Menu
A+ A A-

Zapowiedź sezonu Wiosna 2018 - Liga C1

  • Futbolowa Liga Szóstek
  • Kategoria: Analizy
  • Odsłony: 169

Rywalizacja w Lidze C1 zapowiada się bardzo interesująco, a stawka drużyn wygląda na bardzo wyrównaną. Ciężko wskazać jednego, zdecydowanego faworyta, a do wyścigu o tytuł mistrzowski powinno włączyć się co najmniej kilka ekip. Naszym zdaniem największe szanse na końcowy triumf ma drużyna Adgosklepu.pl. Szyki pokrzyżować jej powinny w pierwszej kolejności zespoły Deep Blue, Chłopców do Bicia oraz Nie ma Lipy. Równie ciekawie zapowiada się walka na dole tabeli. Naszym zdaniem w walkę o utrzymanie uwikłany będzie Albatros, Grande Bande, Heineken HGSS, Inter Kraków oraz Vittoria Kraków.

Adgosklep.pl

Adgosklep.pl dwa ostatnie sezony kończył na szóstym miejscu, co dla tak ambitnej drużyny na pewno było małym rozczarowaniem. Być może właśnie dlatego w zespole, naszym zdaniem, głównego faworyta do triumfu w Lidze C1 doszło w przerwie między sezonami do sporych roszad w składzie. Z Adgosklepu odeszli m.in. bracia Grudzień, a więc jego liderzy, i ciekawi jesteśmy jak Adrian Sikora wypełni powstałe w ten sposób luki. W kadrze zgłoszonych zostało kilku zawodników, którzy debiut w Futbolowej Lidze Szóstek mają jeszcze przed sobą, dlatego ciężko powiedzieć coś o ich potencjale i możliwościach. Niemniej Adgosklep.pl nadal jest zespołem bardzo mocnym i każdym musi się z nim liczyć.

TYP: Miejsca 1-4

Albatros

Albatros prezentował się jesienią w Lidze C2 bardzo solidnie, co zaowocowało miejscem w górnej połówce tabeli. W sezonie wiosennym szansa na wywalczenie równie wysokiego miejsca naszym zdaniem także istnieje. Damian Frasik zdołał utrzymać skład z poprzednich rozgrywek, stawiając na stabilizację i zgranie, a więc mniej więcej wiemy, czego po Albatrosie możemy się spodziewać. Na pewno zespół ten stać na nawiązanie równorzędnej walki z każdym przeciwnikiem w Lidze C1.

TYP: Miejsca 5-9

Chłopcy do Bicia

W wicemistrzu Ligi D1 z poprzedniego sezonu upatrujemy jednego z kandydatów do znalezienia się wiosną na podium Ligi C1. Potencjał w zawodnikach z kadry Chłopców do Bicia na pewno drzemie spory i ciekawi jesteśmy, czy będą w stanie udowodnić to na boisku. Jesienią Chłopcy do Bicia mieli momentami problemy z ustabilizowaniem formy i zdarzały im się słabsze mecze. Jeśli większe wpadki zostaną wyeliminowane, a liderzy zespołu dogadają się na murawie, to możemy się spodziewać, że Chłopcy będą czołową siłą w lidze.

TYP: Miejsca 1-4

Deep Blue

Postawa Deep Blue była jedną z większych niespodzianek poprzedniego sezonu. Nikt specjalnie nie stawiał na Deep Blue, a tymczasem zespół ten bez większych problemów sięgnął po tytuł mistrzowski w Lidze D3. Jako mistrza należy go traktować więc bardzo poważnie. Według nas Deep Blue może porządnie namieszać wiosną w Lidze C1 i nie jest bez szans w walce o pozycje medalowe. Udało się utrzymać mistrzowski skład, do którego doszło kilku zawodników bez większego doświadczenia w FLS. Czekamy na pierwsze mecze w wykonaniu Deep Blue i ciekawi jesteśmy, czy spełni nasze oczekiwania i wywiąże się z roli faworyta.

TYP: Miejsca 1-4

Grande Bande

Tomasz Sambor już w pierwszym sezonie istnienia zespołu mógł razem z kolegami świętować awans do wyższej ligi. Teraz przed Grande Bande znacznie poważniejsze wyzwanie, jakim będzie utrzymanie się w szeregach Ligi C1. Zespół nie dokonał poważniejszych wzmocnień, dlatego należy się spodziewać, że w nadchodzącym sezonie będzie się prezentował podobnie jak jesienią. Według nas Grande Bande będzie miało w Lidze C1 bardzo ciężkie życie i nie spodziewamy się, aby przygoda tej drużyny z trzecim szczeblem rozgrywkowym potrwała dłużej niż jedną rundę.

TYP: Miejsca 10-14

Heineken HGSS

Zespół Heinekena skorzystał na wycofaniu się z rozgrywek kilku drużyn z trzeciego poziomu i awansował do wyższej ligi mimo zajęcia jesienią szóstej pozycji w Lidze D2. Heineken wraca więc na trzeci szczebel rozgrywkowy po dwóch sezonach przerwy. Naszym zdaniem drużynę Janusza Dziurzyńskiego czeka ciężka walka o utrzymania. Większość rywali będzie liczyła bowiem na łatwą zdobycz w rywalizacji z Heineken. Nie odbieramy "Piwoszom" oczywiście zupełnie szans, ale ich ewentualne utrzymanie w Lidze C1 będzie trzeba traktować w kategoriach niespodzianki.

TYP: Miejsca 10-14

Inter Kraków

Inter Kraków był przed startem poprzedniego sezonu uznawany za jednego z głównych kandydatów do spadku w Lidze C2, ale na przekór wielu zdołał się jednak utrzymać. Sytuacja drużyny od tego czasu niewiele się zmieniła i przed startem kolejnego sezonu również niejako "skazujemy" Inter na miejsce w dolnej części tabeli. Inter nie stoi jednak na straconej pozycji, ale niezwykle istotne będzie punktowania w starciach z przeciwnikami o, według nas, zbliżonym potencjale. Do Interu przed nowym sezonem dołączył Tomasz Echta, który poprzednio grał w ZSK'97. Reszta kadry pozostała jak dotąd bez zmian.

TYP: Miejsca 10-14

Lift-Med

Ta niezwykle zasłużona dla Futbolowej Ligi Szóstek drużyna, po raz pierwszy zagra na trzecim szczeblu rozgrywkowym. Ciekawi jesteśmy z jakim nastawieniem przystąpią do wiosennych zmagań gracze Lift-Medu i czy będą w stanie się odnaleźć w rzeczywistości Ligi C1. Doświadczenie z pewnością jest po ich stronie, ale może okazać się to niewystarczające. Według nas kolejny spadek Lift-Medowi nie grozi, ale ciężko będzie tej ekipie włączyć się do walki o czołowe lokaty, a co za tym idzie, i szybki powrót na drugi poziom. Najbezpieczniej będzie stwierdzić, że Lift-Med zajmie miejsce w środku stawki. Być może w górnej połówce tabeli.

TYP: Miejsca 5-9

Nie ma Lipy

Najnowsza historia Nie ma Lipy to bardzo interesujący przypadek. Zespół w trzech ostatnich sezonach kończył rywalizację na najgorszym miejscu dla sportowca, a więc tuż za podium. Podium i medal za każdym razem były na wyciągnięcie ręki, ale brakowało postawienia przysłowiowej "kropki nad i", a ekipa Rafała Furgała trzykrotnie musiała obejść się smakiem. Naszym zdaniem Nie ma Lipy w końcu wykona krok naprzód i na szyjach zawodników tego zespołu zawisną medale. Bo jak nie teraz, to kiedy?

TYP: Miejsca 1-4

Rafis B

Poprzedni sezon nie był dla drugiej drużyny Rafisu specjalnie udany. Skończyło się miejscem w strefie spadkowej, ale dzięki wycofaniu się kilku drużyny Rafis B otrzymał drugą szansę w Lidze C1. Jesienią zespół ten miał spore problemy z ustabilizowaniem formy, dlatego ciężko nam napisać teraz coś pewnego o jego możliwościach przed zbliżającym się sezonem. Wydaje nam się, że może być on bliźniaczo podobny do poprzedniego, a więc Rafis B będzie przeplatał całkiem niezłe występy nieudanymi i ponownie będzie balansował na krawędzi strefy spadkowej.

TYP: Miejsca 10-14

Relaksmisja

Dla Relaksmisji startujący na dniach sezon będzie czwartym, który spędzi na trzecim szczeblu rozgrywkowym. Dotychczasowe trzy pokazały, że Relaksmisja jest bardzo solidnym ligowcem, który nie ma problemów z zajęciem miejsca w środku stawki. Jest to niewygodny rywal dla każdego, dobrze zorganizowany w defensywie, jednak jego problemem są wpadki z niżej notowanymi przeciwnikami, które Relaksmisji zdarzają się praktycznie w każdym sezonie. Jeśli uda się je wyeliminować to niewykluczone, że Relaksmisja poprawi swoje najlepsze osiągnięcie, jakim jest dwukrotne zajęcie siódmego miejsca.

TYP: Miejsca 5-9

SoInteractive SA

Dla Graczy SoInteractive SA sezon jesienny musiał być pewnego rodzaju rozczarowaniem. Po bardzo udanej wiośnie na pewno mieli rozbudzone apetyty, a tymczasem skończyło się "tylko" na dziewiątej lokacie. Przed startem nowych rozgrywek celem zespołu powinien być powrót do ligowej czołówki. Naszym zdaniem SoInteractive ma spore szanse, aby znaleźć się w górnej połówce tabeli, a być może się wskórać coś więcej. Pomóc ma w tym m.in. znany z występów w EmiTelu Kacper Barylski.

TYP: Miejsca 5-9

TEB Edukacja B

Drugi zespół TEB Edukacji z bardzo dobrej strony zaprezentował się w poprzednich rozgrywkach, w których zajął trzecie miejsce w Lidze D1, co oznaczało automatyczny awans na wyższy poziom rozgrywkowy. Na wiosnę zespół ten o miejsce na podium bić się raczej nie będzie, ale w walce o środek tabeli wcale nie jest bez szans. Wiele będzie zależeć od tego, czy, podobnie jak to miało miejsce jesienią, TEB B będzie regularnie punktował w starciach z teoretycznie niżej notowanymi przeciwnikami.

TYP: Miejsca 5-9

Vittoria Kraków

Zespół Vittorii Kraków po krótkiej przerwie wraca na trzeci szczebel rozgrywkowy FLS. Ciekawi jesteśmy, czy Vittorianie będą się na boisku prezentować na tyle dobrze, aby ich przygoda z Ligą C1 potrwała dłużej niż jeden sezon. Według nas Vittoria do samego końca będzie uwikłana w walkę o utrzymanie. Kilka dobrych spotkań z pewnością zespół ten rozegra, jednak czy zdobędzie w nich wystarczającą liczbę punktów, aby zachować ligowy byt?

TYP: 10-14

Dodaj komentarz

Kod antyspamowy
Odśwież

  Sponsor techniczny:
Member of Interliga Member of Interliga