Szopeni z 4senalem o drugą wygraną, interesująco w B/C

Ciekawie zapowiada się dzisiejsza seria gier. W Lidze A Rafis po raz szósty w historii będzie rywalizował z Czyżynami. W Lidze B/C formę z pierwszej kolejki będą chciały potwierdzić: Płaszów - Serwis Bank oraz Zabankuj.pl. Obie drużyny staną jednak przed dużym wyzwaniem, ponieważ za rywali będą miały odpowiednio Błękitną Siermięgę oraz FC Lasowice. Liga C/D zaserwuje nam starcie Szopenów Futbolu z 4senalem. W Lidze E dobrą formę postara się utrzymać zespół Ready4s, któremu pokrzyżować szyki z pewnością zamierza Aptiv2.

Godzina 19:00

ANTYLOOPY - BLACK LABEL (LIGA E)

ANTyloopy nie mogą być w pełni zadowolone ze swojego premierowego występu w Futbolowej Lidze Szóstek. Co prawda zaprezentowały się całkiem korzystnie, strzeliły 7 goli, ale punktów to mimo wszystko nie przyniosło. Do poprawy zespół ten ma w pierwszej kolejności postawę formacji defensywnej, która Vittorii Kraków pozwoliła zaskoczyć się aż 11 razy. Z organizacją gry w tyłach problemów nie mają natomiast gracze Black Label, którzy do tego spotkania przystają po zwycięskim starciu z FC KK 2019. Z pewnością będą chcieli powiększyć swój dorobek o kolejne trzy punkty. I naszym zdaniem mają na to spore szanse.

NASZ TYP: 2

Godzina 19:45

READY4S - APTIV2 (LIGA E)

Musimy się przyznać, że zespół Ready4s zaskoczył nas swoją postawą w pierwszej kolejce. Wysoka wygrana, w dodatku do zera, z doświadczoną ekipą Wzmocnionych FC musi budzić uznanie. Nie mamy wątpliwości, że gracze Ready4s będą chcieli pójść za ciosem i przed dzisiejszym spotkaniem motywacji i woli odniesienia drugiego zwycięstwa nie powinno im zabraknąć. I według nas są faworytami starcia z Aptivem2. Z drugiej strony nie jesteśmy do końca pewni, czego po tej drużynie możemy się spodziewać. Wiadomo, że skład będzie inny niż jesienią, a o tym na co będzie stać Aptiv2 zimą przekonamy się w najbliższych kolejkach. Wiele powinien wyjaśnić już dzisiejszy mecz.

NASZ TYP: 1

Godzina 20:30

CZYŻYNY - RAFIS (LIGA A)

Porażek obu ekip w pierwszej kolejce można było się spodziewać. Wszak Czyżyny mierzyły się ze świetnie dysponowanymi Asami NH, z kolei Rafis rywalizował z mającą wielkie ambicje Elitą-Bud. Dzisiaj nadarza się zatem dobra okazja, aby zimą po raz pierwszy zapunktować i poprawić sobie nastroje przed kolejnymi meczami. Wyżej należy ocenić szanse Rafisu, który mimo osłabień wygląda na solidną drużynę, która nie powinna mieć problemów z wywalczeniem miejsca w środku stawki. Zawodnicy Czyżyn będą się musieli mocno postarać, aby sprawić małą niespodziankę i zdobyć punkty. Złudzeń co do wskazania faworyta nie pozostawia także historia bezpośrednich gier. Rafis z Czyżynami mierzył się jak dotąd pięć razy i w aż czterech przypadkach był górą. Bilans bramkowy (30:13) również przemawia na korzyść Rafisu. Liczymy jednak, że starcie dwóch zasłużonych ekip przyniesie sporą dawkę emocji.

NASZ TYP: 2

Godzina 21:15

PŁASZÓW - SERWIS BANK - BŁĘKITNA SIERMIĘGA (LIGA B/C)

Nie stawiany w pierwszej kolejce w roli zdecydowanego faworyta Płaszów sprawił w starciu z Black Hawks małą niespodziankę i wysoko tego przeciwnika pokonał. Marek Nowakowski i spółka wysłali tym samym reszcie stawki czytelny sygnał, że mają apetyt na czołowe lokaty. Dzisiaj zmierzą się z Błękitną Siermięgą, która “na papierze” wygląda na naprawdę mocną ekipę. Siermiężni zanotowali jednak falstart i dość nieoczekiwanie ulegli Kalinexowi. Jeśli nie chcą już na samym początku kampanii zimowej zaprzepaścić swoich szans na czołowe lokaty to powinni Płaszów pokonać. Takiego rozstrzygnięcia wcale nie jesteśmy jednak pewni, a wręcz uważamy, ża delikatnym faworytem jest właśnie Płaszów.

NASZ TYP: 1X

Godzina 22:00

SZOPENI FUTBOLU - 4SENAL (LIGA C/D)

Obie drużyny przystąpią do tego spotkania w niezłych humorach, bo po wygranych meczach w pierwszej kolejce. Jedni i drudzy pokonali swoich rywali w stosunku 6:5. Strzelanie bramek Szopenom i 4senalowi przychodziło zatem bez trudu, jednak pewne zastrzeżenia można było mieć do postawy formacji defensywnych. Kto w obronie zaprezentuje się lepiej, będzie miał łatwiej o wygraną. Według z nas więcej na trzy punkty należy przyznać 4senalowi, chociaż tak na dobrą sprawę każde rozstrzygnięcie jest możliwe.

NASZ TYP: X2

Godzina 22:45

ZABANKUJ.PL - FC LASOWICE (LIGA B/C)

Gracze Zabankuj.pl mogą zaliczyć swój powrót do Futbolowej Ligi Szóstek jak najbardziej do udanych. Po dobrym występie pokonali Korkociagi, które w końcu jesienią rywalizowały na zapleczu elity, a więc należy je uznać za rywala nieprzypadkowego i wymagającego. Dzisiaj Zabankuj przyjdzie rywalizować z FC Lasowicami, których przez dłuższy czas nie mieliśmy okazji oglądać na boiskach FLS. Nie wiemy do końca, czego po Lasowicach możemy się spodziewać. W dotychczasowych zimowych startach zespół ten dał się poznać jako solidny i ciężki do ogrania rywal. Jeśli nic się w tym względzie nie zmieniło to Zabankuj czeka trudne zadanie.

NASZ TYP: 1X

(0 votes)