Ważny tydzień Bishaki, dziś rywalem Pompy

Wydarzeniem wtorku będzie spotkanie w Lidze B2 pomiędzy Krupińskimi Pompami a Bishaką Kurdwanów. Dla zespołu Marcina Noska to kluczowy tydzień w kontekście walki o czołowe lokaty, bo w piątek zmierzy się on z innym czołowym zespołem ligi - Weldbudem. Ponadto mamy kilka spotkań, w których trudno wskazać zdecydowanego faworyta.

Godzina 19:40

Radka - Valposiano SOLIDEXPERT (Liga B1)

Radka od czterech meczów gra jak z nut, nie zaznając w tym czasie goryczy porażki. Tego samego nie można powiedzieć o drużynie Valposiano, która poza remisem z Korkociągami, nie zdobyła w bieżącej kampanii żadnego punktu i jest na dnie ligowej tabeli. Dzisiaj podopiecznym Marcina Magiery o kolejne punkty będzie niezwykle ciężko, bowiem Radka jest na wyraźnej fali wznoszącej i to właśnie w tej ekipie upatrujemy faworyta poniedziałkowej rywalizacji.

NASZ TYP: 1

Płaszów - Serwis Bank - Banda Pycholi (Liga C1)

Banda Pycholi w ostatnim czasie nie prezentuje się najlepiej. "Pomarańczowi" w ostatnich pięciu spotkaniach tylko raz zdobyli komplet punktów, przez co zanotowali delikatny spadek w ligowej tabeli. Płaszów prezentuje wysoką formę, kręci się koło podium i w sezonie jesiennym przegrał zaledwie jeden mecz, co czyni z tej drużyny faworyta rywalizacji.

NASZ TYP: 1

OREO - Wzmocnieni FC (Liga E1)

OREO wygrało dwa ostatnie mecze z niżej notowanymi przeciwnikami, ale patrząc pod kątem całego sezonu, postawa tej ekipy nikogo na kolana nie rzuca. Wzmocnieni są w czołówce i poza bolesną porażką z Restauracją V8 nie zanotowali żadnej wpadki, co czyni z tej drużyny faworyta tego starcia, choć gracze Pawła Drozda nie powinni nastawiać się na łatwą przeprawę.

NASZ TYP: 2

Janusze Futbolu - Budintech (Liga E1)

Kolejne starcie we wtorkowy wieczór w Lidze E1. Zobaczymy w nim dwie dołujące drużyny, które gdyby tylko istniała Liga F, mogłyby obawiać się o utrzymanie na piątym szczeblu rozgrywkowym. Budintech w dotychczasowych ośmiu meczach stracił aż 83 gole, nie zdobywając przy tym żadnego punktu. Janusze w porównaniu do rywali wyglądają nieco lepiej i to naszym zdaniem ta ekipa w tym starciu zdobędzie komplet oczek.

NASZ TYP: 1

ASTOR B - Błękitna Husaria (Liga E2)

Błękitna Husaria w zeszłym tygodniu pokazała, że jest w stanie urwać punkt każdemu, nawet tym najlepszym, remisując z wiceliderem Anonymous 4:4. Dzisiaj gracze tej ekipy zmierzą się z rezerwami drugoligowego ASTORa, które po kiepskiej inauguracji, w ostatnim czasie złapały oddech i zaczęły punktować. Czeka nas wyrównany i zacięty mecz, w którym nieco większe szanse dajemy Husarii.

NASZ TYP: X2

Godzina 20:35

Cemark.pl - Korkociagi.com (Liga B1)

Obie ekipy grają w kratkę i mają spore problemy z ustabilizowaniem formy. Sytuacja w tabeli jednak z każdą kolejną kolejką robi się coraz bardziej poważna i wszystko wskazuje na to, ze zarówno Cemark, jak i Korkociągi będą uwikłane w walkę o utrzymanie. Dzisiejsze starcie będzie zatem przysłowiowym meczem o "sześć punktów", a my nie jesteśmy w nim w stanie wskazać jednoznacznego faworyta i typujemy podział punktów.

NASZ TYP: X

Virtus Logistics - Shamrock (Liga C1)

Virtusi po passie czterech zwycięstw z rzędu, w ubiegłym tygodniu musieli zejść z boiska pokonani, uznając wyższość świetnie grającego Interu Kraków. Dzisiaj przed rozdrażnioną trzecią ekipą Ligi C1 szansa na rehabilitację, bowiem drużyna Dawida Podhajnego zagra z Shamrockiem, który co prawda w ubiegłej kolejce wygrał z Apollo 30, jednak mimo tego sytuacja tej ekipy w tabeli nie wygląda za różowo.

NASZ TYP: 1

Vittoria Kraków - InPost (Liga E1)

Vittoria, która przystępowała do sezonu z aspiracjami do awansu ciągle nie może ustabilizować formy i dobre mecze przeplata tymi nieco słabszymi. We wtorkowy wieczór ekipa Maćka Ziemby zmierzy się z InPostem, który z meczu na meczu spisuje się coraz lepiej i ma na swoim koncie serię dwóch zwycięstw z rzędu. Czeka nas niezwykle ciekawe i wyrównane starcie, w którym wynik do samego końca może być sprawą otwartą.

NASZ TYP: X

Krupiński Pompy - Bishaka Kurdwanów (Liga B2)

Mecz lidera z niezwykle ofensywnie usposobioną piątą ekipą rozgrywek zapowiada się niezwykle ciekawie. Faworytem co prawda są zawodnicy Krupińskich Pomp, jednak Bishaka, która ma kim postraszyć z przodu z pewnością nie stoi w tym meczu na straconej pozycji. Stawiamy na bardzo ciekawy mecz, z dużą liczbą bramek, w którym o ostatecznym triumfie może zadecydować lepsza dyspozycja dnia.

NASZ TYP: 1X

Darmart - GSBK (Liga D1)

Darmart przegrał ostatnie dwa mecze odpowiednio z Husarią i Adgosklepem i wszystko wskazuje na to, że marzenia o awansie do wyższej klasy rozgrywkowej, gracze tej ekipy będą musieli odłożyć na kolejny sezon. Dzisiaj co prawda szansa na komplet punktów będzie spora, bowiem rywalem będzie dołujące GSBK, które z jednym punktem szoruje po dnie tabeli, jednak mimo wszystko z tak nierówną formą ciężko będzie zawodnikom Adriana Pompy myśleć w bieżącej kampanii o czymś więcej niż 5-6 miejsce.

NASZ TYP: 1

Kraków Airport - Flamingo FT (Liga D1)

"Lotnicy" po dwutygodniowej przerwie pokonali pewnie Kabaret, dzięki czemu poprawili sobie nieco nastroje po niespodziewanych wcześniejszych porażkach z Darmartem i Jaglacci. We wtorkowy wieczór na drodze Kraków Airport stanie Flamingo, które w ostatnich trzech meczach zanotowało komplet porażek i wszystko wskazuje na to, że dzisiaj do swojej "kolekcji" gracze tej ekipy dołożą czwarte niepowodzenie.

NASZ TYP: 1

Godzina 21:30

Alliance - Elita-Bud (Liga C1)

Elita-Bud pewnym krokiem kroczy po mistrzostwo Ligi C1, wygodnie rozsiadając się na fotelu lidera z kompletem siedmiu zwycięstw. Wszystko wskazuje na to, że dzisiaj faworyt ligi dołoży na swoje konto ósmy triumf, bowiem grający w kratkę, dziewiąty w tabeli Alliance nie ma po swojej stronie zbyt wielu argumentów, by zagrozić wyżej notowanemu przeciwnikowi. Spodziewamy się jednostronnego pojedynku, w którym gracze Elity urządzą sobie trening strzelecki.

NASZ TYP: 2

Coca Juniors - Stal Nowa Huta (Liga D1)

Stal Nowa Huta po delikatnym falstarcie jakim była porażka 2:8 z Husarią, wygrała cztery kolejne mecze, potwierdzając tym samym swoje wysokie aspiracje. Dzisiaj w meczu na szczycie gracze tej ekipy podejmą Coca Juniors, którą stać na wygranie z każdym rywalem w Lidze D1, jak i na sprawienie negatywnej niespodzianki, przegrywając z niżej notowaną ekipą. Dzisiaj czeka nas bardzo ciekawe widowisko, w którym może stać się niemal wszystko.

NASZ TYP: X2

Złote Chłopaki - Nowa Elektro Squad (Liga D2)

Kolejny mecz na czwartym szczeblu rozgrywkowym, który powinien obfitować w spore emocje. Złoci przystąpią do tego spotkania podrażnieni po niespodziewanej porażce ze Wściekłymi Psami. Nowa niedawno również uległa temu rywalowi, jednak w ubiegłym tygodniu gracze tej ekipy poprawili sobie nastroje, triumfując nad Błękitnymi Panterami. W poniedziałkowym widowisku emocji na pewno nie zabraknie, a Złote Chłopaki wzmocnione powracającym do składu liderem ofensywy Pawłem Matusikiem z pewnością postarają się o końcowy triumf, bowiem przegrany tego spotkania poważnie skomplikuje sobie sprawę awansu do wyższej klasy rozgrywkowej.

NASZ TYP: 1X

Despero - Powrót Żywych Trupów (Liga E1)

Despero w ubiegłotygodniowym starciu z Hutniczkiem pokazało swoją siłę ofensywną, pewnie wygrywając 7:3. Teraz przed trzecią drużyną w tabeli staje nieco łatwiejsze zadanie, gdyż PŻT z trzema punktami na koncie i bardzo dziurawą formacją defensywną zajmuje przedostatnią pozycję w tabeli. Stawiamy na prawdziwą kanonadę strzelecką w wykonaniu Despero i bardzo jednostronny mecz.

NASZ TYP: 1

Błękitna Wataha - Hutniczek (Liga E1)

Hutniczek w starciu z Despero przerwał swoją passę czterech zwycięstw z rzędu, przez co spadł na czwarte miejsce w tabeli. Kontakt z czołówką jednak jest bardzo bliski i w przypadku triumfu we wtorkowej rywalizacji, gracze tej ekipy będą mieli szansę ponownie zameldować się na podium rozgrywek. Wataha ma spore problemy z ustabilizowaniem formy i gra w kratkę, co nie czyni z niej faworyta tej rywalizacji.

NASZ TYP: 2

Amber - Asy NH (Liga A)

Asy mimo ostatniej, dosyć nieoczekiwanej porażki z NEMBUDem nadal przewodzą tabeli z trzema oczkami przewagi nad drugim Rafisem. Amber z kolei z jednym triumfem na koncie jest w strefie spadkowej, co nie wróży zbyt dobrze przed starciem z podrażnionymi ostatnim meczem zawodnikami z Nowej Huty. Stawiamy na pewny triumf Asów, którzy tym samym potwierdzą, że ostatnia porażka była zwykłym wypadkiem przy pracy.

NASZ TYP: 2

(0 votes)