Menu
A+ A A-

Wiosna 2018 - trwają zapisy!!!

 • Futbolowa Liga Szóstek
 • Kategoria: Newsy
 • Odsłony: 7913

Trwają zapisy na sezon Wiosna 2018. Start rozgrywek został zaplanowany na 12 marca. Debiutujące w Futbolowej Lidze Szóstek (w ramach rozgrywek Ligi D) zespoły rozpoczną zmagania najwcześniej 19 marca.

Oferta

Jak co sezon uczestnicy Futbolowej Ligi Szóstek będą mogli liczyć na szereg atrakcji. Niezmiennie w ofercie na sezon Wiosna 2018 pozostają następujące punkty:

 • mecze na boisku ze sztuczną trawą (2 x 25 minut),
 • skróty wideo ze wszystkich spotkań
 • dodatkowe, cotygodniowe materiały wideo,
 • galerie zdjęć,
 • zapowiedzi meczów,
 • raporty meczowe,
 • woda dla zawodników,
 • nagrody i wyróżnienia,
 • wywiady,
 • prezentacje zespołów,
 • wybór bramki oraz interwencji miesiąca i sezonu,
 • projektowanie i wykonanie logotypów dla zgłoszonych zespołów.

Zapisy na sezon wiosenny rozpoczynamy wcześniej niż zazwyczaj w związku z jedną istotną zmianą dotyczącą opłacenia wpisowego za udział w rozgrywkach. Począwszy od sezonu Wiosna 2018 warunkiem uczestnictwa w rozgrywkach jest wpłacenie całej kwoty wpisowego przed ustaleniem składów lig. W przypadku zespołów grających w poprzednim sezonie datą graniczną jest 26 lutego. Zespoły występujące w FLS jesienią, które nie dokonają wpłaty całej kwoty do 26 lutego, nie wezmą udziału w rozgrywkach. W przypadku nowych zespołów dołączających do rozgrywek termin płatności będzie dłuższy i zależny od momentu przystąpienia do rywalizacji.

Opłata za udział w rozgrywkach ligowych i rozegranie 13 meczów wynosi w sezonie Wiosna 2018:

2 100,00 zł (stawka VAT - zwolniona) - oferta uwzględniająca rabat w wysokości 200 zł dla zespołów, które dokonają płatności całej kwoty do 10 stycznia (z rabatu nie mogą skorzystać drużyny, które w sezonie jesiennym nie stawiły się choćby na jedno spotkanie oddając je walkowerem),

2 200,00 zł (stawka VAT - zwolniona) - oferta uwzględniająca rabat w wysokości 100 zł dla zespołów, które dokonają płatności całej kwoty w terminie od 11 stycznia do 1 lutego (z rabatu nie mogą skorzystać drużyny, które w sezonie jesiennym nie stawiły się choćby na jedno spotkanie i oddały je walkowerem),

2 300,00 zł (stawka VAT - zwolniona) - dla zespołów, które będą dokonywać płatności po 1 lutego oraz zespołów, które jesienią nie stawiły się choćby na jedno spotkanie oddając je walkowerem,

2 800,00 zł (zawiera podatek VAT 23%) - dla firm zainteresowanych wykupieniem pakietu udziału w rozgrywkach oraz reklamy na stronie internetowej, które dokonają płatności całej kwoty do dnia 10 stycznia (oferta nie dotyczy drużyn firmowych, które jesienią nie stawiły się na choćby jedno spotkanie oddając je walkowerem),

3000,00 zł (zawiera podatek VAT 23%) - dla firm zainteresowanych wykupieniem pakietu udziału w rozgrywkach oraz reklamy na stronie internetowej, które dokonywać będą płatności po 10 stycznia, a także zespołów firmowych, które jesienią nie stawiły się na przynajmniej jedno spotkanie oddając je walkowerem.

 • Warunkiem uczestnictwa drużyny w rozgrywkach jest uregulowanie jakichkolwiek zaległości finansowych z tytułu udziału w poprzedniej edycji do końca roku 2017. Drużyny, które nie uregulują zaległości we wskazanym terminie zostaną wykluczone z rozgrywek, a zawodnicy zawieszeni do momentu uregulowania należności.
 • Wysokość wpisowego może ulec zmianie w zależności od liczby drużyn w danej lidze, a co za tym idzie mniejszej lub większej niż 13 liczbie planowanych gier (dotyczy Ligi D).

Wszystkie zainteresowane udziałem drużyny zapraszamy do kontaktu mailowego (Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.) lub telefonicznego: Wojciech Ziemba kom.: 695 414 987.

Nowy zespół można zgłosić tutaj.

Zapraszamy do FLS!

Szczegóły zapisów

W sezonie Wiosna 2018 rywalizacja toczyć się będzie w Ligach A, B, C oraz D. Drużyny, które występowały w FLS jesienią, są proszone o potwierdzenie udziału w sezonie Wiosna 2018 do końca dnia 18 lutego. Do tego terminu prawem do miejsca drużyny rozporządza tylko jej Kapitan. Po tej dacie, w sytuacji gdyby Kapitan nie zgłosił zespołu do rozgrywek, prawo to uzyskują także pozostali członkowie drużyny wedle kolejności ich zgłoszenia do Organizatorów. Na ewentualne przejęcie roli Kapitana oczekiwać będziemy do godz. 12:00 dnia 26 lutego, kiedy to upływa ostateczny termin potwierdzania udziału przez zespoły występujące jesienią. Zapisy dla nowych zespołów trwać mogą jeszcze nawet w drugiej połowie marca.

Wraz z przesłaniem potwierdzenia udziału prosimy także o przesyłanie preferencji terminarzowych. Wiosną grać będziemy na boiskach:

 • KS Nadwiślan (ul. Koletek 20) w poniedziałki, środy i piątki w godzinach 19-22,
 • Com-Com Zone (ul. Ptaszyckiego 6) w poniedziałki (w godz. 19:30 - 23:10), wtorki, czwartki (w godz. 19-22:45),
 • Centrum Sportu Parkowa (ul. Parkowa 12A) w piątki (w godz. 18:50 - 23:25).

Możliwe, że w zależności od potrzeb, pojawi się jeszcze jeden obiekt, o czym jednak będziemy informować w trakcie zapisów.

Prosimy o podanie trzech preferowanych dni tygodnia, tak byśmy mogli zaplanować, jak największą liczbę gier w dogodnych terminach. Pod uwagę brać będziemy preferencje wszystkich zespołów, więc nie możemy zagwarantować, że wszystkie mecze zaplanowane będą we wskazanych terminach.

W sezonie Wiosna 2018 terminarz będzie przygotowany w trzech fazach, między którymi będzie można modyfikować swoje preferencje, co do dni rozgrywania spotkań. I tak:

 • terminarz na pierwszy miesiąc rozgrywek ukaże się 9 marca (wyjątkiem pierwszy tydzień na który terminarz pojawi się 2 marca - na przesłanie preferencji czekamy do godziny 12:00 w dniu 28 lutego),
 • terminarz na drugi miesiąc rozgrywek ukaże się w dniu 20 marca (na ewentualne zmodyfikowane preferencje czekamy do końca dnia 18 marca),
 • terminarz na trzeci miesiąc rozgrywek pojawi się 20 kwietnia (na ewentualne zmodyfikowane preferencje czekamy do 18 kwietnia).

Poniżej przedstawiamy harmonogram przebiegu przygotowań do sezonu Wiosna 2018:

14 grudnia - rozpoczęcie zapisów.

18 lutego - otwarcie możliwości przejęcia roli kapitana przez pozostałych zawodników drużyny, której dotychczasowy kapitan nie potwierdził udziału w sezonie wiosennym.

26 lutego, godz. 12:00 - ostateczny termin zapisów drużyn grających jesienią i przejęcia roli kapitana w drużynie, a także opłacenia wpisowego za udział w rozgrywkach drużyn grających w poprzednich rozgrywkach.

28 lutego - losowanie zespołów w Lidze B i C.

2 marca - ogłoszenie terminarza na 1 tydzień sezonu.

9 marca - ogłoszenie terminarza na 1 miesiąc sezonu.

12 marca - start sezonu w Ligach A, B i C.

19 marca - możliwy start sezonu Ligi D.

Poniżej przedstawiamy zasady na jakich odbywać się będzie uzupełnienie składu poszczególnych lig w sytuacji wycofania się z rozgrywek którejś z drużyn. System rozgrywek w Lidze D ustalony będzie po zakończeniu zapisów.

Liga A

W przypadku, gdy z rozgrywek wycofa się zespół Ligi A do tej klasy rozgrywkowej w pierwszej kolejności zostaną przesunięte zespoły z 3 miejsc w Lidze B. Najpierw ta z wyższą średnią punktów, a następnie ta z niższą. Gdyby wycofało się więcej niż 2 drużyny, kolejnym zespołem przesuniętym do Ligi A będzie spadkowicz, który w minionym sezonie zajął najwyższą pozycję. Następnie dwa zespoły z 4 miejsc Ligi B, kolejny spadkowicz itd.

Liga B

W przypadku, gdy konieczne będą przesunięcia do Ligi B, w pierwszej kolejności trafią tam drużyny z 3 pozycji w Ligach C1, C2 i C3 według lepszej średniej zdobytych punktów. Następnie przesunięty zostanie spadkowicz z najwyższej pozycji z lepszą średnią punktów, następnie ten ze słabszą i ponownie 3 drużyny z niższych lig według wcześniej omówionej zasady oraz kolejni ze spadkowiczów z najwyższych pozycji i z najlepszą średnią punktów.

Liga C

W przypadku, gdy konieczne będą przesunięcia do Ligi C, w pierwszej kolejności trafią tam zespoły z miejsc 5 w Lidze D1, D2 i D3 według większej liczby zdobytych punktów. Następnie przesunięci zostaną trzej spadkowicze z Ligi C z miejsc 11 według lepszej średniej zdobytych punktów. Potem ponownie drużyny z niższej ligi, a następnie znów kolejni spadkowicze według omówionej wcześniej zasady.

Oferta na stroje

Przypominamy, że każda drużyna biorąca udział w rozgrywkach Futbolowej Ligi Szóstek musi występować w koszulkach tego samego koloru i z różnymi numerami na plecach, a w spotkaniu może zagrać tylko jeden zawodnik z pola bez numeru. Wypożyczenie znaczników możliwe będzie jedynie w pierwszym tygodniu trwania rozgrywek oraz raz w ciągu pozostałych kolejek.

W związku z powyższym zachęcamy do skorzystania z atrakcyjnej oferty naszego partnera technicznego Risum Sport, dystrybutora marki Joma.

 

Przypominamy, że dla uczestników FLS został przygotowany atrakcyjny rabat 40% od cen katalogowych.

Ubezpieczenie

Uczestnicy FLS mogą skorzystać także ze specjalnej oferty ubezpieczenia PZU przygotowanej przez firmę IExpert.pl. Szczegóły można znaleźć tutaj.

Komentarze  

#21 iwo213 2018-03-02 12:38
3 mistrzostwa Geo już ma, teraz kolej na 4 tytuł a 3 z rzędu. jeszcze jak zrobią to bez porażki jak w dwóch poprzednich sezonach,to będzie rekord na wieki nie do pobicia.
Cytuj
#20 Ciekavsky 2018-02-28 12:38
Ciekawie ale poza pierwszą dwójką bo to się raczej nie zmieni. Teb i Geo poza zasięgiem.
Cytuj
#19 ligabedzie 2018-02-28 11:49
GEO znowu na mistrza, będzie potrójna korona!
Cytuj
#18 KibicLigiA 2018-02-27 13:19
Ciekawie będzie w lidze A
Cytuj
#17 Wojciech Ziemba - FLS 2018-01-24 16:41
Cytuję cyni:
kiedy losowanie B i C?

Zgodnie z informacją w artykule - 28 lutego.
Cytuję Ciekawsky:
Podobno z Ligi A kilka ekip wypadło, ciekawe które , może ktoś ma jakieś przecieki? Mówi się że TEB i Geo mogą nie grać.

Akurat te dwie ekipy zgłosiły się jako jedne z pierwszych :-) A o tym, kto finalnie się zgłosił, a kto nie, tradycyjnie poinformujemy po zakończeniu zapisów.
Cytuj
#16 Ciekawsky 2018-01-24 14:34
Podobno z Ligi A kilka ekip wypadło, ciekawe które , może ktoś ma jakieś przecieki? Mówi się że TEB i Geo mogą nie grać.
Cytuj
#15 Croxon kpt Armagedon 2018-01-23 17:38
Cytuję JacekG:
I jak, kto wszedl z pierwsza fala zapisow ?

Cytuję JacekG:
I jak, kto wszedl z pierwsza fala zapisow ?

wszystko okaze sie pod koniec lutego jak organizatorzy beda miec wplacone wszystkie pieniazki:)
Cytuj
#14 cyni 2018-01-18 21:00
kiedy losowanie B i C?
Cytuj
#13 JacekG 2018-01-11 11:46
I jak, kto wszedl z pierwsza fala zapisow ?
Cytuj
#12 Pierluigi 2017-12-21 18:11
Cytuję razDwatrzy:
Szybkie pytanie - czy w ligach A,B1 i B2 można wprowadzić dodatkowe mecze pierwszej czwórki 1-4 2-3 i finał? to by trochę uatrakcyjniło ligi najwyższe - nawet za ciut większą opłatę o powiedzmy 100 pln od drużyny
pozdarwiam


jak to wyliczyłeś?
dochodzą 2 dodatkowe mecze, 2100/13 spotkan = 161 od ekipy za mecz

wiec nie 100pln od druzyny za dwa mecze a bagatelka.... 300-320 zł. no chyba, że chcesz rozegrac za 50 zl mecz na sztucznym boisku z oswietleniem i arbitrem + zdjeciami i filmami. No to ok :)
Cytuj
#11 Pierluigi 2017-12-21 18:07
Ja od zawsze uwazam ze Liga A powinna liczyć 10 druzyn - kazdy z kazdym i potem podział po 5. Do elity awans tylko mistrzowie Ligi B, by wyeliminować przypadki zerowych dorobków i dwucyfrówek od polowy stawki.
Cytuj
#10 xawery 2017-12-21 14:09
Cytuję Szczerze:
Cytuję Rafał J:
Pomysł słaby i nie mający wiele wspólnego z duchem sportu. Przez 13 kolejek wygrywasz - w jednym meczu pechowo przegrywasz i lądujesz na 3 mc. Jeden mecz wypacza cały sezon.
Jeśli chcemy się powoływać na KLF to tam jest podział ligi po 2 rundach i jest grana dodatkowa 3 runda - 5 spotkań.

Tylko jeden mankament - fajnie by było żeby drużyny w Lidze A przychodziły na każdy mecz w składzie przynajmniej optymalnym w 60% a nie bez jednego czy wogóle oddawały walkowery z silniejszymi - przykład Gawęcki - król strzelców w 2 spotkaniach 20-0 i 19-3.... śmieszne

Tak jest prawda, Liga jest liga wielu spotkań i mistrza wyłania Tabela:) a nie jeden czy dwa mecze, Ekstarklasa tez próbowała ekspermynetnować i są to pomysły bez efektu...
Cytuj
#9 nazimek 2017-12-21 11:49
Cytuję użyszkodnik:
Z jednej strony jako przykład można dawać kombinowanie z ekstraklasą piłkarską, ale z drugiej w NBA, NHL czy innych siatkówkach tak grają "od zawsze" (czyli z play-offami) i narzekań nie słychać.


Ale gra się do kilku wygranych, to jest zupełnie inna historia.
Cytuj
#8 użyszkodnik 2017-12-21 09:49
Z jednej strony jako przykład można dawać kombinowanie z ekstraklasą piłkarską, ale z drugiej w NBA, NHL czy innych siatkówkach tak grają "od zawsze" (czyli z play-offami) i narzekań nie słychać.
Cytuj
#7 Rafał J 2017-12-20 23:45
Cytuję krzysiu_jerzyna:
Również uważam, że pomysł z dodatkową kolejka nie ma sensu. Pod rozwagę dałbym jednak pomysł rozgrywania baraży przez ekipy z miejsc 11 i 12 z ligi A z drugimi miejscami lig B.


To tez bez sensu - dodatkowa furtka dla drużyn, które cały sezon dolowaly by później rozstrzygnąć w jednym spotkaniu? W ramach czego taki handicup dla ligi A a utrudnienie dla ligi B?
Cytuj
#6 krzysiu_jerzyna 2017-12-20 20:42
Również uważam, że pomysł z dodatkową kolejka nie ma sensu. Pod rozwagę dałbym jednak pomysł rozgrywania baraży przez ekipy z miejsc 11 i 12 z ligi A z drugimi miejscami lig B.
Cytuj
#5 Szczerze 2017-12-20 18:43
Cytuję Rafał J:
Pomysł słaby i nie mający wiele wspólnego z duchem sportu. Przez 13 kolejek wygrywasz - w jednym meczu pechowo przegrywasz i lądujesz na 3 mc. Jeden mecz wypacza cały sezon.
Jeśli chcemy się powoływać na KLF to tam jest podział ligi po 2 rundach i jest grana dodatkowa 3 runda - 5 spotkań.


Tak jest prawda, Liga jest liga wielu spotkań i mistrza wyłania Tabela:) a nie jeden czy dwa mecze, Ekstarklasa tez próbowała ekspermynetnować i są to pomysły bez efektu...
Cytuj
#4 Rafał J 2017-12-19 21:38
Pomysł słaby i nie mający wiele wspólnego z duchem sportu. Przez 13 kolejek wygrywasz - w jednym meczu pechowo przegrywasz i lądujesz na 3 mc. Jeden mecz wypacza cały sezon.
Jeśli chcemy się powoływać na KLF to tam jest podział ligi po 2 rundach i jest grana dodatkowa 3 runda - 5 spotkań.
Cytuj
#3 TEBkpt 2017-12-19 20:58
Witam,
Zgadza się, ża takowy pomysł już się pojawił - sam go rzuciłem Wojtkowi do przedyskutowania z innymi Kapitanami zespołów występujących w najwyższej Lidze A. Pomysł o tyle fajny, że walka będzie do końca - nie tylko o pierwsze miejsce (choć czasem po porażce w jednym meczu można przekreślić szanse na Majstra) - o czołowe 4 lokaty w Lidze!!!! Jeśli wzorem KLFu przeciągniemy rundę o jeden tydzień to zagramy półfinał i mecz o III miejsce jak i Finał. Moim zdaniem uatrakcyjni to Ligę - bowiem nawet Drużyny z 5,6,7 miejsc - mające szanse na lokatę 3-4 (powiedzmy)ale nie mające szans na 1 i 2 powalczą - bo nadal będąc w półfinale są w walce i grze o MAJSTRA.
Moja propozycja NIE WPROWADZAĆ ANKIETY tylko bezpośrednio skontaktować się z KApitanami poszczególnych zespołów i o zdanie zapytać - MOJE JEST ABSOLUTNIE NAD TĄ UATRAKCYJNIAJĄCĄ ROZGRYWKI ZMIANĄ od SEZONU WIOSNA 2018:)
pozdrawiam Radosław Targosz
Cytuj
#2 Wojciech Ziemba - FLS 2017-12-18 11:00
Taki pomysł się pojawił już wcześnie odnośnie Ligi A i jest on przez nas rozważany. Będziemy go zapewne konsultować z kapitanami, aby wiedzieć jakie jest ich zdanie w tym temacie. Problemem we wprowadzeniu takiego rozwiązania jest przede wszystkim... czas.

Jeśli dołożymy półfinały i finały, to tak, jakbyśmy dołożyli dwie kolejki, czyli w sezonie mielibyśmy nie 13 kolejek, a 15. I to rodzi problemy, bo wydłużyć sezon jest ciężko, ze względu na pogodę (początek wiosny, koniec jesieni), wielkie imprezy piłkarskie (koniec wiosny, co dwa lata), czy sezon urlopowy (koniec wiosny, początek jesieni), więc dołożenie playoffów wiązałoby się z tym, że drużyny częściej musiałyby grać dwa mecze w tygodniu. Takie przypadki i tak są coraz częstsze, szczególnie jesienią, natomiast byłoby ich jeszcze więcej. Ja odbieram to jako pewną niedogodność dla uczestników, przede wszystkim tych zespołów, które nie będą grać tych dodatkowych meczów. A ściskanie playoffów w ramach jednego tygodnia, może być z kolei kłopotliwe dla czołówki.

Będziemy jednak analizować, konsultować i zobaczymy bliżej startu sezonu, czy będziemy coś modyfikować.
Cytuj

Dodaj komentarz

Kod antyspamowy
Odśwież

 Oficjalny typer: Sponsor techniczny:
Betdudes.com - bet for fun Risum - sport w modnym stylu