dwóch to za mało

Zdecydowanie najlepszym graczem pokonanych był Michał Szymakowski, który zanotował wszystkie gole dla swojego teamu. Napastnik był właściwie w pojedynkę odpowiedzialny za grę ofensywną, a i tak sprawiał duże problemy przeciwnikom. Zaangażowaniem dorównywał mu jedynie bramkarz Bartłomiej Frączek, lecz z niezorganizowaną i nieprzygotowaną do trudów meczu defensywą nie mógł wiele zdziałać.

C3: Big Time Kraków - Żymła Siermięga 2:10

Raport meczowy

Jedna jaskółka...

Właściwie wszyscy pytani o rezultat drugiego poniedziałkowego spotkania w Lidze C3 wskazywali, że komplet punktów zdobędzie pewnie Żymła Siermięga. Tymczasem w drugiej minucie gracze Big Time Kraków wygrali przebitkę w środkowej strefie, a Joeffrey Cottens pomknął w kierunku bramki, skutecznie kończąc dobrą okazję. Faworyzowany rywal zdecydowanie przycisnął po tej sytuacji, ale przez około dziesięć minut nie mógł znaleźć metody na świetnie broniącego golkipera i ofiarnie interweniujących obrońców.

...wiosny nie czyni

Wówczas to Dominik Labzik wreszcie zdołał wykorzystać kolejną świetną szansę doprowadzając do remisu. To trafienie zburzyło mur Big Time, którego gra posypała się niczym domek z kart. Formalni goście, głównie dzięki szybkim atakom, momentalnie zbudowali przewagę - m.in. w trzy minuty klasycznego hattricka uzyskał Marzec - co na przerwie dało prowadzenie 6:1.

Nie forsowali

Druga część zawodów nie była już tak mocna w wykonaniu "Siermiężnych", którzy mogli sobie pozwolić na spokojne prowadzenie gry. Kolejne gole zanotowali Marzec, Labzik, a także Patryk Leftwich; na listę strzelców wpisał się również Jakub Dziedzic. BT dzielnie walczyło, mocno pracując na całym boisku, nie odstawiając nóg, lecz nie było w stanie poważniej zagrozić przeciwnikowi. Mimo tego zostało za to nagrodzone drugim bramkowym strzałem - tym razem w wykonaniu Bułgara Daniela Toneva.

Dodaj komentarz

Kod antyspamowy
Odśwież

  Sponsor techniczny:
Member of Interliga Member of Interliga