Menu
A+ A A-

Zapowiedź sezonu Wiosna 2018 - Liga C2

  • Futbolowa Liga Szóstek
  • Kategoria: Analizy
  • Odsłony: 191

Liga C2 w sezonie wiosennym będzie miała jednego zdecydowanego faworyta. Najpoważniejszym kandydatem do triumfu mistrzowskiego jest naszym zdaniem ekipa Bad Boys. Próbować nawiązać walkę z tym zespołem postarają się w pierwszej kolejności drużyny Armagedonu oraz Asów NH, dla których powinno się znaleźć miejsce na ligowym podium. W stawce jest kilka drużyn, których potencjał oceniamy podobnie, i które powinny powalczyć o miejsce w górnej połówce tabeli. Jeśli chodzi o rywalizację na dole tabeli, to do walki o utrzymanie typujemy BiegunSport, CCKS Chłopy, FC Po Staremu, KS Augustyn oraz Shamrock.

Armagedon

Zespół Armagedonu ma za sobą niezbyt udaną przygodę na drugim poziomie rozgrywkowym, która skończyła się po zaledwie jednym sezonie. Bogatszy o jesienne doświadczenia Armagedon należy według nas zaliczyć do grona ekip, które powinny się znaleźć po 13 kolejkach sezonu na jednej z czołowych pozycji. Co prawda włączyć się do walki o tytuł mistrzowski graczom Armagedonu będzie niezwykle ciężko, ale nie wykluczamy, że zakręcą się oni w okolicach podium. Kapitan drużyny Jakub Luraniec zapewnia, że celem jego ekipy jest szybki powrót do Ligi B.

TYP: Miejsca 1-3

Asy NH

Asy były wymieniane w gronie faworytów do medalu w swojej lidze już jesienią, ale wtedy skończyło się "tylko" na czwartym miejscu. Naszym zdaniem wiosną Asy NH w Lidze C2 będą wiodącą siłą i poprawią lokatę z poprzedniego sezonu, meldując się tym samym na ligowym podium. Zespół wzmocnił przed nowymi rozgrywkami Jacek Okarmus, który ma wprowadzić dodatkowy spokój w poczynania formacji defensywnej. Z nim w składzie szanse Asów na odniesienie wiosną sukcesu jeszcze bardziej rosną.

TYP: Miejsca 1-3

Bad Boys

Ekipa Bad Boys pokazała jesienią ogromny potencjał, przechodząc przez rywalizację w Lidze D2 jak burza i pewnie sięgając po tytuł mistrzowski z kompletem zwycięstw. Ambicje Dawida Rupy i kolegów na tym się jednak nie kończą. Zamierzają oni zdominować także sezon wiosenny w Lidze C2. I naszym zdaniem może do tego dojść. Bad Boys są według nas głównym faworytem do złotego medalu, tym bardziej, że ze z mistrzowskiego zespołu nikt nie odszedł, a dodatkowo został on wzmocniony przez Konrada Kawalera, który dotychczas świetnie sobie radził w ZSK '97. Na tą chwilę jedyna wątpliwość dotyczy bilansu, z jakim Bad Boys skończą wiosenne zmagania.

TYP: Miejsca 1-3

BiegunSport

BiegunSport był przed poprzednim sezonem uważany za jednego z głównych kandydatów do triumfu w Lidze D3, ale nie udźwignął roli faworyta i zajął, rozczarowujące wielu, piąte miejsce. Wystarczyło to jednak do wywalczenia awansu na trzecim poziom rozgrywkowy. Naszym zdaniem zawodników tej drużyny czeka trudne zadanie, jakim będzie zachowanie ligowego bytu, ale znaleźć się na mecie "nad kreską" nie będzie łatwo. Może jednak być i tak, że w momencie gdy nikt na nich nie stawia, gracze BiegunSport "odpalą" i staną się "czarnym koniem" wiosennych zmagań w Lidze C2.

TYP: Miejsca 9-14

Black Hawks

"Czarne Jastrzębie" otarły się jesienią o spadek, ale dzięki doskonałemu finiszowi udało się ugasić pożar i zespół ten wiosnę spędzi w Lidze C2. Black Hawks to zespół naprawdę nieprzewidywalny i ciężko powiedzieć, czego można się po nim spodziewać. Stać go bowiem zarówno na nawiązanie walki z najlepszymi, jak i na niespodziewaną wpadkę z niżej notowanym rywalem. Przed startem nowego sezonu dajemy ekipie Ryszarda Kalety kredyt zaufania i typujemy ją do zajęcia miejsca w górnej części tabeli, gdyż właśnie tak oceniamy potencjał i możliwości graczy znajdujących się w kadrze Black Hawks.

TYP: Miejsca 4-8

CCKS Chłopy

Zespół Chłopów zaliczył całkiem udaną kampanię jesienną, w której zajął w Lidze D1 wysokie czwarte miejsce. Imponująca była w ich wykonania zwłaszcza końcówka sezonu, kiedy to wygrali pięć kolejnych spotkań. Odnoszenie zwycięstw na trzecim szczeblu rozgrywkowym na pewno nie będzie Chłopom przychodzić z taką łatwością, ale kilka meczów wygrać zapewne się uda. Drużyna ta będzie sobie musiała wiosną radzić bez Konrada Banasia, który zdecydować się rozpocząć własny projekt w FLS. Według nas Chłopy przez większą część sezonu będą się kręcić w okolicach strefy spadkowej. Pomóc w utrzymaniu może im nie tylko dobra postawa na boisku, ale także gorący doping niezawodnych fanów.

TYP: Miejsca 9-14

eLCe

Ekipa Wojciecha Wołoszyna wyrobiła sobie markę naprawdę solidnego ligowca na trzecim poziomie rozgrywkowym, ale jesienią zaliczyła spory regres w osiąganych wynikach. Jeśli sytuacja nie ulegnie zmianie, i eLCe będzie prezentować się podobnie jak w poprzednich rozgrywkach, to zapewne uwikła się w ciężką batalię utrzymanie. Naszym zdaniem tak źle jednak nie będzie i dla eLCe znajdzie się miejsce w środku ligowej stawki. Na pewno zespół ten będzie sobie musiał sobie radzić bez Michała Nazima, który odszedł do Walkovera z Ligi B2. Nie przekreśla to jednak szans eLCe w walce o górną połówkę tabeli, chociaż wypełnić powstałą w wyniku tego ruchu lukę w defensywie nie będzie łatwo.

TYP: Miejsca 4-8

FC Po Staremu

FC Po Staremu po jednym sezonie spędzonym na czwartym szczeblu rozgrywkowym wraca do wyższej ligi. Zespół ten zajął jesienią co prawda dopiero siódme miejsce w Lidze D2, ale dzięki wycofaniu się kilku ekip, udało mu się awansować. W niższej lidze FC Po Staremu radziło sobie przeciętnie, dlatego trudno się spodziewać, aby było w stanie bić się o czołowe lokaty na wyższym poziomie. Według nas ekipa ta jest głównym kandydatem do spadku z Ligi C2 i wszyscy rywale liczą zapewne w rywalizacji z FC Po Staremu na łatwą zdobycz punktową. Kilka punktów FC Po Staremu wiosną jednak na pewno zdobędzie, ale wątpliwe, aby udało się zdobyć ich wystarczającą ilość do utrzymania.

TYP: Miejsca 9-14

Jala Dreips

Zespół ten, jeszcze jako Katedra CMUJ, zaprezentował się w rozgrywkach jesiennych z naprawdę dobrej strony. Udało się zająć na mecie piąte miejsce i naszym zdaniem powtórzenie takiego rezultatu wiosną jest jak najbardziej możliwe. Konkurencja do zajęcia miejsca w górnej części tabeli będzie jednak spora i chcąc się w niej znaleźć Jala Dreips musi wystrzegać się przede wszystkim wpadek z niżej notowanymi przeciwnikami. Dobrymi występami w poprzednim sezonie gracze Jala Dreips wysoko zawiesili sobie poprzeczkę i ciekawi jesteśmy, czy uda im się jeszcze poprawić ten rezultat.

TYP: Miejsca 4-8

KS Augustyn

KS Augustyn z trudem bo z trudem, ale zdołał się jesienią utrzymać na trzecim szczeblu rozgrywkowym. Według nas wiosną zespół ten czeka podobny los i w wyrównanej Lidze C2 KS Augustyn znajdzie się w dolnych rejonach tabeli, ponownie walcząc o zachowanie ligowego bytu. Na pewno na korzyść Augustyna przemawia już spore ligowe doświadczenie, które może okazać się kluczowe. Do nowych rozgrywek zespół ten przygotowywał się m.in. występując w Pucharze Ligi, w którym spisał się bardzo dobrze, docierając aż do strefy medalowej.

TYP: Miejsca 9-14

Olsza Team

Dla Olszy Team zbliżający się wielkimi krokami sezon wiosenny będzie już czwartym, który zespół ten spędzi na trzecim poziomie rozgrywkowym. I trzeba powiedzieć, że w trakcie trzech dotychczasowym Olsza Team dorobiła się miana naprawdę solidnego ligowca, z którym każdy musi się liczyć. Ponowne zajęcie miejsca w środku stawki jest naszym zdaniem jak najbardziej w zasięgu graczy Olszy Team, ale jesteśmy ciekawi, czy będą oni w stanie zanotować progres w osiąganych wynikach, który oznaczałby miejsce w ścisłej czołówce Ligi C2. Szanse na to są, ale konkurencja w przypadku tej ligi jest jednak naprawdę spora.

TYP: Miejsca 4-8

Shamrock

Jedyny zespół, który jesienią w Lidze D2 starał się wywierać jakąkolwiek presję na Bad Boys. Ostatecznie Shamrock musiał zadowolić się drugim miejscem, co i tak jest naprawdę sporym osiągnięciem. Teraz poprzeczka przed graczami Shamrocka zawieszona jest znacznie wyżej i wiosną przyjdzie im rywalizować z dużo mocniejszymi ekipami. Przed startem sezonu nie chcemy całkowicie przekreślać ich szans, ale naszym zdaniem czeka ich trudna batalia o utrzymanie, w której jednak nie stoją na straconej pozycji.

TYP: Miejsca 9-14

Ławka Rezerwowych

Zebrana naprędce przez Jakuba Pułkowskiego ekipa radziła sobie jesienią zaskakująco dobrze, rzutem na taśmę zajmując w Lidze D3 miejsce na najniższym stopniu podium. Ponowne włączenie się Ławki Rezerwowych do walki o czołowe lokaty jest naszym zdaniem bardzo mało prawdopodobne i zespół ten powinien sobie postawić za cel przede wszystkim spokojne utrzymanie. Według nas szansa na to jest, aczkolwiek nie można wykluczyć scenariusza, w którym Ławka Rezerwowych znajdzie się na koniec sezonu w strefie spadkowej.

TYP: Miejsca 9-14

Żubry

Żubry na pewno nie tak wyobrażały sobie swój pierwszy sezon na trzecim poziomie rozgrywkowym. Zespół ten miał jesienią spore kłopoty ze zdobywaniem punków i ostatecznie zakończył zmagania dopiero na dziesiątej pozycji. Jest to bez wątpienia wynik poniżej możliwości i oczekiwań graczy tego zespołu. Naszym zdaniem wiosną Żubry uporządkują swoją grę i będą się prezentować o niebo lepiej, co przełoży się na zdecydowanie lepszy wynik punktowy i znacznie wyższą lokatę. Jeśli chodzi o Żubry to typujemy, że zajmą miejsce przynajmniej w środku ligowej stawki.

TYP: 4-8

Dodaj komentarz

Kod antyspamowy
Odśwież

  Sponsor techniczny:
Member of Interliga Member of Interliga