Menu
A+ A A-

Koniec oczekiwania, rusza 15 edycja FLS!

  • Futbolowa Liga Szóstek
  • Kategoria: Dziś w FLS
  • Odsłony: 540

Dziś rozpoczynamy 15 sezon Futbolowej Ligi Szóstek. Na początek 9 meczów, które odbędą się na nowym FLSowym obiekcie, boisku Hutnika. Najciekawiej zapowiadają się starcia będące rewanżami: Amadeus - Amber oraz FC Po 40-ce - Różowe Pantery. W pierwszym starciu Amadeus będzie chciał się odegrać za porażkę z jesieni, w drugim Pantery spróbują wziąć rewanż za przegraną sprzed... blisko czterech lat.

Godzina 19:40

Asy NH - Ławka Rezerwowych (Liga C2)

Obie drużyny podobnie rozpoczynały przygodę z FLS, w swoim debiutanckim sezonie wywalczając brązowe medale na poziomie Ligi D. Różnica między nimi polega na tym, że Asy zrobiły to pół roku wcześniej i mają za sobą już jeden sezon doświadczenia na trzecim szczeblu rozgrywkowym. Poprzedni sezon dla Asów mógł być chyba małym rozczarowaniem, bo zespół skończył poza ligowym podium, ale też rywalizacja w Lidze C3 była niezwykle trudna. Dziś Asy są faworytem, ale Ławki Rezerwowej nie zamierzamy skreślać, bo zespół ten pokazał jesienią, że jest nieobliczalny.

NASZ TYP: 1

BiegunSport - Olsza Team (Liga C2)

BiegunSport był wymieniany jako główny faworyt Ligi D3 w poprzednim sezonie, ale skończył zmagania na piątym miejscu i dopiero wycofanie się zespołów z wyższych szczebli dało mu promocję do Ligi C. W swoim debiucie na trzecim szczeblu zmierzy się z już całkiem doświadczonym i bardzo solidnym ligowcem. Olsza Team w każdym sezonie kończy zmagania w środku stawki notując z reguły taką samą liczbę wygranych i przegranych. Dziś gracze w czarnych koszulkach mogą zacząć od zwycięstwa, choć mecz raczej nie ma zdecydowanego faworyta.

NASZ TYP: X

Browanje! - Zakręcony Rogal (Liga C3)

Jesień ani dla jednych, ani dla drugich nie była nadzwyczajna i obie drużyny uplasowały się w dolnej części klasyfikacji. Nieco lepiej radziło sobie Browanje!, które zgromadziło cztery oczka więcej, więc dziś to właśnie ekipa Wojciecha Niemca jest nieznacznym faworytem. Zakręcony Rogal jednak w przerwie zimowej kilkom udanymi występami w turniejach Parkowa Cup pokazał, że stać go na lepsze rezultaty niż te jesienne.

NASZ TYP: 1X

Godzina 20:35

FC Po 40-tce - Różowe Pantery (Liga B1)

Drugie w historii starcie tych zespołów. Pierwsze miało miejsce jeszcze w 2014 roku i było otwarciem sezonu Jesień 2014 w Lidze D1. FC Po 40-tce właśnie wygranym 7:3 spotkaniem z Panterami rozpoczęło marsz w górę ligowej hierarchii, w trakcie którego najpierw zdobyło mistrzostwo Ligi D1, a rok później powtórzyło sukces na trzecim szczeblu. Mecz z sierpnia 2014 roku był także ważny dla Różowych Panter, które starciem z FC Po 40-tce zadebiutowało w FLS. Teraz Pantery debiutują w Lidze B i kapitan Piotr Mikołajczyk liczy zapewne na udany rewanż.

NASZ TYP: X

Addent - Al Capone (Liga B2)

Jeden z głównych faworytów Ligi B2 mierzy się z drużyną, która w poprzednim sezonie uplasowała się tuż nad strefą spadkową. Addent w swoim debiucie na poziomie Ligi B trafił więc nie najgorzej i teoretycznie powinien odnieść dziś pewną wygraną. Al Capone bowiem jesienią nie radziło sobie z ligową czołówką, punkty zdobywając tylko z ekipami z dolnej połówki tabeli. Jeśli więc zakładamy, że Addent jest pewniakiem to miejsca w czubie klasyfikacji, to trudno spodziewać się innego rezultatu niż wygranej ekipy Piotra Mazeli.

NASZ TYP: 1

Big Time Kraków - Żymła Siermięga (Liga C3)

Żymła Siermięga po półrocznym rozbracie powraca do tabel ligowych. Przerwa ta nie będzie miała jednak żadnego przełożenia na boiskowe poczynania, bo zespół de facto grał cały czas, tyle że pod inną nazwą. Pierwszym rywalem Żymły jest międzynarodowe towarzystwo z Big Time Kraków. Zawodnicy w niebieskich koszulkach jesienią debiutowali na trzecim szczeblu i nie był to debiut udany. Big Time skończył zmagania w strefie spadkowej, więc dziś po trzy oczka powinni sięgnąć "Siermiężni".

NASZ TYP: 2

Godzina 21:30

TEB Edukacja - GDA Investment (Liga A)

Ciekawie zapowiadające się starcie, starcie z podtekstami. Nie jest tajemnicą, że kilku graczy GDA to klubowi podopieczni Wojciech Ankowskiego, a więc gracza... Edukacji. Obowiązki w futbolu 11-osobowym kilkukrotnie już dziesiątkowały kadrę GDA, ale dziś powinno być inaczej. Jeśli zespół Grzegorza Gęgotka pojawi się najmocniejszym składzie, to będzie mógł pokrzyżować plany Edukacji, tak jak miało to miejsce jesienią 2016 roku (remis 2:2). Potem jednak trzy razy z rzędu wygrywał TEB i dziś także jest faworytem

NASZ TYP: 1

Amadeus - Amber (Liga A)

Pojedynek beniaminków Ligi A oraz dwóch najlepszych drużyn Ligi B2 w poprzedniej edycji. Dla Amadeusa to absolutny debiut na najwyższym szczeblu, z kolei Amber ma już za sobą wiele sezonów rozegranych w Lidze A, w czasie których wywalczył nawet wicemistrzostwo FLS. O powtórzeniu tego sukcesu Amber raczej nie ma co myśleć, ale już o powtórzeniu wyniku z jesieni i pokonaniu Amadeusa jak najbardziej tak. My mamy tylko nadzieję, że mecz dostarczy większej dawki emocji niż starcie jesienne, wygrane przez Amber aż 8:1.

NASZ TYP: 2

Gramy Swoje - Piomet AMR Campania (Liga B1)

Jedni grają w Futbolowej Lidze Szóstek od 2012 roku, drudzy przygodę z rozgrywkami zaczęli jeszcze wcześniej, bo w 2011 roku. Mimo tak długiego stażu na FLSowych boiskach zespoły Gramy Swoje i Piometu zmierzą się dopiero pierwszy raz w bezpośrednim starciu. W poprzedniej edycji zespoły te spisywały się raczej poniżej oczekiwań. Gramy Swoje wygrało ledwie cztery mecze, Piomet z kolei uplasował się na szóstej lokacie, a z reguły na poziomie Ligi B bił się o medale. Dziś większe szanse na udany start dajemy Piometowi.

NASZ TYP: 2

Dodaj komentarz

Kod antyspamowy
Odśwież

  Sponsor techniczny:
Member of Interliga Member of Interliga