Menu
A+ A A-

Przedstawiamy nowe zespoły - część I

  • Futbolowa Liga Szóstek
  • Kategoria: Newsy
  • Odsłony: 1160

Do rozgrywek w sezonie Wiosna 2018 przystąpiło już 126 zespołów, w tym pokaźna liczba nowych drużyn. Ciągle czekamy na kolejne, ale przyszła pora na zaprezentowanie części ekip, które niebawem zadebiutują w rozgrywkach ligowych, jak i tych, które do zmagań w FLS powrócą.

FUSTE KRAKÓW

Zespół ten powstał z inicjatywy grupy kolegów z pracy, a nazwa wzięła się właśnie od firmy, w której pracuje część zawodników. Ekipa Fuste Kraków nie posiada doświadczenia w innych rozgrywkach, ale mimo to stawia sobie ambitny cel, jakim jest awans na wyższy poziom rozgrywkowy. Liderami zespołu będą Maciej Pawlikowski oraz Mateusz Dyrcz. Fuste Kraków będzie w sezonie wiosennym występować na FLSowych boiskach w koszulkach granatowych.

NEMBUD

NEMBUD to nazwa sponsora strategicznego nowej ekipy w stawce. Drużyna powstała w 2016 roku, a swoją przygodę z piłką rozpoczęła od startu w Biznes Lidze. Już w swoim premierowym sezonie w tych rozgrywkach NEMBUD wywalczył mistrzostwo III Ligi A sezonu wiosna/lato 2016, do którego w kolejnych rozgrywkach dorzucił wicemistrzostwo II Ligi D. Trzeci sezon w BL to kolejny sukces NEMBUDu, tym razem udało się wywalczyć mistrzostwo I Ligi A. W kolejnych rozgrywkach zespół rywalizował już w Ekstraklasie Biznes Ligi i trzeba przyznać, że do momentu wycofania się z rozgrywek radził sobie w elicie bardzo dobrze, zajmując trzecią lokatę.

NEMBUD ma jasno sprecyzowany cel na FLS, a jest nim... wygranie całych rozgrywek;) Zespół ten nie ma jednego lidera, stawiając na kolektyw w myśl zasady "w kupie siła" :) NEMBUD dysponuje dwoma zestawami koszulek: podstawowy jest w kolorze żółtym, a rezerwowy w czarnym.

FUZJA AZ

Nowy zespół powstał w wyniku połączenia dwóch drużyn: AGMy, która w rozgrywkach Futbolowej Ligi Szóstek występowała przez osiem sezonów, oraz Zakapiora, który występował w FLS w sezonie Wiosna 2015. Kadrę uzupełniło ponadto trzech graczy, którzy wcześniej nie występowali w FLS. Gracze nowej ekipy liczą, że uda im się włączyć do walki o czołowe lokaty, a pomóc ma w tym doświadczenie oraz zgranie. Na boisku Fuzja AZ będzie występować w koszulkach koloru czarnego.

COCA JUNIORS

Drużyna Coca Juniors została powołana do życia przez grupę znajomych, których łączy pasja do piłki nożnej. Nazwa zespołu została wyłoniona w konkursie i jest luźnym nawiązaniem do legendarnej drużyny Boca Juniors. Coca Juniors co prawda debiutuje w rozgrywkach piłkarskich, ale w kadrze ma graczy posiadających doświadczenie w FLS i Biznes Lidze. Kilku z nich grało w klubach na dużym boisku, aczkolwiek wszyscy zgodnie podkreślają, że forma już nie ta. Kapitan zespołu Maciej Komorowski skromnie przyznaje, że liderem zespołu na boisku będzie on sam. Gracze Coca Juniors szukają w Futbolowej Lidze Szóstek przede wszystkim dobrej zabawy, ale zapewniają, że na boisku będą dawać z siebie wszystko i nikomu nie zamierzają odpuszczać. Niebieski będzie kolorem dominującym na koszulkach Coca Juniors.

MPWiK

Kolejny FLSowy projekt Grzegorza Grzesiaka. Jego nowy zespół powstał w wyniku rozmów kilku zawodników mających doświadczenie w FLS z kierownictwem przedsiębiorstwa MPWiK, w którym zatrudniona jest część graczy nowo powstałej ekipy. Resztę kadry stanowią znajomi boiska i osiedla.
Zespół MPWiK nie posiada co prawda doświadczenia w innych rozgrywkach, ale ma w składzie kilku zawodników, którzy mają na swoim koncie występy w Futbolowej Lidze Szóstek, a także innych krakowskich rozgrywkach.

Celem MPWiK na najbliższy sezon jest zgrywanie zespołu oraz walka o awans do wyższej ligi. Według słów kapitana najważniejsza będzie jednak możliwość spotkania się z kolegami podczas meczów i wspólnego pokopania. Siłą drużyny ma być kolektyw. Jak zaznacza kapitan, w jego zespole nie zabraknie graczy o wysokich umiejętnościach indywidualnych, ale ich gra ma być podporządkowana dobru drużyny. Na wiosnę MPWiK będzie występować w białych koszulkach z niebieskimi akcentami.

VIRTUS LOGISTICS

Ciekawie zapowiadający się projekt, za którym stoi Dawid Podhajny, znany ze swoich występów w Football Heaven Bar. Trzon nowej ekipy stanowią koledzy, którzy grali w FLS w różnych ekipach, znają się z życia prywatnego lub poznali się podczas wspólnej gry i teraz postanowili założyć własny zespół. Nazwa drużyny pochodzi od sponsora, firmy Virtus Logistics, zajmującej się transportem międzynarodowym. Według słów kapitana celem na najbliższy sezon jest przede wszystkim dobra zabawa. Nie wskazuje on również jednego lidera swojej drużyny, mówiąc że będzie ona bazowała na zespołowości. Nie wyklucza jednak, że w trakcie rozgrywek może pojawić się wiodąca postać. Na wiosnę zespół Virtus Logistics będzie występował w białych koszulkach z zielono-niebieskimi akcentami.

ASTOR

Kapitanem drużyny jest znany z występów w Tygrysach Bronxu oraz Rafisie B Antoni Życzkowski, który powiedział nam, że zespół został założony specjalnie z myślą o udziale w Futbolowej Lidze Szóstek. Nazwa pochodzi od sponsora, firmy ASTOR, która zajmuje się dostarczaniem nowoczesnych technologii dla przemysłu. ASTOR nie posiada doświadczenia w innych tego typu rozgrywkach i na początek nie stawia sobie żadnych konkretnych celów. Liderem na boisku ma być Maciej Walczewski. ASTOR na wiosnę będzie występować w koszulkach koloru białego.

BROWARY HILLS 32040

Kapitan Browary Hills Piotr Lach mówi, że nazwa zespołu wzięła się stąd, że jego członkowie zamiast treningów piłkarskich preferują raczej spotkania, podczas których wlewają w siebie hektolitry piwa. 32-040 to z kolei kod pocztowy miejscowości, z której pochodzą ci wytrawni piwosze. Cel, jaki stawia sobie ta ekipa przed sezonem jest jasny: szybki awans do wyższej ligi. Kapitan tej ekipy mówi ponadto: " Nie będzie pojedynczych liderów, nasza siła tkwi w tym ze się uzupełniamy, jesteśmy jednością jesteśmy BROWARY!".

Koszulki rzecz jasna również nawiązują do tematyki piwnej i będą kolory pomarańczowego.

BOZBI-HOLBA

Ten nowy zespół będzie oparty przede wszystkim na zawodnikach, którzy jesienią grali w Haftkompie. Kapitanem Bozbi-Holba będzie Dariusz Piwowarczyk. Nazwa drużyny pochodzi od sponsora, firmy Bozbi, która jest polską hurtownią czeskiego piwa Holba. Głównym celem zespołu jest poukładanie gry. Znając kapitana jego kolegom z boiska motywacji do gry z pewnością nie zabraknie.

BŁĘKITNA WATAHA

Zespół założony przez Marcina Sudoła, który jest znany z występów w Błękitnej Husarii, w której dał się poznać jako charyzmatyczny lider. Skład Watahy stanowią przede wszystkim gracze, którzy pierwsze mecze w Futbolowej Lidze Szóstek mają jeszcze przed sobą, aczkolwiek dwa nazwiska zasługują na specjalną uwagę. Po kilkuletniej przerwie ponownie mają bowiem zagrać w rozgrywkach FLS Krzysztof Gross oraz Jacek Rollauer.

W sezonie wiosennym zobaczymy również ekipy znane z wcześniejszych występów w rozgrywkach Futbolowej Ligi Szóstek

ISTANBUL UNITED

Zespół Istanbul United nie jest ekipą nową, ponieważ występował już w zeszłorocznej edycji Pucharu Ligi, w której wywalczył siedem punktów w sześciu meczach i odpadł z rywalizacji po fazie grupowej. Istanbul United ma w kadrze wyłącznie zawodników narodowości tureckiej. Kapitanem i liderem zespołu jest Gokhan Ulusoy.

BAMBARYŁY

Po półrocznej przerwie do rozgrywek Futbolowej Ligi Szóstek wracają Bambaryły. Skład drużyny nie uległ większym zmianom.

OSTATNI BASTION

Skład Ostatniego Bastionu będzie oparty na zawodnikach, którzy jesienią występowali w barwach ekipy Nienazwanych. Zespół Michała Klimczaka zaprezentował się już w trakcie zimowego Pucharu Ligi, z którego odpadł po fazie grupowej.

Komentarze  

#8 Maniek 2018-03-06 14:25
Kilka ekip zupełnie nieznanych wiec ciezko ocenic, na pewno twór Grzesiaka nie na tym poziomie będzie, Nem Bud znany z biznes ligi bardzo mocny i Browary Hills z turnieju na parkowej tez niesamowicie mocny przerastajacy ten poziom, jesli by zrobic jedna lige D z samych mocnych ekip to poziomem nie jeden by sie Pan pilkarz zdziwil,ale wiadomo taki jest regulamin i trzeba to szanować
Cytuj
#7 tymek 2018-03-06 11:27
Cytuję Weteran:
Cytuję samsung89:
Widzę że niektóre postacie flsowych boisk skupiły się tylko na tym by poprawiać sobie statystyki indywidualne zmieniając zespół bądź zakładają nowy team, grając w najniższych ligach żal...

No trzeba przyznać ze takie zachowanie zawodnika jest żałosne, ale spokojnie nawet takich można sprowadzic do parteru.


nie dla wszystkich liczą się bramki i asysty czy inne cyferki. Wiem, że są i tacy co jak coś strzelą to pół nocy nie mogą zasnąć, ale nie ma co generalizować w obie strony.
Cytuj
#6 Wojciech Ziemba - FLS 2018-03-06 09:21
Cytuję MatiOreo:
Kiedy jakieś informacje odnośnie organizacji rozgrywek w lidze D? Losowanie grup?

Losowanie Ligi D w środę o godzinie 12-tej i wtedy też przekażemy informację o systemie rozgrywek.
Cytuję Kapitan:
Co z zapowiedzia sezonu live ? Kiedy bedzie ?

Zapowiedź live będzie, ale jeszcze nie wiem kiedy dokładnie. Możliwe, że w piątek lub sobotę.
Cytuj
#5 Weteran 2018-03-05 22:07
Cytuję samsung89:
Widzę że niektóre postacie flsowych boisk skupiły się tylko na tym by poprawiać sobie statystyki indywidualne zmieniając zespół bądź zakładają nowy team, grając w najniższych ligach żal...

No trzeba przyznać ze takie zachowanie zawodnika jest żałosne, ale spokojnie nawet takich można sprowadzic do parteru.
Cytuj
#4 samsung89 2018-03-05 21:42
Widzę że niektóre postacie flsowych boisk skupiły się tylko na tym by poprawiać sobie statystyki indywidualne zmieniając zespół bądź zakładają nowy team, grając w najniższych ligach żal...
Cytuj
#3 Kapitan 2018-03-05 20:06
Co z zapowiedzia sezonu live ? Kiedy bedzie ?
Cytuj
#2 sudione 2018-03-05 18:46
Cytuję MatiOreo:
Kiedy jakieś informacje odnośnie organizacji rozgrywek w lidze D? Losowanie grup?

1. Losowanie na żywo na "Facebook'u" jutro/pojutrze.
2. Terminarz w terminie późniejszym.;)
Cytuj
#1 MatiOreo 2018-03-05 17:54
Kiedy jakieś informacje odnośnie organizacji rozgrywek w lidze D? Losowanie grup?
Cytuj

Dodaj komentarz

Kod antyspamowy
Odśwież

  Sponsor techniczny:
Member of Interliga Member of Interliga