Zapowiedź sezonu Jesień 2019 - Liga B1

Stawka w Lidze B1 wydaje się być wyjątkowo wyrównana, dlatego wyścig po tytuł mistrzowski powinien przynieść sporą dawkę emocji. Ciężko wskazać tylko jednego faworyta. Naszym zdaniem o czołowe lokaty powinno bić się dwóch spadkowiczów z Ligi A, czyli: Cemark.pl oraz Wybrzeże Klatki Schodowej. W okolicach podium po raz kolejny zakręcić może się także AS Maestro. Jeśli formę z wiosny utrzymają Browary Hills to dla tego zespołu również znajdzie się miejsce w ścisłej czołówce. Żadnej ekipie nie odbieramy jednak szans na sukces i znalezienie się w czubie tabeli, ponieważ każda ma swoje atuty i może powalczyć o najwyższe cele. Ciekawie powinna wyglądać również walka o utrzymanie, w którą może być zaangażowana nawet połowa drużyn. Żadna bowiem nie odstaje wyraźnie poziomem od pozostałych. Zapowiada się naprawdę pasjonująca rywalizacja i sami jesteśmy niezmiernie ciekawi jak ułoży się jesienią końcowa tabela w tej lidze.

AS MAESTRO

5,5,3,3 - to miejsca zajmowane przez AS Maestro w czterech sezonach spędzonych na drugim szczeblu rozgrywkowym FLS. Czarno na białym widać więc, że zespół ten przynależy do ścisłej ligowej czołówki. I nie inaczej będzie zapewne również i tym razem. Według nas AS Maestro ma wszelkie predyspozycje ku temu, aby jesienią odegrać w Lidze B1 jedną z kluczowych ról. Wielce prawdopodobne wydaje się powtórzenie rezultatu z wiosny, a być może uda się powalczyć o powrót do Ligi A.

TYP: Miejsca 1-4

ASTOR

Astor zadebiutuje jesienią na drugim szczeblu rozgrywkowym. Zespół ten potrzebował zaledwie trzech sezonów, aby dojść tak wysoko. Zbliżająca się kampania będzie jednak z pewnością najtrudniejszą z dotychczasowych, a każdy mecz będzie wymagał maksymalnej koncentracji i zaangażowania. Kadrę z wiosny udało się utrzymać, w związku z czym Astor kilka meczów zapewne wygra i powinien ulokować się w okolicach środka stawki. Nie wykluczamy jednak scenariusza, w którym zespół ten będzie jednak uwikłany w walkę o utrzymanie.

TYP: Miejsca 9-14

BROWARY HILLS 32040

Browary Hills miały wiosną początkowo małe problemy, ale po uporządkowaniu spraw kadrowych zaczęły grać jak z nut. 11 zwycięstw z rzędu zapewniło tytuł mistrzowski w Lidze C2. Jeśli drużynie uda się utrzymać skład oraz wysoką dyspozycję to przewidujemy, że zajmie ona miejsce w ścisłej czołówce Ligi B1. Browary na pewno jednak nie mogą sobie pozwolić na podobny falstart jak w minionych rozgrywkach, ponieważ powstałe straty punktowe mogą się okazać trudne do nadrobienia. Na maksa trzeba więc będzie grać od samego początku. My Browary wymienimy w gronie zespołów, które uznajemy za głównych faworytów do zajęcia pozycji medalowych.

TYP: Miejsca 1-4

CA SHARKS

Dla CA Sharks będzie to już dziewiąty kolejny sezon spędzony na drugim szczeblu rozgrywkowym. “Rekiny” można uznać za niezwykle solidnego ligowca, który miewa okresy bardzo dobrej gry i może się wówczas postawić praktycznie każdemu rywalowi. CA wiosną zajęło wysokie piąte miejsce, a mogło być jeszcze lepiej, ponieważ zespół długo utrzymywał się na podium. Po stronie CA na pewno jest duże doświadczenie i spore ogranie większości zawodników na FLSowych boiskach. Poprawić pozycję z ostatniej edycji będzie ciężko, ale dla CA miejsce w górnej połówce tabeli z pewnością się znajdzie.

TYP: Miejsca 5-8

CEMARK.PL

Cemark.pl zajął wiosną ostatnie miejsce w Lidze A, chociaż w kilku meczach zaprezentował się z całkiem niezłej strony. 5 zgromadzonych na koncie punktów nie wystarczyło jednak, aby móc w ogóle myśleć o pozostaniu na najwyższym szczeblu. Teraz zespół ten postara się odbudować ligę niżej i jesteśmy niemal pewni, że będzie się bił o najwyższe lokaty. W kadrze ma bowiem wielu doświadczonych i ogranych zawodników, z których wielu jest w stanie na boisku zrobić różnicę. Siłą Cemarku powinno być także zgranie, ponieważ od kilku sezonów gra on w praktycznie niezmienionym składzie. Według nas Cemark.pl zajmie miejsce w ścisłej czołówce. Prawdopodobnie nawet na podium.

TYP: Miejsca 1-4

C.F. VILANOVA

C.F. VilaNova wywalczyła promocję na zaplecze elity dzięki zajęciu trzeciej lokaty w bardzo wyrównanej Lidze C2. Siłą VilaNovy była przede wszystkim dobra organizacja gry oraz nieźle spisująca się i rzadko popełniająca błędy formacja defensywna z Danielem Chiricą między słupkami na czele. Spodziewamy się, że styl gry drużyny w sezonie jesiennym nie ulegnie większym zmianom. Naszym zdaniem VilaNovę spokojnie stać na zajęcie miejsca w górnej połówce tabeli. Jeśli na każdym meczu będzie się pojawiał lider - Vitor Pereira to będą szanse nawet na coś więcej. O wpływie tego zawodnika na postawę reszty zespołu nie ma co dyskutować. Z nim w składzie VilaNova po prostu gra lepiej. Bez niego natomiast zwycięstwa przychodzą znacznie trudniej. Do rozgrywek zespół przygotowywał się biorąc udział w turniejach Parkowa Cup, w których prezentował się bardzo solidnie, zajmując w jednych z nich trzecie miejsce. Podobnie powinno być w sezonie ligowym.

TYP: Miejsca 5-8

FC KALINEX

Wiosną FC Kalinex jako beniaminek z buta wszedł do rozgrywek, długo utrzymując się w ścisłej czołówce. Potem zespół dopadł wyraźny kryzys i ostatecznie zmagania udało się skończyć na, i tak niezłym, siódmym miejscu. W “Bykach” na pewno drzemie spory potencjał i dlatego jesteśmy bardzo ciekawi, którą ich odsłonę zobaczymy jesienią? Jeśli tą z początkowej fazy poprzednich rozgrywek to FC Kalinex powinien zameldować się w górnej połówce tabeli. Gdyby jednak prezentował się tak, jak w drugiej części sezonu wiosennego to prawdopodobnie czeka go walka o utrzymanie.

TYP: Miejsca 5-8

HOME BROKER/TANIEMIESZKANIA.PL

Home Broker fantastycznym finiszem zdołał wiosną uratować się przed spadkiem. Cztery kolejne zwycięstwa pokazały, że zespół ten wcale nie jest wypalony i ciągle drzemią w nim spore możliwości. Mimo dobrej postawy w końcówce poprzedniego sezonu wydaje nam, że HB ponownie czeka ciężka batalia o utrzymanie. Ma jednak w składzie na tyle doświadczonych i zgranych już ze sobą zawodników, że mimo wszystko powinien uniknąć degradacji. Aby jednak uniknąć nerwowej końcówki Home Broker musi przede wszystkim zacząć zdecydowanie lepiej punktować w meczach z ligową czołówką, co może być trudnym zadaniem.

TYP: Miejsca 9-14

KORKOCIAGI.COM

Trochę czasu musiało wiosną upłynąć nim Korkociagi złapały właściwy rytm. Dość powiedzieć, że na pierwsze zwycięstwo musiały czekać aż do 6. kolejki. Dobra postawa w drugiej części sezonu ostatecznie pozwoliła zachować ligowy byt, chociaż przewaga nad strefą spadkową wyniosła zaledwie jeden punkt. Jesienią takie straty poniesione na w początkowej fazie rozgrywek mogą okazać się niemożliwe do odrobienia. Naszym zdaniem w nadchodzącym sezonie Korkociagi ponownie będą zamieszane w walkę o utrzymanie. Czy tym razem również uda się uniknąć degradacji? Tego na tą chwilę nie jesteśmy w stanie stwierdzić z całą stanowczością. Najważniejsze będzie dobre punktowanie w meczach z drużynami o zbliżonym potencjale.

TYP: Miejsca 9-14

PIOMET AMR CAMPANIA

Piomet jest zespołem, w którym przed startem niemal każdego sezonu upatrujemy jednego z faworytów do zajęcia czołowych lokat. Tym razem będzie nieco inaczej, ponieważ według nas wyżej stoją akcje innych ekip, aczkolwiek Piomet nie powinien mieć większych problemów ze znalezieniem się w górnej połówce tabeli. Aby myśleć o czymś więcej gracze Piometu muszą wystrzegać się dość nieoczekiwanych wpadek, jakie zdarzają im się praktycznie w każdym sezonie. Sporym atutem tej drużyny będzie doświadczenie i ogranie na drugim szczeblu, na którym Piomet rozegra już dziesiąty sezon.

TYP: Miejsca 5-8

PRAWDZIKI

Prawdziki mają za sobą niezwykle udany sezon wiosenny, w którym zaprezentowały się z bardzo dobrej strony. Największą siłą tej drużyny jest doskonała organizacja gry w defensywie, która pozwoliła zachować czyste konto aż pięć razy. Podobnego wyniku w jesiennej kampanii co prawda nie przewidujemy, ale i tak strzelenie bramki Prawdzikom z pewnością nie będzie łatwą sprawą. W zespole nie doszło do zmian kadrowych i o dobry wynik w Lidze B1 postarają się ci sami zawodnicy, którzy wywalczyli awans. Prawdziki bardzo solidnie przepracowali krótką przerwę między rozgrywkami. Poza regularnymi sparingami brali także udział w serii turniejów Parkowa Cup, które były w ich wykonaniu bardzo udane. Dwukrotnie udało się im bowiem zająć drugie miejsce. Naszym zdaniem Prawdziki zajmą miejsce w dolnej połówce tabeli, ale spadku nie będą musiały się obawiać.

TYP: Miejsca 9-14

RADKA

Dla Radki sezon wiosenny, pierwszy spędzony na drugim szczeblu, pełen był wzlotów i upadków. Przez większą jego część zespół ten znajdował się w strefie spadkowej lub jej okolicach. Jednak po serii zwycięstw pojawiła się dość nieoczekiwanie szansa na...brązowy medal. Ostatecznie Radce udało się wygrać sześć spotkań i zająć bezpieczne ósme miejsce, co po początkowych problemach jest sporym osiągnięciem tej drużyny. Jesienią powinno być już nieco łatwiej. Naszym zdaniem Radce nie uda się znacząco poprawić pozycji z poprzednich rozgrywek, ale spadek też nie będzie jej groził. Ma na to po prostu zbyt mocny i wyrównany skład.

TYP: Miejsca 9-14

VALPOSIANO SOLIDEXPERT

Zespół ten przed startem sezonu jest dla nas największą zagadką spośród wszystkich ekip w Lidze B1. Do osłabionego w przerwie między sezonami zespołu Valposiano dołączyło kilku zawodników znanych do tej pory z występów w ekipie Żubrów. Jesteśmy ciekawi jak to połączenie będzie się prezentowało jesienią. Czy zostanie zachowany zadziorny charakter Valposiano? Czy jednak o obliczu drużyny będą decydować nowe twarze? Na pewno będą potrzebować czasu na zgranie. W związku z tym typujemy Valposiano SOLIDEXPERT do walki o utrzymanie, aczkolwiek nie wykluczamy, że drużyna ta zaskoczy nas i znajdzie dla siebie miejsce w czołówce.

TYP: Miejsca 9-14

WYBRZEŻE KLATKI SCHODOWEJ

Pierwsza przygoda ekipy Kamila Zawilińskiego z Ligą A trwała zaledwie jeden sezon. Wpływ na taki a nie inny wynik miały bez wątpienia niekończące się kłopoty kadrowe, które skutecznie torpedowały wszelkie plany kapitana. Jeśli kwestię składu uda się uporządkować, to Wybrzeże Klatki Schodowej będzie dysponować wystarczającym potencjałem, aby jesienią włączyć się do walki o najwyższe cele w Lidze B1. W przeciwnym jednak razie o medal może być ciężko, chociaż wywalczenie miejsca w górnej połówce tabeli nie powinno stanowić dla WKS większego problemu.

TYP: Miejsca 1-4

(0 votes)