Menu
A+ A A-

Zapowiedź sezonu Wiosna 2018 - Liga B2

  • Futbolowa Liga Szóstek
  • Kategoria: Analizy
  • Odsłony: 197

W tym sezonie Liga B2 nie wygląda na tak mocno obsadzoną jak B1, ale wydaje się być bardziej wyrównana. Jeśli chodzi o mistrzowski tytuł to bić o niego powinny się przede wszystkim ekipy Addentu oraz Comfort Tours Cracow, które znają się doskonale z poprzedniego sezonu. Chrapkę na czołowe lokaty ma z pewnością duet spadkowiczów z Ligi A, a więc Aptiv oraz Valposiano. Miejsce w górnej połówce tabeli powinno się także znaleźć dla AS Maestro, Walkovera oraz CA Sharks. Pewną niewiadomą jest dyspozycja Czyżyn, które tak dobrze radzą sobie w bieżącej edycji Pucharu Ligi. Ciężka walka o utrzymanie czeka natomiast naszym zdaniem ekipy Al Capone oraz Royal Ride FC.

Addent

Ekipa Piotra Mazeli po dwóch wywalczonych tytułach mistrzowskich na niższych szczeblach z całą pewnością nie zamierza spocząć laurach i chce włączyć do walki o miejsce na najwyższym stopniu podium również tym razem. I naszym zdaniem są na to całkiem spore szanse. Kadra Addentu nie uległa większym zmianom i podbić Ligę B2 postarają się w większości ci sami gracze, którzy przyczynili się do dwóch wcześniejszych mistrzostw. Pomóc w zdobyciu kolejnego mają Mirosław Kajak, znany z występów w Oświecenia Team, Marek Kuczek, jesienią grający w EmiTelu oraz Michał Nawrot, który z kolei wiosną 2016 roku zaliczył krótki, aczkolwiek niezwykle efektowny, epizod w barwach GEO-ZENITu.

TYP: Miejsca 1-4

Al Capone

Zespół Al Capone przystąpi do trzeciego sezonu na zapleczu Ligi A. Dwie dotychczasowe kampanie nie były dla tej drużyny specjalnie udane. W obu przypadkach skończyło się bowiem miejscem tuż nad strefą spadkową. Według nas również i w tym sezonie Al Capone czeka ciężka walka o utrzymanie. Jeśli zespół ten znacząco się nie wzmocni, to raczej nie zdoła się wyrwać z dolnych rejonów tabeli Ligi B2. Kilka punktów zapewne uda się zdobyć, ale czy wystarczy to do utrzymania?

TYP: Miejsca 10-14

Aptiv

Aptiv w zeszłym sezonie występował w najwyższej klasie rozgrywkowej pod szyldem Delphi. Po krótkiej przygodzie z elitą gracze tej drużyny ponownie przystąpią do rywalizacji na jej bezpośrednim zapleczu. I musimy przyznać, że trzeba w nich upatrywać kandydata do zajęcia miejsca na podium Ligi B2. Kadra z jesieni została nie tylko utrzymana, ale także udało się dokonać znaczących wzmocnień. Po krótkiej przerwie do zespołu wraca główny architekt awansu do Ligi A sprzed roku, czyli Jerzy Dudziak. Dodatkowo z Gramy Swoje udało się wyciągnąć Tomasza Chochołka. Według nas miejsce Aptivu w pierwszej trójce jest jak najbardziej możliwe.

TYP: Miejsca 1-4

AS Maestro

Drużyna AS Maestro w trakcie swojej dotychczasowej przygody z drugim poziomem rozgrywkowym FLS dwukrotnie zajmowała na mecie sezonu piąte miejsce, co doskonale świadczy o jej dużym potencjale i możliwościach. Naszym zdaniem AS Maestro może ponownie włączyć się do walki o czołowe lokaty i niewykluczone, że uda się zanotować progres w stosunku do poprzednich rozgrywek. Siłą AS Maestro jak co sezon powinna być przede wszystkim doskonale zorganizowana gra w obronie, przez którą naprawdę trudno się przebić. Na pewno ekipy tej nie należy lekceważyć. Jeśli ktoś to bowiem zrobi, może zapłacić wysoką cenę.

TYP: Miejsca 5-9

CA Sharks

Wiele osób wciąż patrzy na drużynę CA Sharks przez pryzmat jej długoletnich występów w Lidze A, a tymczasem rozpoczynający się niedługo sezon będzie już szóstym kolejnym, który "Rekiny" spędzą na drugim szczeblu rozgrywkowym. Naszym zdaniem zespół CA Sharks nie będzie się bił co prawda o najwyższe cele w Lidze B2, ale miejsce w środku stawki powinien wywalczyć bez większego problemu. Oczywiście wiele będzie zależeć od frekwencji na meczach, z którą w poprzednich sezonach bywały kłopoty. Powtórka z sezonu jesiennego, kiedy to CA zajęło szóste miejsce, jest jak najbardziej możliwa.

TYP: Miejsca 5-9

Comfort Tours Cracow

Według nas zespół Comfort Tours jest jednym z głównych kandydatów do końcowego triumfu w Lidze B2. W sezonie jesiennym, jeszcze na trzecim poziomie rozgrywkowym, ekipa ta zaprezentowała się z bardzo dobrej strony i była jedną z najefektowniej grających drużyn w FLS. Jeśli kapitanowi uda się w całości utrzymać kadrę z poprzednich rozgrywek to gracze Comfort Tours Cracow, do spółki z Addentem, powinni wiosną rozdawać karty w Lidze B2. Zespół FLS typuje Comfort Tours do miejsca na podium i naszym zdaniem jest to typ o niskim stopniu ryzyka.

TYP: Miejsca 1-4

Czyżyny

Od momentu spadku z Ligi A Czyżyny co sezon były wymieniane w gronie faworytów swojej ligi. Trzy ostatnie sezony były jednak w wykonaniu tej drużyny nieco rozczarowujące, dlatego tym razem będziemy nieco ostrożniejsi w typowaniu. Naszym zdaniem, po wyjątkowo nieudanych rozgrywkach jesiennych, sukcesem zespołu będzie zajęcie miejsca w środku stawki. Nie wykluczamy jednak i tak ewentualności, że Czyżyny będą się wiosną spisywać równie dobrze jak w Pucharze Ligi i wywalczą sobie dzięki temu miejsce w czołówce tabeli.

TYP: Miejsca 5-9

FC Kalinex

FC Kalinex od kilku sezonów udowania, że jest naprawdę solidną marką i rywalem, który może sprawić wiele trudności każdemu ligowemu przeciwnikowi. Kadra zespołu z poprzednich sezonów została utrzymana, dlatego zakładamy, że gracze Kalinexu ponownie będą walczyć o górną połówkę tabeli Ligi B2 i bardzo możliwe, że znajdzie się dla nich w niej miejsce. Być może uda się im nawet wykonać mały krok do przodu, który oznaczałby poprawę siódmej lokaty, którą FC Kalinex zajmował w dwóch ostatnich sezonach.

TYP: Miejsca 5-9

Omega

Zespół Omegi po zaliczeniu dwóch kolejnych spadków w sezonie jesiennych wyraźnie odżył na trzecim szczeblu rozgrywkowym, gdzie zajął miejsce na najniższym stopniu podium, co ostatecznie dało awans na zaplecze Ligi A. Wiadomo, że zespół Omegi dysponuje mocną kadrą ze sporym potencjałem, jednak nie zawsze prezentuje na boisku posiadane atuty. Jeśli zawodnicy Omegi od pierwszej kolejki będą grać na miarę możliwości to powinno znaleźć się dla nich miejsce w górnej połówce tabeli. Jeśli jednak będą się zdarzały im wpadki, spadki formy lub przestoje, to czekać ich będzie walka o utrzymanie,

TYP: Miejsca 10-14

Royal Ride FC

Zespół ten w zeszłym sezonie występował pod nazwą SkillsMed Bezpieczniki, jednak z tamtej drużyny niewiele zostało. W kadrze Royal Ride FC ostały się zaledwie dwie osoby ze wspomnianej ekipy: kapitan Łukasz Szewczyk oraz Adam Sobesto. W związku z taką rewolucją kadrową nie mamy pojęcia, czego po Royal Ride można się spodziewać. Zwraca uwagę obecność w składzie dwóch doświadczonych zawodników: Konrada Kędzierskiego oraz Marka Hamryszczaka, którzy powinni być pewniakami do pierwszego składu. Poza tym kapitan postawił na zawodników, którzy debiut na FLSowych boiskach mają dopiero przed sobą.

TYP: Miejsca 10-14

Sensusmed Rolmet KW

Drużyna Sensusmed Rolmet awansował na drugim szczebel rozgrywkowy po zajęciu jesienią trzeciego miejsca w niezwykle wyrównanej Lidze C3. W przerwie między sezonami w drużynie nie doszło do żadnej rewolucji kadrowej i w szranki rywalizacji w Lidze B2 staną praktycznie ci sami zawodnicy, którzy jesienią wywalczyli awans. Ciekawi jesteśmy jak ekipa Witolda Tomasza poradzi sobie na drugim szczeblu rozgrywkowym. Wśród faworytów do zajęcia czołowych lokat jej nie wymienimy, ale nie wykluczamy scenariusza, w którym Sensusmed Rolmet KW okaże się "czarnym koniem" rozgrywek.

TYP: Miejsca 5-9

Valposiano

Ekipa Valposiano zaliczyła dość bolesne zderzenie z rzeczywistością Ligi A i po zaledwie jednym sezonie w elicie wraca na jej zaplecze. Gracze Valposiano zapewniają, że są głodni sukcesów i wiosną interesuje ich wyłącznie walka o najwyższe cele w Lidze B2. Raz już pokazali, że wywalczenie miejsca na podium nie przekracza ich możliwości, więc dlaczego mieliby nie powtórzyć tego wyczynu? Naszym zdaniem Valposiano jak najbardziej ma szanse na zajęcie miejsca w ścisłej czołówce, aczkolwiek nie sądzimy, aby zespół ten był w stanie sięgnąć po tytuł mistrzowski Ligi B2.

TYP: Miejsca 1-4

Walkover

Walkover jesienią, jeszcze pod nazwą Bocca.com.pl, dość niespodziewanie zajął trzecie miejsce w Lidze B2. Zespół ten stanie więc przed trudnym zadaniem, jakim będzie obrona miejsca na podium. W kadrze pojawiło się kilku zawodników, którzy mają to zadanie ułatwić. W zdobywaniu bramek pomóc ma osoba Mikołaja Pocicy, który został pozyskany z Czyżyn. Natomiast w defensywie niezbędny spokój wprowadzić ma z kolei Michał Nazim, który dołączył do Walkovera z eLCe. Ekipa Rafała Juszczyka na pewno dysponuje sporym potencjałem i ciekawi jesteśmy, czy będzie w stanie ponownie wmieszać się do walki o czołowe lokaty.

TYP: Miejsca 5-9

Weldbud

Ostatnie sezony były dla Weldbudu bardzo trudne. Z czołowej ekipy zaplecza Ligi A zespół ten stał się ligowym średniakiem. Nie ma większych przesłanek, aby twierdzić, że ta sytuacja ulegnie wiosną jakiejś diametralnej zmianie. Gra Weldbudu w dalszym ciągu opierać się będzie zapewne na Rafale Kwiecińskim oraz Marku Rapaczu. Ta dwójka niezwykle doświadczonych zawodników gwarantuje odpowiedni poziom i z pewnością zapewni drużynie co najmniej kilka ważnych punktów. Spadku z Ligi B2 Weldbud raczej nie musi się obawiać, aczkolwiek miejsca w górnej połówce tabeli również nie przewidujemy.

TYP: 10-14

Dodaj komentarz

Kod antyspamowy
Odśwież

  Sponsor techniczny:
Member of Interliga Member of Interliga