Menu
A+ A A-

Zapowiedź sezonu Wiosna 2018 - Liga B1

  • Futbolowa Liga Szóstek
  • Kategoria: Analizy
  • Odsłony: 255

Losowanie sprawiło, że rywalizacja w Lidze B1 zapowiada się na wiosnę niezwykle interesująco. Naprawdę ciężko jest wskazać zdecydowanego faworyta do końcowego triumfu. W gronie kandydatów do walki o czołowe lokaty na pewno należy wymienić Bishakę Kurdwanów. Wysoko mierzą z pewnością także obaj spadkowicze z Ligi A, a więc Delta Dębica oraz Piraci. Chrapkę na medal ma także ekipa GS TIFF. Porządnie w stawce mogą namieszać beniaminkowie, a zwłaszcza Galeco Team oraz Home Broker. Na pierwszy rzut oka wydaje się, że walka o utrzymanie czeka Grupę Partner, Gramy Swoje oraz Pustynne Lisy. Podsumowując. Jeśli chodzi o Ligę B1 to wiadomo, że...nic nie wiadomo.

Bishaka Kurdwanów

Zespół Marcina Noska przed startem sezonu tradycyjnie już jest wymieniamy w gronie faworytów do triumfu w swojej lidze. Tym razem jednak droga do Ligi A jest wyjątkowo kręta, a osiągnięcie założonego celu nie będzie łatwym zadaniem. Gracze Bishaki Kurdwanów nie próżnowali w przerwie zimowej, wygrali serię turniejów Parkowa Cup, i śmiało można stwierdzić, że są oni bardzo dobrze przygotowani do sezonu. Są faworytami, ale na wiosnę będą się mierzyć z bardzo dobrymi rywalami i na prawdę bardzo trudno przewidzieć już teraz, czy Bishace uda się w końcu wywalczyć wymarzony awans do elity.

TYP: Miejsca 1-4

Delta Dębica

Niezwykle doświadczony zespół Delty Dębica pożegnał się jesienią z Ligą A i na wiosnę przyjdzie mu rywalizować na jej zapleczu. Naszym zdaniem, chociażby z racji posiadanego doświadczenia, Deltę należy wymienić w gronie faworytów do zajęcia czołowych lokat w Lidze B1. Celem zespołu zapewne jest wywalczenie miejsca na podium i szybki powrót na najwyższy szczebel rozgrywkowy. Wiosną Delta będzie musiała sobie radzić bez jednego ze swoich liderów - Dawida Rosikonia, który zdecydował się na grę w Cybermachinie. Mimo tego osłabienia Delta dysponuje według nas wystarczająco mocnym i wyrównanym składem, aby w Lidze B1 być wiodącą siłą.

TYP: Miejsca 1-4

FC Po 40-tce

Odkąd ekipa FC Po 40-tce awansowała na drugi szczebel rozgrywkowy nigdy nie zajęła miejsca niższego niż siódme. Utrzymać wiosną miejsce w górnej połówce tabeli nie będzie łatwo. Liga B1 wygląda bowiem na bardzo wyrównaną i o każdy punkt trzeba stoczyć zaciekły bój. Skład FC Po 40-tce nie uległ praktycznie żadnym zmianom w porównaniu do rozgrywek jesiennych. Gra drużyny w dalszym ciągu będzie się więc opierała na Mateuszu Skotnicznym i właśnie od postawy lidera w znacznej mierze zależeć będą osiągane wyniki. Według nas spadek FC Po 40-tce nie grozi i bez większych perturbacji powinna ona zająć miejsce w środku stawki.

TYP: Miejsca 5-9

Galeco Team

Galeco Team póki co szturmem zdobywa boiska Futbolowej Ligi Szóstek. Ekipa Grześka Torby w FLS gra od dwóch sezonów i w tym czasie zdążyła sięgnąć po dwa tytuły mistrzowskie, wygrywając przy tym 23 z 26 rozegranych spotkań. Ambicje graczy Galeco sięgają z pewnością wyżej niż gra na zapleczu elity, dlatego należy się spodziewać, że zespół ten ponownie będzie walczył o najwyższe cele, chociaż według nas nie jest głównym faworytem do końcowego triumfu. Przede wszystkim ze względu na dużo mniejsze doświadczenie od niektórych ekip oraz spore roszady w składzie. Zajęcie miejsca w ścisłej czołówce wydaje się być jednak w zasięgu Galeco Team.

TYP: Miejsca 1-4

Gramy Swoje

Zespół Gramy Swoje przeszedł zimą małą rewolucję kadrową. Z drużyny odeszli m.in.: jej najlepszy strzelec Sebastian Stachel oraz bramkarz Tomasz Chochołek. W kadrze jest kilku nowych zawodników, ale załatanie powstałych dziur nie będzie łatwym zadaniem i nie wiadomo jak Gramy Swoje będzie się prezentowało wiosną. Naszym zdaniem nie należy się spodziewać walki o czołowe lokaty, a raczej balansowania na krawędzi strefy spadkowej. Czas pokaże czy ta doświadczona ekipa zdoła utrzymać miejsce na drugim szczeblu rozgrywkowym, na którym gra nieprzerwanie od sezonu Jesień 2015.

TYP: Miejsca 10-14

Grupa Partner

Grupa Partner zanotowała jesienią spadek do niższej ligi, jednak w związku z wycofaniem się z rozgrywek drużyny Vicenti, uniknęła degradacji na trzeci szczebel rozgrywkowy. Zespół Ryszarda Barana szykował się już zapewne do rywalizacji w Lidze C, a tymczasem przyjdzie mu rywalizować w niezwykle mocnej Lidze B1. Grupa przygotowywała się do sezonu rywalizując w Pucharze Ligi, w którym najpierw wygrała swoją grupę, ale później odpadła na etapie ćwierćfinałów po porażce z Czyżynami. Mimo bardzo dużego doświadczenia w rozgrywkach, naszym zdaniem Grupę Partner czeka trudna batalia o utrzymanie. Wiele będzie zależeć od tego, jakim składem będzie się ten zespół pojawiał na meczach. Jeśli większość spotkań rozegra w najmocniejszym zestawieniu, to zapewne kilka dobrych rezultatów uda się uzyskać.

TYP: Miejsca 10-14

GS TIFF

Ciężko jednoznacznie ocenić poprzedni sezon w wykonaniu drużyny GS TIFF. Z jednej strony rozpoczął się on od sześciu kolejnych porażek i widma degradacji, ale z drugiej zakończył się kapitalną serią sześciu kolejnych zwycięstw. Niezmiernie jesteśmy ciekawi, które oblicze GS TIFF zobaczymy na wiosnę. Jeśli to z drugiej części poprzedniego sezonu, to jesteśmy przekonaniu, że zespół ten włączy się do rywalizacji o czołowe lokaty i być może powtórzy nawet swój wyczyn sprzed roku, kiedy to zajął w Lidze B1 jeden trzecie miejsce. Jeśli jednak pojawią się w trakcie rozgrywek jakieś problemy kadrowe, to utrzymanie miejsca w górnej połówce tabeli może się okazać niemożliwe. Wiele będzie zależeć od tego, czy regularnie będziemy na boiskach FLS mogli oglądać popisy braci Shyshmarov, którzy byli motorami napędowymi GS TIFF w drugiej części sezonu jesiennego i nie jest żadną tajemnicą, że bez nich w składzie drużyna wiele traci.

TYP: Miejsca 5-9

Home Broker

Home Broker przystępuje do rozgrywek jako mistrz Ligi C1 z poprzedniego sezonu, a więc na pewno nie jest to zespół, który można w jakikolwiek sposób lekceważyć. Na trzecim szczeblu rozgrywkowym Home Broker odniósł komplet zwycięstw i ciekawi jesteśmy, czy szczebel wyżej wygrywanie tej drużynie będzie przychodzić równie łatwo. Na pewno zespół ten nie jest głównym kandydatem do końcowego triumfu w Lidze B1, ale szanse na zakręcenie się w okolicach podium jak najbardziej ma. W składzie figuruje bowiem kilku zawodników z dużymi umiejętnościami i z bogatym doświadczeniem i z pewnością na nich Home Broker będzie wiosną opierał swoją grę.

TYP: Miejsca 5-9

Korkociagi.com

Zespół Jacka Gabrysia z "buta" wszedł na drugi szczebel rozgrywkowy, zajmując w premierowym sezonie na zapleczu elity czwarte miejsce w Lidze B2. Przed startem wiosennych rozgrywek wydaje się nam, że szanse na powtórzenie takiego rezultatu są niewielkie. Wszystko przez ogromną konkurencję w Lidze B1, w której gotowość do walki o czołowe lokaty zgłasza co najmniej kilka zespołów. Naszym zdaniem Korkociagi.com nie powtórzą sukcesu z jesieni, chociaż ręki nie damy sobie uciąć, ponieważ zespół ten już nie raz pokazywał, że niespodzianki sprawiać potrafi.

TYP: Miejsca 10-14

Piomet

Posiadający ogromne doświadczenie w FLS zespół Piometu, kiedy tylko rywalizuje na drugim szczeblu rozgrywkowym, to praktycznie co sezon wymieniany jest w wąskim gronie faworytów do wygrania Ligi B. Przed startem sezonu wiosennego, ze względu na ogromną konkurencję w Lidze B1, jest jednak inaczej. Naszym zdaniem bliżej Piometowi będzie do powtórzenia wyniku z jesieni, kiedy to zajął na mecie szóste miejsce, niż do włączenia się do walki o ligowe podium. Skład drużyny w porównaniu z poprzednimi rozgrywkami praktycznie nie uległ zmian. Nową tworzą w ekipie jest Łukasz Podolak, który do tej pory reprezentował barwy Ekipy Wino.

TYP: Miejsca 5-9

Piraci

Piraci co prawda spadli jesienią z Ligi A, ale w wielu meczach pokazali spore umiejętności i generalnie pozostawili po sobie dobre wrażenie. Z racji tego, że jeszcze niedawno toczyli wyrównane boje z najlepszymi ekipami FLS, nie sposób nie wymienić Piratów w gronie faworytów do końcowego triumfu w Lidze B1. Oczywiście podobny cel przyświeca jeszcze kilku innym drużynom, ale ekipa Piratów z pewnością myśli o czołowych lokatach, a najlepiej o szybkim powrocie do Ligi A. W kadrze drużyny doszło co prawda do kilku przetasowań, ale w dalszym ciągu prezentuje się ona bardzo okazale.

TYP: Miejsca 1-4

Pustynne Lisy

Ekipa Pustynnym Lisów ma za sobą trudny pierwszy sezon na drugim szczeblu rozgrywkowym, w którym to do samego końca musiała walczyć o zachowanie ligowego bytu. Naszym zdaniem w przypadku "Fenków" wiosną będzie miał miejsce podobny scenariusz i ponownie czeka je ciężka walka o utrzymanie. Skład drużyny nie uległ praktycznie żadnym zmianom. Być może Pustynnym Lisom uda się w trakcie sezonu sprawić kilka niespodzianek, ale generalnie ciężko będzie im zakończyć wiosenne zmagania na bezpiecznej lokacie.

TYP: Miejsca 10-14

Różowe Pantery

Wicemistrz Ligi C2 z jesieni trafił na bardzo wymagającym zestaw w rywali w swoim debiutanckim sezonie na drugim poziomie rozgrywkowym. Różowe Pantery na pewno mają ambicje zawojowania Ligi B1, ale naszym zdaniem i tak sporym sukcesem będzie zajęcie przez ten zespół miejsca w środku stawki. Postrzeganie potencjału Różowych Panter może ulec zmianie, jeśli będą miały miejsca jakieś głośne wzmocnienia, o których na tą chwilę nic nam jednak nie wiadomo. Jeśli zespół Piotra Mikołajczyka przystąpi do rywalizacji w Lidze B1 w składzie zbliżonym do tego z jesieni to szanse na włączenie się do walki o czołowe lokaty, naszym zdaniem będą niewielkie.

TYP: Miejsca 5-9

Wybrzeże Klatki Schodowej

Zespół Kamila Zawilińskiego zakończył jesienne zmagania na najniższym stopniu podium w Lidze C2, które nie dawało co prawda awansu na drugi szczebel rozgrywkowy, ale w związku z wycofaniem się kilku ekip zagra na wiosnę w Lidze B1. I naszym zdaniem Wybrzeże Klatki Schodowej, podobnie jak kilka innych zespołów, czeka walka o utrzymanie. Twierdzimy tak między innymi na takiej podstawie, że na kilka dni przed startem rozgrywek nie jest znany ostateczny skład drużyny. Zakładamy, że w kadrze pojawi się kilka nowych twarzy i będzie potrzebny czas na zgranie się nowych zawodników z resztą ekipy. Oczywiście nie wykluczamy scenariusza, w którym wszystko przebiegnie płynnie i w grze Wybrzeża od pierwszej kolejki wszystko będzie funkcjonować jak należy. Z racji tego, że nie jest nam do końca znany potencjał WKS, niejako "skazujemy" ten zespół w przedsezonowej zapowiedzi właśnie na walkę o utrzymanie.

TYP: 10-14

Dodaj komentarz

Kod antyspamowy
Odśwież

  Sponsor techniczny:
Member of Interliga Member of Interliga