Menu
A+ A A-

Zapowiedź sezonu Wiosna 2018 - Liga C3

  • Futbolowa Liga Szóstek
  • Kategoria: Analizy
  • Odsłony: 253

W Lidze C3 również można wskazać zdecydowanego faworyta. Jest nim ekipa mistrza Ligi D1 z poprzedniego sezonu, a więc ekipa Krupiński Pompy. O pozostałe dwa miejsca na podium powinny rywalizować drużyny Jaglacci Tinderwoves, NZS UEK FC oraz Żymły Siermięgi. Ciekawie powinno być także w dolnych rejonach tabeli, a walkę o utrzymanie powinno być zamieszanych co najmniej kilka ekip. W tym gronie można wymienić Big Time Kraków, Comarch, FC Revolution, Nosaczy, Pakerbox.pl oraz Zakręconego Rogala. Rywalizacja w Lidze C3 zapowiada się więc wiosną bardzo interesująco.

Big Time Kraków

Zespół Big Time Kraków nie będzie miło wspominał sezonu jesiennego, który co prawda bardzo dobrze rozpoczął, ale fatalnie zakończył. Zajęcie dwunastego miejsca w Lidze C1 oznaczało spadek do niższej ligi, ale ze względu na wycofanie się kilku drużyn udało się zachować miejsce na trzecim szczeblu. Według nas Big Time Kraków ponownie czeka walka o utrzymanie. Wiele będzie zależało od tego, czy drużyna ta częściej będzie nawiązywać do swoich najlepszych występów w poprzednich rozgrywkach, czy raczej do tych najsłabszych. W kadrze pojawiło się kilku nowych zawodników, których nie mieliśmy okazji wcześniej oglądać na boiskach FLS, a więc niewiele możemy powiedzieć o tym, jaki wpływ będą oni mieli na grę Big Time Kraków.

TYP: Miejsca 9-14

Browanje!

Ekipa Browanje! ma za sobą całkiem udany sezon jesienny, w którym wywalczyła miejsce w środku stawki. Niewątpliwą siłą Browanje! było to, że ekipa ta regularnie punktowała w starciach z zespołami, które na koniec sezonu znalazły się w tabeli niżej. Co prawda w rywalizacji z czołówką tak kolorowo już nie było, ale ósme miejsce należy odbierać jako spory sukces drużyny Wojciecha Niemca. Teraz przed nią nie lada wyzwanie, jakim będzie utrzymanie wywalczonej jesienią lokaty. Naszym zdaniem jest to jak najbardziej możliwe.

TYP: Miejsca 5-8

Comarch

Team Wojciecha Bartusiaka mimo zajęcia jesienią dopiero szóstej pozycji w Lidze D1 uzyskał promocję do wyższej ligi i wiosną przystąpi do rywalizacji w Lidze C3. Dla zespołu, któremu zdarzały się wpadki na czwartym poziomie rozgrywkowym, gra na wyższym szczeblu na pewno będzie sporym wyzwaniem. Podstawowym celem Comarchu powinno być utrzymanie. Jeśli Comarch to osiągnie to będzie można mówić o sukcesie tego zespołu. Kadra nie została specjalnie wzmocniona i w Lidze C3 powalczą ci sami zawodnicy, których w barwach Comarchu oglądaliśmy w poprzednim sezonie.

TYP: Miejsca 9-14

Curva da Morte FC

Jesienią Curva da Morte FC dała się poznać jako zespół, który szczególny nacisk kładzie na uważną grę w defensywie. Taka postawa zaowocowała tytułem wicemistrzowskim w Lidze D3 i awansem do wyższej ligi. Według nas Curva da Morte ma spore szanse, aby włączyć się do walki o czołowe lokaty również w Lidze C3, chociaż bardziej realne wydaje się miejsce w środku stawki Co prawda nie wiemy, jak zespół ten będzie funkcjonował w nowych realiach, ale zakładamy, że szybko się w nich odnajdzie. Zapewne będzie prezentował podobny, bardzo niewygodny dla rywali, defensywny styl gry. Skoro ostatnio udało się odnieść sukces, to dlaczego teraz miałoby się to nie udać ?

TYP: Miejsca 5-8

FC Revolution

Zespół FC Revolution wywalczył promocję do wyższej ligi, mimo zajęcia jesienią dość odległej pozycji w Lidze D1. Drużyna ta w swoim debiutanckim w Futbolowej Lidze Szóstek sezonie więcej meczów przegrała niż wygrała, dlatego łatwo się domyślić, że w wyższej lidze czeka ją ciężki los. Niejako z góry "skazujemy" FC Revolution na walkę o utrzymanie i nie spodziewamy się, aby udało się tej ekipie wywalczyć więcej niż kilka punktów. Naszym zdaniem przygoda FC Revolution z trzecim poziomem rozgrywkowym potrwa tylko jeden sezon.

TYP: Miejsca 9-14

Jaglacci Tinderwolves

Gracze Jaglacci Tinderwolves na pewno po zakończeniu sezonu jesiennego odczuwali spory niedosyt. Długo grali w kratki, osiągając wyniki poniżej swoich możliwości. Dopiero w końcowej fazie zmagań grali na miarę posiadanego potencjału, wygrali kilka spotkań z rzędu i w efekcie zajęli piąte miejsce w Lidze C1. Jeśli zespół Jaglacci utrzyma w nadchodzącym sezonie dyspozycję z końcówki poprzednich rozgrywek to naszym zdaniem będzie w stanie włączyć się do walki o czołowe lokaty. Do zespołu dołączył m.in. Adam Bednarek, który jesienią pokazał się z dobrej stronie w Kaprinie Kraków i może się okazać dla Jaglacci Tinderwolves dużym wzmocnieniem.

TYP: Miejsca 1-4

Krupiński Pompy

Skazany na sukces zespół Krupiński Pompy sprostał jesienią oczekiwaniom i w cuglach sięgnął po tytuł mistrzowski w Lidze D1, odnosząc po drodze komplet zwycięstw. Przed startem nowego sezonu właśnie w tej drużynie należy upatrywać kandydata nr 1 do złotego medalu w Lidze C3. Potencjał w zespole drzemie niewątpliwie ogromny, co już nieraz zostało udowodnione. Ciekawi jesteśmy, czy droga do tytułu będzie dla ekipy Jakuba Mokrzyckiego równie łatwa, czy jednak znajdzie się zespół, który będzie w stanie utrudnić życie i realnie zagrozić faworytowi.

TYP: Miejsca 1-4

Nosacze

Nosacze awans wywalczyły zajmując czwarte miejsce w Lidze D2, chociaż mało kto widział tą ekipę w ligowej czołówki. Teraz Nosaczom przyjdzie się mierzyć ze znacznie mocniejszymi rywalami i o równie dobre wyniki może być ciężko. Według nas Nosacze do samego końca będą uwikłane w walkę o utrzymanie i trudno przewidzieć jaki będzie jest ostateczny wynik. Jeśli Nosaczom jednak uda się utrzymać to będzie można mówić o małym sukcesie tej drużyny.

TYP: Miejsca 9-14

NZS UEK FC

"Akademicy" kompletnie nie poradzili sobie jesienią w Lidze B2 i po zaledwie jednym sezonie w niej spędzonym wrócili na trzeci szczebel rozgrywkowy. Pomimo tego, że ostatnio NZS zawiódł oczekiwania, przed startem sezonu wiosennego umieszczamy ten zespół w gronie faworytów Ligi C3. Może nie będzie się on bił o tytuł mistrzowski, ale miejsce w ścisłej czołówce wydaje się być jak najbardziej w jego zasięgu. Dużo zależeć będzie od frekwencji na meczach, która jesienią była prawdziwą bolączką Marcina Sarapaty.

TYP: Miejsca 1-4

Pakerbox.pl

Pakerbox.pl przystępuje do rywalizacji w Lidze C3 jako brązowy medalista Ligi D2 z poprzedniego sezonu. W kadrze nie doszło do żadnych przetasowań i podbić wyższą ligę postarają się ci sami zawodnicy, którzy doprowadzili drużynę do trzeciego miejsca jesienią. Naszym zdaniem Pakerbox.pl należy wymienić w gronie zespołów, które przez większą część będą się znajdować w strefie spadkowej lub jej okolicach. Oczywiście nie odbieramy tej drużynie szans na odniesienie sukcesu, ale bardziej prawdopodobne wydaj się jednak miejsce w dolnych rejonach tabeli.

TYP: Miejsca 9-14

Pink Bowling

Dysponująca już sporym doświadczeniem w FLS ekipa Pink Bowling nie zalicza się co prawda do ligowej czołówki, ale można odnieść wrażenie, że na trzecim poziomie rozgrywkowym mimo wszystko osiąga rezultaty nieco poniżej swoich możliwości. Naszym zdaniem Wiosna 2018 może okazać się przełomowa i Pink Bowling wywalczy miejsce w górnej połówce tabeli. Nie twierdzimy, że będzie się od razu bić o czołowe lokaty, ale szóste-siódme jest jak najbardziej w zasięgu tej drużyny.

TYP: Miejsca 5-8

Porta Kraków

Ten bardzo doświadczony i ograny na FLSowych boiskach zespół zaskoczył jesienią wiele osób, zajmując w wymagającej Lidze C3 siódme miejsce. Porta pokazała tym samym, że ma naprawdę spore możliwości i absolutnie nie należy jej lekceważyć. Naszym zdaniem ekipa Łukasza Preissa jak najbardziej ma szanse ponownie osiągnąć dobry wynik, być może jeszcze lepszy od tego z poprzedniego sezonu. Wiele będzie jednak zależeć od frekwencji na meczach oraz dyspozycji jej liderów.

TYP: Miejsca 5-8

Zakręcony Rogal

Zakręcony Rogal jesienią osiągnął zamierzony cel i utrzymał się na trzecim szczeblu rozgrywkowym. Według nas nadchodzący sezon może być bliźniaczo podobny i Rogala czeka kolejna ciężka batalia o zachowanie ligowego bytu. Wątpliwości co do losów tej drużyny wiosną budzi również zgłoszenie bardzo wąskiej kadry, co w trakcie rozgrywek może okazać się sporym problemem. Nie przekreślamy przedwcześnie szans Zakręconego Rogala na wykręcenie dobrego wyniku, ale sukcesem będzie zajęcie miejsca "nad kreską".

TYP: Miejsca 9-14

Żymła Siermięga

Na papierze jest to jeden z głównych faworytów do podium Ligi C3. Żymła Siermięga ma bowiem w swojej kadrze wielu zawodników ze sporym doświadczeniem w Lidze A. Podobnie było jednak również przed startem poprzedniego sezonu. Jesień 2017 w wykonaniu Żymły, wtedy występującej pod nazwą 95 Tez Marcina Lutra, była mocno rozczarowująca i skończyło się na ósmy miejscu. Z dużej chmury spadł więc mały deszcz. Czy tym razem będzie inaczej? Tego nie jesteśmy do końca pewni, jednak potencjał drzemiący w zespole jest na tyle duży, że nie sposób nie wymienić go w gronie kandydatów do walki o czołowe lokaty.

TYP: 1-4

Dodaj komentarz

Kod antyspamowy
Odśwież

  Sponsor techniczny:
Member of Interliga Member of Interliga