• O lidze
 • Posted
 • Read 1200 times

Ligowe paragrafy

Regulamin rozgrywek Futbolowej Ligi Szóstek jest aktualizowany przed każdym sezonem. Przeczytaj o jego najważniejszych postanowieniach.

Liga powinna mieć jasne zasady tak aby zapewnić przejrzystość i uczciwość rywalizacji. Pełny tekst regulaminu znajdziecie tutaj:

Regulamin Futbolowej Ligi Szóstek

Zachęcamy do zapoznania się z regulaminem natomiast poniżej przedstawimy kilka najważniejszych naszym zdaniem paragrafów.

Na początek kilka informacji dotyczących warunków i zasad uczestnictwa w rozgrywkach:

Organizatorem rozgrywek jest Futbolowa Liga Szóstek. Warunkiem przystąpienia do rozgrywek jest:

            a) wypełnienie formularza zgłoszeniowego dostępnego na stronie www.liga-fls.pl oraz przesłanie listy biorących udział zawodników na adres Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.
            b) dokonanie opłaty za rozgrywki ligowe w wysokości 2 400,00 zł brutto.
            W każdej drużynie powinna być wytypowana jedna osoba (reprezentant drużyny), która:
            a) ma prawo do zgłoszenia i wycofania drużyny z rozgrywek;
            b) wypełniła i przesłała formularz zgłoszeniowy;
            c) jest odpowiedzialna za zachowanie się drużyny zarówno podczas meczu, jak i po jego zakończeniu;
            d) jest odpowiedzialna za kontakt z Organizatorem w celu otrzymywania aktualnych informacji związanych z terminarzem, karami czy innymi kwestiami organizacyjnymi;
            e) odpowiada za niedopuszczenie do gry swoich zawodników, na których zostały nałożone kary zawieszenia.
           

Zawodnik może być zgłoszony tylko w jednej drużynie. W trakcie sezonu dopuszcza się jedną zmianę drużyny, jednak tylko do zespołu z innej ligi i w okresie gdy możliwe jest zgłaszanie nowych zawodników.

W  rozgrywkach  FLS  obowiązują  następujące  ograniczenia  odnośnie  uczestnictwa zawodników występujących (zawodnikiem  występującym  określamy  gracza,  który  rozegrał  przynajmniej  jedno spotkanie w rundzie jesiennej sezonu 2019/20 danej ligi) w rozgrywkach PZPN futbolu 11-osobowego:

            a) w Lidze A nie mogą uczestniczyć zawodnicy z II i wyższych lig;
            b) w Lidze B nie mogą uczestniczyć zawodnicy z II i wyższych lig, a w meczu Ligi B może wystąpić tylko jeden zawodnik z III lig;
            c) w Lidze C nie mogą uczestniczyć zawodnicy z III i wyższych lig
            d) w Lidze D nie mogą uczestniczyć zawodnicy z IV i wyższych lig
            e) w Lidze E nie mogą uczestniczyć zawodnicy z ligi okręgowej i wyższych lig.
            Każda drużyna biorąca udział w rozgrywkach ma obowiązek występowania w jednolitych strojach z różnymi numerami na plecach.
            Organizator zastrzega sobie prawo do wykorzystania wizerunku zawodników grających w lidze w celu relacjonowania rozgrywek oraz dla celów marketingowych.

Teraz kilka słów o zasadach i przepisach gry obowiązujących w Futbolowej Lidze Szóstek:

  • Mecz trwa 2 x 25 minut plus czas doliczony przez sędziego.
  • Rozgrywki będą prowadzone na bramki o rozmiarach 5m x 2m.
  • Minimalna liczba zawodników danej drużyny potrzebna do rozpoczęcia meczu to 5.
  • Wszystkie rzuty wolne są bezpośrednie i mogą być wykonywane bez gwizdka. W sytuacji, gdy na wniosek drużyny atakującej sędzia odsuwa zawodników rywali na przepisową odległość, gra wznawiana jest na gwizdek. W wyjątkowych sytuacjach arbiter może zarządzić grę na gwizdek.
  • Dopuszcza się grę wślizgiem bezkontaktowym, gdy w pobliżu 2 metrów nie ma zawodnika drużyny przeciwnej. Każdy wślizg wykonany gdy w pobliżu 2 metrów znajduje się przeciwnik i na wskutek, którego nie dochodzi do faulu traktowany jest jako niebezpieczne zagranie. Przepis ten nie dotyczy bramkarza w polu karnym. Za wślizg uważa się zagranie, przy którym zawodnik rzuca się na murawę, dotyka jej pośladkami lub biodrem, nogami atakuje przeciwnika lub piłkę, a całość wykonana jest dynamicznie.
  • Rzut z autu wykonywany jest nogą z linii bocznej boiska i jest traktowany jako rzut wolny pośredni.
  • Rzut od bramki wykonywany jest przez bramkarza wykopem z ziemi nogą lub wyrzutem ręką. Bramkarz po złapaniu piłki z gry może wprowadzić ją do gry ręką lub bezpośrednio nogą.
  • Gracze karani są kartkami oraz karami czasowymi. Żółta kartka równoznaczna jest dwuminutową karą po której zawodnik może wrócić do gry, kartka czerwona oznacza 5-minutową karę i wykluczenie z meczu. W przypadku otrzymania dwóch żółtych kartek zawodnik zostaje wykluczony z meczu. Zawodnik odbywa karę w strefie zmian własnej drużyny (za własną bramką).
  • Zawodnik zostaje zawieszony na jeden mecz po otrzymaniu dwóch żółtych kartek. Każde kolejne dwie żółte kartki również powodują zawieszenie.
  • Zawodnik, który został ukarany czerwoną kartką zostaje zawieszony na jeden mecz. Organizator zastrzega sobie prawo do wydłużenia okresu zawieszenia.
Last modified on piątek, 02 sierpień 2019 10:13
(0 votes)