Zapowiedź sezonu Jesień 2019 - Liga A

Nadchodzący wielkimi krokami sezon jesienny powinien być bardzo emocjonujący. Naszym zdaniem o końcowy triumf będą się biły trzy ekipy. W pierwszej kolejności broniąca mistrzowskiego tytułu Stomatologia Stupka, a w dalszej Rafis oraz TEB Edukacja. O podium ponownie spróbują zawalczyć: Aqua Soil oraz Cybermachina G. Pub. Z czterech beniaminków naszym zdaniem najwyżej stoją akcje NEMBUDu oraz Żymły Siermięgi, dla których powinno znaleźć się miejsce w górnej połówce tabeli. Amber oraz Wodociągi Miasta Krakowa czeka raczej walka o utrzymanie. Zapewne objawi się jakiś czarny koń rozgrywek, ale na tą chwilę nie jesteśmy w stanie jednoznacznie wskazać, która z ekip nim zostanie.

AMBER

Po zaledwie jednym sezonie spędzonym na drugim szczeblu rozgrywkowym zespół Amber ponownie zagra w elicie. I tak jak po poprzednim awansie drużynę Kamila Maciuły zapewne czeka ciężka batalia o utrzymanie. Kadra nie powinna ulec większym zmianom i postawa Amber ponownie w największym stopniu zależeć będzie od dyspozycji duetu Maciej Banaś - Michał Ścieszka. Liczymy na to, że Amber sprawi kilka niespodzianek, a tego, że zespół ten wygra kilka spotkań jesteśmy niemal pewni.

TYP: Miejsca 9-14

ASY NH

Asy pokazały wiosną, że awans do Ligi A nie był dziełem przypadku ani szczęśliwego zbiegu okoliczności. Swoją postawą zespół ten zdobył uznanie i już wkrótce przystąpi do obrony piątej lokaty wywalczonej wiosną. Czy Asy stać na powtórzenie tak dobrego wyniku? Według nas tak, chociaż wcale nie będzie to łatwym zadaniem. Wiadomo, że dla wielu nowych drużyn najtrudniejszy jest drugi sezon na wyższym szczeblu rozgrywkowym. Czy w przypadków drużyny z Nowej Huty będzie podobnie?

TYP: Miejsca 5-8

AQUA SOIL

Wiosną Aqua Soil nie pierwszy już raz długo mogło marzyć o wywalczeniu upragnionego medalu. Jednak porażki z wszystkimi drużynami z czołowej trójki skutecznie zatrzasnęły drzwi do podium Ligi A. Jesienią Aqua Soil ponownie powinno zająć miejsce w ścisłej ligowej czołówce. Jeśli AS będzie lepiej punktować w potyczkach z najlepszymi oraz uda się uniknąć zaskakujących potknięć, jak porażka z Pink Bowling czy remis z GDA, to być może w końcu uda się zakończyć zmagania na pozycji medalowej. Na tą chwilę widzimy w Aqua Soil czwartą siłę FLS.

TYP: Miejsca 1-4

BAD BOYS

Dla ekipy Bad Boys sezon wiosenny z pewnością nie był łatwy. Nie udało się do końca rozwiązać problemów kadrowych, przez co zespół nie mógł zaprezentować pełni swojego potencjału. Jak na tak duże problemy ze składem utrzymanie w elicie należy przyjąć z zadowoleniem. Bad Boys mierzą jednak znacznie wyżej niż dziesiąte miejsce. Ich ambicje na pewno są uzasadnione. Jeśli w końcu drużyna ta upora się z plagą kontuzji i zacznie grać optymalnym składem to kto wie, czy porządnie nie namiesza w stawce. Na tą chwilę Bad Boys typujemy do zajęcia miejsca w okolicach środka tabeli.

TYP: Miejsca 9-14

CYBERMACHINA G. PUB

Cybermachina miała wiosną okres doskonałej gry, kiedy to była przez nas chwalona praktycznie po każdym spotkaniu. Niestety dla ekipy Krzysztofa Chromca zdarzały się także momenty dekoncentracji i słabszej dyspozycji, które kosztowały Cybermachinę utratę cennych punktów. Zespół ten bez wątpienia ma spore możliwości i jeśli tylko ustabilizuje formę na wysokim poziomie to powinien na dobre zagościć w ścisłej ligowej czołówce. Być może uda się wówczas nawet powalczyć o podium. Cybermachinę typujemy do zajęcia miejsca w środku stawki i będziemy mocno zdziwieni, jeśli nie wywalczy sobie miejsca w górnej połówce tabeli.

TYP: Miejsca 5-8

GDA INVESTMENT

Przed startem kilku poprzednich sezonów w ekipie GDA Investment upatrywaliśmy czarnego konia rozgrywek i kandydata do zajęcia miejsca w ścisłej czołówce Ligi A. Jednak zespół ten sezon w sezon spisuje się poniżej oczekiwań, dlatego tym razem typujemy go do zajęcia miejsca w dolnej połówce tabeli. Największą bolączką GDA są problemy kadrowe. Drużyna ta bardzo rzadko gra bowiem w optymalnym, lub zbliżonym do optymalnego, składzie, przez co nie ma możliwości nawiązać walki z najlepszymi. Być może jesienią kapitanowi uda się sprawy kadrowe uporządkować i gra GDA będzie wyglądała znacznie lepiej, jednak na tą chwilę nie możemy być tego pewni.

TYP: Miejsca 9-14

NEMBUD

Debiutujący na najwyższym szczeblu zespół, po którego występach sporo sobie obiecujemy. NEMBUD ma bowiem w składzie wielu doświadczonych i ogranych w FLSie oraz na dużym boisku zawodników, co powinno być niewątpliwym atutem. Problemem NEMBUDu wiosną było jednak to, że nie zawsze dysponował on optymalnym składem. Aby osiągnąć dobry wynik w zmaganiach z najlepszymi drużynami Futbolowej Ligi Szóstek kluczowa będzie gra czołowych zawodników w każdym spotkaniu. Jeśli kadra NEMBUDu na każdym meczu będzie najmocniejsza to jesteśmy niemal pewni, że ekipa ta zajmie miejsce w górnej połówce tabeli.

TYP: Miejsca 5-8

PINK BOWLING

Musimy się przyznać, że zespół Pink Bowling swoją postawą wiosną nieco nas zaskoczył. Typowaliśmy go bowiem do spadku, a tymczasem zajął miejsce w górnej połówce tabeli. Duża w tym zasługa bramkostrzelnego duetu Arkadiusz Chlebowski - Kamil Klęk. Jeśli obaj utrzymają dyspozycję na podobnym poziomie to Pink Bowling nie powinno mieć większych problemów z wygraniem podobnej liczby spotkań. Walka o utrzymanie raczej tej drużynie nie grozi, chociaż powtórzyć wynik z poprzednich rozgrywek nie będzie łatwo.

TYP: Miejsca 9-14

PIRACI

Piraci przez większą część sezonu wiosennego zajmowali miejsce w strefie spadkowej. Jednak dzięki piorunującemu finiszowi i trzem kolejnym zwycięstwom udało im się zachować miejsce w elicie. W kilku meczach pokazali, że stać ich na naprawdę wiele. Problem stanowiło jednak ustabilizowanie formy. Naszym zdaniem jesienią Piraci ponownie będą zamieszani w walkę o utrzymanie. I prawdopodobnie o ligowy byt również będą musieli drżej niemal do ostatniej kolejki. Bez istotnych wzmocnień walka o coś więcej niż uniknięcie degradacji może okazać się niemożliwa.

TYP: Miejsca 9-14

RAFIS

Sezon wiosenny był najbardziej udaną kampanią w historii występów Rafisu na najwyższym szczeblu FLS. Pech tej drużyny polegał na tym, że znalazł się ktoś odrobinę mocniejszy. Tym samym Rafis musiał zadowolić się wicemistrzostwem i jesteśmy przekonani, że Bojan i spółka jesienią zrobią wszystko, aby w końcu wspiąć się na szczyt. I niewykluczone, że właśnie tak będzie. W Rafisie widzimy bowiem najpoważniejszego kandydata do zdetronizowania Stomatologii. Skuteczna ofensywna oraz niezwykle szczelna defensywa powinny zapewnić kolejne miejsce na podium. Pytanie, czy Rafis będzie w stanie pokonać Stomatologię w bezpośrednim starciu? Bo całkiem możliwe, że ponownie właśnie ten mecz rozstrzygnie o losach mistrzowskiego tytułu.

TYP: Miejsca 1-4

STOMATOLOGIA STUPKA

Łukasz Stupka wiosną w końcu dopiął swego i wraz z kolegami mógł cieszyć się z wywalczenia tytułu mistrzowskiego. Jak jednak powszechnie wiadomo łatwiej na szczyt się wdrapać niż się na nim utrzymać. Przed Stomatologią trudne zadanie obrony pierwszego miejsca. Zespół ten ma jednak tyle szeroką i wyrównaną kadrę, że ponownie powinien bić się o najwyższe cele. Naszym zdaniem, i zapewne wielu innych osób, Stomatologia to kandydat nr 1 do końcowego triumfu w Lidze A. Do poprawy w grze Stomatologii na pewno jest postawa formacji defensywnej. Jeśli obrona mistrza będzie się prezentować lepiej to możliwe, że uda się przejść przez rozgrywki “suchą stopą”.

TYP: Miejsca 1-4

TEB EDUKACJA

Dla niemal każdej ekipy w FLS wywalczenie trzeciego miejsca w elicie byłoby wielkim sukcesem. Jednak nie dla TEB Edukacji. Dla tak utytułowanej drużyny brązowy medal wcale nie jest osiągnięciem, o którym będzie się pamiętało przez lata. Radosław Targosz i spółka podejmują rzuconą przez Stomatologię i Rafis rękawicę i jesienią z pewnością zrobią wszystko, aby wrócić na szczyt. Trudno na tą chwilę powiedzieć, czy jest to możliwy scenariusz. Dopiero pierwsze kolejki pokażą w jakiej dyspozycji jest TEB Edukacja i czy będzie ona w stanie powalczyć o ósmy triumf. Akcje tego zespołu nie stoją jednak według nas najwyżej i typujemy go do zajęcia trzeciego miejsca.

TYP: Miejsca 1-4

WODOCIĄGI MIASTA KRAKOWA

Wodociągi wywalczyły awans dzięki zajęciu wiosną drugiego miejsca w Lidze B1. Ostateczny wynik na pewno jest sporym sukcesem, natomiast należy zaznaczyć, że Wodociągom w drodze do elity zdarzały się słabsze momenty, których jesienią absolutnie trzeba będzie unikać. Naszym zdaniem zespół Grzegorza Grzesiaka czeka bardzo trudna batalia o utrzymanie. Bez istotnych wzmocnień trudno się spodziewać, aby Wodociągi były w stanie namieszać w stawce. Tym bardziej, że nie wiadomo jeszcze, kiedy do gry wróci kontuzjowany Sebastian Stachel, a o jego wpływie na drużynę chyba nie trzeba nikogo przekonywać.

TYP: Miejsca 9-14

ŻYMŁA SIERMIĘGA

Żymła Siermięga w imponującym stylu sięgnęła wiosną po tytuł mistrzowski w Lidze B2 i po 2,5 roku przerwy wraca na najwyższy szczebel rozgrywkowy. I szczerze mówiąc po jej obecności w gronie najlepszych wiele sobie obiecujemy. Naszym zdaniem Siermiężni dysponują na tyle mocną kadrą, że nie tylko powinni bez większych problemów zająć miejsce w górnej połówce tabeli, ale także włączyć się do walki o czołowe lokaty. Podium raczej jest poza ich zasięgiem, natomiast zajęcie czwartego lub piątego miejsca jest już jak najbardziej realne. Na pewno dzięki Żymle rywalizacja w Lidze A będzie znacznie ciekawsza.

TYP: Miejsca 5-8

(0 votes)