Podsumowanie 1 kolejki Pucharu Ligi

• Futbolowa Liga Szóstek
  • Kategoria: Analizy
  • Odsłony: 148

Za nami pierwsza kolejka Pucharu Ligi w sezonie Zima 17/18. Zachęcamy do lektury podsumowania otwierającej zmagania serii gier.

Wygrane ligowców

Kolejka ta zapowiadana była jako starcie zespołów grających w FLS jesienią z drużynami, które w naszych rozgrywkach albo debiutowały, albo powracały po pewnej przerwie. Statystyka zwycięstw okazała się druzgocąca dla tych drugich, bowiem każdy z nich zanotował porażki, a wszystkie sześć zespołów, które jeszcze niedawno rywalizowały w zmaganiach ligowych, mogło cieszyć się z wygranych.

W Grupie A, zgodnie z oczekiwaniami było najciekawiej, a drużyny pokazały, że nieprzypadkowo zgłaszały się do rozgrywek wyższego szczebla. Oba mecze zakończyły się jednobramkowym zwycięstwem którejś ze stron. W pierwszym meczu grająca w przemeblowanym składzie TEB Edukacja pokonała Lasowice, choć wejście w mecz zajęło jej sporo czasu i początkowo to grający w białych koszulkach rywale prowadzili różnicą dwóch goli. Inny przebieg miało spotkanie Przyszlim kopnąć z Czyżynami. W tym przypadku Czyżyny trzykrotnie wychodziły na prowadzenie, rywale dwukrotnie doprowadzali do remisu, ale na trzecią bramkę zabrakło już czasu. Decydujący gol padł bowiem w ostatniej minucie meczu...

W ostatniej minucie gry zwycięstwo zapewnił sobie też KS Augustyn w Grupie B. Drużyna Kamila Samołyka od początku spotkania była stroną dyktującą warunki i po pierwszej połowie prowadziła z Ostatnim Bastionem 2:0. W drugiej części gry, w krótkim odstępie czasu straciła jednak dwa gole i wypracowana wcześniej przewaga odeszła w niepamięć. Ostatecznie wygraną "Fioletowym" zapewnił strzałem "pod poprzeczkę" Szpinda i Augustyn dopisał sobie trzy punkty. W drugim spotkaniu Grupy C nie byliśmy świadkami podobnych emocji, a już przed spotkaniem można było się spodziewać wysokiej wygranej Grupy Partner. Vertical Studio przybyło bowiem na mecz w niepełnym liczbowo składzie, co tak doświadczony zespół musiał wykorzystać gromiąc drużynę Wojciecha Łodzińskiego 17:2.

W Grupie C doszło do debiutu drużyny Amway Kraków. Początek pierwszego w FLS meczu był jednak dla drużyny Dogukana Ozdemira fatalny. Proste błędy w wyprowadzeniu piłki sprawiły, że już po pierwszej połowie Amway przegrywał z OREO 0:4, a bohaterem drużyny w czarnych koszulkach był Jan Zygmunt. MVP Ligi C1 zanotował hattricka oraz asystę mając udział przy wszystkich bramkach OREO z pierwszej części gry. W drugiej połowie Amway się przebudził, zdobył trzy gole, ale nie był w stanie odwrócić losów spotkania.

Drugie spotkanie od początku do praktycznie samego końca przebiegało pod dyktando jednej drużyny. Vittoria już po 6 minutach prowadziła z SmQ 2:0, a w kolejnych fragmentach gry powiększała swoją przewagę. Rywale, w których barwach mogliśmy oglądać szereg zawodników dawnego Solartu poprawili sobie humory zamykając mecz dwoma bramkami, jednak i one nie zmieniły faktu wysokiej wygranej Vittorii.

Szóstka tygodnia

Karol Kamiński (Czyżyny) - Kamil Samołyk (KS Augustyn), Bartłomiej Niewiadomski (TEB Edukacja) - Jan Zygmunt (OREO), Marcin Giermek (Grupa Partner), Mateusz Ziółko (Vittoria Kraków)*

Transfery

• W OREO zadebiutowali Zygmunt i Mroczek z Omegi
  • W barwach TEB Edukacji wystąpili Jakub Popiel (Stomatologia Stupka), Michał Słonina (Bercal Studio Światła), Adrian Pater (KS Augustyn) oraz Damian Leśniak (EmiTel)
  • Grzegorz Reizer (Football Heaven Bar) zagrał w Vertical Studio
  • Sebastian Stachel i Sebastian Sarga dołączyli do pucharowej ekipy Czyżyn
  • Aleksander Homel (FC Po Staremu), Artur Kaczor (Nie ma Lipy) i Mateusz Ziółko (Bishaka) zadebiutowali w Vittorii Kraków

Ciekawostki

• W drużynie Amwaya żaden z zawodników nie grał wcześniej w FLS, z kolei w Ostatnim Bastionie oraz Przyszlim kopnąć wystąpili tylko gracze z FLSowym doświadczeniem
  • Pięć drużyn (OREO, Amway, Grupa Partner, Vertical Studio, Czyżyny) wystąpiło bez nominalnych bramkarzy. Najlepiej z nich spisał się Kamiński z Czyżyn, który obronił nawet rzut karny
  • 17:2 to najwyższa wygrana Grupy Partner w historii. Do tej pory rekordowym zwycięstwem było pokonanie AP Sportivo w stosunku 12:0
  • W 5 z 6 meczów jedna ze stron zdobywała dokładnie 3 bramki - tylko w jednym przypadku taki dorobek wystarczył do odniesienia wygranej (Czyżyny)